Καταστημα με φθηνο εξοπλισμο?

Post Reply
Michas
Posts: 35
Joined: Wed Mar 12, 2014 5:47 pm

Καταστημα με φθηνο εξοπλισμο?

Post by Michas »

Ξερει κανενας κανενα καταστημα στη Κυπρο με φτηνο εφοπλησμο για ψαροντουφεκο? Στολη για παραδειγμα, ψαροντουφεκο, ζωνη με βαρακια, γαντια, μποτες. Π.χ εψαξα σε καταστημα στη Λευκωσια οι στολες 100 ευρω ξερετε καποθ κατι ποιο φτηνο?

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: Καταστημα με φθηνο εξοπλισμο?

Post by gdeme »

100 ευρω για στολη ψαρεματος δεν ειναι πολλα. Κατα την γνωμη μ οι καλες ειναι απο τα 160-170 και πανω.

Οποτε ή αναθεωρησε τις τιμες ,ή ψαξε για μεταχειρισμενα.

Αν θες πες μας τι πραγματα θες συγκεκριμενα και να σου δωσουμε καποιες τιμες για να ξερεις που βαδιζεις.

Michas
Posts: 35
Joined: Wed Mar 12, 2014 5:47 pm

Re: Καταστημα με φθηνο εξοπλισμο?

Post by Michas »

gdeme wrote:100 ευρω για στολη ψαρεματος δεν ειναι πολλα. Κατα την γνωμη μ οι καλες ειναι απο τα 160-170 και πανω.

Οποτε ή αναθεωρησε τις τιμες ,ή ψαξε για μεταχειρισμενα.

Αν θες πες μας τι πραγματα θες συγκεκριμενα και να σου δωσουμε καποιες τιμες για να ξερεις που βαδιζεις.
Ψαροντουφεκο 100cm στολη και φαναρι νομιζω εν τα πιο σημαντικα. Πεδιλα και μασκα εχω. Αν μπορειτε προτεινετε μου και μαρκα ψαροντουφεκκου (ειμαι αρχαριος. περσι το καλοκαιρι ξεκινισα ψαροντουφεκο με ενα mares mini sten και εν επιασα ψαρι ακομα.).

Michas
Posts: 35
Joined: Wed Mar 12, 2014 5:47 pm

Re: Καταστημα με φθηνο εξοπλισμο?

Post by Michas »

gdeme wrote:100 ευρω για στολη ψαρεματος δεν ειναι πολλα. Κατα την γνωμη μ οι καλες ειναι απο τα 160-170 και πανω.

Οποτε ή αναθεωρησε τις τιμες ,ή ψαξε για μεταχειρισμενα.

Αν θες πες μας τι πραγματα θες συγκεκριμενα και να σου δωσουμε καποιες τιμες για να ξερεις που βαδιζεις.
Εντωμεταξυ για την στολη παρακατω τι εχεις να πεις:

http://www.ebay.co.uk/itm/TWF-XT3-Mens- ... 0872498028

Εν να τι αγορασω και να θελψ αλλη στο μηνα?

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: Καταστημα με φθηνο εξοπλισμο?

Post by gdeme »

Michas wrote:
Εντωμεταξυ για την στολη παρακατω τι εχεις να πεις:

http://www.ebay.co.uk/itm/TWF-XT3-Mens- ... 0872498028

Εν να τι αγορασω και να θελψ αλλη στο μηνα?
Ποτέ δεν συμπαθησα τα πολυμηχανηματα.

Δεν γινεται μια στολη που κανει για surf να κανει για snorkel, να κανει για scuba και για freediving. (ασε που η συγκεκριμενη ειχει και zip)

Το καθε αθλημα-hobby εχει τις δικες του απαιτησεις, αρα ενα φτηνο εξειδικευμενο προιον θα σου προσφερει πολλα παραπανω απο την στολή που μου εδειξες.

Επικεντρωσου σε γνωστες μαρκες για το ψαροτουφεκο και βρες μια στολη στα mm που θες, φοδρα ξυρισμενη, και θα σου κρατησει για αρκετο καιρο, και λογο αντοχης υλικου και λογο ποιοτητας.
Last edited by gdeme on Wed Apr 16, 2014 5:16 am, edited 2 times in total.

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: Καταστημα με φθηνο εξοπλισμο?

Post by gdeme »

Michas wrote:Ψαροντουφεκο 100cm στολη και φαναρι νομιζω εν τα πιο σημαντικα. Πεδιλα και μασκα εχω. Αν μπορειτε προτεινετε μου και μαρκα ψαροντουφεκκου (ειμαι αρχαριος. περσι το καλοκαιρι ξεκινισα ψαροντουφεκο με ενα mares mini sten και εν επιασα ψαρι ακομα.).
Σαν αρχαριος που εισαι, γνωμη μου ειναι να πας σε ενα 90 το πολυ.

Καλα ψαροτουφεκα υπαρχουν πολλά, απο εκει και περα εξαρταται απο την τσεπη σου. 90άρια μπορεις να βρεις απο τα 120 ευρω (Χωρις μουλινε) μεχρι και 400. Για την εμεπειρια σου και την δουλεια που το θες σου κανουν όλα. Δηλ αυτο των 400 στα χερια σου αυτή την στιγμη θα σου προσφερει ότι και αυτο των 120.
Μπορεις να βρεις και μεταχειρισμενα full με 100.

Για φακο κοιτα στο ebay μιας και οι επωνυμοι είναι ακριβοι, και οι κινεζοι βγαλανε καποιους καλους.

Εγω εχω αυτον http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid= ... &_from=R40

Υπόψην ότι ο φακός απαγορευτεται

Michas
Posts: 35
Joined: Wed Mar 12, 2014 5:47 pm

Re: Καταστημα με φθηνο εξοπλισμο?

Post by Michas »

gdeme wrote:
Michas wrote:Ψαροντουφεκο 100cm στολη και φαναρι νομιζω εν τα πιο σημαντικα. Πεδιλα και μασκα εχω. Αν μπορειτε προτεινετε μου και μαρκα ψαροντουφεκκου (ειμαι αρχαριος. περσι το καλοκαιρι ξεκινισα ψαροντουφεκο με ενα mares mini sten και εν επιασα ψαρι ακομα.).
Σαν αρχαριος που εισαι, γνωμη μου ειναι να πας σε ενα 90 το πολυ.

Καλα ψαροτουφεκα υπαρχουν πολλά, απο εκει και περα εξαρταται απο την τσεπη σου. 90άρια μπορεις να βρεις απο τα 120 ευρω (Χωρις μουλινε) μεχρι και 400. Για την εμεπειρια σου και την δουλεια που το θες σου κανουν όλα. Δηλ αυτο των 400 στα χερια σου αυτή την στιγμη θα σου προσφερει ότι και αυτο των 120.
Μπορεις να βρεις και μεταχειρισμενα full με 100.

Για φακο κοιτα στο ebay μιας και οι επωνυμοι είναι ακριβοι, και οι κινεζοι βγαλανε καποιους καλους.

Εγω εχω αυτον http://www.ebay.com/sch/i.html?_trksid= ... &_from=R40

Υπόψην ότι ο φακός απαγορευτεται
Το Geronimo Elite Cressi 95cm ειναι καλο?


Post Reply

Return to “ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ”