ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΑΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟ ΑΛΑΜΑΝΟΥ ΔΙΑΒΟΛΑΚΙΑ

Post Reply
physio
Posts: 23
Joined: Wed May 28, 2008 6:50 am

ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΑΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟ ΑΛΑΜΑΝΟΥ ΔΙΑΒΟΛΑΚΙΑ

Post by physio »

καλώσορίσατε και και στον Αγ. Γεώργιο του Αλαμάνου μικρά διαβολάκια. αυτή ηταν η πρόταση του του αγαπητού μου φίλου Μέμου όταν για πρώτη φορά έβγαζα εγώ το πρώτο κουνελόψαρο με καθετή στην περιοχή. παιδιά γέμισε η περιοχή. δεν 'ηταν πολυ μεγάλα αλλά σιγουρα ήταν παραπολλά γιατί βγάλαμε περισσότερα απο 20. τι να πω είχαμε και κάποιο μέροσ που μπκορούσαμε να ψαρέψουμε ασ πούμε ανενόχλητοι τώρα πάει και αυτό. τα βρήκαμε σε βάθοσ 40 μ και τσιμπούσαν πάνω σε ακροβάτη , γαρίδα τροφή και τεχνητό ψαράκι ψευτικο. μασ είχε πιάσει μανία να τα εξολοθρευσουμε αλλα πιστεψτε με δεν έχουμε υπόθεση. εγώ προτίνω διαγωνισμό εξολόθρευσησ λαγόψαρων. τι λέτε?

Pambs
Posts: 251
Joined: Sun May 18, 2008 5:22 pm

Re: ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΑΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟ ΑΛΑΜΑΝΟΥ ΔΙΑΒΟΛΑΚΙΑ

Post by Pambs »

Πολλα σωστη η σκεψη σου, αλλα αυτο πρεπει να γινει με σπονσαρισμα! Που το τμημα αλειας πχ η που κανενα εκατομυριουχο

Εγω προσωπικα δεν εχω βαρκα, αλλα εχω πολλους φιλους που εχουν και κανενας δεν νομιζω να παει να φαει 200-300 λιρες πεζινες, δολωματα κτλπ για να εξολοθρεψει κουνελλοψαρα

Εν το μεταξυ τουτα ψαρκα πως τρεφονται? εχτος απο σκουλικια κτλπ αφου πιανονται και στο σπιννινκ σημαινει τρωων και μικροψαρα, αν βρισκονται σε ετσι μεγαλες ποσοτητες σκεφτειτε τι συνεπειες θα εχει στο ολο οικοσυστημα

bam bam
Posts: 54
Joined: Wed Jul 14, 2010 4:58 pm

Re: ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΑΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟ ΑΛΑΜΑΝΟΥ ΔΙΑΒΟΛΑΚΙΑ

Post by bam bam »

ρε παιδκια μεν με αχωνετε και αυριο πιαννω την νεα μου βαρκα για να παω στο ψαρι!! ....τζε εν θελω να δω ουτε ενα μπροστα μου!!!! περιοχες παφου ακαμα τι λεει? ακουστηκεν τιποτε για τζικατο?

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΑΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟ ΑΛΑΜΑΝΟΥ ΔΙΑΒΟΛΑΚΙΑ

Post by MariosK »

bam bam wrote:ρε παιδκια μεν με αχωνετε και αυριο πιαννω την νεα μου βαρκα για να παω στο ψαρι!! ....τζε εν θελω να δω ουτε ενα μπροστα μου!!!! περιοχες παφου ακαμα τι λεει? ακουστηκεν τιποτε για τζικατο?
Έχει πολλά άμμα ξέρεις που να πάεις :lol: :lol: :lol:

bam bam
Posts: 54
Joined: Wed Jul 14, 2010 4:58 pm

Re: ΚΑΛΩΣΟΡΙΣΑΤΕ ΚΑΙ ΣΤΟΝ ΑΓ. ΓΕΩΡΓΙΟ ΑΛΑΜΑΝΟΥ ΔΙΑΒΟΛΑΚΙΑ

Post by bam bam »

MariosK wrote:
bam bam wrote:ρε παιδκια μεν με αχωνετε και αυριο πιαννω την νεα μου βαρκα για να παω στο ψαρι!! ....τζε εν θελω να δω ουτε ενα μπροστα μου!!!! περιοχες παφου ακαμα τι λεει? ακουστηκεν τιποτε για τζικατο?
Έχει πολλά άμμα ξέρεις που να πάεις :lol: :lol: :lol:
μονο κουνελλια να μεν εσιει και τα αλλα εν οκ...τα βρωμοψαρα ρε....λαμπρον να τα καψει...η μαλλον...Αερας να τα πνιξει :)

Post Reply

Return to “ΚΑΘΕΤΗ”