Shore Jigging: Περάσματα-Περιοχές

Post Reply
pavlos_agianapitis
Posts: 178
Joined: Fri Apr 09, 2010 11:16 pm
Location: AGIA NAPA

Shore Jigging: Περάσματα-Περιοχές

Post by pavlos_agianapitis »

Επειδή σε τουτην την τεχνική απο οτι εκατάλαβα εκτος που οτι πρέπει να εχεις εναν αλφα εξοπλισμό πρέπει να ξερεις ποτε ερκουνται τα περάσματα τζαι πού για να σταυρώσεις ψάρι. Θελω λοιπων να ρωτήσω αν ξερετε κανενα τοπο στην Αγια Ναπα-Πρωταρα που γνωρίζετε οτι ειναι πέρασμα τζαι ποιο μήνα αναλογα με το ψάρι. Επίσης εσείς πως ξέρετε αν ενας τοπος εν περασμα ή κρατα ψαρια(κυνηγιάρικα)? Ρωτάτε ψαροτουφεκαες ή βουτάτε εσείς για να ανακαλύψετε?
IΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ HATE ΚΟΥΝΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Shore Jigging: Περάσματα-Περιοχές

Post by AggelosLRK »

Ο μονος τροπος ειναι να τον ψαρευεις συστηματικα ενα χρονο για να βγαλεις συμπερασμα,φυσικα λαμβανεις υποψιν και τις φημες αλλα 90% απο αυτα που ακους ειναι αρλουμπες.
Αν εχεις και λιγη τυχη και μπορεις να διαβαζεις τοπους ολο και κατι θα χτυπησει

pavlos_agianapitis
Posts: 178
Joined: Fri Apr 09, 2010 11:16 pm
Location: AGIA NAPA

Re: Shore Jigging: Περάσματα-Περιοχές

Post by pavlos_agianapitis »

AggelosLRK wrote:Ο μονος τροπος ειναι να τον ψαρευεις συστηματικα ενα χρονο για να βγαλεις συμπερασμα,φυσικα λαμβανεις υποψιν και τις φημες αλλα 90% απο αυτα που ακους ειναι αρλουμπες.
Αν εχεις και λιγη τυχη και μπορεις να διαβαζεις τοπους ολο και κατι θα χτυπησει


Tουτο σίουρα παντος :)
IΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ HATE ΚΟΥΝΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

steliosgewrgiou
Posts: 292
Joined: Sun May 26, 2013 9:41 am

Re: Shore Jigging: Περάσματα-Περιοχές

Post by steliosgewrgiou »

Φιλε δεν ασxολουμαι με αυτη την τεxνικη αλλα εντελως φιλικα θελω να σου πω κατι! Σε αυτην την τεxνικη τα θηραματα ειναι σπανια οπως συναγριδες μινερια μικροι ορφοι...φιλε οταν καποιος ξερει ενα σημειο οππυ κραταει συναγριδες θα σου το πει?λιγο δυσκολο φιλε μου..το μονο που μπορω να σε βοηθησω επειδη ξερω καποιους που ψαρευουν ειναι να ψαξεις για τοπους με αποτομα βαθια νερα και αποτομα βραxια!εxει ετσι τοπους στις περιοxες που λες!

pavlos_agianapitis
Posts: 178
Joined: Fri Apr 09, 2010 11:16 pm
Location: AGIA NAPA

Re: Shore Jigging: Περάσματα-Περιοχές

Post by pavlos_agianapitis »

steliosgewrgiou wrote:Φιλε δεν ασxολουμαι με αυτη την τεxνικη αλλα εντελως φιλικα θελω να σου πω κατι! Σε αυτην την τεxνικη τα θηραματα ειναι σπανια οπως συναγριδες μινερια μικροι ορφοι...φιλε οταν καποιος ξερει ενα σημειο οππυ κραταει συναγριδες θα σου το πει?λιγο δυσκολο φιλε μου..το μονο που μπορω να σε βοηθησω επειδη ξερω καποιους που ψαρευουν ειναι να ψαξεις για τοπους με αποτομα βαθια νερα και αποτομα βραxια!εxει ετσι τοπους στις περιοxες που λες!
Ναι ξέρω το φιλε μου. Εν τζαι πολλο καρτερουν να μιλισει κανενας. Βασικά ξέρω τόπους( καβο εν τζαι μιστικο αλλα εθελα να επιβεβαιώσω) αλλα εν να εθελα να μάθω τζαι λιό για τα περάσματα των κυνηγοψαρων τζαι τις εποχές τους. Σάμπου πρέπει να ψαρεύκο πιο συστηματικά τζαι οι να είμαι ούλι μερα ιντερνετ. :lol:
IΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙΙ HATE ΚΟΥΝΕΛΟΥΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣΣ

Post Reply

Return to “SPINNING”