Bass fishing απορίες!!!!!!

kostas728
Posts: 124
Joined: Sat Aug 22, 2009 12:32 pm

Re: Bass fishing απορίες!!!!!!

Post by kostas728 »

Greg wrote:Δοκιμασε κανενας να ψαρεψει με dropshot? ναι. οχι? Τι παχος μησινα εν καλα να δουλευουμε?
ρε φιλε απο την ακτη εν εδοκιμασα ποτε να καμω ντροπ σιοτ αλλα απο την βαρκα χρησιμοποιω 6λβ η 4 λβ
SOUTH JERSAY REEL BURNERS! www.sjrb-online.com/

kostas728
Posts: 124
Joined: Sat Aug 22, 2009 12:32 pm

Re: Bass fishing απορίες!!!!!!

Post by kostas728 »

εδοκιμασε κανενασ shaky head??? ερκουμε κυπρο σε 8 μερεσ εξοπλιστικα με πολλα σοφτ πλαστικσ, σπινερσ κτλ ρε παιδια εχει κανενασ υποψη του κανενα καλο travel rod γιατι εν να ερθω για διακοπεσ τελικα στι κυπρο εν να θα ερτω μονιμα!!!
SOUTH JERSAY REEL BURNERS! www.sjrb-online.com/

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: Bass fishing απορίες!!!!!!

Post by C&R »

kostas728 wrote:εδοκιμασε κανενασ shaky head??? ερκουμε κυπρο σε 8 μερεσ εξοπλιστικα με πολλα σοφτ πλαστικσ, σπινερσ κτλ ρε παιδια εχει κανενασ υποψη του κανενα καλο travel rod γιατι εν να ερθω για διακοπεσ τελικα στι κυπρο εν να θα ερτω μονιμα!!!
Φιλε Κώστα αν είσαι Αμερική και ψαρεφκεις με βάρκα λαβράκι δεν νομίζω να σε συγκίνηση και πολλά το ψάρεμα στην Κύπρο.

Όταν έρθεις stile pm να κανονίσουμε να βρεθούμε.

Δεν έχεις φαντάζομαι two pc rod?

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Bass fishing απορίες!!!!!!

Post by (CyBasser) »

C&R wrote:
kostas728 wrote:εδοκιμασε κανενασ shaky head??? ερκουμε κυπρο σε 8 μερεσ εξοπλιστικα με πολλα σοφτ πλαστικσ, σπινερσ κτλ ρε παιδια εχει κανενασ υποψη του κανενα καλο travel rod γιατι εν να ερθω για διακοπεσ τελικα στι κυπρο εν να θα ερτω μονιμα!!!
Φιλε Κώστα αν είσαι Αμερική και ψαρεφκεις με βάρκα λαβράκι δεν νομίζω να σε συγκίνηση και πολλά το ψάρεμα στην Κύπρο.

Όταν έρθεις stile pm να κανονίσουμε να βρεθούμε.

Δεν έχεις φαντάζομαι two pc rod?
Δεν είναι θέμα συγκίνησης, είναι θέμα πρόκλησης. Έχει και η όχθη την χάρη της. Τα τελευταία τρία 15ρια ο Long τα έπιασε από την όχθη σε λίμνες που επιτρέπεται η βάρκα.


Κώστα, όπως είπε κι ο Γιάννης, όταν έρθεις στείλε μήνυμα (ΠΜ) μα κανονίσουμε εξορμήσεις... Και ναι, το shaky head σουλεύει μια χαρά (όπως και το dropshot). Αν χρειάζεσαι καλάμια baitcasting υπάρχουν αξιοπρεπή καλάμια στην Κύπρο σε προσιτές τιμές, διαφορετικά έλεγξε για travel rods Cabela ή BPS.
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

kostas728
Posts: 124
Joined: Sat Aug 22, 2009 12:32 pm

Re: Bass fishing απορίες!!!!!!

Post by kostas728 »

C&R wrote:
kostas728 wrote:εδοκιμασε κανενασ shaky head??? ερκουμε κυπρο σε 8 μερεσ εξοπλιστικα με πολλα σοφτ πλαστικσ, σπινερσ κτλ ρε παιδια εχει κανενασ υποψη του κανενα καλο travel rod γιατι εν να ερθω για διακοπεσ τελικα στι κυπρο εν να θα ερτω μονιμα!!!
Φιλε Κώστα αν είσαι Αμερική και ψαρεφκεις με βάρκα λαβράκι δεν νομίζω να σε συγκίνηση και πολλά το ψάρεμα στην Κύπρο.

Όταν έρθεις stile pm να κανονίσουμε να βρεθούμε.

Δεν έχεις φαντάζομαι two pc rod?

Φίλε C&R ψαρεύω συχνά από βάρκα άλλα μπορω να πω ότι ψαρεύω παραπάνω από την ακτή και τα ποίο μεγάλα λαβράκια τα έπιασα από την ακτή!!! όλα μου τα καλάμια είναι 1 pc έκτος από ένα spinning που είναι 3 pc άλλα είναι 7 ποδιά με cw 3/4- 2oz το οποίο εχρισιμοποιουν για musky και για striper bass!! με τα Χαράς ρε φίλε έρχομαι Δευτέρα την Κύπρο και θα σου στείλω ΠΜ!!!
SOUTH JERSAY REEL BURNERS! www.sjrb-online.com/

kostas728
Posts: 124
Joined: Sat Aug 22, 2009 12:32 pm

Re: Bass fishing απορίες!!!!!!

Post by kostas728 »

(CyBasser) wrote:
C&R wrote:
kostas728 wrote:εδοκιμασε κανενασ shaky head??? ερκουμε κυπρο σε 8 μερεσ εξοπλιστικα με πολλα σοφτ πλαστικσ, σπινερσ κτλ ρε παιδια εχει κανενασ υποψη του κανενα καλο travel rod γιατι εν να ερθω για διακοπεσ τελικα στι κυπρο εν να θα ερτω μονιμα!!!
Φιλε Κώστα αν είσαι Αμερική και ψαρεφκεις με βάρκα λαβράκι δεν νομίζω να σε συγκίνηση και πολλά το ψάρεμα στην Κύπρο.

Όταν έρθεις stile pm να κανονίσουμε να βρεθούμε.

Δεν έχεις φαντάζομαι two pc rod?
Δεν είναι θέμα συγκίνησης, είναι θέμα πρόκλησης. Έχει και η όχθη την χάρη της. Τα τελευταία τρία 15ρια ο Long τα έπιασε από την όχθη σε λίμνες που επιτρέπεται η βάρκα.


Κώστα, όπως είπε κι ο Γιάννης, όταν έρθεις στείλε μήνυμα (ΠΜ) μα κανονίσουμε εξορμήσεις... Και ναι, το shaky head σουλεύει μια χαρά (όπως και το dropshot). Αν χρειάζεσαι καλάμια baitcasting υπάρχουν αξιοπρεπή καλάμια στην Κύπρο σε προσιτές τιμές, διαφορετικά έλεγξε για travel rods Cabela ή BPS.

Και τα δυο έχουν την χαρι τους LoL!!! και στο New Jersay το state record πιάστηκε επίσης από την ακτή μάλλον θα αγοράσω ένα casting rod από την Κύπρο!! έχω ένα spinning 7 ποδιά heavy 3 pc με cw 3/4- 2oz πιστεύεις ότι θα μου είναι χρήσιμο;;; Με τα Χαράς CYbasser την Δευτέρα θα είμαι Κύπρο και θα σάς στείλω ΠΜ!!!
SOUTH JERSAY REEL BURNERS! www.sjrb-online.com/

kostas728
Posts: 124
Joined: Sat Aug 22, 2009 12:32 pm

Re: Bass fishing απορίες!!!!!!

Post by kostas728 »

to teleftaio lavraki pou epiasa mia mera prin na erthw kipro kai prosopiko record episis !!!! 5 89 !!!!!!!!!
to teleftaio lavraki pou epiasa mia mera prin na erthw kipro kai prosopiko record episis !!!! 5 89 !!!!!!!!!
biggest bass.jpg (113.09 KiB) Viewed 5896 times
to megalitero lavraki pou epiuasa kai to telefteo Large mouth pou epiasa sti ameriki mia mera prin erthw !!!!!
SOUTH JERSAY REEL BURNERS! www.sjrb-online.com/

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Bass fishing απορίες!!!!!!

Post by MariosK »

Μπράβο Κώστα πολλά ωραίο. :clap: :clap: :clap:

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Bass fishing απορίες!!!!!!

Post by (CyBasser) »

Όμορφο μεγαλόστομο από το πανέμορφο New Jersey! Well done Κώστας!!! :clap:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
nick
Posts: 24
Joined: Tue May 24, 2011 10:26 am

Re: Bass fishing απορίες!!!!!!

Post by nick »

Κυριε Ρολανδο πέμου εχεις ενα dobsonian μαύρο (12αρι νομίζω) ? :think: :D

User avatar
nick
Posts: 24
Joined: Tue May 24, 2011 10:26 am

Re: Bass fishing απορίες!!!!!!

Post by nick »

Όξα εν 16άρι? :think: :think:

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Bass fishing απορίες!!!!!!

Post by (CyBasser) »

nick wrote:Κυριε Ρολανδο πέμου εχεις ενα dobsonian μαύρο (12αρι νομίζω) ? :think: :D
Ωχ επιάν μας! Εγώ είμαι!
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
nick
Posts: 24
Joined: Tue May 24, 2011 10:26 am

Re: Bass fishing απορίες!!!!!!

Post by nick »

(CyBasser) wrote:
nick wrote:Κυριε Ρολανδο πέμου εχεις ενα dobsonian μαύρο (12αρι νομίζω) ? :think: :D
Ωχ επιάν μας! Εγώ είμαι!
Αν το ήξερα ήταν να κουρτίσω τον Τάκη να φέρουμε τζε καλάμια στον Ξυλιάτο τότε πού ηταν τα γυρίσματα της εκπομπής :lol: :lol:

kostas728
Posts: 124
Joined: Sat Aug 22, 2009 12:32 pm

Re: Bass fishing απορίες!!!!!!

Post by kostas728 »

παιδιά είναι τέλειο το φράγμα tοu κουρrί το μονο πράμα εν πολλά μεγάλος και εν λείο περιορισμένη η πρόσβαση στα τοπια που πιστεύω εν να κρατα bucketmouths LOL :dance: :dance: !!!!! πήγα σήμερα το πρωί η ώρα 6:30 ως 9:00 για να ευρώ κανένα topoui και να βρέχω λίο τα ψαράκια μου :lol: :mrgreen: !! επήρα μαζί μου ένα καλάμι spinning 7" έχασα ένα τέρας γιατί τα φρένα μου ήταν πολλά χαλαρά και έπιασα ένα 2.5lb και ένα ποιο μικρό που ήταν 1.3lb !!! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ "ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝΤΑΝ" BASS BOATS :pray: :pray: :pray: :cry: !!!!!
SOUTH JERSAY REEL BURNERS! www.sjrb-online.com/

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: Bass fishing απορίες!!!!!!

Post by PrEdAtΩR »

kostas728 wrote:παιδιά είναι τέλειο το φράγμα tοu κουρrί το μονο πράμα εν πολλά μεγάλος και εν λείο περιορισμένη η πρόσβαση στα τοπια που πιστεύω εν να κρατα bucketmouths LOL :dance: :dance: !!!!! πήγα σήμερα το πρωί η ώρα 6:30 ως 9:00 για να ευρώ κανένα topoui και να βρέχω λίο τα ψαράκια μου :lol: :mrgreen: !! επήρα μαζί μου ένα καλάμι spinning 7" έχασα ένα τέρας γιατί τα φρένα μου ήταν πολλά χαλαρά και έπιασα ένα 2.5lb και ένα ποιο μικρό που ήταν 1.3lb !!! ΜΑΚΑΡΙ ΝΑ "ΕΠΙΤΡΕΠΟΥΝΤΑΝ" BASS BOATS :pray: :pray: :pray: :cry: !!!!!
Μπράβο φίλε . Απλώς για τις βάρκες δεν θα το ευχόμουν με τιποτα.Καλύτερα να μεινει ετσι και να πιανουμε εστω και λιγα ψαρια παρα τιποτα. Η ρουμανο βουλγαρο ποντιακη κουλτουρα θα καταστρεφε τα παντα που εχουμε.
Παντως εχουν πιαστει 2 κοντα στα 3 κιλα λαυρακια . Δεν ειναι οπως παλια ο φρακτης αλλα ελπιζουμε να φτασει τις παλιες καλες μερες οπου τα 2kg με 2.2kg ηταν αρκετα

Post Reply

Return to “BASS FISHING”