κουρκουνες

User avatar
sea-hunter
Posts: 708
Joined: Tue Jun 26, 2007 1:58 pm
Location: Lemesos

κουρκουνες

Post by sea-hunter »

hello guys :!: ξέρει κανένας αν άρχισαν να τσιμπούν "κουρκουνες", k σε pies περιοχές?

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Post by marios »

καταρχή καλός όρισες στην παρέα!! φιλε μου "κουρκουνες" έχει εδώ και 1.5μηνα που εμφανίστηκαν ώσπου πάση και "πολινισκου"! περιοχές η συνηθισμένες :wink:

User avatar
sea-hunter
Posts: 708
Joined: Tue Jun 26, 2007 1:58 pm
Location: Lemesos

Post by sea-hunter »

thank u re file:D

shark23
Posts: 33
Joined: Fri Mar 02, 2007 10:43 pm
Location: nicosia

pezi kati

Post by shark23 »

παιδιά δηλαδή που τσιμπάνε οι "κουρκουνες" αυτό τον καιρό?
λιοπέτρι λάρνακα και ζύγι πεζή tpt για ψάρεμα με αντένα?

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Post by marios »

στο ζύγι πάνω στην αποβάθρα και πιο κάτω στο πεδίο βολής πάλι στο ζύγι.

shark23
Posts: 33
Joined: Fri Mar 02, 2007 10:43 pm
Location: nicosia

Post by shark23 »

και με τι τσίμπα οι "κουρκουνες" εκεί πέρα?
στο πεδίο βολής από που ψαρεύεις από παραλια?

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Post by marios »

τσιμπούν πάνω σε ζύμη αλεύρι με σαρδέλα κτλ,στο πεδίο βολής αριστερά έχει βράχους κάτω από το παρατηρητήριο,"εφκαλε" και μεγάλες "σαλπες" η περιοχή :wink:

lisha
Posts: 18
Joined: Sat Jul 28, 2007 2:49 pm

κουρκουνες

Post by lisha »

για σας ψαράδες:)ρε παιδιά ήθελα να ρωτήσω για καμια καλή τοποθεσία περιοχές λιοπέτρι "αγιαναπα" πρωταρα?ακόμα για "σορκους" τι νύκτα πως είναι καλά να ψαρεύω k μέτι δόλωμα?θξ

User avatar
GFISH
Posts: 61
Joined: Tue Dec 19, 2006 2:14 pm

Kourkounes

Post by GFISH »

Για "κουρκουνες" καλή τοποθεσία είναι κοντά στους Αγίους Αναργύρους, κάτω από το ξενοδοχείο Ναυσικά και στο Λιμανάκι Αγίας Τριάδας. Για "σορκους" εξαρτάται πως θα ψαρεύεις με anntena η με μηχανή. Υπάρχουν πολλές αναφορές στο φόρουμ για εξοπλισμούς που χρησιμοποιούνται για casting μπορείς να paris μια ιδέα
:D

lisha
Posts: 18
Joined: Sat Jul 28, 2007 2:49 pm

Post by lisha »

βασικά με μηχανή θα ψαρεύω για "σορκους".για λιμανάκι αγια τριάδας προς τα που μιλάς φιλε έξω απότο λιμανάκι στα αριστερά?για κέρμια εξής ακούσει tpt τώρα τελευταία έχω πάει πριν λίγο καιρό αλλα λίγα πράγματα.

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Post by marios »

εγώ στην αγια τριάντα ψάρευα εκεί :arrow: Image πιο μέσα δεν έπιασα τίποτε αξιόλογο .κέρμια μπορείς και ψαρεύεις? έχει πολλά σκαλώματα ο βυθός! :roll:

lisha
Posts: 18
Joined: Sat Jul 28, 2007 2:49 pm

Post by lisha »

διαφωτιστική φωτό:)για "σορκους" ψάρευες εκεί?στο κέρμια μιλάω για ψάρεμα με αντένα για "κουρκουνες".εκεί μπορείς να ψαρέψεις k προστά στο λιμανάκι του κέρμια k προς τα αριστερά που είναι η βραχύ.έχει λίγο καιρό να παο τώρα k δεν ξέρω αν πιάνουσι.

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Post by marios »

lisha wrote:diafotistiki foto:)gia sorkous psarebes eki?sto kermia milao gia psarema me antena gia kourkounes.eki mporis na psarepsis k prosta sto limanaki tou kermia k pros ta aristera pou ine i braxi.exi ligo kero na pao tora k den 3ero an pianousi.
στο λιμανάκι τις ag.τριάδας μπορεί να πιάσεις ότι δήποτε και τίποτε!! εξαρτάται από την ώρα που θα ψαρέψεις τον καιρό και δόλωμα!με λίγο ταραγμένη θάλασσα ναι τσιμπάνε sorkoi και μελανές.τελευταία φορα που ψάρεψα εκεί ήταν όμως πριν 2 μήνες.για το κέρμια δεν μπορώ να σε βοηθήσω γιατί δεν ψάρεψα εκεί :wink:

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: kourkounes

Post by sifu-nas »

ατε ρε κοπέλια
εξεκίνησε η σεζον
τι εκάμετε
εν είναι αναγκη να γραφουμε τόπους αλλά τεχνικέσ κλπ. :roll: όσοι θέλουν..?

hemilios
Posts: 232
Joined: Fri Aug 17, 2007 7:46 am

Re: kourkounes

Post by hemilios »

Πήγα για Κουρκούνες στο Ναυσικά........όυτε τσιμπιά, και ούτε οι άλλοι που ήταν δίπλα μου. Μου είπαν ανθρώποι που βάλουν σκαρκές ότι ακόμη δεν εφανήκαν. Πάντως ελέαν ότι εγέμοσεν ο τόπος κούνελλους.
Πέρσι εκάμαν πάρτυ όπου και αν επήεννες οι κουρκούνες......φέτος τίποτε.
Επίεν κανένας άλλος να μας πει κανένα αποτέλεσμα;

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”