Επείγον! Μπιγκατίνι!

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by Someone »

Ρε κοπέλλια,
τελικά τί γίνεται δακάτω στη Λεμεσό;
Μπιγκατίνι βρίσκω μια φορά το μήνα, τζιαι τζιήνα μισοψοφισμένα. Τζιαι οι "δόσεις" τους εγίναν γελοίες.
Κυριακή θέλω να πάω για εγγλέζικο στον Άη Γιώρκη του Αλαμάνου, αλλά ΠΑΛΕ δε βρίσκω.

Ερώτησα GreenBlue που φέρνει κάποτε, δεν έχει.
Medex, Ninos Sports ποττέ εν εφέραν.

Ξέρει κανένας που μπορώ να έβρω;
Ή να αφήσω κανένα κομμάτι ωμό κρέας στην ταράτσα, πέρκει γίνει τίποτε; :lol:

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by marios »

Κατάστημα Ιάκωβος Λευκωσία 22-772901 & 22-764598 στελισου το με το Ακης expr. 125gr Μπιγκατίνι = 4,5 euro +μεαφ. :wink:
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by Someone »

marios wrote:Κατάστημα Ιάκωβος Λευκωσία 22-772901 & 22-764598 στελισου το με το Ακης expr. 125gr Μπιγκατίνι = 4,5 euro +μεταφ. :wink:
Μόλις επαράγγειλα, αύριο θα τα έχω.
Να'σαι καλά!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by caveman »

Someone wrote:Ρε κοπέλλια,


Ξέρει κανένας που μπορώ να έβρω;
Ή να αφήσω κανένα κομμάτι ωμό κρέας στην ταράτσα, πέρκει γίνει τίποτε; :lol:

Ήντα γελάς ρε πελλέ :?: Εν η καλύτερη φάση, έν τζαιν ανάγκη να αφίκεις κρέατα, τζαι οι ντομάτες κάμμουν όπως τζαι οτιδίποτε άλλα λαχανικά ή φρούτα :idea:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by Someone »

caveman wrote:
Someone wrote:Ρε κοπέλλια,


Ξέρει κανένας που μπορώ να έβρω;
Ή να αφήσω κανένα κομμάτι ωμό κρέας στην ταράτσα, πέρκει γίνει τίποτε; :lol:

Ήντα γελάς ρε πελλέ :?: Εν η καλύτερη φάση, έν τζαιν ανάγκη να αφίκεις κρέατα, τζαι οι ντομάτες κάμμουν όπως τζαι οτιδίποτε άλλα λαχανικά ή φρούτα :idea:
Πριν μιαν εβδομάδα άνοιξε το ψυγείο η γυναίκα μου τζιαι ήβρε ένα μονοδόλι ξαπόλυτο.
Φαντάζεσαι τί έγινε.
Σκέφτου τωρά να δεί κανένα κουτί των παπουτσιών πάνω στη βεράντα, να το ανοίξει τζιαι να έβρει μέσα.....τομάτες με σκουλούτζια. :lol:



(Σοβαρά τωρά, για να φκάλεις ποσότητα, έσιει κανένα τρόπο ή απλά αφήνεις τα να σαπίσουν;Πόσες μέρες θέλουν;)

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by caveman »

E φίλε μα για όνομα του Θεού :o εννά σου πει η γυναίκα σου τι εννά κάμεις με τα δολώματα σου :?: :?: :o :shock:

Αλλά, πες καλάν...θέλεις να κάμεις υπακοή ας πούμεν. Έντζαιν ανάγκη να τα βάλεις να σαπίσουν πάστην βεράντα...σείρτα κάπου, όπου βολέφκει, όπου νάνε...έν τζαι θέλουν προσκλητήριο οι μούγιες για νάρτουν :lol: Τορά πότε εννά έρτουν :?: Όποτε αρκέψει η σύψη-βρόμα, τούτον εξαρτάτε σε μεγάλο βαθμό που τες θερμοκρασίες, τούτες οι μέρες είναι καλές...μια βδομάδα μέστο ηλιούι τζαίννα γινεί η δουλειά. Το πρόβλημα είναι η βροχή τζαι γενικά η κρυάδα η οπία περιορίζει τες δραστηριότητες των εντόμων.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by marios »

Το biggattino η αλλιώς bigattini η maggot είναι ενα ΒΙΟΜΗΧΑΝΙΚΟ δόλωμα το οποίο ΑΠΟΛΥΜΕΝΕΤΑΙ!!! Καλύτερα αγόραζε.... εξάλλου είναι φθηνό( Σε σύγκριση με αλλα σκωληκοειδή) δεν αξίζει το ρίσκο
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Φιλε SOMEONE
Ο καλυτερος και ασφαλεστερος τροπος να παραξης maggots ειναι με ΠΙΤΟΥΡΑ τα οποια φουσκωνουμε σε διαλυμα νερου με μαγια μπυρας. Να μην γινουν πηλος. Απλα να βραχουν καλα. Τα βαζουμε σε ενα πλαστικο δοχειο και το τοποθετουμε σε ενα σκιερο μερος, χωρις αερα για να μην στεγνωση. Το προβλημα ειναι οτι μπορει στο μειγμα σου να "πητησουν" πολλα ειδη μυγας οποταν θα γεμιση με πολλα μικρα ασχετα σκουληκια.
Αν θελεις να το κανεις με παθος τοτε να αφησης μερικα maggots να γινουν μυγες και ετσι θα εχεις δικο σου μητρικο πλυθησμο.

Good Luck
TIGHT LINES.

User avatar
sifu-nas
Posts: 912
Joined: Wed May 09, 2007 11:42 am

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by sifu-nas »

hahah :D pallio mpikatini!!!

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by Someone »

EVANTHIS LOIZOU wrote:Φιλε SOMEONE
Ο καλυτερος και ασφαλεστερος τροπος να παραξης maggots ειναι με ΠΙΤΟΥΡΑ τα οποια φουσκωνουμε σε διαλυμα νερου με μαγια μπυρας. Να μην γινουν πηλος. Απλα να βραχουν καλα. Τα βαζουμε σε ενα πλαστικο δοχειο και το τοποθετουμε σε ενα σκιερο μερος, χωρις αερα για να μην στεγνωση. Το προβλημα ειναι οτι μπορει στο μειγμα σου να "πητησουν" πολλα ειδη μυγας οποταν θα γεμιση με πολλα μικρα ασχετα σκουληκια.
Αν θελεις να το κανεις με παθος τοτε να αφησης μερικα maggots να γινουν μυγες και ετσι θα εχεις δικο σου μητρικο πλυθησμο.

Good Luck
TIGHT LINES.
Κύριε Ευάνθη, μα δαμέ απο ό,τι εκατάλαβα μιλάς για ολόκληρη εγκατάσταση. Δηλαδή χώρο ττελιασμένο με σίτα, ώστε μόνο οι "καλές" οι μούγιες να υπάρχουν μέσα.
Έσιει κανένα στην Κύπρο που το εδοκίμασε; Ακούεται ενδιαφέρον.

Επειδή χτίζομεν και σπίτι λίαν συντόμως, να πώ τζιαι του αρχιτέκτονα να κάμει μια τελευταία αλλαγή στα σχέδια:
"Χώρος αναπαραγωγής μούγιας". Για τα μάτια της πολεοδομίας θα δηλωθεί στα σχέδια σαν "Βοηθητικός αποθηκευτικός χώρος"! Να μεν μας φέρουν τζιαι το υγειονομείο.
:lol:

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by EVANTHIS LOIZOU »

8) 8) 8) 8) 8) 8) :D :D :D :D

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by Someone »

EVANTHIS LOIZOU wrote:8) 8) 8) 8) 8) 8) :D :D :D :D
Θέλουμε λεπτομέρειες!
Αν έσιεις καμιά φωτογραφία θα εβοηθούσε πολλά.

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by marios »

Το βιομηχανικό γίνετε με κοτόπουλο για αυτό κάποτε έχουν φτερά μέσα στο κουτί, και μετά μπένου σε πίτουρα σαν "συντήρηση' του ετοιμου bigattini :) Aρα κάμε και ένα κοτέτσι πάνω στα σχέδια :P :)
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Που να καμει Χοιροστασιο ακομα :shock: :shock: :shock: :shock:
Θα καμνει κατι σκουληκια τοοοοοοοοοοοοοσο μεγαλα οσο ενας Φαραω :shock: :shock: :shock:
:D :D :D :D :D :D :D :D :D

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: Επείγον! Μπιγκατίνι!

Post by Someone »

Καλά.

Παίζετε με τον πόνο μου.


Που την περίοδο που ανακάλυψα το μπιγκατίνι, εν το βρίσκω!

Τζιαι θυμούμαι πέρσυ που εφέρναν ΕΤΣΙ κούππες τζιαι ελάλουν "σιγά που εννα δολώσω έτσι πράμα, να φκάλλω τα μάθκια μου", τζιαι τωρά που το γυρεύκω εκατάντησα να το παραγγέλλω που τη Λευκωσία!

Εντωμεταξύ ρε Μάριε, στέλλει το ο άνθρωπος που μου είπες στο AKIS Express, λαλώ της κορούας "εννα έρτω σε κανένα τρίωρω, έσιει ψυγείο να βάλεις το πακέτο ώσπου να έρτω;", λαλεί μου "Κανένα πρόβλημα".
Πάω τζιαμέ, θωρώ μια κασιούα τελλαρισμένη μια χαρά, ρωτά η κορού "εν χαλλούμια;" (μεν με ρωτάς πώς το εσκέφτηκε).
Λαλώ της, "όι, εν σκουλούτζια".
"Κύριε ελέησον" λαλεί μου, "πε μου σοβαρά".
"ΕΛΑ ΔΕ" λαλώ της τζιαι αννοίω της κασιούα.



1. Μάλλον εκρατήσαν το κινητό μου τζιαι εν θα ξαναδεχτούν να μου φέρουν πράματα.
2. Μπορεί τζιαι να έδωσε παραίτηση.
3. Ναι, ετσιρίλλισε.
4. Ενα μας κανεί το ρεζιλλίκκι, η θάλασσα ήταν ΓΥΑΛΙ τζιαι δεν είχα ΟΥΤΕ ΤΣΙΜΠΙΑ.
:D

Post Reply

Return to “Δολώματα”