Αγνώστου ταυτότητας ψάρι-Ξέρει κανεις τι ψάρι είναι αυτό??

Post Reply
User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Αγνώστου ταυτότητας ψάρι-Ξέρει κανεις τι ψάρι είναι αυτό??

Post by marios »

Image Image Image
Last edited by marios on Mon Oct 08, 2007 3:25 pm, edited 1 time in total.

Costas
Posts: 121
Joined: Sat May 26, 2007 9:10 pm

Post by Costas »

Παπαδιά - στην ίδια οικογένεια με τις μαύρες. Έπαιξες την στην περιοχή πρωταρα σε βάθος 3-4 μετρα κάτω που βράχους?

lisha
Posts: 18
Joined: Sat Jul 28, 2007 2:49 pm

Post by lisha »

marie έπιασε k εγώ τουντο ψάρι εψές αλλα δεν ξέρω ούτε εγώ τι είναι ήταν το μονο ψάρι που έπιασα :D

lisha
Posts: 18
Joined: Sat Jul 28, 2007 2:49 pm

Post by lisha »

εγώ έπιασα την στο καλάμι με δόλωμα ακροβατεί

Stephanos
Posts: 14
Joined: Sat Jan 20, 2007 2:08 pm
Location: Nicosia
Contact:

Post by Stephanos »

νομίζω ονομάζεται "Ρώσσοι" και έχουν πολίσκλιρά λέπια. Συχνάζουν στους βράχουν σε σκωτεινά συνήθος μέροι.

lisha
Posts: 18
Joined: Sat Jul 28, 2007 2:49 pm

Post by lisha »

k εμενα μου είπαν ότι είναι ρώσος αλλα δεν ήταν σίγουρoi αυτή που m είπαν

iacovos
Posts: 50
Joined: Tue Feb 13, 2007 11:51 am
Location: larnaca

Post by iacovos »

ΝΑΙ ΠΑΙΔΙa ΌΝΤΩΣ ΟΝΟΜaΖΕΤΑΙ ΡΏΣΟΣ ΚΑΙ ΈΧΕΙ ΠΟΛΎ ΣΚΛΗΡa ΛΈΠΙΑ.ΔΕΝ ΠΟΛΥΤΡΏΓΕΤΑΙ ΓΙΑΤΊ ΈΧΕΙ ΚΑΙ ΠΟΛΛa ΚΌΚΚΑΛΑ.ΣΥΧΝʼΖΟΥΝ ΠΟΛΎ ΣΕ ΤΡΎΠΕΣ ΚΑΙ ΒΛΈΠΕΙΣ ΠΟΛΎ ΣΥΧΝa ΑΝ ΑΣΧΟΛΕΊΣΑΙ ΜΕ ΨΑΡΟΤΟΎΦΕΚΟ.ΕΊΝΑΙ ΑΡΚΕΤa ΠΑΛΑΒΌ ΨaΡΙ
piranxas

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Post by marios »

lisha wrote:ego epiasatin sto kalami me doloma akrobati
και εγώ ακριβώς το ίδιο πήρα 3 ποτουτα πάνω σε ακροβατh και όπως λάλη ο κώστας σε 3,4 μετρα και είχεν βράχους στον πρωταρα!πάντως εγώ ψαρεφκο χειμώνα καλοκαίρι πρώτη φορα ida έτσι ψάρι :roll: λυσία που ψάρευες εψές?

lisha
Posts: 18
Joined: Sat Jul 28, 2007 2:49 pm

Post by lisha »

θα πήγαινα αγια τριάντα marie αλλα επειδή είχε άλλους από τι μεριά του λιμανιού k απέναντι απότο λιμανάκι έφυγα k πήγα κάμπο κρέκο αλλα τίποτα μόνον ένα ρώσο έπιασα j εγώ :D ήσουν εσύ στο λιμανάκι αγια τριάντα :D :D

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Post by marios »

:lol: :lol: ναι φιλε μου εγώ ήμουν κάτω από το φάρο, και πρέπει να ήταν και 2,3 άγνωστα μου παιδιά απέναντι, που πήρανε και αυτή ένα ψάρι σαν αυτό:laughing out loud: άρα δεν έχασες τίποτα που έφυγες :wink:

lisha
Posts: 18
Joined: Sat Jul 28, 2007 2:49 pm

Post by lisha »

tous 3ero ego aftous pou itan apenanti apoto faro gnostimou :D epses malon to mono psari pou kikloforouse stis thalasa itan rosi :D dokimases kanena topo alou mesa se aftes tis meres :?:

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Post by marios »

αν εννοείς στην περιοχή ag.νάπας πρωταρα όχι έχει από τον ιούνη να ψαρέψω την περιοχή, συνήθως ψαρεύω χειμερινούς μήνες εκεί την γύρο περιοχή.αλλα γενικά τις τελευτές βδομάδες 4αυγούστου και μετά, ψάρεψα μαζωτό.ζίγκι,μονη.λάρνακα αεροδρόμιο,λάρνακα :περιοχή kot,μέχρι και μέσα στις βάσης στην δεκέλεια :laughing out loud: τίποτε παντού τα ίδια! :roll

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Post by marios »

sargocentron rubrum ellinika ακανθόπερκα :shock: τα αγκάθια στα βραγχιακά του καλύμματα είναι δηλητηριώδες :arrow: http://www.fishbase.se/summary/speciess ... hp?id=6625 http://www.museum.wa.gov.au/faunabase/_ ... ocentridae

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Post by hdemetris »

Είδα και γω ένα σήμερα στο Ξυλοφάγου. Τόσα ψάρια έχει η ερυθρά αλλά μόνο τα κωλόψαρα περνούν το Σουέζ και έρχονται σε μας.
Είδα και κάτι άλλα περίεργα μου μοιάζουν λίγο με γουρουνόψαρα, είναι μικρά και ζουν σε κοπάδια μέσα σε τρύπες. Όσο συνεχίζει να ανεβαίνει η θερμοκρασία του νερού θα βλέπουμε και περισσότερα παράξενα ψάρια.

User avatar
yaris-rs
Posts: 47
Joined: Tue Feb 27, 2007 3:56 pm
Location: Nicosia

Post by yaris-rs »

μήπως ξέρει κανένας τι ψάρι είναι αυτό ??


[img][img]http://i14.photobucket.com/albums/a315/ ... 007119.jpg[/img][/img]

[img][img]http://i14.photobucket.com/albums/a315/ ... 007120.jpg[/img][/img]

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”