spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by admin »

[quote="admin"][quote="pavlos_agianapitis"]Εγώ ενα πράμα θέλω να πω τζαι έθελα να το πω πολλην τζαιρο. Ότι πιον εν βοηθα σχεδον κανενας vip ή αλλοι πιο παλεοι για να απαντιθούν τυχον απορίες. Ασπούμε πιο παλλία εγινίσκετουν διάλογος τζαι οι παλεοί του φορουμ εβοηθούσαν παραπάνο. π.χ ανοιξα πριν κατι μηνες θεμα για shore jigging εγώ που εν υπάρχει καπου στο φορουμ για να καμουμεν λιο διάλογον, να μαθευτει λιο η τεχνικη στην Κύπρο τζαι να δω τη παιζει με τα Κυπριακα δεδομενα(περαζματα, π.αναπαρογωγης εποχες κ.τ.λ). Εχεσαμε ούλοι.[/quot

Φιλε Παυλο σχεδον κανεις δεν ασχοληθηκε σοβαρα με αυτη την τεχνικη μην το περνης προσωπικα /quote]

NikolasPhilippou
Posts: 68
Joined: Thu Apr 24, 2014 10:16 am

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by NikolasPhilippou »

Ευχάριστο για τις πληροφορίες :)

pavlos_agianapitis
Posts: 178
Joined: Fri Apr 09, 2010 11:16 pm
Location: AGIA NAPA

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by pavlos_agianapitis »

labraxcy wrote:Παυλο ειναι λαθος ρε φιλε να βαζουμε ολους στο ιδιο καζανι ,εγω ειμαι υπερ στο να ανεβαινει το επιπεδο και το χω πει πολλες φορες οτι μονο ανεβενοντας το επιπεδο και εχοντας περισσοτερους καλους ψαραδες θα παει μπροστα τουτος ο τοπος,εγω τουλαχιστον προσωπικα σε αυτα που ασχολουμε οσες φορες και οσοι φιλοι ειτε μεσο φορουμ ,ειτε προσοπικα,ειτε τιλεφωνικα ,ιμουν και ειμαι εκει παντα και με την καλητερη προθεση,οσο για τον αγγελο αποτι ξερο ο ανθρωπος ειτε στο μαγαζι ειτε οπουδιποτε αλλου ποτε δεν αρνιθικε να βοηθησει απλος εγω αυτο που καταλαβα επειδη οι νεοι δεν μπορουν να το καταλαβουν και συμβενει αρκετα αυτο το πραμα ,ηθελε να τονισει οτι χαθικε η ουσια καπως στο ψαρεμα τελευταια και το βλεπω και γω καπως αυτο παω ψαρεμα και μπορει να βγαλω ενα ψαρι και με ρωτανε που το πηρες και δεν ρωτανε ολα τα αλλα που θα τον βοηθισουν οστε να γινει καλητερος ψαρα να ανεβει επιπεδο ,και να μπορει να βγαζει ψαρια και εκει που δεν πιανει γιατι εκει ειναι τα ψαρια ,αυτο πιστευω ηθελε να πει ο αγγελος απλα μπορει να ηταν καπως πιο εντονος, γιαυτο παιδια να μην τσακονομαστε με το παραμηκρο και οτι απορια υπαρχει εχει παιδια που ειναι προθημοι να βοηθισουν, και ναι να τα εχουμε ασχημα με αυτους που πραγματικα δεν θελουν το καλο μας ,με αυτους που δεν θελουν να υπαρχει λεπι στις θαλασσες μας ,και φρονριζουν πολυ καλα γιαυτο !

Μα σίουρα ενεν για τον αγγελο που τα γραφω για ονομα του θεου. Ο ανθρωπος εβοηθισε με τζαι εμενα που τον εροτουν τζαι αν που τους λιους που βοηθουν γενικα. Σιουρα εχει μερικα πλασματα που βοηθουν αλλα εν μετριμενα στη παλαμη ενος χεριου. Εγω αν δεις εγραψα ''οι παραπανο'' οι ''ουλοι''. Αριστε πιστεψεμε εχει που ασχολουνται αλλα σε ΤΟΥΤΟ το φορουμ εν γραφουν τιποτε. Χρονια πολλα επισης.
IΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ HATE ΚΟΥΝΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by admin »

ευχαριστω παυλο μου για τις ευχες σου. εγω προσωπικα δεν ξερω ψαραδες να ασχολουνται σοβαρα με αυτη την τεχνικη παρα καποιοι που προσπαθησαν χωριε σοβαρα αποτελέσματα

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by caveman »

Κυκλοφορεί πολύ φωτογραφικό υλικό από Ελλάδα, και ξυπνάει επιθυμίες και όνειρα.... αλλά, δεν υπάρχουν τέτοια πράγματα στην Κύπρο ρε παιδιά. Να πάεις να κάμεις shore jigging, μα για ήντα ψάρκα?

Τες ίδιες μ@λ@κίες του σπιν πιάνουμε και με αυτή την τεχνική, σφυρνες, και άτε μέσα μέσα κάνα μισόκιλο καρβούνι, κάνα σούρο και καμιά δυο βελονίδες το χρόνο... αυτό είναι όλο.

Δεν υπάρχουν ούτε πόστα ούτε ψάρια για shore jigging στην Κύπρο...

Όσο για σπιν... η περιοχή που έδωσε ο Άγγελος τα έχει όλα τα γνωστά της Κύπρου, από Δεκέλεια μέχρι Ζύγι είναι τα καλύτερα μέρη και για λίτσες, και για μεγάλες βελονίδες, και για σούρους και για λαβράκια και για σφύρνες.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Ευλογησον Πατερ Χαμπιε :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by caveman »

:lol: :lol:

Τις ευχές μου, και τις ευλογίες μου για καλή βδομάδα, και καλημέρα σε όλους!
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by fISHANDCHIPS »

Senior η ακτογραμμή απο ΚΟΤ μέχρι Ζύγι ειναι μια διαδρομή που μπορείς να την κανείς σε μια ψαρευτική εξόρμηση κάνοντας καμία δεκαριά στάσεις σε πρωιν Χότ σπότς και να δοκιμάσεις την τύχη σου ...
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

senior
Posts: 6
Joined: Fri Apr 25, 2014 3:48 pm

Re: spinning and shore jigging περιωεσ στην κυπρο?

Post by senior »

Την εχω κανει τη διαδρομη παρα πολλες φορες φυσικα οχι σε μια μερα!

Post Reply

Return to “SPINNING”