Λαβρακια ακολουθουν αλλα δεν δαγκωνουν

Post Reply
g13marcos
Posts: 22
Joined: Sun Jan 27, 2013 2:17 pm

Λαβρακια ακολουθουν αλλα δεν δαγκωνουν

Post by g13marcos »

Πηγα το βραδυ για λιγο σπιννινγκ. Εριχνα τα ψαρακια μου και στην αρχη εβλεπα σφυρνες να ακολουθουν το τεχνητο αλλα να μην το δαγκωνουν. Αλλαξα ολα μου τα τεχνητα και στα περισσοτερα γινοταν το ιδιο. Μετα πηγα αλλου και ειδα μερικα λαβρακια να ακολουθουν τα τεχνητα και παλι δεν τα δαγκωναν. Τι μπορει να φταιει; Δοκιμασα σιλικονουχα απο 6.5 εκατοστα μεχρι 11 και πλαστικα 10-13

legendguards2

Re: Λαβρακια ακολουθουν αλλα δεν δαγκωνουν

Post by legendguards2 »

g13marcos wrote:Πηγα το βραδυ για λιγο σπιννινγκ. Εριχνα τα ψαρακια μου και στην αρχη εβλεπα σφυρνες να ακολουθουν το τεχνητο αλλα να μην το δαγκωνουν. Αλλαξα ολα μου τα τεχνητα και στα περισσοτερα γινοταν το ιδιο. Μετα πηγα αλλου και ειδα μερικα λαβρακια να ακολουθουν τα τεχνητα και παλι δεν τα δαγκωναν. Τι μπορει να φταιει; Δοκιμασα σιλικονουχα απο 6.5 εκατοστα μεχρι 11 και πλαστικα 10-13
δοκιμασε μεγαλα ψαρακια οπως το max rap 15 kai 17 αν τα τραβα το καλαμι σου και η μηχανη σου

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Λαβρακια ακολουθουν αλλα δεν δαγκωνουν

Post by caveman »

Όπως σου έγραψε ο Legend, δοκίμασε με πιο μεγάλα τεχνητά, με πιο επιθετικό μάζεμα(δώσε χτυπήματα & ταχύτητα).
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
plenom'metatopsarem?
Posts: 2114
Joined: Thu Feb 25, 2010 10:48 am

Re: Λαβρακια ακολουθουν αλλα δεν δαγκωνουν

Post by plenom'metatopsarem? »

g13marcos wrote:Πηγα το βραδυ για λιγο σπιννινγκ. Εριχνα τα ψαρακια μου και στην αρχη εβλεπα σφυρνες να ακολουθουν το τεχνητο αλλα να μην το δαγκωνουν. Αλλαξα ολα μου τα τεχνητα και στα περισσοτερα γινοταν το ιδιο. Μετα πηγα αλλου και ειδα μερικα λαβρακια να ακολουθουν τα τεχνητα και παλι δεν τα δαγκωναν. Τι μπορει να φταιει; Δοκιμασα σιλικονουχα απο 6.5 εκατοστα μεχρι 11 και πλαστικα 10-13
Συμβαίνει ΠΑΡΑ πολύ συχνά φίλε μου. Όπως σου είπαν και τα παιδιά, δοκίμασε με άλλα δολώματα και δοκίμασε και στην ανάκτηση, να προσθέσεις κάτι το διαφορετικό! Ένα κτύπημα της μύτης του καλαμιού, κάποιες παύσεις, γρήγορη-αργή ταχύτητα, συνεχόμενα κτυπήματα...γενικά παίξε λίγο με το τεχνητό σου! Και θα σου δώσει την ευκαιρία να γνωρίζεις πόσα πολλά μπορεί να κάνει το τεχνητό σου (θα ανακαλύψεις) και όταν βρεις με ποιο τρόπο κτυπούν τα ψάρια τη συγκεκριμένη ημέρα, θα πάρεις λογικά περισσότερα από ένα ψάρια,επαναλαμβάνοντας την ίδια τεχνική.

Post Reply

Return to “SPINNING”