Εχει σημασια τελικα το Πρωι Πρωι???

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: Εχει σημασια τελικα το Πρωι Πρωι???

Post by mariosko »

η γνωμη του baracuda φενεται λογικη παντως
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

freediver33
Posts: 165
Joined: Tue Nov 27, 2007 6:37 pm

Re: Εχει σημασια τελικα το Πρωι Πρωι???

Post by freediver33 »

mariosko wrote:αλλο το να ξερεις να χρεισημοποιας αυτο που κρατας στο χερι σου και αλλο αυτο που συζητουμε...

Νικολα εσυ με τοση εμπειρια δεν εχεις κατι να μας πεις??
Βασικά δεν είναι τι λεω εγώ προσωπικά για αυτό το θέμα αλλά τι προστάζει η Φύση. Οι κυνηγοί από την φύση τους ενστικτοδώς κυνηγάνε πρωί με το χάραμα και απογευμά με το σούρουπο. Αυτό όμως δεν είναι πάντα απόλυτο. Αν κάποιος κάνει τέτοιου είδους κυνήγι θα πρέπει να ακολουθήσει αυτές τις γραμμές συν κάποιους άλλους παράγοντες όπως εποχή, περιοχή, θερμοκρασία νερών κα. Σε γενικές γραμμές όμως τα ψάρια που συνήθως κυνηγάμε στους Κυπριακούς βυθούς μπορούμε να τα βρούμε όλες τις ώρες της ημέρας. Προσωπικά μου αρέσει το απογευματινό λόγο της μεγάλης κίνησης των ειδών που προτιμώ να αλιεύω αλλά και των χρωμάτων του βυθού τις συγκεκριμμένες ώρες. Αυτό που λέει ο Μαυροσημαδεμένος Ροφός έχει και αυτό κάποια βάση...!!!
You go down to the bottom of the sea where the water is not eaven blue any more and the sky is only a memory, a thought in the silence!!!

NIKOLAS HARRIS
Posts: 739
Joined: Wed Sep 24, 2008 7:28 pm
Location: NICOSIA!!

Re: Εχει σημασια τελικα το Πρωι Πρωι???

Post by NIKOLAS HARRIS »

freediver33 wrote:
mariosko wrote:αλλο το να ξερεις να χρεισημοποιας αυτο που κρατας στο χερι σου και αλλο αυτο που συζητουμε...

Νικολα εσυ με τοση εμπειρια δεν εχεις κατι να μας πεις??
Βασικά δεν είναι τι λεω εγώ προσωπικά για αυτό το θέμα αλλά τι προστάζει η Φύση. Οι κυνηγοί από την φύση τους ενστικτοδώς κυνηγάνε πρωί με το χάραμα και απογευμά με το σούρουπο. Αυτό όμως δεν είναι πάντα απόλυτο. Αν κάποιος κάνει τέτοιου είδους κυνήγι θα πρέπει να ακολουθήσει αυτές τις γραμμές συν κάποιους άλλους παράγοντες όπως εποχή, περιοχή, θερμοκρασία νερών κα. Σε γενικές γραμμές όμως τα ψάρια που συνήθως κυνηγάμε στους Κυπριακούς βυθούς μπορούμε να τα βρούμε όλες τις ώρες της ημέρας. Προσωπικά μου αρέσει το απογευματινό λόγο της μεγάλης κίνησης των ειδών που προτιμώ να αλιεύω αλλά και των χρωμάτων του βυθού τις συγκεκριμμένες ώρες. Αυτό που λέει ο Μαυροσημαδεμένος Ροφός έχει και αυτό κάποια βάση...!!!
Νικολαε τζιηκατο που βουτας οτι ωρα τζαι να παεις εν νομιζω να παιζει ρολο.

τωρα, για μας τους κοινους θνητους πολυ πρωι και αργα το απογευμα ειναι καλυτερα ειδικα για τα καρτερισια ψαρια!

User avatar
maky
Posts: 120
Joined: Thu Jan 24, 2008 6:48 pm

Re: Εχει σημασια τελικα το Πρωι Πρωι???

Post by maky »

Μπράβο!!!! το θέμα είναι τι κυνηγάς και ποτε και πως βολεύει να το ψάξεις... Οι παρατήρηση η εμπειρία και οι δυνατότητες στον κάθε ένα από μας ίσος να καταρρίπτουν όμως τα πάντα και να τα κάνουν να φαίνονται Μύθος...
Βάλε τα βασικά συστατικά τις συνταγής
1. Θάλασσα
2. Μεράκι
3. τα κυνηγετικά σου ένστιχτα
4. Μπόλικη αγάπη για αυτό που κανεις

ανακατέψτε τα με τις δικες σας δυνατότητες και σιγοψήστε τα για χρονια....

ΕΙΣΤΕ ΚΑΤΑΔΙΚΑΣΜΕΝΟΙ ΝΑ ΠΕΤΥΧΕΤΕ :)

Και για να επιστρέψω στο θέμα πριν με βρίσετε απτό πρωί μέχρι το απόγευμα ψαρεύω και πάντα ξέρω ότι η κορύφωση εξαρτάται απτον καιρό
είναι απλά θέμα χρόνου (Ένεκα ότι εκ Λευκωσίας ορμώμενος η πολυτέλεια για ολιγόωρο ψάρεμα είναι πολύ απομακρυσμένη)

Υ.Γ. κακό πράγμα ο Μάης... αντί για αλμυρα σκανδάλη και ψαρίλα... βρωμάει φραπέ keyboart και βαρεμάρα :(

Post Reply

Return to “ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ”