καλαμι αντενα

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: καλαμι αντενα

Post by angiec »

Φίλε EVANTIS LOIZOU ευχαριστώ. Να είσαι σίγουρος ότι θα τα καταφέρω και..........ίσως να κάνουμε και κανένα διαγωνισμό. :lol: :lol: :lol: Το ότι θα μιλήσουμε θα είναι σύντομα. :angelic-little:

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: καλαμι αντενα

Post by angiec »

Στο φίλο Giorko .......Χαίρομαι που η γυναίκα ψαρεύει. Τόσα χρόνια που εγώ άρχισα 2-3 γυναίκες είδα .Ο άνδρας μου σταμάτησε το καλάμι γιατί δεν τα έβγαζε πέρα μαζί μου. Τώρα ασχολείται με το ψαροτούφεκο,και μου κάνει και τον μάγκα. :lol:

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: καλαμι αντενα

Post by gptochos »

Πάλι παραπάνω του ψάρκα θα βγάζεις :D

Ωραία τεχνική και το εγγλέζικο (δεν εδοκίμασα αλλά εφάτσαρέ μου). Θα ήθελα να μάθω περίσσότερα και να εξοπιστώ αναλογα!

Ρε Γιώργκο ήντα ξέρω ο 13ος επέτασεν πηλέ :doh: Εν ξέρω πόσα εννα κάμουμε με τούτον τον 13ο :lol:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: καλαμι αντενα

Post by Giorkos »

angiec wrote:Στο φίλο Giorko .......Χαίρομαι που η γυναίκα ψαρεύει. Τόσα χρόνια που εγώ άρχισα 2-3 γυναίκες είδα .Ο άνδρας μου σταμάτησε το καλάμι γιατί δεν τα έβγαζε πέρα μαζί μου. Τώρα ασχολείται με το ψαροτούφεκο,και μου κάνει και τον μάγκα. :lol:
ακριβώς η ίδια περίπτωση τζαι μένα με τη Έλλη....κάμνω τζαι γω τον μάγκα με το ψτ...

εξεκίνησα να της κάμνω τρενάρισμα για λαυράτζια τζαι τζέφαλους με το ψτ, αλλά για διάφορους λόγους (υγείας παραπάνω) εν λίο δύσκολο να το 'αναπτυξει' ....

νομίζω εν τζαιρός σου να δοκιμάσεις το ψτ (αν δεν το δοκίμασες ήδη :wink: ) !!!!

gptochos wrote:Εν ξέρω πόσα εννα κάμουμε με τούτον τον 13ο :lol:
.......... μάντο ξέρεις...ο 13ος εν μαγικός....μπορείς να κάμεις πάμπολλα πράματα....πριν να τον πιάσεις :) ......άμαν τον πίασεις τζαι μετά.. .... :x :x :x ...του χρόνου πάλε :whistle:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: καλαμι αντενα

Post by MariosK »

Giorkos wrote:
angiec wrote:Στο φίλο Giorko .......Χαίρομαι που η γυναίκα ψαρεύει. Τόσα χρόνια που εγώ άρχισα 2-3 γυναίκες είδα .Ο άνδρας μου σταμάτησε το καλάμι γιατί δεν τα έβγαζε πέρα μαζί μου. Τώρα ασχολείται με το ψαροτούφεκο,και μου κάνει και τον μάγκα. :lol:
ακριβώς η ίδια περίπτωση τζαι μένα με τη Έλλη....κάμνω τζαι γω τον μάγκα με το ψτ...
Ρε άμπα τζε εν η Έλλη η angiec :lol: :lol: :lol: ?

User avatar
jack tar
Posts: 299
Joined: Tue Jul 29, 2008 6:37 am
Location: λευκωσια-Δάλι

Re: καλαμι αντενα

Post by jack tar »

MariosK wrote:
Giorkos wrote:
angiec wrote:Στο φίλο Giorko .......Χαίρομαι που η γυναίκα ψαρεύει. Τόσα χρόνια που εγώ άρχισα 2-3 γυναίκες είδα .Ο άνδρας μου σταμάτησε το καλάμι γιατί δεν τα έβγαζε πέρα μαζί μου. Τώρα ασχολείται με το ψαροτούφεκο,και μου κάνει και τον μάγκα. :lol:
ακριβώς η ίδια περίπτωση τζαι μένα με τη Έλλη....κάμνω τζαι γω τον μάγκα με το ψτ...
Ρε άμπα τζε εν η Έλλη η angiec :lol: :lol: :lol: ?
:o :o :lol: :lol: :clap: :clap:
''surf casting'' A way of Living

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: καλαμι αντενα

Post by gptochos »

χαχαχαχαχα

:clap: :clap: :clap: :clap: ωραίο
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: καλαμι αντενα

Post by angiec »

Ούτε η έλλη είμαι ούτε η αστυνομικίνα Είμαι η angie c και το ψαροτούφεκο έχει καιρό που το άφησα μετά από ένα ατύχημα που θα μου στοίχιζε το χέρι μου.Μετά αγόρασα βάρκα 18 πόδια,και ασχολήθηκα με άλλα ψαρέματα.Την πούλησα και τώρα είμαι φαν του αντένα και εγγλέζικο.

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: καλαμι αντενα

Post by MariosK »

Αστιεύκουμεν Angie :). Καλωσόρισες στο φόρουμ :D!

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: καλαμι αντενα

Post by angiec »

Γειά σου marie k,το ξέρω ότι αστειεύεστε,και μου αρέσει που βρήκα μιά τόσο καλή παρέα,και να σηκώνει τα πειράγματα.Την φωτογραφία που έχεις στο πλάι........lanta fishing τη είχα διαλέξει και εγώ αλλά με πρόλαβες. :angelic-little:

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: καλαμι αντενα

Post by MariosK »

Το λάντα fishing είναι ούλλη η φιλοσοφία του ψαρέματος για μένα :wink:.

User avatar
Tryfon
Posts: 435
Joined: Thu Dec 06, 2007 12:47 pm
Contact:

Re: καλαμι αντενα

Post by Tryfon »

εχετε χερετισματα που την angie :)
κοπιαστε για καφε λαλει :lol:
Like us on Facebook: Super Action Stores Cyprus

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: καλαμι αντενα

Post by angiec »

θα ήθελα να μάθω όταν πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα αν υπάρχουν ιδιαίτερα χαραχτηριστικά στην αγορά ενός καλαμιού fiber αντένα το balance και το κάρφωμα του . :?: Το πιό ελαφρύ καλάμι fiber 8 metro πόσα ζυγίζει? :angelic-cyan: :angelic-cyan:

User avatar
marios pafitis
Posts: 454
Joined: Tue Dec 09, 2008 11:31 am
Location: Λευκωσια κ/κλι
Contact:

Re: καλαμι αντενα

Post by marios pafitis »

angiec wrote:θα ήθελα να μάθω όταν πηγαίνοντας σε ένα κατάστημα αν υπάρχουν ιδιαίτερα χαραχτηριστικά στην αγορά ενός καλαμιού fiber αντένα το balance και το κάρφωμα του . :?: Το πιό ελαφρύ καλάμι fiber 8 metro πόσα ζυγίζει? :angelic-cyan: :angelic-cyan:
angiec :think: δεν νομίζω να υπάρχει 8 metro ελαφρύ καλάμι κατασκευασμένο από fiber

User avatar
chrysanthos9
Posts: 1853
Joined: Sun Nov 02, 2008 5:24 pm
Location: madrit spain

Re: καλαμι αντενα

Post by chrysanthos9 »

φιλε Μαριε επετρεψεμε να σε αμφισβητισω υπαρχει καλαμι 8 μετρο ακομα και 9μετρο εχω ενα αλλη η μυτη του εν πολλα ευαισθητη και ειναι παναλαφρα
Rememper always someone waiting for you at home

Post Reply

Return to “ANNTENA”