apagoreumenos maios ti tha kanete?

omonoia

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by omonoia »

men to laleite oti en na pienete anagnoriseis... aman en na deite psarka en na fkei togema pas tin kkelle sas,, ego lalo sas en na esxete oplo mes to car tsie en na fkite na to piasete en 8a ante3ei kanenas mas .... tsie an den esxeis ego lalo sou en na paeis na to piaseis tsie na strafeis... en esxei kanena pou en na antista8ei se enan oreo psari...na men laloumen pelares en na ta 8erisoumen.... sifonite? ego pantos en na pienno dioti os tes 13 tou mai en na erto ellada pale en na psarepso mono 3 fores?

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by caveman »

Ε φίλε ομόνοια, μα κάμμεις προπαγάνδα ηπέρ της παρανομίας :?: :lol: :lol: :lol: :lol:

Εσύ πείγενε, παρανόμα, πέξε όσες έγκιες μάνες καταφέρεις :P τζαι άφιστους άλλους να κάμουν διάλιμα :D :D :D
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by Antreas »

persi pou epiame xoris opla ton maio e perasame polla orea pantos.
ekamame tin proponisi mas sta -20 metra me sxini tzai meta san e ykename eidame ena orfo kapou 3 kila tzai anti na theloume na ton piasoume apla e pezame mazi tou.
e fkalamen ton fotografies video tzai e katalave oti en tha ton e pirazame tzai e konteyke mas para polla.
polla oreo prama na thoreis ton orfo na pettalizei 1 metro pou sena tzai na se thorei tzai na men fefkei

sotiris
Posts: 101
Joined: Sat Feb 23, 2008 12:26 pm

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by sotiris »

ENTOMETAKSI KATI POU DEN GNORIZW KAI THA FRONTISW NA MATHW, ALA AMA KSEREI KANENAS AS MOU APANTISEI SXETIKA ME TO THEMA.

O MAIS EN APAGOREYMENOS KAI GIA TOUS KALAMAES?(XORIS NA EXW TIPOTA ME TA PAIDIA ANTITHETOS EXW ARKETOUS GNOSTOUS ALA EN KSEROUN NA APANTISOUN KAI PANE TO MAIO)???????????????

PSAREMA ME SIRTI EPITREPETE TO MHNA MAIO? DYKTIA? AN OLA AYTA EPITREPONTAI TOTE O NOMOTHETIS EN ENTELOS ASXETOS KAI KANEI DIAKRISEIS.

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by caveman »

Σε μας (καλαμάες) ΔΕΝ απαγορεύαιτε, αν τζαι θα έπρεπεν....αλλά εμείς...άμαν εν θέλει να φάει το ψάρι εν πιάνουμε, ενό εσείς θέλει εν θέλει, εκτελείτε :wink: Τζαι ηδικά τον Μάιο εν πιάνουμεν τζαι τπτ σπουδέο, μόνον κανέναν μυλοκόπι-αφού γενείσουν τζίστερα.....επιάσαμεν πολλά, πάρα πολλά τζαι ούτε μιαν φορά δεν ήβρε κάποιος αυκομένο....εν ψάρι που εν τσιμπά τζερό αναπαραγωγής...που την άλλην ο τζέφαλος, τζαι ιδεικά ο πόγλαννος, άμαν εν αυκομένος τσιμπά αβέρτα....αλλά Δεκέμβρη τζαι μετά :P
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Mnason
Posts: 111
Joined: Fri Aug 10, 2007 7:14 am
Location: Λεμεσός

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by Mnason »

omonoia wrote:men to laleite oti en na pienete anagnoriseis... aman en na deite psarka en na fkei togema pas tin kkelle sas,, ego lalo sas en na esxete oplo mes to car tsie en na fkite na to piasete en 8a ante3ei kanenas mas .... tsie an den esxeis ego lalo sou en na paeis na to piaseis tsie na strafeis... en esxei kanena pou en na antista8ei se enan oreo psari...na men laloumen pelares en na ta 8erisoumen.... sifonite? ego pantos en na pienno dioti os tes 13 tou mai en na erto ellada pale en na psarepso mono 3 fores?
Λεβέντη μου εσύ κάνε ότι γουστάρεις. Και ψάρεμα να πας και ότι άλλο θές κάνε, Στο στόμα σου όμως να μην βάζεις όλους τους υπόλοιπους ψαροντουφεκάδες. Που ξέρεις δηλαδή ότι αν δούμε ένα ωραίο ψάρι υα τρέξουμε να βρουμε ψαροντούφεκο και να πάμε πίσω να το χτυπήσουμε??!! Λίγος σεβασμός νομίζω δεν βλάπτει. Άκους εκεί να τα θερίσουμε!!!! Μήπως όλα αυτά τα λες να καλύψεις τις ''τύψεις'' σου?
Βλέπε τα δικά σου λάθη και μην καλύπτεσε πίσω απο το σύνολο...
http://www.facebook.com/group.php?gid=15445623823 Δείτε τον Ο.Φ.Ε.Κ στο Facebook

hemilios
Posts: 232
Joined: Fri Aug 17, 2007 7:46 am

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by hemilios »

Mnason wrote:
omonoia wrote:men to laleite oti en na pienete anagnoriseis... aman en na deite psarka en na fkei togema pas tin kkelle sas,, ego lalo sas en na esxete oplo mes to car tsie en na fkite na to piasete en 8a ante3ei kanenas mas .... tsie an den esxeis ego lalo sou en na paeis na to piaseis tsie na strafeis... en esxei kanena pou en na antista8ei se enan oreo psari...na men laloumen pelares en na ta 8erisoumen.... sifonite? ego pantos en na pienno dioti os tes 13 tou mai en na erto ellada pale en na psarepso mono 3 fores?
Λεβέντη μου εσύ κάνε ότι γουστάρεις. Και ψάρεμα να πας και ότι άλλο θές κάνε, Στο στόμα σου όμως να μην βάζεις όλους τους υπόλοιπους ψαροντουφεκάδες. Που ξέρεις δηλαδή ότι αν δούμε ένα ωραίο ψάρι υα τρέξουμε να βρουμε ψαροντούφεκο και να πάμε πίσω να το χτυπήσουμε??!! Λίγος σεβασμός νομίζω δεν βλάπτει. Άκους εκεί να τα θερίσουμε!!!! Μήπως όλα αυτά τα λες να καλύψεις τις ''τύψεις'' σου?
Βλέπε τα δικά σου λάθη και μην καλύπτεσε πίσω απο το σύνολο...
Συμφωνώ με τον Mnason. Φέτος εγώ υπολογίζω να πάρω φωτογραφική και να πηγαίνω για προπόνηση ( ελπίζω ο φρονιμίτης να μην με κρατήση για πολύ έξω από το νερό ) .
Ο καθένας μπορεί να σκέφτεται και να πράττει αναλόγος αλλά πρέπει να δέχεται και τις επιπτώσεις τον πραξεών του. Τώρα να βάζει κάποιος όλους τους άλλους στο ίδιο καλάθι με αυτόν δεν το δέχομαι ούτε εγώ.

Ρε παιδκιά μπαίνουμε στο forum για να χαλαρώσουμε όχι για να κατηγορούμε ο ένας το άλλο.....

omonoia

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by omonoia »

petemas oti sas e3itimasamen... sorry an sas epira3en... pantos kales psaries se olousas!!!!

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by Giorkos »

re κοπέλλια...είπαμε...

κάμνουμε ψτ γιατί εν το ποσκόλιο μας και όχι το φίτσιο μας....

αν ο νους μου ήταν πάστο πόσα ψάρκα θα πιάσω τότε θα γινόμουν νυχτομπούκκαλος :twisted: :twisted: :twisted: να τους δώκω μεσ τα φκιά να τρώω καπάλιν ψάρι...να φκάλλω και καμιά λίρα γιατί το ταμείον είνα μείον.....και άξιος που θα με έπιανε....όπως δεν πιάνουν κανένα νυχτερινό..... :( :( :(

μου λένε οτι τον ΜΑΙΟ ΔΕΝ ΘΑ ΨΑΡΕΥΩ γιατί γεννάνε τα ψάρια.... γεννάνε ξεγεννάνε κοιλιοπονούν και το γλεντάνε δεν ξέρω......

όπως το βλέπω εγώ είναι ότι αν δώκω παμό για ένα μήνα (εγώ και αρκετοί άλλοι ψτ) τότε πιθανότατα να κάνουμε καλό στα ψάρια :!: :!: :!: (όσο λίγο και αν είναι αυτό ) άσε που νομίζω ότι 1 μήνας είναι και λίγος.....


επομένως επωφεληθείτε τον Μήνα Μαιο και κάντε κάτι τις για αυτό που λέτε ότι αγαπάτε.......


Γιώργος


Υ.Γ ζητείται για αγορά καταδυτικός εξοπλισμός και φανάρι (προτιμώ προβολέα) .... ψτ έχω :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by hdemetris »

Αρκέψαμεν τζαι δαμέ :D
Κοπέλια ο καθένας θα κάνει ότι νομίζει σωστό. Όσοι γουστάρουν να ψαρέψουν ας ψαρέψουν.
Εν είναι δουλειά μας εμάς να τους συνετίσουμε. Ας το κάμουν οι αρμόδιοι (τμήμα αλιείας).
Αν το τμήμα αλιείας δεν είναι σε θέση να φροντίσει για την εφαρμογή των νόμων ας παν σπίτι τους και να μεν μας ζητούν και να φκάλουμε άδεια.
Τμήμα αλιείας και λιμενική = Κυφήνες, άχρηστοι και πρώτοι στην παρανομία :evil: :evil: :evil:
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by Giorkos »

omersub wrote:persi pou epiame xoris opla ton maio e perasame polla orea pantos.
ekamame tin proponisi mas sta -20 metra me sxini tzai meta san e ykename eidame ena orfo kapou 3 kila tzai anti na theloume na ton piasoume apla e pezame mazi tou.
e fkalamen ton fotografies video tzai e katalave oti en tha ton e pirazame tzai e konteyke mas para polla.
polla oreo prama na thoreis ton orfo na pettalizei 1 metro pou sena tzai na se thorei tzai na men fefkei

Αντρέα....πε μου πόση χαρά σου έδωσε αυτή η εμπειρία.....(απο το 1 μέχρι το 100 ) και μετά πες μας πόση χαρά έκανες πάλι απο το 1 -100 όταν έπιασεσ το καλύτερο σου ψάρι !!!! πιστεύω ότι τέτοιες εμπειρίες αξίζουν 10 καλά ψάρια !!! διόρθωσε με αν κάνω λάθος....

εγώ τόπαθα με ένα ψωροσορκό (όι τίποτε σπουδαίο , εννοώ το είδος όχιτο βάρος του ψαριού γιατί το βάρος του ήταν πολλα΄καλο για μένα, βάλλον τον περίπου 800γρ) ...έκαμνα καρτέρι στο άμμο (χωρίς ψτ) ..εδοκίμαζα μια μάσκα ..και έφκηκεν ο κουμπάρος που πίσω που ένα βράχο περίπου 10 μέτρα μακριά μου και ερχόταν σιγά σιγά στο μέρος μου...εγώ ήμουν τελίως ακάλυποτοσ παστον άμμο....τελικά ο σορκός ήρτε απόσταση 1.5 μέτρο που την μάσκα μου...έκατσε εκεί λίο...εβαρέθηκε να καρτερά :lol: και εγύρισε σιγά σιγά και επήε περίπατο....

σε άλλη περίπτωση ήταν να πάθω όπως τον πελλό για να τον παίξω...αλλά η ευχαρίστηση να μείνει εκεί για λίγο και να τον περιεργαστώ και να με περιεργαστεί ήταν το κάτι άλλο.... :oops: :oops: :oops:


ελπίζω τούτον το μάη να δώκει πάνω μου καμία Γοργόνα Καμοματάρισσα..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by Giorkos »

hdemetris wrote: Τμήμα αλιείας και λιμενική = Κυφήνες, άχρηστοι και πρώτοι στην παρανομία :evil: :evil: :evil:

θα ήθελα πολύ να διαφωνήσω με τον Δημήτρη αλλά δυστηχώς είναι η αλήθεια για την πλειοψηφία..υπάρχουν και πολύ καλοί Λειτουργοί και των δύο τμημάτων....αλλά εν λίγοι....


Δυστηχώ όσους ξέρω νυχτομπούκκαλους εν ούλλοι κυβερνητικοί, πυροσβέστες, αστυνομικοί κτλ !!!!

όσα άτομα γνώρισα τον τελευταίο καιρό και στην κουβέντα μιλήσαμε για ψάρεμα διαφάνηκε ότι ήταν νυχτερινοί και νυχτομπουκκαλλέ...η κουβέντα μας τελείωνε με τον ότι είναι παράνομο, επικύνδινο και προπάντως άκρως ανήθικο και αντιδεολογικό .......... :evil: :evil: :evil:

Γιώργος
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by hdemetris »

Εμένα πάλε φίλτατοι Γιώρκατσε τζαι Αντρέα θα μου προσφέρει πολλά παραπάνω χαρά να παίξω ένα μινέρι τζαι να την φάει στην σπονδυλική στήλη τζαι να μεινει σέκκο παρά να παίξω μαζί του :D Παραδέχομαι πως δεν είμαι οικολόγος :D
Who the cap fit
Let them wear it

sotiris
Posts: 101
Joined: Sat Feb 23, 2008 12:26 pm

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by sotiris »

thanks caveman gia ti pleiroforia arketoi apo esas exetai dikaio kai sto telos tha symfonisw k isos anatheorisw ti skepsi mou na paw maio alla........ possoi tha to tirisoun auto re filoi? diladi gia na katalabaw emeis kamia 40aria tou forum psarotyfekades pes oti tirisame to maio kai den pame kanenas pisteyetai oti prostateusame ta psaria?????????? egw sas lew alloi tha ta piasoun prin akoma kan gennisoun paida kai ama exw lathos pernw osa lew pisw.

akoma omos pisteyw oti i nomothesia einai adiki kai astoxi me ton uparxon nomo.

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: apagoreumenos maios ti tha kanete?

Post by Antreas »

Giorkos wrote:
Αντρέα....πε μου πόση χαρά σου έδωσε αυτή η εμπειρία.....(απο το 1 μέχρι το 100 ) και μετά πες μας πόση χαρά έκανες πάλι απο το 1 -100 όταν έπιασεσ το καλύτερο σου ψάρι !!!! πιστεύω ότι τέτοιες εμπειρίες αξίζουν 10 καλά ψάρια !!! διόρθωσε με αν κάνω λάθος....

εγώ τόπαθα με ένα ψωροσορκό (όι τίποτε σπουδαίο , εννοώ το είδος όχιτο βάρος του ψαριού γιατί το βάρος του ήταν πολλα΄καλο για μένα, βάλλον τον περίπου 800γρ) ...έκαμνα καρτέρι στο άμμο (χωρίς ψτ) ..εδοκίμαζα μια μάσκα ..και έφκηκεν ο κουμπάρος που πίσω που ένα βράχο περίπου 10 μέτρα μακριά μου και ερχόταν σιγά σιγά στο μέρος μου...εγώ ήμουν τελίως ακάλυποτοσ παστον άμμο....τελικά ο σορκός ήρτε απόσταση 1.5 μέτρο που την μάσκα μου...έκατσε εκεί λίο...εβαρέθηκε να καρτερά :lol: και εγύρισε σιγά σιγά και επήε περίπατο....

σε άλλη περίπτωση ήταν να πάθω όπως τον πελλό για να τον παίξω...αλλά η ευχαρίστηση να μείνει εκεί για λίγο και να τον περιεργαστώ και να με περιεργαστεί ήταν το κάτι άλλο.... :oops: :oops: :oops:


ελπίζω τούτον το μάη να δώκει πάνω μου καμία Γοργόνα Καμοματάρισσα..... :mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
ρε φιλε πολλή χαρα. ασε μετα ποψε που θα σχολάσω που την δουλειά θα ανεβάσω φωτογραφίες.
εν μπορώ να το συγκρίνω με το ποιο μεγαλο μου ψαρι γιατι ειναι εντελώς διαφορετικά πράγματα.
το ενα ειναι αδρεναλίνη και το άλλο γαλήνη.
πάντως σίγουρα ειναι μια εμπειρία που εν θα ξεχάσω ποτέ μου

Post Reply

Return to “ΨΑΡΟΝΤΟΥΦΕΚΟ”