Χταπόδκια και το ψαρεμα τους με ψαροντουφεκο.

Post Reply
orfos
Posts: 515
Joined: Sat Jan 08, 2011 1:31 pm

Χταπόδκια και το ψαρεμα τους με ψαροντουφεκο.

Post by orfos »

Κοπελια καλησπερα!
Θα ηθελα να μου πειτε λλιες πληροφοριες για το χταποδι στο θαλαμι του τζιε πως ψαρεφκετε με ψαροτουφεκο.
Ακουσα οτι με τριαινα ειναι πολυ καλο να το παιζεις
Αλλοι χρησιμοποιουν γαντζους. Εσεις τι πιστευετε?? Κανενα κολπακι για το χταποδι εχει ???
Ακουσα οτι αν ειναι στην τρυπα και το πεκσεις περιμενεις λιγο και βγενει μονο του η αν δεν βγει του ασκεις πιεση και βγαινει.
ειναι ορθα ολα αυτα????????????
Υ.Γ . Μακρια απο χλωρινες παιδια, καταστρεφουν ανεπανόρθωτα....
Λοιπον περιμενω απαντησεις!
Υ.Γ αν ξερετε κανενα καλο τοπο Παφο η Ελευθερη αμμοχωστο για χταποδκια πετε τον.

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: Χταπόδκια και το ψαρεμα τους με ψαροντουφεκο.

Post by paulos charalambous »

φιλε ..γεια σου..
το οχταποδι εξω που την φωλεια του συνηθως εχει πετρουες(γυαλισμενες)κοχυλια τζε αλλα απομιναρια που τζινα που τρωει..
συνηθως αρεσκουν του τα πραματα που εχουν ασπρο χρωμα.. (για αυτο και η οκταποθκιερα εν ασπρη..)γιααυτο μπορει αν εχει τζε ασπρες πετρες κοντα στην φωλεια του..αμαν εντωπισεις την τρυπα του τζε εισαι παρατηριτικος εν να το δεις που να καθεται μες στην τρυπα...τζε μολις σε καταλαβει να τρυπωσει ποιο μεσα..
εγω προσωπικα αμαν εν μεγαλη η τρυπα πιανω τα με το χερι μου..(χωρις να χαλασω την τρυπα γιατι τραβα αλλα οχταποθκια)
αμαν το πεψεις τζε αφηκεις το πεγμενο τζε κουντας το προς τα μεσα φκενει μονο του..

User avatar
Στάθης
Posts: 824
Joined: Mon Jul 12, 2010 5:58 pm

Re: Χταπόδκια και το ψαρεμα τους με ψαροντουφεκο.

Post by Στάθης »

Αν θες να ψαρεύεις χταπόδια αποκλειστικά, η άποψη μου είναι ότι ένα καμάκι με μακρύ κοντάρι είναι το πιο κατάλληλο μέσο.
no whey no gain

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Χταπόδκια και το ψαρεμα τους με ψαροντουφεκο.

Post by c.nadiotis »

το δοκιμασα, δουλευει.

http://www.youtube.com/watch?v=TGIDa0J4Zn4
I live my life a breath at a time

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”