είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

christos nic
Posts: 525
Joined: Mon Nov 15, 2010 4:39 pm

Re: είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

Post by christos nic »

Giorkos wrote:το πρώτο πράμα που θα γοράσεις εν η σημαδούρα....για να σε βλέπουν τα σκάφη....όσοι έχουν τον νουν τους δηλαδή τζαι προσέχουν....

εσύ όμως θα παίζεις 'αμυντικά' ..... εσύ να έσιης την έννοια για σκάφη....μεν καρτεράς που λλόου τους.....
έβρε τζαι κανέναν παρέα σου να πηαίνετε μαζί....να προσέχετε ο ένας τον άλλο....


μετά γόρασε τζαι στολή αν θέλεις τζαι βελόνες τζαι δύχτια τζαι άδεια :wink:
Aκριβως!!!!!Φιλε διαβασε προσεχτικα τα λογια του φιλου..ποτε χωρις σημαδουρα,αγορασε μια 15-20 ευρο ειναι και ενα κομματι σχοινι 4-5 μετρα για αρχη,κρεμασε στην σημαδουρα ενα δυχτακι να βαλλεις μεσα τα ψαρια σου,καλο να εχεις και ενα μαχαιρι μαζι σου σε θηκη που στεραιωνει στο ποδι η στο μπρατσο σου αν τυχει κανα πλεξιμο με το σχοινη να μπορεις να το κοψεις γρηγορα..και ακομα ενα βασικο μην απομακρυνεσε απο τους βραχους η την ακτη εκει που θα πας για αρχη για να καταλαβεις πρωτα πως εχουν τα πραγματα και τον κυνδυνο να σε κτυπηση καποια βαρκα που τρεχει με ταχυτητα..στην θαλασσα οταν κανουμε ψαροτουφεκο δεν μας βλεπουν καθολου αυτοι που τρεχουν με τις βαρκες ειδικα χωρις σημαδουρα..με την σημαδουρα εχεις λιγες πιθανοτητες να γλυτωσεις την ζωη σου..ομως μην πεις ποτε εχω σημαδουρα αρα με βλεπουν..ειναι πολλοι που δεν θα δουν ουτε την σημαδουρα..αρα μια καλη λυση ειναι μην απομακρυνεσε για αρχη απο την ακτη μεχρι να μαθεις τους κυνδυνους και βρες καποιο που ξερει να πηγαινετε μαζι να σε μαθει ειναι το καλυτερο!

andreasstf
Posts: 63
Joined: Sun Jun 26, 2011 5:07 pm
Location: GERI

Re: είμαι καινούργιο μέλος και eftia3a to proto dokimastiko mou

Post by andreasstf »

proto dokimastiko mou ksilino
proto dokimastiko mou ksilino
cdsfve.jpg (147.02 KiB) Viewed 5145 times

andreasstf
Posts: 63
Joined: Sun Jun 26, 2011 5:07 pm
Location: GERI

Re: είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

Post by andreasstf »

ΜΟΥ ΈΧΟΥΝ ΠΕΙ ΠΩΣ ΟΙ ΤΡΎΠΕΣ ΠΟΥ ΈΒΓΑΛΑ ΓΙΑ ΤΑ Λ’ΣΤΙΧΑ ΠΡΈΠΕΙ ΝΑ ΕΊΝΑΙ ΣΕ ΣΧΉΜΑ OVAL ΜΕ ΚΛΊΣΗ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΣΚΑΝΔ’ΛΗ...ΠΕΖΉ ΜΕΓ’ΛΗ ΣΗΜΑΣΊΑ ? θα PRPEI ΝΑ ΤΙΣ Αλλάξω ΛΊΓΟ ?

User avatar
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Posts: 69
Joined: Sat Apr 25, 2009 12:44 pm

Re: είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

Post by ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

Φιλε παρε μια ιδεα απο το δικο μου το εφτιαξα πριν 10 χρονια απο σχεδιο περιοδικου
2011 014.jpg
2011 014.jpg (43.79 KiB) Viewed 5080 times
2011 011.jpg
2011 011.jpg (42.86 KiB) Viewed 5075 times
2011 012.jpg
2011 012.jpg (44.2 KiB) Viewed 5082 times

User avatar
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Posts: 69
Joined: Sat Apr 25, 2009 12:44 pm

Re: είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

Post by ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

2011 013.jpg
2011 013.jpg (36.56 KiB) Viewed 5081 times
100αρι, βερκα 140 , λαβη rayo, λαστιχα περαστα γιαυτο και το κοψιμο στις τρυπες .

User avatar
mares_fantom
Posts: 10
Joined: Sun Oct 09, 2011 11:02 am

Re: είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

Post by mares_fantom »

Γειά σας παιθκιά. Εϊμαι ο Χρήστος από πλατύ και είμαι 17 χρονών. Aπο πιο μικρός έπαιζα μικρά ψάρκα με ένα σουστοβόλο. Φέτος που εμεγάλωσα νάκκο αγόρασα ενα 75αρι Mares. :D :D
Attachments
photo (6).jpg
photo (6).jpg (146.14 KiB) Viewed 4953 times
φιλικά ,
Χρήστος

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

Post by marios »

mares_fantom wrote:Γειά σας παιθκιά. Εϊμαι ο Χρήστος από πλατύ και είμαι 17 χρονών. Aπο πιο μικρός έπαιζα μικρά ψάρκα με ένα σουστοβόλο. Φέτος που εμεγάλωσα νάκκο αγόρασα ενα 75αρι Mares. :D :D
:text-welcomewave: :handgestures-thumbupleft:
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

blackpanther
Posts: 1
Joined: Tue Oct 25, 2011 10:03 am

Re: είμαι καινούργιο μέλος και καινούργιος στο ψαροτούφεκο

Post by blackpanther »

Γεια σας κοπελια,

ειμαι τζαι εγω νεος στο χωρο αν τζαι αρκισα να καταλαβω ποσο ωραιο ειναι το ψαροτουφεκο...εμεγαλωσαμε λιο....
αν εσιη κανενα που Λεμεσο τζαι παει τζαι θελει παρεα να μου στειλει κανενα pm να παμε καμια φορα διοτι εν βρισκω πολλους ετσι καιρο και προτιμοτερο να μην παω μονος μου, απο οτι εχω διαβασει δηλαδη....

Χεραιτω ολα τα μελη

Post Reply

Return to “ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ”