Να Οργανωθούμε?

Post Reply
mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Να Οργανωθούμε?

Post by mariosko »

Ανοιγω αυτο το τοπικ μετα απο προβληματισμο απο ορισμενα πραγματα που βλέπω και ισως να ειναι σημαδια για πολυ χειροτερα πραγματα στο μελλον. πιστευω οτι σαν ψαροτουφεκάδες και σαν ερασιτεχνες ψαραδες γενικοτερα δεν ειμαστε καθολου οργανωμένοι (οπως οι κυνηγοι για παραδειγμα). Μας αρχισαν για τις αδειες πριν λίγα χρονια, τις οποιες πληρωνουμε χωρις λογο πιστευω αφου τιποτα δεν μας προσφέρουν. ουτε μας προστατευουν, ουτε ελεχους κανουν για τους παρανομους, και ειμαστε παντα "στην μουτη του σιηπετου" σαν οι ψυχοπαθεις που καταστρεφουμε τα παντα. αρχισαν προσφατα οι απαγορευσεις τοπον (Αεροδρομιο Λαρνακας κτλ) που ισως καταληξουν σε απαγορευσεις τυπου Θερμαικου στην Ελλαδα αφου ειναι γνωστο οτι ακολουθουμε το καλο παραδειγμα των εμπειρογνωμονων της μητερας πατριδας. Απαγορευσεις τυπου Μαιου ειναι το λιγοτερο γελειες και προκλητικες αφου εμεις δεν γινετε να ψαρευουμε ενω όλοι οι άλλοι επιτρεπεται. και εμεις το δεχτηκαμε και αυτο. Για τους συλλογους μας δεν εχω άποψη, δεν ανοίκω απισημα σε κανενα απο αυτους για να ξέρω τι δουλεια κάνουν. Σίγουρα οι αντιπαραθέσεις ομως δεν βοηθουν. Ειναι καλο να οργανωθουμε, να μπωρουμε να ζητησουμε/διεκδικησουμε ορισμενα πραγματα και να αποτρεψουμε αλλα χειροτερα. Οσο ειμαστε τα "αρνια" της υποθεσης και φενουμαστε οτι εμεις καταστρεφουμε την θαλασσα θα μας τα κοψουν τελια στο τελος. Δεν εχω κανενα προσωπικο συμφέρον εγω, ουτε θελω να ερθω σε αντιπαραθεση με τους συλλογους / ομιλους ουτε με τους αλλου ερασιτεχνες συναδελφους ψαραδες.
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: Να Οργανωθούμε?

Post by Antreas »

Ρε Μαριε μου να οργανωθουμε αλλα ατε τζαι οργανωθηκαμε να καμουμε τι ?
ποιος εννα μας βαλει αυτι ?
:think: :think:

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: Να Οργανωθούμε?

Post by Antreas »

εγω ειμαι μεσα οτι τζαι να πειτε
η θαλασσα ειναι η αγαπη μου

User avatar
george87d
Posts: 371
Joined: Mon Nov 10, 2008 6:58 pm

Re: Να Οργανωθούμε?

Post by george87d »

Να οργανωθουμε το υποστηριζω και εγω!!! Αλλα οσπου εν βοηθουμεν την κατασταση με τις παρανομιες οι ιδιοι δεν γινετε τπτ... Διοτι περιμενουμεν απο την Λιμενικη Που εν χαπαριζουν ουλλη μερα Ξιουν την β...α τους τσιε λαπορταρουν ενα ψαροτουφεκα που δεν εχει αδεια ή τσιε καρουν τις βαρκες μασ εν εχουν χαρκια τσιε οι αν εχουν ποτσες!!!!
ΟΤΙ ΚΑΜΟΥΜΕΝ ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ!! Αν καρτερουμεν που τον καθε ενα με γαλονια να καμει τπτ εκατσαμεν πανω!!!
Η θαλασσα μου η ζωη μου!!!!!
ΣΤΕΛΑΡΑΣ FOREVER!!!!!!!!!!!!!

Πιττης Γιωργος

Laser Interceptor...the best antiradar

Post Reply

Return to “ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ”