"Περί ανεμων και Yδάτων"

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by MariosK »

Στάθης wrote:Στα φράγματα 'κομα να δεις καφρίλλες ρε Μάριε...
Λαλείς μου εμέναν ρε Στάθη :P? Εψάρευκα την Ταμασσό που το 2004 μέχρι το 2009 συστηματικά, average 2-3 Σαββατοκυριακα το μήνα χειμώνα καλοκαίρι. Είδα την να μεταμορφώνεται που παράδεισο σε κόλαση...

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by Greg »

Να σας πω μια πικρη αληθεια που χαρακτηριζει το ψαρεμα στην κυπρο με 2 λεξεις :
'''Οποιος προλαβει!!'''
Οσοι πιστευουν πως θα αλλαξει αυτη η νοοτροπια να ψηφησουν Ουτοπο αυριο στις εκλογες διοτι και αυτοι ζουνε σε ουτοπια
Esox Lucius

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by MariosK »

Greg wrote:Να σας πω μια πικρη αληθεια που χαρακτηριζει το ψαρεμα στην κυπρο με 2 λεξεις :
'''Οποιος προλαβει!!'''
Οσοι πιστευουν πως θα αλλαξει αυτη η νοοτροπια να ψηφησουν Ουτοπο αυριο στις εκλογες διοτι και αυτοι ζουνε σε ουτοπια
OYTOΠO ΔΑΓΚΟΤΟ! :lol: :lol: :lol:

Ρε φίλε που την στιγμή που εν ελπίζεις τότε δεν έχει λόγο να ασχολείσαι καν γιατί απλά γίνεσε και εσύ ένας "Όποιος προλάβει"...

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by Greg »

Αφου το ξερεις φιλε μου οτι δεν ασχολουμε, εγω σαν απλος ψαρας της ακτης (καλαμας οπως τον χαρακτηριζουν και οι τουφεκκαδες) ευτηχως ''προλαβα'' να εχω αρκετες συγκινισεις σε ψαρεματα μου, τωρα δεν εχω τιποτε αλλο να ελπιζω αφου οι παραλιες νεκρωσανε
Esox Lucius

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by MariosK »

Greg wrote:Αφου το ξερεις φιλε μου οτι δεν ασχολουμε, εγω σαν απλος ψαρας της ακτης (καλαμας οπως τον χαρακτηριζουν και οι τουφεκκαδες) ευτηχως ''προλαβα'' να εχω αρκετες συγκινισεις σε ψαρεματα μου, τωρα δεν εχω τιποτε αλλο να ελπιζω αφου οι παραλιες νεκρωσανε
Εγώ πιστεύκω να μεν απελπίζεσαι ρε φίλε τζε να κάμνεις ότι μπορείς να βοηθάς γιατί αρχίσαν τζε γίνονται πολλές προσπάθιες και που τους δύο συνδέσμους. Συμφωνώ ότι δεν είναι κατι εύκολο τζε ίσως να πάρει τζε 10 χρονια ίσως τζε παραπάνο αλλά θα γίνει!

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by c.nadiotis »

Ειναι ο δευτερος στην Ελλαδα απο την αρχη της σεζον... ας ελπισουμε και ο ταιλευτεος, παιδια το νου σας...

http://www.newsbeast.gr/society/arthro/ ... -sti-samo/
I live my life a breath at a time

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by c.nadiotis »

c.nadiotis wrote:Ειναι ο δευτερος στην Ελλαδα απο την αρχη της σεζον... ας ελπισουμε και ο τελευταιος, παιδια το νου σας...

http://www.newsbeast.gr/society/arthro/ ... -sti-samo/
ο Γιωργος πηγε το απογευματακι με το σκαφος για μια βουτια κοντα στο σπιτι του σε μερος που ψαρευε χρονια..
ηταν καταδρομεας και ενα απο τα καλυτερα ψαροτουφεκα του νησιου(για το τι ανθρωπος ηταν το αφηνω στους ανθρωπους που ειχαν σταθει τυχεροι και τον γνωριζαν)..
οταν η κορουλα του ειδε πως ο γιωργος αργουσε να βγει απο την επιφανεια πηρε τηλ την γιαγια της και τις το ειπε αλλα λογο της ωρας οι ερευνες αρχισαν τα ξημερωματα..
τον γιωργο τον βρηκαν παιδια καταδρομεις με δυτες μαζι στα 18 μετρα περιπου και σχεδον διπλα του ηταν το οπλο του με μια συναγριδα καρφωμενη στην βεργα περιπου στα 15 κιλα
απο την σταση του σωματος του και λογο του οτι η ζωνη μεσης ηταν "πεταμενη" πιο περα μαλλον την πατισε την ωρα της αναδυσης αλλα φορουσε γυλεκο πλατης με αρκετα βαρη πανω του που δεν προλαβε να βγαλει..

(αποσπασμα απο Ελληνικο Φορουμ)
I live my life a breath at a time

User avatar
andrea5
Posts: 445
Joined: Sat Dec 06, 2008 8:02 am
Location: λευκωσια

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by andrea5 »

κοπελια χαιρετε ,εκοψα μεσα χωρις βαροι ,ξερεται αν θα εχει αυριο καπιο diveshop ανοιχτο λευκωσια/αγια ναπα /πρωταρα να νοικιασω η καποιο καταστημα λευκωσια για να γορασω ?

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by mariosko »

το σαββατο πρωι θα παω στο Ζηνοβια για βουτιες ( χωρις οπλα εννωειτε ) μαζι με το ζευγαρι μου και ενα ακομα παιδι, και μαλλον θα ερθουν ακομα μια παρεα με την βαρκα τους. Θα δεσουμε στις σημαδουρες, θα βαλουμε και σχινι μαλλον. Οσοι μπορουν ειναι αυπροσδεκτοι να ερθουν να γνωριστουμε και να κανουμε την προπονηση μας με ασφαλια
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by sotiris!129 »

εχει λιες μερες να παω ψαρεμα και ειπα να ψαρεψω λιο το photoshop να περασει η ωρα μου :lol:
Attachments
xaxaxa.jpg
xaxaxa.jpg (143.55 KiB) Viewed 9552 times
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by admin »

κλείστω στόμα αν μεν χάσεις τον αέρα :D :D

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by sotiris!129 »

:whistle: :whistle: :whistle: :shhh: :shhh: ειμε οπως τον κροκοδειλο ανοιω το στομα μου αλλα εν φεφκει αερας :lol:
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

Nikolas Nklou

Re: Εξορμήσεις και Αποτελέσματα

Post by Nikolas Nklou »

sotiris!129 wrote::whistle: :whistle: :whistle: :shhh: :shhh: ειμε οπως τον κροκοδειλο ανοιω το στομα μου αλλα εν φεφκει αερας :lol:
νομιζω τοτε να αλαχτει το username του Σωτηρη και να γινει crocodile :mrgreen: :lol: :lol: :lol:

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by marios »


:doh:
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
andrea5
Posts: 445
Joined: Sat Dec 06, 2008 8:02 am
Location: λευκωσια

Re: "Περί ανεμων και Yδάτων"

Post by andrea5 »

κοπελια χαιρετε η λαρνακα για ψαροτουφεκο εξω εξω τι λαλι, ψαρευκεται οξα εν θολη ,εχει κυμμα ? βασικα ενδιαφερομαι για αφαλατωση τζιαι ξυλοφαγου αν γνωριζει καποιος τζιαι θελει ας το μοιραστει :)

Post Reply

Return to “Ελεύθερη κατάδυση”