ΖΥΜΑΡΙ

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: ΖΥΜΑΡΙ

Post by mariosspinning »

Εν ανάγκη να κάμνετε τα δολώματα σας μες το σπίτι;;;;πιάστε τα σύνεργα σας και κάμετε τα ζυμάρκα σας έξω στην αυλή :)
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: ΖΥΜΑΡΙ

Post by fISHANDCHIPS »

Απλά και ωραία
Εγω βάζω σε ένα σακουλάκι, αλεύρι και οτι αλλο στεγνό υλικό χρειάζουμε ... βρίσκω μια μπουκάλα μεγάλη του νερού πας τους βράχους ... πάντα θα βρώ ... κόφκω την με το μαχαίρι στο 1/3, βάζω νερό ,λίγο που τον πασμό μου για μυρωδιά και νεκατονω το. στην ουσία πέρνω απο το σπίτι μόνο αλεύρι.Μέσα σε 5 λεπτά ειμαι έτοιμος να ψαρέψω
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

christosapoel
Posts: 50
Joined: Wed Apr 18, 2012 12:25 pm

Re: ΖΥΜΑΡΙ

Post by christosapoel »

[quote="mariosspinning"]Εν ανάγκη να κάμνετε τα δολώματα σας μες το σπίτι;;;;πιάστε τα σύνεργα σας και κάμετε τα ζυμάρκα σας έξω στην αυλή :)[/quote

οκ, αφινει με να καμνω στιν αυλη επειδι τζιαμε καμνο οτι μου ερτι η αυλη καταλιγει σε γιπεδο πατιναζ!!!! εν τοσο ασπρη που νομιζισ εσηιονισεν!!!! τελοσπαντον καλιττερα να τα καμνω στιν αυλη :!: απλα εν μου ειπατε κομα! τι να καμω τυλιχτο οξα σφηχτο??!!! τζε ξερετε κανενα πραμα που να βαλω στο ζυμαρι για να μινισκει πανο στο αγγιστρι πιο καλα?? νταξι ενεν πολλα σημαντικη απορεια απλα , αν καπιοσ εκαμεν κατι τζε ειχεν αποτελεσμα , ασ μου το πει. ΑΝ ΘΕΛΕΙ :idea: :idea: :idea: :idea:

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΖΥΜΑΡΙ

Post by angiec »

christosapoel wrote:
mariosspinning wrote:Εν ανάγκη να κάμνετε τα δολώματα σας μες το σπίτι;;;;πιάστε τα σύνεργα σας και κάμετε τα ζυμάρκα σας έξω στην αυλή :)[/quote

οκ, αφινει με να καμνω στιν αυλη επειδι τζιαμε καμνο οτι μου ερτι η αυλη καταλιγει σε γιπεδο πατιναζ!!!! εν τοσο ασπρη που νομιζισ εσηιονισεν!!!! τελοσπαντον καλιττερα να τα καμνω στιν αυλη :!: απλα εν μου ειπατε κομα! τι να καμω τυλιχτο οξα σφηχτο??!!! τζε ξερετε κανενα πραμα που να βαλω στο ζυμαρι για να μινισκει πανο στο αγγιστρι πιο καλα?? νταξι ενεν πολλα σημαντικη απορεια απλα , αν καπιοσ εκαμεν κατι τζε ειχεν αποτελεσμα , ασ μου το πει. ΑΝ ΘΕΛΕΙ :idea: :idea: :idea: :idea:
Χρίστο σου εξήγησα ότι δεν είναι τα υλικά που κάνουν το ζυμάρι να μένει στο αγκίστρι πρέπει να το φέρεις σε ένα σημείο ανακατώνοτας το και να προσθέτης το αναλογο νερό ,δεν μπορεί κανένας να σου το γράψει Να έλθης στο σεμινάριο και θα φέρω υλικά να το κάνω εκεί για να δεις

christosapoel
Posts: 50
Joined: Wed Apr 18, 2012 12:25 pm

Re: ΖΥΜΑΡΙ

Post by christosapoel »

angiec wrote:
christosapoel wrote:
mariosspinning wrote:Εν ανάγκη να κάμνετε τα δολώματα σας μες το σπίτι;;;;πιάστε τα σύνεργα σας και κάμετε τα ζυμάρκα σας έξω στην αυλή :)[/quote

οκ, αφινει με να καμνω στιν αυλη επειδι τζιαμε καμνο οτι μου ερτι η αυλη καταλιγει σε γιπεδο πατιναζ!!!! εν τοσο ασπρη που νομιζισ εσηιονισεν!!!! τελοσπαντον καλιττερα να τα καμνω στιν αυλη :!: απλα εν μου ειπατε κομα! τι να καμω τυλιχτο οξα σφηχτο??!!! τζε ξερετε κανενα πραμα που να βαλω στο ζυμαρι για να μινισκει πανο στο αγγιστρι πιο καλα?? νταξι ενεν πολλα σημαντικη απορεια απλα , αν καπιοσ εκαμεν κατι τζε ειχεν αποτελεσμα , ασ μου το πει. ΑΝ ΘΕΛΕΙ :idea: :idea: :idea: :idea:
Χρίστο σου εξήγησα ότι δεν είναι τα υλικά που κάνουν το ζυμάρι να μένει στο αγκίστρι πρέπει να το φέρεις σε ένα σημείο ανακατώνοτας το και να προσθέτης το αναλογο νερό ,δεν μπορεί κανένας να σου το γράψει Να έλθης στο σεμινάριο και θα φέρω υλικά να το κάνω εκεί για να δεις
ok, ευχαριστο παντοσ

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΖΥΜΑΡΙ

Post by angiec »

Για τους μικρούς φίλους μας στην Πάφο αν θέλουν να τους δείξω το τυλιχτό γιατί δεν προλάβαμε στο σεμινάριο από την ζεστη , να με πάρουν τηλ.99061314 . από Πάφο θα φύγω αύριο.

Post Reply

Return to “Δολώματα”