ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by michalispsarema »

Εφκηκαν η Κουρκουνες και η μεγαλες:))

Δημήτρης
Posts: 99
Joined: Tue May 21, 2013 8:03 am

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by Δημήτρης »

Φίλε πως εφκήκαν, εφκήκαν εν διαφονώ... Τσιμπουν όμως καλά??? η΄εν μειωμένες οι τσιμπιές ακόμα..????
Τζαι αν εφκήκαν τζαι τσιμπούν καλά ίντα περιοχή μιλάς??? εν τζαι θέλω να μου πεις το σημείο σου περιοχή αν γινεται εννα σου ήμουν ευγνόμων. Επειδή εγώ που επία μόνο 2-3 επιάσαμε τζαι εν ετσιμπουσαν καλά μέχρι και τίποτε τζαι στο τέλος εσηκοστίκαμε τζαι εφίαμε...
Επίσης εν μέσα που τες ψαρεύκεις (με βάρκα) η που ακτή...
p.s βάρτε τζαι καμιά φωτογραφια ρε κοπέλλια να δούμε...

steliosgewrgiou
Posts: 292
Joined: Sun May 26, 2013 9:41 am

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by steliosgewrgiou »

εγω τις ψαρεψα επαρχια αμμοχωστου, καβο γκρεκο..ο θειος μου μου μιλησε για περιοχες στην λαρνακα..φωτογραφια εν εβαλα διοτι εν μετριες, ενεν κατι σπουδεο..αλλα μεγαλες εβγαλαν σιγουρα στα κατεχομενα, επεστρεψε φιλος μου και ειδατες με τα ματια μου..μεγαλες 300-400γρ την καθεμια..φιλε εμας ετσιμπουσαν μετρια, αλλα θελεις υπομονη..εμεις 3 ατομα 15 κουρκουνες..δηλαδη 3 ωρες που εψαρεψαμε λογω βροχων, αν το υπολογισεις ενεν καθολου καλη κουρκουνοψαρια..διοτι επιασα 6 εγω, 8 ο πατερας μου, και 1 ο θειος μου..αρα 3 ωρες να πιασω 6 ενεν καλο ρε φιλε..!

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by michalispsarema »

Δημήτρης wrote:Φίλε πως εφκήκαν, εφκήκαν εν διαφονώ... Τσιμπουν όμως καλά??? η΄εν μειωμένες οι τσιμπιές ακόμα..????
Τζαι αν εφκήκαν τζαι τσιμπούν καλά ίντα περιοχή μιλάς??? εν τζαι θέλω να μου πεις το σημείο σου περιοχή αν γινεται εννα σου ήμουν ευγνόμων. Επειδή εγώ που επία μόνο 2-3 επιάσαμε τζαι εν ετσιμπουσαν καλά μέχρι και τίποτε τζαι στο τέλος εσηκοστίκαμε τζαι εφίαμε...
Επίσης εν μέσα που τες ψαρεύκεις (με βάρκα) η που ακτή...
p.s βάρτε τζαι καμιά φωτογραφια ρε κοπέλλια να δούμε...
Φιλε Δημητρη,
οι κουρκουνες ειναι οπως αλλα ψαρια αν δεν της ψαρεψεις σωστα μπορει να μην εχεις καλα αποτελεσματα, εννοω η μεγαλες εν εξυπνες και μπορει να μην πιασεις πολλες αλλα λιγες και καλες..περιοχες μου ειναι καβο γρεγκο, απο ακτη παντα.. φωτο σε λιγο καιρο

steliosgewrgiou
Posts: 292
Joined: Sun May 26, 2013 9:41 am

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by steliosgewrgiou »

φιλε και απο μενα θα εχεις φωτο σε λιγο καιρο...θεωρησα οτι οι μετριες κουρκουνες δεν ειναι κατι σπουδαιο....μολις μπηκαμε σπιτι, καθαρισμα και τηγανισμα..ηταν μελι!

Δημήτρης
Posts: 99
Joined: Tue May 21, 2013 8:03 am

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by Δημήτρης »

Έλπιζω να εν καλή χρονιά για τις παντόφλες φέτος ρε κοπέλλια. :lol: :lol:

steliosgewrgiou
Posts: 292
Joined: Sun May 26, 2013 9:41 am

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by steliosgewrgiou »

Ιντα size??εμενα αρεσκουν μου που το 40+...

User avatar
mariosspinning
Posts: 492
Joined: Fri Aug 26, 2011 10:26 am

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by mariosspinning »

κανει σε ρε εσενα
Αξία στη ζωή έχει ο δρόμος,η πορεία όχι το τέρμα

steliosgewrgiou
Posts: 292
Joined: Sun May 26, 2013 9:41 am

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by steliosgewrgiou »

ετζε ειπα σου πιαννω 100000000 κουρκουνες...αλλα οπως τα εκλαμβανεται ο καθενας!

Δημήτρης
Posts: 99
Joined: Tue May 21, 2013 8:03 am

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by Δημήτρης »

Σημερινη Εξόρμηση στην Λάρνακα 1kg παντοφλες... :banana-dreads: :banana-dreads: :banana-dreads:
Attachments
photo.JPG
photo.JPG (1.55 MiB) Viewed 8676 times

steliosgewrgiou
Posts: 292
Joined: Sun May 26, 2013 9:41 am

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by steliosgewrgiou »

:clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Δημήτρης
Posts: 99
Joined: Tue May 21, 2013 8:03 am

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by Δημήτρης »

Εδώκαμε πανω τους σημερα ρε στέλιο. Πόλεμος πραγματικός ευχουμαι σας να σας τύχει τζαι εσας. Που τα πιο ωραια ψαρέματα μου!

steliosgewrgiou
Posts: 292
Joined: Sun May 26, 2013 9:41 am

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by steliosgewrgiou »

τωρα εxουμε εξετασεις..14 τζαι ποψε..

MoHO_SaPiens
Posts: 4
Joined: Sat May 10, 2014 6:41 am

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by MoHO_SaPiens »

Καλημέρα φίλοι μου. Δημήτρη εσύ που τις πέτυχες και με τι δόλωμα αν επιτρέπετε; Εγώ τις πέτυχα στην Ξυλοφάγου αλλά απέτυχα στο δόλωμα που έφτιαξα. (λάδι σαρδέλα ς + αλεύρι + σκόρδο). Δεν ξέρω τι μπορεί να πήγε τόσο στραβά και ενώ είχα όλες τις προδιαγραφές για αόρατα παράμαλλα +16 διπλάρια πραγκαρόλλα, σωστό βάθος εντούτοις δεν τσίμπησε ούτε και μια. Ενώ δίπλα μου, τρεις άγνωστοι μου, πέτυχαν καλά κομμάτια αλλά αρνήθηκαν να μου πουν τάχα τα μυστικά τους και τα υλικά που έβαζαν μέσα στη ζύμη-δόλωμα αλλά ούτε και στο μπασμό τους. Τα μυστικά είναι μυστικά μου είπαν.
Αλλά όταν χρειάστηκαν τσιγάρα και αναπτήρα εγώ δεν κράτησα κανένα μυστικό.

steliosgewrgiou
Posts: 292
Joined: Sun May 26, 2013 9:41 am

Re: ΒΓΗΚΑΝ ΟΙ ΚΟΥΡΚΟΥΝΕΣ ?

Post by steliosgewrgiou »

φιλε moHo_SaPiens εχεις μυνημα..

Post Reply

Return to “ANNTENA”