Τροφες για ψαρεμα

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by sotiris!129 »

Μιας και εβαλε η κ.Ανζυ τες τροφες της και οι αλλοι ακομα δυσταζουν και δεν θελουν να μιραστουν τα "μυστικα" τους μαζι μας να πω εγω ακομα 2 τροφες 1 φυσικι και μια με τροφη περκει ξεφοβιθουν και οι αλλοι και γραψουν καμια τροφη για τους αρχαριους που διαβαζουν το φορουμ να εχουν κατι να βοηθιθουν!
τροφη με γαριδα:
5 γαριδες μεγαλες
3 κεριθρες σκορδο
3 κουταλακια αροματικο τυρι
1 αυγο
αλευρι
νερο θαλασσινο
διαδικασια: καθαριζουμε τες γαριδες και τες βαζουμε στο πλεντερ μαζι με το 2 κεριθρες σκορδο και 2 κουταλια τυρι... αφου γινουν σε υγρι μορφι το βαζουμε σε ενα δοχειο σπαμε το αυγο μεσα και προσθετουμε νερο θαλασσινο, ανακατευουμε μεχρι να γινουν ολα 1 και προσθετουμε σιγα σιγα αλευρι και ανακατεβουμε μεχρι να γινουν ζιμαρι!
το βαζουμε στην καταψιξη για 1-2 μερες και ειναι ετιμο!
τα απομιναρια της γαριδας κεφαλι και αλλα, 1 κεριθρα σκορδου 1 κουταλακι τυρι που εμειναν τα βαζουμε στο πλεντερ κανοντας το μπασμο μας!τα προσθετουμε σε ενα δοχειο μαζι με νερο θαλασσινο και αλευρι και αφου γινουν χειλος τα πεταμε στην θαλασσα και η ψαρεφτρα μας θα ειναι ετημη!
(αγαπιμενη τροφη για σορκους,μελανες,τσιπουρες)

τροφη χειμικη...
2 ποτηρια πηριλουθκεια του ιχθειτροφειου
3 κουταλακια χαρουπομελο
2 ποτηρια γαλα
αλευρι
τοποθετουμε σε ενα δοχειο τα περιβοητα πιριλουθκεια του ιχθειοτροφειου βαζουμε απο πανω τους το χαρουπομελο, βραζουμε το γαλα να γινει χογλαστο! και το βαζουμε σιγα σιγα να απλοθει σε ολα τα πιριλου8κια και να τα καλιψει ως επανω με γαλα! σιγα σιγα το χαρουπομελο θα λιοσει εντελος απο το ζεστο γαλα και τα πιριλουθκεια θα αποροφισουν ολο το γαλα!
μετα απο 2-3 ωρες τα πιριλουθκια μας οταν τα πιεζεις λιγο θα σπανε! τα ανακατευουμε μεχρι να γινουν σκονη-χιλος! προσθετουμε αλευρι και γινεται η ζιμη μας! την τοποθετουμε στο ψυγειο μεχρι να σφιξει και ειμαστε ετιμη για ψαρεμα
με αυτι την τροφη σε λιμανια ψαρεβουμε τα παντα ειδικα οταν ειμαστε κοντα σε ιχθιοτροφεια οτι σκεφτεις πιανεις!
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by MariosK »

Παιθκιά που αντένα πολλά λία πράματα ξέρω αλλά επαρατήρησα ένα πράμα τζε επιβαιβεώστε μου το εσείς που κατέχετε. Αν ψαρεύκεις σε ένα τόπο και έχει ΠΟΛΛΟΥΣ ψαράες κοντά σου τότε ΙΣΩΣ, και λέω ίσως γιατί έχει αλλό 10 άλλους παράγοντες, η σύσταση του δολώματος που χρεισομοποιάς να πέζει ρόλο. Και όταν λέω πολλούς τότε μιλούμε κάμε 3-4 μέτρα να έχει και ψαρά και να έχει σύνολο 10 ψαράες γραμμή. Στην περίπτωση όμως που είσαι σε ένα κόλπο μόνος σου ή με ακόμα 1-2 ψαράες, τότε ένα καλό πάσμομα και μετά ψάρεμα με το ίδιο δόλωμα είναι υπεραρκετό και ίσως κάποτε πολλά καλύτερο από πολύπλοκες και έντονες συνταγές. Για παράγειγμα εγώ είχα πολλά καλές ψαριές μόνο με απλόν ζυμαρούι ή γαριδούαν μετά που σωστό πάσμομα ενώ ο άλλος 10 μέτρα πάρακατω με μια τροφή που όποτε άνοιεν την σίκλα ήθελα να δόκω μες την θάλασσα εν έπιανε σχεδόν τίποτε.

Οπότε εγώ θεώρω το ΣΩΣΤΟ πάσμομα ως το 90% της επιτυχίας στην αντένα και το υπόλοιπο 10% είναι σωστό στήσιμο και δόλωμα (ενοείνεται ότι το 1000% είναι και ο τόπος και οι συνθήκες :P). Ποιά οι γνώμη σας?

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by angiec »

MariosK wrote:Παιθκιά που αντένα πολλά λία πράματα ξέρω αλλά επαρατήρησα ένα πράμα τζε επιβαιβεώστε μου το εσείς που κατέχετε. Αν ψαρεύκεις σε ένα τόπο και έχει ΠΟΛΛΟΥΣ ψαράες κοντά σου τότε ΙΣΩΣ, και λέω ίσως γιατί έχει αλλό 10 άλλους παράγοντες, η σύσταση του δολώματος που χρεισομοποιάς να πέζει ρόλο. Και όταν λέω πολλούς τότε μιλούμε κάμε 3-4 μέτρα να έχει και ψαρά και να έχει σύνολο 10 ψαράες γραμμή. Στην περίπτωση όμως που είσαι σε ένα κόλπο μόνος σου ή με ακόμα 1-2 ψαράες, τότε ένα καλό πάσμομα και μετά ψάρεμα με το ίδιο δόλωμα είναι υπεραρκετό και ίσως κάποτε πολλά καλύτερο από πολύπλοκες και έντονες συνταγές. Για παράγειγμα εγώ είχα πολλά καλές ψαριές μόνο με απλόν ζυμαρούι ή γαριδούαν μετά που σωστό πάσμομα ενώ ο άλλος 10 μέτρα πάρακατω με μια τροφή που όποτε άνοιεν την σίκλα ήθελα να δόκω μες την θάλασσα εν έπιανε σχεδόν τίποτε.

Οπότε εγώ θεώρω το ΣΩΣΤΟ πάσμομα ως το 90% της επιτυχίας στην αντένα και το υπόλοιπο 10% είναι σωστό στήσιμο και δόλωμα (ενοείνεται ότι το 1000% είναι και ο τόπος και οι συνθήκες :P). Ποιά οι γνώμη σας?
Πιστεύω και εγώ στο καλό μπάσμωμα ,και με ένα ζυμαράκι μπορείς να βγάλεις καλά ψάρια αλλά Μάριε μου όσο καλά και να μπασμώσει κάποιος,, και δεν παίρνει ούτε ένα ψάρι τότε κάτι φταίει και θα πρέπει να αρχίσει να δει που είναι το πρόβλημα ένας καλός αντενάς θα πρέπει να κοιτάξει ένα προς ένα την αρματωσιά του ,να τα αλλάζει, και ......να μην βλέπει τον ουρανό :lol: :lol: :lol: Θέλει μεγάλη συγκέντρωση στον φελλό από εκεί όταν μάθεις τα τσιμπίματα του κάθε ψαριού ,μπορείς να μαντέψεις και τι ψάρι τραβάς και πως να το καρφώσεις . Πολλοί θεωρούν το ψάρεμα της αντένας το πιο εύκολο ,αλλά δεν είναι έτσι ,και για να το αποδείξεις πρέπει να πάρεις ψάρια στις χειρότερες μέρες που δεν τσιμπούν με τίποτα!!!!!Άρα πιστεύω ότι χρειάζεσαι περισσότερο από 10% γνώσεις αν δεν τις έχεις και 10000 μπασμούς να κάνεις ,και 10 ζυμαράκια , δεν πρόκειται να πάρεις ΈΝΑ!!! Η ΓΝΩΜΗ ΜΟΥ!!

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by chrysanthos9 »

βασικα το καλαμι επαρετισα το αλλα αμαν ενεν καλη η θαλασσα και εν προσφερεται για ψαροτουφεκο η το Μαιο που απαγορευεται παω με το καλαμι το δολωμα δεν πεζει κανενα ρολο στις κουρκουνες εγω οποτε παω περνω ζυμαρακι τυλιχτο μαζι με βανιλια και ζαχαρη ψαρευκουν οι διπλανοι μου με τροφες κτλ εγω με ζυμαρακι εφκαλα παραπανω τους πολλες φορες μου ετυχε μου. Αλλα το καλυτερο πραμα να πηγαινεις 5 μερες να ταιζεις ενα τοπο και να το ξερεις μονο εσυ και κανενας αλλος ναα πηγαινεις που τις 2 τη νυχτα με ελαφρια μουρμουροκαλαμα εξαρταται που τη συσταση του βυθου να φκαλεις τους μουρμουρους σου και μολις ξημερωνει με το καλαμι να φκαλεις τα παντα τα ψαρια τις πειροχης μαζευκουνται ουλα εκει μαθαινουν να τρωνε αφοβα και καμνεις καλη ψαρια ειναι λιγο πολυεξοδος τροπος αλλα τα ψαρια σου φκαλεις τα και με το παραπανω και εν εχεις και τους αλλους πας τη κελλε σου
Rememper always someone waiting for you at home

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by angiec »

Χρύσανθε μου ,5 μέρες καλά λεεις το για σένα που είσαι πάνω στην θάλασσα ,άμα είσαι από Λευκωσία και να πηγαίνεις πρωταρα ,κάβο-κρέκο ?????Πότε εν να τα ταίζεις??? :lol: Το πρωί πριν να ξημερώσει εν τζιέ πολλή τους....

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by mariosspinning »

να κατασκηνώνεις τζιπάνο Άντζυ :lol:
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by sotiris!129 »

MariosK wrote:Παιθκιά που αντένα πολλά λία πράματα ξέρω αλλά επαρατήρησα ένα πράμα τζε επιβαιβεώστε μου το εσείς που κατέχετε. Αν ψαρεύκεις σε ένα τόπο και έχει ΠΟΛΛΟΥΣ ψαράες κοντά σου τότε ΙΣΩΣ, και λέω ίσως γιατί έχει αλλό 10 άλλους παράγοντες, η σύσταση του δολώματος που χρεισομοποιάς να πέζει ρόλο. Και όταν λέω πολλούς τότε μιλούμε κάμε 3-4 μέτρα να έχει και ψαρά και να έχει σύνολο 10 ψαράες γραμμή. Στην περίπτωση όμως που είσαι σε ένα κόλπο μόνος σου ή με ακόμα 1-2 ψαράες, τότε ένα καλό πάσμομα και μετά ψάρεμα με το ίδιο δόλωμα είναι υπεραρκετό και ίσως κάποτε πολλά καλύτερο από πολύπλοκες και έντονες συνταγές. Για παράγειγμα εγώ είχα πολλά καλές ψαριές μόνο με απλόν ζυμαρούι ή γαριδούαν μετά που σωστό πάσμομα ενώ ο άλλος 10 μέτρα πάρακατω με μια τροφή που όποτε άνοιεν την σίκλα ήθελα να δόκω μες την θάλασσα εν έπιανε σχεδόν τίποτε.

Οπότε εγώ θεώρω το ΣΩΣΤΟ πάσμομα ως το 90% της επιτυχίας στην αντένα και το υπόλοιπο 10% είναι σωστό στήσιμο και δόλωμα (ενοείνεται ότι το 1000% είναι και ο τόπος και οι συνθήκες :P). Ποιά οι γνώμη σας?
φιλε μου να σου το θεσω απλα το θεμα απο προσοπικης αποψης παντα μπορει να καμω λαθος :
α)τα ψαρια αντιδρουν στες μιροδιες, ενα καλο δολομα και ενα σωστο μπασμομα που να μην αφινει τιποτα στο νερο παρα μιροδια, ετσι οστε τα ψαρια να βρισκουν μονο το δολομα σου για τροφη ειναι το ιδανικοτερο!
εχουμε 10 ψαραες γραμμη που ειπες... αρα σιγουρα εχουμε 8-10 διαφορετικα δολοματα! με λια λογια στην αθρωπινη γλωσσα ονομαζεται μπουφες! εκει κερδιζει σιγουρα η καλιτερη μιροδια, οπως και εσυ οταν ειχες αναμεσα σε 10 διαφορετικα πιατα να διαλεξεις 1 θα ετρογες εκεινο που σου αρεσε καλιτερα τοτε ετσι και τα ψαρια!
σε ολους μας ετυχε να βγαζουμε εμεις και οι αλλοι διπλα να μεν πιανουν λεπι, ή και το αντιστροφο, αυτο γιατι η τροφη του αλλου τραβιξε με την μιροδια της ολλα τα ψαρια στην ψαρεφτρα του!

β)μπασμος ειπα και πρην σε υγρη μορφη γιατι ομως! 1) δεν δεινει τροφη στα ψαρια! αρα τα διατιρουμε νυστικα αρα περισοτερα τσιμπιματα,περισοτερες εφκεριες! 2) εξαπλονεται γριγορα στο νερο προκαλει τα ενστιχτα του ψαριου, το κανει να ψαχνει την τροφη και μολεις την βρει δεν δισταζει να το παρει! αν ηταν στερεας μορφης γιατι να ακασει το δικο σου και να μεν ακασει ζινο που επεταξες χαμε? 3)τα μικροψαρα που μαζεφκοντε ζιαμε θεμας προκαλουν τα μεγαλα να ερτουν, διμιουργουν πανικο στην περιοχη και προκαλουν την περιεργεια μεγαλιτερον ψαριον! ο μπασμος μενει σχετικα ψιλα λογο του οτι ειναι σε υγρη μορφη ετσι τα μικροψαρα δεν πιραζουν σχετικα το δολομα μας που ειναι κατω χαμιλα που ειναι τα μεγαλιτερα ψαρια και ψαχνουν να δουν απο που ερχονται οι μιροδιες!

γ)οσον αφορα την αρματοσια μας, σιγουρα παιζει μεγαλο ρολο στο αν θα τσιμπισει 1 καχιποπτο ψαρι! γιαυτο πρεπει να ειναι κατα την αποψη μου οσο πιο απλη και λεπτη γινεται!
hello ζουμε στην κυπρο, με αντενα που ψαρεφκεις 4-8 μετρα απο την ακτη η πιθανοτιτα για να πιασεις ενα μεγαλιτερο του 1kg ψαρι ειναι ελαχιστες! αρα γιατι να χρισιμοπιω μια μπετονια μεγαλιτερι του 16 η 18 ? μια καλη 16ρα αντεχει ψαρι ανετα 1-1.5kg!
φελος, γιατι να εχω ενα 3gr φελο που την στιγμη που ο καιρος μου επιτρεπει να εχω ενα φελο 1 gr? αρα 1gr φελος=1gr βαρακι λιγοτερα πραγματα στην αρματοσια μου παλε αρα γιατι να την κανω πιο ορατι στα ψαρια απο την στιγμη που μπορω να την εχω αορατι!
2gr φελος σε σχιμα μαπουα, και 2gr φελος μακροστενος εχει πολλι διαφορα! οταν τσιμπα το ψαρι νιοθει την ατισταση του οτι κατι τραβα, κατι παει Χ οταν ο φελος πιανει μεγαλιτερη επιφανεια στο νερο χρειαζεται μεγαλιτερη πιεση για να μπει κατω απο το νερο, λογικο! ενω ο μακροστενος λογο σχιματος παει απεφθειας κατω γιατι πιανει λιγοτερι επιφανεια στο νερο! φυσικα τουτα ειναι για νερα σχετικα ιρεμα!

νομιζω εβοηθισα αρκετα! :D
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by MariosK »

Άρα με λίγα λόγια συμφωνείς μαζι μού. Το σωστό πάσμομα είναι ποιο σημαντικό από μια περίπλοκη συνταγή, σωστά? Εγώ αν έμπενα σε ένα χώρο που σερβίρουν 15 διαφορετικά φαγιά και έπρεπε να διαλέξω ένα τότε θα επίενα να φάω σε τζίνο που κάμνει την ποιο ωραία διαφήμιση (=πάσμομα) :D. Μπόρει ανάμεσα τους να υπάρχει ένα φαΐ που θα είναι τοπ (=καλύτερη συνταγή για δόλωμα) αλλά επειδή εν σε μιαν γωνιά που εν το βλέπει κανένας σίγουρα εν θα το προσέξω για να πάω να φάω.

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by mariosspinning »

Το δόλωμα που κάμνω εγώ είναι το εξής
τροφή αλεσμένη(δηλαδή κόκκοι τροφής ιχθυοτροφιου αλεσμένοι),λίγο λάδι σαρδέλας,μια αντζούγια,νορός χαλουμιών,αλεύρι χωρκάτικο και νερό θάλασσας.δόλωμα σφάχτης για τσιπούρες μετα την γαρρίδα φυσικά :D
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by sotiris!129 »

MariosK wrote:Άρα με λίγα λόγια συμφωνείς μαζι μού. Το σωστό πάσμομα είναι ποιο σημαντικό από μια περίπλοκη συνταγή, σωστά? Εγώ αν έμπενα σε ένα χώρο που σερβίρουν 15 διαφορετικά φαγιά και έπρεπε να διαλέξω ένα τότε θα επίενα να φάω σε τζίνο που κάμνει την ποιο ωραία διαφήμιση (=πάσμομα) :D. Μπόρει ανάμεσα τους να υπάρχει ένα φαΐ που θα είναι τοπ (=καλύτερη συνταγή για δόλωμα) αλλά επειδή εν σε μιαν γωνιά που εν το βλέπει κανένας σίγουρα εν θα το προσέξω για να πάω να φάω.
σιγουρα ενα καλο και σωστο μπασμομα μιας μετριας εως καλης τροφης σε σινδιασμο βεβαια με πολλους αλλους παραγοντες (αρματοσια,περιοχη,μερα,ωρα,και συνθικες) φερνει ενα καλο αποτελεσμα...ομως μια τροφη αποτιχιμενη οσο μπασμομα και να της καμεις δεν θα γινει και ιδιετερα ελκιστικη για τα ψαρια αφου και ο μπασμος που ειναι απο την ιδια τροφη θα ειναι εξισου αδιαφορος!
σε ενα αλλο θεμα σημερα καπιος αναφερε το μπασμομα ακομα και για 5 μερες πρην την ψαρεφτικη μας εξωρμιση... σιγουρα ακομα καλιτερα αν εχεις την εφχερια και δυνατοτιτα να κανεις κατι τετειο θα κανεις μπαμ την μερα που θα πας ψαρεμα!
εγω παντα οταν φευγω απο το ψαρεμα εαν δεν εχει αλους ψαραδες εκει, οτι τροφη μου εχει απομινει την πεταω σε μικρα κοματια στον τοπο που ψαρεβα... ετσι ΑΝ παω την επομενη μερα τα ψαρια αναγνωριζουν την μιροδια της τροφης μου, και αν δεν παω τουλαχιστο παρεχω τροφη στα ψαρια που δεν επιασα ως ανταμιβη για αυτα που επιασα!
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

Κώστας
Posts: 178
Joined: Tue Nov 17, 2009 9:25 am

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by Κώστας »

sotiris!129 wrote:
inglese.fishing wrote:Φίλε δοκίμασε καθόλου να ψαρέψεις με φυσικά δολώματα; αν ναι γιατι εν τα προτιμας;
Φιλέτα από ψάρια, σαλιγκάρι, κάβουρα; (εν μιλώ για να αγοράζεις ακροβάτη αμερικανο κτλ)
Απομακρύνσου λίγο που πράγματα που εν γνωρίζεις και τελικά θα τα βάλεις στο στομάχι σου αφού τα ίδια τα ψάρια θα τα φαν.
φιλε με φυσικα δολοματα οπως αυτα που ειπες εσυ + γαριδα φρεσκα η γαριδουα/καραβιδουα που πιανεις εκεινη την ωρα με την βοηθεια αποχης ή κοχιλια, καλαμαρακι, χταποδακι κτλ κτλ
οπως και σκουλικια που αγωραζω ψαρεβω νυχτα μερα με τετια δολοματα δεν προτιμω να ψαρεβω γιατι πελανισκουν με στα τσιμπιματα οι γιλοι και τα αλλα μικροψαρα που δεν ειναι ο στοχος μου! γιαυτο και δεν τα προτιμο
ατε να πιασεις 3-4 γυλους και μετα ψαρευκεις 30 ποντους που τον βυθο

maxhtec
Posts: 253
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:18 pm
Location: Pafos

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by maxhtec »

Να καμω τσε γω μιαν ερωτηση για το πασμομα πες παω η ορα 3:30 στο τοπο που θα ψαρεψω τσε κατσω τσιαμε με την αντεννα μου τσε μιαν γαριδα πανω για κανενα σορκο ατε να εχω τσε μια μηχανουα μεσα το πασμομα θα το καμω μολις παω δηλαδη η ορα 3:30 η θα περιμενο που ενα ξημερωση τσε μετα?

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by mariosspinning »

μόλις πάεις πάσμοσε,εγώ πάω η ώρα 4 ταίζω,και μετά ψαρεύκω με τη συρτή ώσπου να ξημερώσει να ψαρέψω με την αντένα,μετά που εννά ξημερώσει και εννά ξεκινήσεις ψάρεμα ξαναπασμώνεις πάλε.
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by sotiris!129 »

επια σημερα με 2 παρεες στες κουρκουνες... 3ιμερονει ουτε 1 τσιμπιμα, αρεα και που κανενα ψεφτοτσιμπιμα, 3 μεγαλα ψαρια που κουτσα στραβα εκαταφεραμε να τα αγκιστροσουμε λογο του ψεφτοτσιμπιματος που εκαμαν δεν επιανουνταν καλα και μετα απο λιγι μαχι μας εφιγαν, εσπασα και την αντενα την 8μετρι ατε τι αλλο θελεις για αν 3εκινεισει 1 μερα στραβα, αλασουμε τοπο, η θαλασσα πισινα εβλεπαμε τες κουρκουνες κοπαθκια πουκατω μας , ζε μεγαλες θεμας τον 15-20 cm δεν ετσιμπουσαν με τιποτε! ετσι φιγαμε απογοητεβμενοι!
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: Τροφες για ψαρεμα

Post by michalispsarema »

sotiris!129 wrote:επια σημερα με 2 παρεες στες κουρκουνες... 3ιμερονει ουτε 1 τσιμπιμα, αρεα και που κανενα ψεφτοτσιμπιμα, 3 μεγαλα ψαρια που κουτσα στραβα εκαταφεραμε να τα αγκιστροσουμε λογο του ψεφτοτσιμπιματος που εκαμαν δεν επιανουνταν καλα και μετα απο λιγι μαχι μας εφιγαν, εσπασα και την αντενα την 8μετρι ατε τι αλλο θελεις για αν 3εκινεισει 1 μερα στραβα, αλασουμε τοπο, η θαλασσα πισινα εβλεπαμε τες κουρκουνες κοπαθκια πουκατω μας , ζε μεγαλες θεμας τον 15-20 cm δεν ετσιμπουσαν με τιποτε! ετσι φιγαμε απογοητεβμενοι!
Φιλε Σωτηρη αν επιτρεπεται που επιατε ψαρεμα

Post Reply

Return to “ANNTENA”