Η Μουρμούρα

Post Reply
User avatar
fisherman
Posts: 28
Joined: Tue Jan 06, 2009 8:35 am

Re: Η Μουρμούρα

Post by fisherman »

file mou en vlakies pou laloun exei 3 niktes paw jai tpt en exei :evil: :evil:
keep fishing

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Η Μουρμούρα

Post by (CyBasser) »

2 μούρμουρους τέρατα έπιασα το 1997 τον Ιούνιο στο λιμάνι του Λατσιού, ήταν 50εκ + ο ένας. Κάπου έχω καταχωνιασμένη μια φωτό (τυπωμένη) της κακιάς ώρας, αν την εύρω πουθενά θα την ποστάρω. Εν τους εχάρηκα όμως τότε (λόγω προσωπικών καταστάσεων :oops: )... και δυστυχώς έτσι μέγεθος δεν εξαναείδα που τότε παρά μόνο σε φωτογραφίες :evil: :evil: :evil: ...
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
andrea5
Posts: 445
Joined: Sat Dec 06, 2008 8:02 am
Location: λευκωσια

Re: Η Μουρμούρα

Post by andrea5 »

ρολανδο θα ειναι πολλα ενδιαφερον αν τες εβρεις και τες ποσταρεις :drool: :D

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Η Μουρμούρα

Post by (CyBasser) »

andrea5 wrote:ρολανδο θα ειναι πολλα ενδιαφερον αν τες εβρεις και τες ποσταρεις :drool: :D
Εννά προσπαθήσω. Έχει χρόνια να την δω την φωτό μπροστά μου, αλλά έχω μια ιδέα που μπορεί να είναι. Αν δεν την έβρω... ξέρω ότι ακούονται εξωπραγματικές και ήταν, έπιασα τες σε φάση που δεν με ενδιαφέραν καθόλου οι μουρμούρες (ή ότιδήποτε ψάρι εκείνο το δείλις, εψάρευκα για να ηρεμήσω)και να φανταστεις έδωκα τες σε κάποιον γέρο που εψάρευκε δίπλα μου (εν είχα και που να τες φυλάξω). Έπιασα τες πας σε ακροβάτη που τότε ήταν σπάνιο δόλωμα στην Κύπρο (είχε ένα είδος που δεν ήθελε ψυγείο, έφερνε το ο μακαρίτης ο Ανδρέας και ήταν που τες πρώτες παρτίδες). Τωρά έχει 14 μήνες που εξανάρκεψα τους μούρμουρους συστηματικά και πάνω που μισό κιλό εν επήα :oops: και ας έχουμε "τέλεια" δολώματα....
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Η Μουρμούρα

Post by AggelosLRK »

τωρα να βαλω 1 μουρμουρο που επιασε ο παρεας μου ο αντρεας,δεν ξερω αν ειναι 50εκ παντως ειναι λεβεντης,τον επιασε πριν 3 εβδομαδες σε ακροβατη

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Η Μουρμούρα

Post by AggelosLRK »

..

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Η Μουρμούρα

Post by MariosK »

Άγγελε αν κρίνω που την ηλικία του μωρού και τα χέρια του τότε το πολλύν 30 εκατοστά θα ένει. Σίγουρα όμως είναι λεβέντης όπως τζε ο ψαράς που ποζάρει :clap: :D.

SpyrosZ
Posts: 5
Joined: Wed May 26, 2010 11:59 pm

Re: Η Μουρμούρα

Post by SpyrosZ »

Ρε κοπελια ειμαι νεος στο forum και γενικα στο ψαρεμα.. Εσηει παραπανο που ενα μηνα παω για μουρμουρους περιοχες που το ψαρολιμανο ως το ΚΟΤ(ΛΑΡΝΑΚΑ) και τιποτε. 2 25ποντους και 2 15ποντους.. Ενιξερω τι καμνω λαθος.. Εν οι μισινες? Τα δολοματα? Τα αγκιστρια? Τα βαρη? Οι περιοχες? Οι ωρες που παω?(περιπου 21:00 - 02:00). Ειπαν μου για σωληνα καμνει θαυματα.... Γνωστες του ειδους .....Βοηθατε..... :roll:

User avatar
LEONIDAS
Posts: 489
Joined: Thu Sep 27, 2007 2:37 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Η Μουρμούρα

Post by LEONIDAS »

SpyrosZ wrote:Ρε κοπελια ειμαι νεος στο forum και γενικα στο ψαρεμα.. Εσηει παραπανο που ενα μηνα παω για μουρμουρους περιοχες που το ψαρολιμανο ως το ΚΟΤ(ΛΑΡΝΑΚΑ) και τιποτε. 2 25ποντους και 2 15ποντους.. Ενιξερω τι καμνω λαθος.. Εν οι μισινες? Τα δολοματα? Τα αγκιστρια? Τα βαρη? Οι περιοχες? Οι ωρες που παω?(περιπου 21:00 - 02:00). Ειπαν μου για σωληνα καμνει θαυματα.... Γνωστες του ειδους .....Βοηθατε..... :roll:
Ρε φίλε εγώ έσχιει 8 μήνες με ούλλα τα δολώματα που τον ΚΟΤ ως το Μαρώνι με πολύ πενιχρά αποτελέσματα. Τωρά εννα αρκέψουν οι μεγάλοι νομίζω
Το ψάρι θέλει υπομονή και το μ....νί κυνήγι.

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Η Μουρμούρα

Post by Greg »

οσοι ψαχνουν για μουρμουρες να δοκιμασουν επαρχια αμμωχοστου πριν να ειναι αργα.. ειδα μια προσφατη φοτο με 30kg που πιαστηκαν απο βαρκα στα ρηχα
Esox Lucius

SpyrosZ
Posts: 5
Joined: Wed May 26, 2010 11:59 pm

Re: Η Μουρμούρα

Post by SpyrosZ »

thank u ρε φιλε... να καρτερησουμε αλλο νακο καλο κ ξαναμιλουμε για αποτελεσματα.. Να δοκιμασουμε κ τζιαμε που λαλει ο παρεας ο Greg να δουμε..

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Η Μουρμούρα

Post by nicolas theocharous »

παιδια καλησπερα μιας και ανοιξετε τουτο το topic να σας πω και εγω με τη σειρα μου πως μονο μια μουρμουρα ξερω στην ζωη μου.

την μανα μου :lol: :lol: :lol:

τζιε σε λιο τζιαιρο ενα μαθω και δευτερη. την γενεκα μου :wink: :wink:

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: Η Μουρμούρα

Post by nicolas theocharous »

Greg wrote:οσοι ψαχνουν για μουρμουρες να δοκιμασουν επαρχια αμμωχοστου πριν να ειναι αργα.. ειδα μια προσφατη φοτο με 30kg που πιαστηκαν απο βαρκα στα ρηχα
συμφωνω ρε φιλε σημερα ειμουν σε ενα καταστημα και ελαλουσαν οτι επιασαν πολλες επαρχια αμμοχωστου αλα εν ξερω παραπανω λεπτομεριες για τοπο και τροπο

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Η Μουρμούρα

Post by c.nadiotis »

nicolas theocharous wrote:παιδια καλησπερα μιας και ανοιξετε τουτο το topic να σας πω και εγω με τη σειρα μου πως μονο μια μουρμουρα ξερω στην ζωη μου.

την μανα μου :lol: :lol: :lol:

τζιε σε λιο τζιαιρο ενα μαθω και δευτερη. την γενεκα μου :wink: :wink:
και τριτι την πεθερα :lol: :lol: :lol: :lol:
I live my life a breath at a time

pavlos_agianapitis
Posts: 178
Joined: Fri Apr 09, 2010 11:16 pm
Location: AGIA NAPA

Re: Η Μουρμούρα

Post by pavlos_agianapitis »

Eγω ψαρευκο επαρχια αμοχοστου. Για μουρμουρες πιανουμε καμπόσες. Ενα καλος τοπος ειναι τα παλαθκια , ομως πρεπει να ξερεις ποτε εν να παεις. Αμαν παεις ανιξει πιανεις αγγουρι :D :D :D , ενω ομως αμαν παεις καλοκαιρι πιανεις και σε καλα μεγεθι. :dance: :dance: :dance: Εγω φετος παλαθκια εν ε ξαναπία εκτος που μια φορα το Μαϊ τζε επιασα ενα κουνελουι :!: :!: :!:
IΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ HATE ΚΟΥΝΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”