Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

kostas728
Posts: 124
Joined: Sat Aug 22, 2009 12:32 pm

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by kostas728 »

Γεια σας παιδιά συγγνώμη για την αποχη μου από το site αλλα έτυχε το "ηουρικανε" και η πτυχιακή να τσιατίσουν. Παιδιά ειλικρινά ήταν το ποιο τρομακτικό φαινόμενο που έζησα. έχασα την ομπρέλα και τις καρέκλες τις βεράντας δεν είχα ρεύμα και internet για σχεδόν μια εβδομάδα επίσης έπεσαν 4 δέντρα στην αυλή μου το ένα εκτύπησε την αποθήκη του παππου μου. Εγώ προσωπικά τι ώρα του "ηουρικανε" την έβγαλα στο υπόγειο με ένα κερί και την κιθάρα μου. :x :x :x :x

Ειλικρινά Admin Συγγνώμη!!!!!!!!!!!!! :( :( :oops: :oops:
SOUTH JERSAY REEL BURNERS! www.sjrb-online.com/

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by admin »

Πάλε καλά ρε φίλε που εν έπαθες τίποτε :doh: :doh:

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Καλη σου μερα Κωστα :) :)
Φταννει που δεν παθατε τιποτε και ολα τ'αλλα θα περασουν.
Τες προαλλες μου τα ελεγε ο αδελφοτεχνος μου που μενει στο Fairlawn NJ.
Πρεπει να ηταν τρομακτικη εμπειρια.
Τωρα πλεον μπηκατε στην καθημερινοτητα σας?

kostas728
Posts: 124
Joined: Sat Aug 22, 2009 12:32 pm

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by kostas728 »

καλημέρα κύριε Euvanthi!!! Όντως ήταν!! Πλέον ναι μπήκαμε στη καθημερινότητα μας
SOUTH JERSAY REEL BURNERS! www.sjrb-online.com/

kostas728
Posts: 124
Joined: Sat Aug 22, 2009 12:32 pm

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by kostas728 »

παιδιά παίζει τίποτε στη κύπρο μας?? εδώ κάτω τα large mouth κάμνουν απεργία!! έχει 2 εβδομάδες να πιάσω!!
SOUTH JERSAY REEL BURNERS! www.sjrb-online.com/

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Very Slow αλλα με επιμονη κατι γινεται :) :)
Την Κυριακη τρια 800αρια στον Κουρη.

Neos
Posts: 170
Joined: Wed Jun 06, 2012 10:52 am

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by Neos »

Εχει πολλη καιρο να παω σε γλυκο νερο ψαρεμα και ειδικα σπιννινγ
Αξίζει να παω ετσι εποχη για λαυρακια ?
Εχει ενεργά ψάρια ?
Ευχαριστω :D

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by C&R »

Neos wrote:Εχει πολλη καιρο να παω σε γλυκο νερο ψαρεμα και ειδικα σπιννινγ
Αξίζει να παω ετσι εποχη για λαυρακια ?
Εχει ενεργά ψάρια ?
Ευχαριστω :D
Δύσκολο φίλε , περίμενε μέχρι τον μαρτη καλύτερα

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by (CyBasser) »

Neos wrote:Εχει πολλη καιρο να παω σε γλυκο νερο ψαρεμα και ειδικα σπιννινγ
Αξίζει να παω ετσι εποχη για λαυρακια ?
Εχει ενεργά ψάρια ?
Ευχαριστω :D
Αν έχεις υπομονή θα αμοιφθείς ΠΟΛΥ ΓΕΡΑ. Αλλά, αν θα δοκιμάσεις, να είσαι προετοιμασμένος ότι μπορεί να πάεις αρκετές φορές χωρίς κτύπημα. Όταν όμως έρθει το κτύπημα να είσαι σίγουρος ότι θα είναι ονειρικό. Αν προτιμάς κάτι πιο γρήγορο, τότε πρέπει όντως να περιμένεις. Αν αποφασίσεις να δοκιμάσεις, να θυμάσαι ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ !!!! S-L-O-W !!!!!!

Όμως: Η φετεινή σαιζόν είναι πολύ διαφορετική από πέρσι. Προσωπική μου άποψη, όσοι περιμένουν τον Μάρτη, θα απογοητευτούν.... :roll:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

Neos
Posts: 170
Joined: Wed Jun 06, 2012 10:52 am

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by Neos »

υπομονη εχω ευτηχως :D :D
Γιατι τον μαρτη θα απογοητευτουν ?

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by PrEdAtΩR »

Ρολανδο περιμενουμε το μαρτη γιατι τωρα εχει κυνηγι και ψαρεμα θαλασσα. Να το πεθημησουμε θεμας οι συνεχεια τα ιδια και τα ιδια. Μακαρι να ειμαστε καλα οικονομικα και στην υγεια μας και το μαρτη ενα δεις καμποσες φωτο παρολο που η χρονια θα ειναι διαφορετικη :-) .

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by psarakas »

(CyBasser) wrote:
Neos wrote:Εχει πολλη καιρο να παω σε γλυκο νερο ψαρεμα και ειδικα σπιννινγ
Αξίζει να παω ετσι εποχη για λαυρακια ?
Εχει ενεργά ψάρια ?
Ευχαριστω :D
Αν έχεις υπομονή θα αμοιφθείς ΠΟΛΥ ΓΕΡΑ. Αλλά, αν θα δοκιμάσεις, να είσαι προετοιμασμένος ότι μπορεί να πάεις αρκετές φορές χωρίς κτύπημα. Όταν όμως έρθει το κτύπημα να είσαι σίγουρος ότι θα είναι ονειρικό. Αν προτιμάς κάτι πιο γρήγορο, τότε πρέπει όντως να περιμένεις. Αν αποφασίσεις να δοκιμάσεις, να θυμάσαι ΠΟΛΥ ΑΡΓΑ !!!! S-L-O-W !!!!!!

Όμως: Η φετεινή σαιζόν είναι πολύ διαφορετική από πέρσι. Προσωπική μου άποψη, όσοι περιμένουν τον Μάρτη, θα απογοητευτούν.... :roll:

why??
catch and release

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by (CyBasser) »

PrEdAtΩR wrote:Ρολανδο περιμενουμε το μαρτη γιατι τωρα εχει κυνηγι και ψαρεμα θαλασσα. Να το πεθημησουμε θεμας οι συνεχεια τα ιδια και τα ιδια. Μακαρι να ειμαστε καλα οικονομικα και στην υγεια μας και το μαρτη ενα δεις καμποσες φωτο παρολο που η χρονια θα ειναι διαφορετικη :-) .

Sent from my GT-I9300 using Tapatalk 2
Φίλε μου, τις απόψεις μου τις ξέρεις. Για μένα το λαβρακι μόνο τα ίδια και τα ίδια δεν είναι. Αλλά σε μια ξεχωριστή χρονιά που είναι πολύ απίθανον να έχουμε ξανά όμοια της (full pool ή σχεδόν full pool από τον Γεννάρη Psaraka!) μόνο ένα πράγμα μπορεί να ενδιαφέρει σοβαρούς λαβρακάδες... :wink: Ο καθένας όπως το βλέπει φυσικά... :roll: και φυσικά το μεγαλόστομο δεν μπορώ να φανταστώ κανένα να χρειάζεται να το πεθυμήσει :dance:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by caveman »

PrEdAtΩR wrote:Να το πεθημησουμε θεμας οι συνεχεια τα ιδια και τα ιδια.
:!: :!: :!: :!:

Ακριβός έτσι!!

Συμφωνώ Ρολάνδο, οτι ο Μάρτης ο φετινός θα είναι πολλά διαφορετικός που πέρσι, με πολύ πιο λίγα ψάρια, και το λογικό θα ήταν να συνεχίσουμε να πηγαίνουμε μιας και τα λαβράκια ακόμα εν εσταματήσαν καθόλου ακόμα σε κάποια φράγματα και πιστεύω θα συνεχίσουν κανονικά ούλλον Χειμώνα, αλλά.......... ΠΟΣΟ λαβράκι??? Κανεί ολάν! Σε λίγο θα θωρώ λαβράκι και θα με πιάνουν αναγούλες! :lol:
Εκάμαμε πραγματηκά ατελείοτα ψαρέματα φέτος και κάπου υπερβάλαμε, διότι το πολλύ... φέρνει κορεσμό!
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Περι ανέμων και υδάτων (BASS version)

Post by (CyBasser) »

caveman wrote:
PrEdAtΩR wrote:Να το πεθημησουμε θεμας οι συνεχεια τα ιδια και τα ιδια.
:!: :!: :!: :!:

Ακριβός έτσι!!

Συμφωνώ Ρολάνδο, οτι ο Μάρτης ο φετινός θα είναι πολλά διαφορετικός που πέρσι, με πολύ πιο λίγα ψάρια, και το λογικό θα ήταν να συνεχίσουμε να πηγαίνουμε μιας και τα λαβράκια ακόμα εν εσταματήσαν καθόλου ακόμα σε κάποια φράγματα και πιστεύω θα συνεχίσουν κανονικά ούλλον Χειμώνα, αλλά.......... ΠΟΣΟ λαβράκι??? Κανεί ολάν! Σε λίγο θα θωρώ λαβράκι και θα με πιάνουν αναγούλες! :lol:
Εκάμαμε πραγματηκά ατελείοτα ψαρέματα φέτος και κάπου υπερβάλαμε, διότι το πολλύ... φέρνει κορεσμό!
Χαραλάμπη μου, όπως είπα στον Βύρωνα, ο καθένας όπως το βλέπει. Για μένα... There is fishing, and THERE IS BASS FISHING. Έχουν κάποιες μακρινές ομοιότητες αλλά είναι δυο πολύ διαφορετικά πράγματα. Δεν μου είναι δυνατόν να καταλάβω πως μπορείς να έχεις κορεσμό στο BASS FISHING. Άρα, και οι απαντήσεις μου θα είναι σχετικές. Κανένας δεν υποχρεώνει ούτε εσένα, ούτε τον Βύρωνα, ούτε οποιονδήποτε άλλο να "ασπαστεί" τις απόψεις μου. Όμως, παραμένει γεγονός ότι η φετεινή σαιζόν είναι διαφορετική από άλλες και ίσως να είναι και μοναδική (τουλάχιστον, από το 2002 και μετά που ασχολούμαι συστηματικά δεν ξαναείχαμε τέτοια δεδομένα). Πιστεύω ότι "λαβρακάες" που σέβονται τον εαυτό τους δεν θα πρέπει να αφήσουν την ευκαιρία αυτή ανεκμετάλλευτη, όσες προκλήσεις κι αν έχει. Μην ξεχνάς ότι γράφουμε στο "περι ανέμων και υδάτων Bass version!". Και όταν ένας νεαρός φίλος που έδειξε προοπτική ρωτά κάποια πράγματα ΓΙΑ ΛΑΒΡΑΚΙ θα του πω τι ισχύει, για να είμαι και σωστός με τον εαυτό μου!
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

Post Reply

Return to “BASS FISHING”