τα εχουν ρημαξει

User avatar
arisinblue
Posts: 51
Joined: Fri May 14, 2010 1:52 pm

τα εχουν ρημαξει

Post by arisinblue »

Καλο καλοκαιρι σε όλους με ασφάλεια.

Γράφω για ενα πολυ σοβαρο θέμα το οποίο εχει παρουσιαστεί τις τελευταίες μέρες. Εγω είχα την "τύχη" να το ζήσω μετά από 19 χρόνια που ασχολούμαι συστηματικά με την θάλασσα. Μετά από ολιγόωρο ψάρεμα και επιστρέφοντας στην παραλία διαπίστωσα ότι κάποιος ρίμαξε το αυτοκίνητο μου. Με την χρήση πέτρας έσπασε το παράθυρο, έκανε ανεπανόρθωτες ζημιές και άρπαξε ότι μπορούσε απο μέσα. Το ίδιο αποτέλεσμα είχαν και άλλα δυο οχήματα που ηταν σταθμευμένα στο ίδιο σημείο. Μάλιστα από το ένα πήραν μια κολώνια και μια πετσέτα. Τελικά που ζούμε; Πάμε να περάσουμε καλά μερικές ώρες και κάποια κωλόπ@ιδ@ μας ρημάζουν τα αυτοκίνητα. Κατά την προσωπική μου άποψη είναι νεαρά άτομα κυπριακής καταγωγής από χωριά τις επαρχίας Λάρνακας. ΠΡΟΣΟΧΗ μην αφήνεται τίποτα μέσα στο αυτοκίνητο. Αφήστε ανοικτό το τζάμι και το αυτοκίνητο ξεκλείδωτο.
Η κυπριακή αστυνομία αρκέστεικε στο "όταν θα καθαρίζουν τους δρόμους θα βρουν τα πραγματα που δεν χρειάζονταν και θα μας τα φέρουν". Σε άλλη περίπτωση ο αστυνομικός είπε ότι ειναι μόνος του και δεν μπορεί να πάει κανείς στο χώρο. Τα περιστατικά αυξάνονται καθημερινά από Περβόλια Λάρνακας μέχρι Λεμεσό. Εγώ θα τους βρώ και θα τους γ@μησω ότι έχουν και δεν έχουν. Εαν κάποιος γνωρίζει κατι περισσότερο ας το γράψει εδω. Το θεμα έχει ξεφύγει.

nicolas theocharous
Posts: 472
Joined: Fri Jun 12, 2009 9:33 am

Re: τα εχουν ρημαξει

Post by nicolas theocharous »

δυστυχως φιλε μουεχω ακουσει και για αλλα παρομοια περισταστικα και το χειροτερο ειναι πως πολλινισκουν ολο και περισσοτερο.

η κοινωνια μας εγινε χαλια και τιποτε εν φανταζει δυνατο να μας φερει πισω την αφαλεια μας. τωρα για το αν ειναι κυπρεοι η οχι εν το ξερω αλλα ουτε που εχει και τοσο σημασια γιατι ειτε κυπρεοι ειτε οι παλε γαροι ειναι και η ζημια εγινικε.

τζινο που με εκπλησσει παραπανω ειναι η αδιαφορια της αστυνομιας. τι εν ο ρολος τουτων των κυριων τελικα?? για το ενα αδιαφορουν για το αλλο το ιδιο.

που παμε?? καλυτουν παρανομιες την μια μετα την αλλη και συγγαλειπτουν εγκληματα και ερκουντε και πουπανω και λαλουν μας ε προβλημα σου σαν μεν αφηνες το αυτκινητο σου δαμε η μεν φοασε εν να πεταξουν οτι εν θελουν και ενα μας το φερουν. ουτε καν μπαινουν στον κοπο τουλαχιστον να σου δειξουν πως υπαρχει μια περιπτωση να καμουν κατι να σε βοηθησουν. τουλαχιστον να δειξουν του αλλου του γαρου οτι ρε κουμπαρε ενα προσπαθησω να τα εβρω.

αστα να πανε ρε φιλε τι να σου πω?? οτι και να καμεις οτι και να παθεις, στον τοπο που ζουμε εν εχεις chance να εβρεις το δικαιο σου.

δαμε κυκλοφορουν δολοφονοι, εγκληματιες και εμποροι ναρκωτικων ελευθεροι και ανεμελοι και ας ειναι γνωστοι σε ολους και εν τους καμνουν το παραμικρο και με την παραμικρη ευκαιρια ερκουντε και γραφουν σε επειδη η λαμπα η πισινη του αυτοκινητου σου εν κρουσμενη και καμνουν σου οπως του σσιλου του πουσ**

φιλε εν καμνει καν να ασχολεισαι αι να χαρακτιριζεις τους αρμοδιους φορεις γιατι πολυ απλα χαλας την υγεια σου.

επεισης αν τους πιασεις και δερεις τους προσεχε γιατι μπορει να φκεις και κατηγορουμενος και πουπανω :roll: :roll: :roll: :roll:

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: τα εχουν ρημαξει

Post by paulos charalambous »

εμας την αλλη φορα περιοχη ζυγιου.. εχωσαμεν τα κλειδια.. τζε επιαμε κολυμοητο.. σε καπια φαση επλακωσεν πολλυ ομιχλη εν εθωρουσαμεν την μουττι μας.. που εφκηκαμεν εξω εγυρευκαμε τα κλειθκια τζε ηταν χασιμια.. τελικα ιβραμεν τα πανω στην θεση του συνοδηγου.. τζε ελειπε η φωτογραφικη του παρεα μου..(το καλο εν οτι εν μας εσπασαν κανεναν τζιαμι.. )αλλα τουτοι οι μαλ@κες πρεπει ναν οργανωμενοι.. πρεπει να μας επαρακολουθησαν που πριν για να ξερουν που εχωσαμεν τα κλειθκια..

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: τα εχουν ρημαξει

Post by Giorkos »

εξαναγράψαμε για τούτο το θέμα σε πιο παλιά ποστ....

εμάς συγκεκριμένα μας 'περιποιήθηκαν' στην περιοχή Αμμοχώστου (τζαμέ πάμε περισσότερο ψάρεμα) ....

είμαι 100% σίουρος ότι 'παρακολουθούν' για να δουν που βάλλεις τα κλειθκιά...στην περίπτωση μας (3 εμένα προσωπικά) επήραν μόνο χρήματα (πάρα πολλα λία λεφτά)

την 1 φορά άφηκα το αυτοκίνητο ανοικτό...επήαμε με 2 αυτοκίνητα τζαι εκλέψαν τζαι που τα 2....τες άλλες φορές ανοιίξαν με τα κλειθκιά....
που τζαμέ τζαι τζι άμαν χώσω τα κλειθκιά κάμνω ελιγμούς...που τότε δεν με ξανακλέψαν, αλλά που την άλλη σκέφτουμε ότι καλύτερα να μου κλέψουν λία λεφτά παρά να πληρώνω παράθυρα......


http://www.cyprusfishingmagazine.com/fo ... E%AD%CF%82
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: τα εχουν ρημαξει

Post by hdemetris »

Πρέπει να σαι ο μόνος που ψαρεύεις τόσα χρόνια και πρώτη φορά σε κλέβουν. Εμένα μου σουφρώσαν ένα 75άρι ψαροτούφεκο που άφησα στο αυτοκίνητο μαζί με ένα δεκάλιρο.
Κάτι πρέπει να γίνει με τούτη την ιστορία. Κωλόπαιδα :evil:
Who the cap fit
Let them wear it

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: τα εχουν ρημαξει

Post by gdeme »

Αρη, που πηγατε?

User avatar
arisinblue
Posts: 51
Joined: Fri May 14, 2010 1:52 pm

Re: τα εχουν ρημαξει

Post by arisinblue »

Είμασταν στην περιοχή Αγιου Θεοδώρου Λάρνακας. 3 αυτοκινητα το ενα διπλα στο αλλο. Έσπασαν και στα 3 τα παραθυρα. Την ιδια μέρα κτυπησαν και Πετουντα. Χθες κτυπησαν στον Φάρο Λάρνακας. Το περιστατικό έγινε διπλα απο δρόμο που περνάνε συνέχεια αυτοκίνητα και μεταξύ 10:00 και 11:00. Δεν καταλάβουν τίποτα.

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: τα εχουν ρημαξει

Post by gdeme »

Νομιζω οτι τελικα ισως πρεπει να θυσιασουμε κανενα ψαρεμα ο καθενας και να καρτερεψουμε κανεναν απο αυτους.

Βγαλατε τιποτα ?

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: τα εχουν ρημαξει

Post by leonidasss »

Ρε παιδιά, είναι καθαρό ότι είναισυγκεκριμένοι τύποι που πιάνουν σειρά όλη εκείνη την ακτή. Σήμερα έσπασαν το τζάμι ενός γνωστού μου στο Κίτι. Πάντως, έχουν αποθρασυνθεί τελείως. Άρχισαν να σπάζουν τζάμια ανελέητα σαν να μη συμβαίνει τίποτα. Πρόσφατα μόλις που πρόλαβα έναν στο Μαζωτό. Έτρεχα τον από πίσω με την στολή και οπλισμένο το ψαροτούφεκο. Είναι όμως και ηλίθιοι, αφού ο τρόπος που ενεργούν τους κάνει εύκολους στόχους. Θα χαρώ πολύ να ακούσω ότι κάποιος τους έκανε μαύρους και τους πέταξε στη θάλασσα.

paulos charalambous
Posts: 343
Joined: Sat Sep 29, 2007 8:49 am
Location: Lefkosia

Re: τα εχουν ρημαξει

Post by paulos charalambous »

leonidasss wrote:Ρε παιδιά, είναι καθαρό ότι είναισυγκεκριμένοι τύποι που πιάνουν σειρά όλη εκείνη την ακτή. Σήμερα έσπασαν το τζάμι ενός γνωστού μου στο Κίτι. Πάντως, έχουν αποθρασυνθεί τελείως. Άρχισαν να σπάζουν τζάμια ανελέητα σαν να μη συμβαίνει τίποτα. Πρόσφατα μόλις που πρόλαβα έναν στο Μαζωτό. Έτρεχα τον από πίσω με την στολή και οπλισμένο το ψαροτούφεκο. Είναι όμως και ηλίθιοι, αφού ο τρόπος που ενεργούν τους κάνει εύκολους στόχους. Θα χαρώ πολύ να ακούσω ότι κάποιος τους έκανε μαύρους και τους πέταξε στη θάλασσα.
επρεπε να τον παιξεις ρε φιλε οπως βουρα εν να σου ανοιξει σιουρα το μουλινε..τζε να τον ποσταρης.. εν να θελουμε τζε στορυ.. ποσα μετρα επρολαβε να παει.. τοπο.. ωρα κτλ.. :lol: :lol: εκαταντησαν αηδια..

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: τα εχουν ρημαξει

Post by Greg »

αναφερεν το σημερα το πρωι στο ραδιο.. οτι απο μαζωτο μεχρι περβολια εγινε σορια διαρηξεων σε αυτοκινητα που ηταν στην παραλια
Esox Lucius

Nautilus
Posts: 55
Joined: Fri Nov 06, 2009 10:47 am

Re: τα εχουν ρημαξει

Post by Nautilus »

Δυστυχώς δεν είναι μόνο στη ανατολική περιοχή. Κάποιου γνωστού μου εσπάσαν του το τζάμι στο αεροδρόμιο της Πάφου πριν 3 χρόνια και επιάσαν του το παντελόνι με τα λεφτά. Η αστυνομία αν θυμάμαι καλά είπε ότι συμβαίνει συχνά..

SpyrosZ
Posts: 5
Joined: Wed May 26, 2010 11:59 pm

Re: τα εχουν ρημαξει

Post by SpyrosZ »

Παλε καλα που εν πιανουν κ τα αυτοκινητα ρε κοπελια... εγω νομιζο ανοιχτο το αυτοκινητο εν καλυτερα... αλλα να μεν εσηει τιποτε μεσα.. και τα κλειδια μεσα σε αδιαβροχο κουτουι πας την σημαδουρα...

User avatar
leonidasss
Posts: 202
Joined: Tue Feb 12, 2008 4:47 pm

Re: τα εχουν ρημαξει

Post by leonidasss »

Πόσο δύσκολο είναι να στηθεί μια ενέδρα από την αστυνομία και να τον/ τους πιάσουν; Οι τύποι είναι σχεδόν σίγουρο ότι θα δώσουν το γυρό τους. Αλλά πρέπει να κατεβάσουν τα πόδια από το γραφείο, να ξεκινήσουν το αυτοκίνητο της υπηρεσίας κλπ. Προσωπικά, θα βάλω συναγερμό στο αυτοκίνητο να παουρίζει και με την παραμικρή δόνηση, ώστε να ξεγνοιάσω. Αφού ένα γυαλί σπασμένο θα μου στοιχίσει το ίδιο σχεδόν. :think:

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: τα εχουν ρημαξει

Post by AggelosLRK »

δεστε 1 λυκοσκυλο πισω απο το αυτοκινητο και να δουμε αν κοντεψουν :lol:

Post Reply

Return to “ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ”