ΑΈΡΑΣ

Post Reply
User avatar
ANDREAS PH
Posts: 52
Joined: Sun May 26, 2013 8:18 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

ΑΈΡΑΣ

Post by ANDREAS PH »

Σε κάθε ψάρεμα κάθε φορά που φυσά έχω το ίδιο πρόβλημα. O αέρας θα πρέπει να είναι από πίσω μου ? Aν ναι προς τα που να πηγαίνει ο αέρας ?

User avatar
MARIOSE
Posts: 105
Joined: Fri Mar 15, 2013 10:01 am

Re: ΑΈΡΑΣ

Post by MARIOSE »

Εξαρτάτε από τι ψάρεμα θέλεις να κάμνεις Αντρέα.

Το μόνο σίγουρο είναι ότι δεν θέλεις ο αέρας να είναι στο πλευρό σου γιατί θα δυσκολέψει το ψάρεμα σου πολύ (φαντάζομαι μιλούμε για αρκετό αέρα - 3μπ +).
Fishing is a relaxing & exhilarating sport

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΑΈΡΑΣ

Post by admin »

Αν μιλάς για ψάρεμα surf casting δέν τον θέλεις πίσω σου αλλά πολλές φορές στο πλευρό σου ή μπροστά σου σε συνθήκες που σου επιτρέπει να ψαρέυεις. Αν μιλάς για εγγλέζικο, αντένα τότε πίσω σου είανι πιο εύκολα τα πράγματα

pavlosneofitou
Posts: 64
Joined: Mon Jul 15, 2013 9:59 pm

Re: ΑΈΡΑΣ

Post by pavlosneofitou »

Τι πρόβλημα εχεις Αντρέα;

Εμένα τα πετυχημένα ψαρέματα μου (είτε casting/surfcasting είτε με φελλό) έγιναν με τον αέρα μπροστά η πλάγια. Ποτέ πίσω, τίποτε αξιόλογο με 3 ή περισσότερα μποφόρ.

User avatar
ANDREAS PH
Posts: 52
Joined: Sun May 26, 2013 8:18 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΑΈΡΑΣ

Post by ANDREAS PH »

συνήθως πάω με αντένα. αν θα είναι που πίσω μου ο αέρας να ερκετε προς τα πάνω μου δεξιά η αριστερά ?

steliosgewrgiou
Posts: 292
Joined: Sun May 26, 2013 9:41 am

Re: ΑΈΡΑΣ

Post by steliosgewrgiou »

φιλε εγω θεωρω οτι κανενας δεν μπορει να σου πει ακριβως τι αερα θελεις και ποτε...ο ευνοικος αερας εξαρταται απο διαφορους παραγοντες..τι ψαρεμα θελεις να κανεις, τι ψαρια στοχευεις,ο τοπος που ψαρευεις,,μιλω για αντεννα οπως ειπες και εσυ!

Post Reply

Return to “ANNTENA”