χελι

Post Reply
kostis
Posts: 44
Joined: Mon Jun 15, 2009 7:19 am

χελι

Post by kostis »

παιδια τη ωρα πιανετε το χελι και με τι δολομα και αν ξερη κανεις να μου πη και κανενα τοπο στην λαρνακα

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: χελι

Post by chrysanthos9 »

Φιλε καλυτερα να μην ασχολιθεις με τα χελια γιατι ειναι σπανια ψαρια και επειδη δεν εχουμε ποταμους οι οποιοι τρεχουν στην θαλασσα δεν μπορουν να φυγουν απο τα τα φραγματα και να πανε στην θαλασσα για να αναπαραχθουν ετσι ειναι ειδος προς εξαφανιση :x
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
ANDREAS TSOKKOS
Posts: 105
Joined: Wed Apr 01, 2009 9:09 am
Location: Παραλιμνι

Re: χελι

Post by ANDREAS TSOKKOS »

chrysanthos9 wrote:Φιλε καλυτερα να μην ασχολιθεις με τα χελια γιατι ειναι σπανια ψαρια και επειδη δεν εχουμε ποταμους οι οποιοι τρεχουν στην θαλασσα δεν μπορουν να φυγουν απο τα τα φραγματα και να πανε στην θαλασσα για να αναπαραχθουν ετσι ειναι ειδος προς εξαφανιση :x
φιλε τα χελια και κυριως τα μικρα πιανονται πολυ συχνα στα αγκιστρια μου (c&r) και σχεδον παντα εχω τσιμπιματα απο χελακια κυριως σε rockfishing(επειδη δεν εχουν μεγαλα δοντια ,οταν τσιμπισουν το δολωμα μενει αθικτο )
ΟΠΟΙΟΣ ΠΑΕΙ ΨΑΡΕΜΑ ΜΕ ΣΚΟΠΟ ΝΑ ΠΙΑΣΕΙ ΨΑΡΙ ΘΑ ΦΥΓΕΙ ΚΛΑΙΓΟΝΤΑΣ

User avatar
konstantinos kalogir
Posts: 1493
Joined: Tue Dec 16, 2008 10:08 pm
Location: Λάρνακα
Contact:

Re: χελι

Post by konstantinos kalogir »

kostis wrote:παιδια τη ωρα πιανετε το χελι και με τι δολομα και αν ξερη κανεις να μου πη και κανενα τοπο στην λαρνακα
Φίλε πρώτα ξεκαθάρισε ότι εν χέλια που θέλεις να ψαρέψεις και όχι μουγκριά, επειδή σε ένα ποστ σου εμίλησες για χέλι 50 εκατοστών, πράμα λίγο σπάνιο κατά την γνώμη μου. Όχι ότι εν απίθανο, απλά συνήθως,σχεδόν πάντα, εν μουγκριά που μας τσιμπούν.

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”