Αν μπορούσε να καταλάβει η κυβέρνηση τι είναι bass fishing

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: Αν μπορούσε να καταλάβει η κυβέρνηση τι είναι bass fishing

Post by C&R »

Ρε Κώστα μα τώρα σοβαρολογείς εγνωρισες τον πελο :o

Όταν ερτεις Κύπρο επικοινωvα μαζί μας να βρεθούμε

kostas728
Posts: 124
Joined: Sat Aug 22, 2009 12:32 pm

Re: Αν μπορούσε να καταλάβει η κυβέρνηση τι είναι bass fishing

Post by kostas728 »

C&R wrote:Ρε Κώστα μα τώρα σοβαρολογείς εγνωρισες τον πελο :o

Όταν ερτεις Κύπρο επικοινωvα μαζί μας να βρεθούμε
με τα χαράς ρε φιλε !! ο άθρωπος εν πανικός!! εν "εξαναγνορισα" έτσι "πασιαμα" άθρωπο!!!!
SOUTH JERSAY REEL BURNERS! www.sjrb-online.com/

kostas728
Posts: 124
Joined: Sat Aug 22, 2009 12:32 pm

Re: Re:

Post by kostas728 »

PrEdAtΩR wrote:
kostas728 wrote:
sifu-nas wrote:re cave epd en eimai mes ta pramata :lol: j eimai j dakatw p eimai..ti allaxe dld? paei kallytera to thema fantazoume. ma emporousan na to proothisoun j oulloi xeroumen t me tous rwssous p erkountan poda klp... to thema einai na perasei synidish dton kathena na men dolofwnei ta psarka opote paei exormisi j na ginounte release ta parapanw etsi opws kamnun sthn ameriki .. n j yia na ta fasin oulla!!ate re kopelia tight lines j apoti thwrw pate ta kala... :lol: egw dakatw gyrefkw kan1 akopma na paei mazi psarema m alla me tarassoun me laonounte!
ela new jersey kai paw monos mou psarema opws ton kouloufo!!!
Κωστα οταν ερθεις Κυπρο (μην ερθεις :D :D )contact us να τα πουμε απο κοντα. Εχει μια ομαδα ατομων που ειναι πολυ μπροστα για τα Κυπριακα δεδομενα στο ψαρεμα του λαυρακιου και κανουμε support το C&R . Θα βρεις τουλαχιστο καποια ατομα που θα σε καταλαβενουν :mrgreen: και γιατι οχι να συζητησουμε και για μελλοντικα σχεδια να εκπροσωπισουμε την Κυπρο σε παγγοσμια πρωταθληματα λαυρακιου.
μεταχαράς φιλε predetor!!!! να ευρώ και παρέα γιατί δυστυχώς κανένας που την παρέα μου δεν ασχολείται με το ψάρεμα!!και "δακατω" οι πλείστοι κάνουν support το C&R !! ειλικρινά χαίρομαι που ένα ποσοστό στην κύπρο κάνει support το C&R!!! το ψάρεμα δεν πρέπει να είναι "κρεατοσuλλογη είναι ένα hobby η ένα sport μια έξοδος από την καθημερινή ρουτίνα, είναι therapy !!!
SOUTH JERSAY REEL BURNERS! www.sjrb-online.com/

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: Re:

Post by psarakas »

[/quote]

μεταχαράς φιλε predetor!!!! να ευρώ και παρέα γιατί δυστυχώς κανένας που την παρέα μου δεν ασχολείται με το ψάρεμα!!και "δακατω" οι πλείστοι κάνουν support το C&R !! ειλικρινά χαίρομαι που ένα ποσοστό στην κύπρο κάνει support το C&R!!! το ψάρεμα δεν πρέπει να είναι "κρεατοσuλλογη είναι ένα hobby η ένα sport μια έξοδος από την καθημερινή ρουτίνα, είναι therapy !!![/quote]


:clap: :clap: :clap:
catch and release

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Αν μπορούσε να καταλάβει η κυβέρνηση τι είναι bass fishing

Post by (CyBasser) »

Κώστα, επελλάναμεν σε τελικά ρε φίλε!

Όπως σου είπε πριν ο Predatwr, και φυσικά όπως θα κατάλαβες από τα ποστς, έχει μιαν ομάδα "πελλών" φανατικών του λαβρακιού δακάτω. Είμαστε αρκετά άρρωστοι με την σημασία της λέξης. Άλλους αρέσκει τους το competitive, αλλους αρέσκει τους το να αναζητούν τα πιο μεγάλα, άλλους απλώς αρέσκει τους! Έχει και δυό τρεις που "αναπνέουν" καθαρά λαβράκι. Εσύ έλα με το καλό και είμαστε αρκετοί ώστε να μην λείψει η παρέα. Όρεξη να'χεις! Ειδικά φέτος θα είναι καλή χρονιά, γι'αυτό ετοιμάστου! :twisted:

Όσον αφορά τον Ike, αν και δεν τον έχω γνωρίσει, έχω διαβάσει (μερικές φορές!!! :lol: :lol: :lol: ) την αυτοβιογραφία του, "Fishing on the Edge" (2006), ένα φοβερό βιβλίο που σου μαθαίνει και τεχνικές αλλά κυρίως σου μεταδίδει πλήρως την όρεξη και την αγάπη του για το σπόρ, καθώς και πολλά απ'τα ψυχολογικά σκαμπανεβάσματα που μπορεί να έχει κάποιος που κάνει την ζωή του Ike. Μιλά επίσης για κάποια πράγματα που πρέπει να έκαναν κάποιους στο B.A.S.S. να κοκκινίσουν από θυμό! Ο μόνος από τους γνωστούςλαβρακάες που έχω γνωρίσει προσωπικά είναι ο Bill Siemantel, αλλά και ο Ike είναι ψηλά στην λίστα των ανθρώπων που κάποτε θα ήθελα να τους σφίξω το χερί!
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!


User avatar
bassman
Posts: 391
Joined: Mon Nov 19, 2007 6:19 pm
Location: Nicosia

Re: Αν μπορούσε να καταλάβει η κυβέρνηση τι είναι bass fishing

Post by bassman »

C&R wrote:The King!

http://www.bassmaster.com/news/seven-kevin

$5.2mio earnings. Only in bass fishing!
:bow-yellow:
I'd rather be fishing!

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Αν μπορούσε να καταλάβει η κυβέρνηση τι είναι bass fishing

Post by Greg »

σε μια συντομη βολτα σημερα μετα τη δουλια, ψαρευα κοντα σε 2 μιτσους που ειχαν μεσα ζωντανο για ζαντερ, μετα που λιγο εφεραν εξω ενα λαβρακι τερας. επηα κοντα τους να τους το ζυγισω ----> 2.740kg. Ο ενας εφκαλε εξω το μαυροσακκουλο, αλλα μετα που ενα συντομο διαλογο επεισα τους να το ριξουν πισω αφου τους εταξα οτι ψαρι πιασω να τους το δωσω (που τελικα δεν επιασα τιποτα και εδωσα τους μερικα τεχνητα που την τσαντα μου), respect παντως στα παιδια αυτα. Ειχε παρα πολυ καιρο να δω ετσι ψαρι και καλο ειναι φιλοι μου τις λαβρακομανες να τις προσεχουμε σαν κορες οφθαλμων, διοτι σπανιζουν στους φρακτες μας.
Esox Lucius

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: Αν μπορούσε να καταλάβει η κυβέρνηση τι είναι bass fishing

Post by mikrosa »

χαχχαχχαχαχαχαχχαχαχαχα ηταν καλα τα τεχνητα?
παντος οι μιτσιοι πρεπει να ειχαν πολλα κοτσια και να πειασαν κι αλλα τετια.........εγω ηταν να βουτισω να το φκαλο και να το βαλο μεσα στο μποξερακι :lol: :lol: :lol: :lol:
συγχαρητηρια και σε σενα και στους μιτσιους

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Αν μπορούσε να καταλάβει η κυβέρνηση τι είναι bass fishing

Post by Greg »

οι μιτσιοι ευτηχως εχουν αλλα μυαλα εννε οπως εμας
Esox Lucius

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: Αν μπορούσε να καταλάβει η κυβέρνηση τι είναι bass fishing

Post by PrEdAtΩR »

Greg wrote:σε μια συντομη βολτα σημερα μετα τη δουλια, ψαρευα κοντα σε 2 μιτσους που ειχαν μεσα ζωντανο για ζαντερ, μετα που λιγο εφεραν εξω ενα λαβρακι τερας. επηα κοντα τους να τους το ζυγισω ----> 2.740kg. Ο ενας εφκαλε εξω το μαυροσακκουλο, αλλα μετα που ενα συντομο διαλογο επεισα τους να το ριξουν πισω αφου τους εταξα οτι ψαρι πιασω να τους το δωσω (που τελικα δεν επιασα τιποτα και εδωσα τους μερικα τεχνητα που την τσαντα μου), respect παντως στα παιδια αυτα. Ειχε παρα πολυ καιρο να δω ετσι ψαρι και καλο ειναι φιλοι μου τις λαβρακομανες να τις προσεχουμε σαν κορες οφθαλμων, διοτι σπανιζουν στους φρακτες μας.

φιλε χαρηκα παρα πολυ . Μπραβο στα παιδεια . Good genetics must go on!!!!! τα λιγα trophy fish που εμειναν πρεπει να τα προσεχουμε

Sent from my HTC Hero using Tapatalk

User avatar
giannosP
Posts: 479
Joined: Sat Apr 09, 2011 1:12 pm
Location: Λευκωσια - Τσερι

Re: Αν μπορούσε να καταλάβει η κυβέρνηση τι είναι bass fishing

Post by giannosP »

:clap: :clap: :clap: μπραβω! ΑΤΕ ΣΙΓΑ-ΣΙΓΑ ΘΑ ΓΙΝΟΥΜΕΝ ΟΥΛΟΙ ΕΤΣΙ!!! :twisted: :twisted:
Life is a game....Fishing is serious!

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Αν μπορούσε να καταλάβει η κυβέρνηση τι είναι bass fishing

Post by Greg »

PrEdAtΩR wrote: φιλε χαρηκα παρα πολυ . Μπραβο στα παιδεια . Good genetics must go on!!!!!
ωντος
Esox Lucius

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: Αν μπορούσε να καταλάβει η κυβέρνηση τι είναι bass fishing

Post by C&R »

Greg wrote:σε μια συντομη βολτα σημερα μετα τη δουλια, ψαρευα κοντα σε 2 μιτσους που ειχαν μεσα ζωντανο για ζαντερ, μετα που λιγο εφεραν εξω ενα λαβρακι τερας. επηα κοντα τους να τους το ζυγισω ----> 2.740kg. Ο ενας εφκαλε εξω το μαυροσακκουλο, αλλα μετα που ενα συντομο διαλογο επεισα τους να το ριξουν πισω αφου τους εταξα οτι ψαρι πιασω να τους το δωσω (που τελικα δεν επιασα τιποτα και εδωσα τους μερικα τεχνητα που την τσαντα μου), respect παντως στα παιδια αυτα. Ειχε παρα πολυ καιρο να δω ετσι ψαρι και καλο ειναι φιλοι μου τις λαβρακομανες να τις προσεχουμε σαν κορες οφθαλμων, διοτι σπανιζουν στους φρακτες μας.
Μπραβο ρε Γρηγορη 8) 8) 8) Πραγματικα χερομαι που τουλαχιστον οι πραγματικοι καλοι λαβρακαες μοιραζονται τις ιδιες αποψεις.

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: Αν μπορούσε να καταλάβει η κυβέρνηση τι είναι bass fishing

Post by psarakas »

Μπράβο Γκρέκ :clap:
catch and release

Post Reply

Return to “BASS FISHING”