18 Σεπτεμβρίου: Παγκόσμια Ημέρα Εθελοντικού Καθαρισμού των..

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: 18 Σεπτεμβρίου: Παγκόσμια Ημέρα Εθελοντικού Καθαρισμού των..

Post by fISHANDCHIPS »

dodifish wrote:Παιδιά συγχαρητήρια για την εξαιρετική κίνηση σας. Μακάρι και στην Ελλάδα να γινόταν κάτι τέτοιο αλλά δύστυχος οι περισσότεροι δεν σέβονται την φύση που τους χαρίζει τόσα πολλά
χάρη σ'αυτούς θα κάνουμε τον καθαρισμό .... μακάρι να ειναι καλά που μας έδωσαν και μας δίνουν ξανα την ευκαιρία να βγούμε στην φύση που πλέον ειναι πολύχρωμη και φανταχτερή απο τα κουτάκια καφέ και αναψυκτικών ... σαν την Ανοιξη :?
Κοπιάστε κόσμε ... θα υπάρχουν απεριόριστά γαντια και σακκούλια ... ΟΛΑ ΔΩΡΕΑΝ :!: :!: :!: :D

Καλοσορισες στην παρέα μας :wink:
Υ.Σ προσεκτικά μην πάθεις κατάθλυψη απο την αψαρία του φόρουμ :violin:
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

Philippos
Posts: 118
Joined: Wed Sep 05, 2007 1:24 pm

Re: 18 Σεπτεμβρίου: Παγκόσμια Ημέρα Εθελοντικού Καθαρισμού των..

Post by Philippos »

φιλε γινονται και στην Ελλαδα καθαρισμοι, και Let's do it Greece. Απλα δεν δινεται μεγαλη δημοσιοτητα και πρεπει να το ψαξεις λιγο.
http://www.letsdoitworld.org/country/greece

User avatar
bassman
Posts: 391
Joined: Mon Nov 19, 2007 6:19 pm
Location: Nicosia

Re: 18 Σεπτεμβρίου: Παγκόσμια Ημέρα Εθελοντικού Καθαρισμού των..

Post by bassman »

Το CFAA θα αναλάβει τον συντονισμό του LETS DO IT CYPRUS, στο φραγμα Κούρη το Σάββατο 29/09/12. Θα καθαριστεί ο χώρος στη βόρεια πλευρά του φράγματος στην περιοχή της παλιάς εκκλησίας. Όλοι είναι ευπρόσδεχτοι να βοηθήσουν. Η συνάντηση θα γίνει στις 10:00 στην περιοχή της παλιάς εκκλησίας. Θα διαρκέσει μέχρι τις 13:00. Θα υπάρχουν περίπου 85 άτομα.
I'd rather be fishing!

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: 18 Σεπτεμβρίου: Παγκόσμια Ημέρα Εθελοντικού Καθαρισμού των..

Post by PeRoUkKaS »

bassman wrote:Το CFAA θα αναλάβει τον συντονισμό του LETS DO IT CYPRUS, στο φραγμα Κούρη το Σάββατο 29/09/12. Θα καθαριστεί ο χώρος στη βόρεια πλευρά του φράγματος στην περιοχή της παλιάς εκκλησίας. Όλοι είναι ευπρόσδεχτοι να βοηθήσουν. Η συνάντηση θα γίνει στις 10:00 στην περιοχή της παλιάς εκκλησίας. Θα διαρκέσει μέχρι τις 13:00. Θα υπάρχουν περίπου 85 άτομα.
wow!!! 85 ατομα απο τον Συνδεσμο? :clap: :clap: μπραβο παιδια!! δεν περιμενα τοσο μεγαλη ανταποκριση!
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
bassman
Posts: 391
Joined: Mon Nov 19, 2007 6:19 pm
Location: Nicosia

Re: 18 Σεπτεμβρίου: Παγκόσμια Ημέρα Εθελοντικού Καθαρισμού των..

Post by bassman »

Θα έρθουν από την εταιρία Λανίτη. Μακαρι να είχαμε τετοια συμμετοχή από τον Σύνδεσμο.
I'd rather be fishing!

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: 18 Σεπτεμβρίου: Παγκόσμια Ημέρα Εθελοντικού Καθαρισμού των..

Post by EVANTHIS LOIZOU »

LET'S DO IT CYPRUS 2012
Μολις επεστρεψα απο το Φραγμα της Αχνας :D
Μαζι με ατομα του Πτηνολογικου και καποιους αλλους εθελοντες καναμε οτι μπορεσαμε.
Τουλαχιστο, εξαντλησαμε ολα τα σακκουλια που μας εστειλαν και χρειαστηκε να φερουμε και αλλα.
Υπολογιζω οτι καλυψαμε ενα 10% του συνολου των σκουπιδιων ΑΛΛΑ κατι ειναι και αυτο.
Ενα ΜΕΓΑΛΟ ΕΥΧΑΡΙΣΤΩ στην παρεα που γνωρισα σημερα και τα Συγχαρητηρια μου στον Κο Θεοπεμπτου και το προσωπικο του γραφειου του για την φιλοτιμη προσπαθεια.
Ιδιαιτερη ηταν η χαρα μου οταν γνωρισα τον γιατρο τον Βογιατζιη.
Μαυρη νοτα στο ολο σκηνικο ηταν καποιες παρεες Rουμανων που μας χλευαζαν σε αντιθεση με μια οικογενεια Βουλγαρων που παρατησαν το ψαρεμα και στρωθηκαν στην δουλεια μαζι μας.
Mr Theopemptou.......... :!: :!: :!: Let's Do it next year as well.

Dr.Astakos
Posts: 45
Joined: Wed Aug 01, 2012 7:14 pm

18 Σεπτεμβρίου: Παγκόσμια Ημέρα Εθελοντικού Καθαρισμού των..

Post by Dr.Astakos »

Εμεις μαζεψαμε το δασουδι στη Λεμεσο με τους ποδηλατες του ΤΕΠΑΚ. Ελπιζω του χρονου να οργανωθουμε περισσοτερο για καλυτερα αποτελεσματα. Εμεις σαν ψαραες νομιζω πρεπει να οργανωνουμε καθαρισμο παραλιων ανα τακτα χρονικα διαστηματα. Δεν ξερω αν καποιος καθαρισε το Ακρωτηρι σημερα αλλα εκει η κατασταση ειναι τραγικη. Ασε που τα μισα σκουπιδια ειναι των ψαραδων.

fISHANDCHIPS
Posts: 1547
Joined: Tue Dec 18, 2007 6:01 pm

Re: 18 Σεπτεμβρίου: Παγκόσμια Ημέρα Εθελοντικού Καθαρισμού των..

Post by fISHANDCHIPS »

Οπως είπε και ο Χαμπής
caveman wrote:Επίαμε Κούρη σήμερα για τον καθαρισμό. Από τον σύνδεσμο μόνο 4 άτομα... εγώ, ο Πέτρος και ο Μαρτήνος με την γυναίκα του. Ευτυχός ήρταν καμπόσα άτομα που την εταιρεία Λανίτη και εγίνικε πολύ δουλειά. Σύνολο γύρο στα 100 -130 μαυροσάκκουλλα... αλλά φυσικά, ίσια που εξύσαμε την επιφάνεια! Για να καθαρίσει πραγματικά ο Κούρης χρειάζετε να γεμόσουν χιλιάδες μαυροσάκουλλα ακόμα!
... ειμασταν 4 άτομα απο τον σύνδεσμο στον Κούρη ... δεν έχουμε υποθεση ... ειμαστε αδικαιολόγητοι ... για διαγωνισμούς,για φαι και χαιχούι κουτσά στραβα μαζευκούμαστε 15 άτομα αλλά για την "Aγγαρία" του καθαρισμού κανένας (μιλώ για τους αδικαιολόγιτους απώντες και όχι αυτους που ειχαν δουλειά ή πήγαν αλλού για καθαρισμο) ... κατα τα άλλα θα ταρακουνίσουμε τα νερά και τα βουλευτικά έδρανα ... ΡΕΠΑΝΙΑ
Καμε οσα catch & release θέλεις ... πιασε το πιο μεγάλο ψάρι ή τα πιο πολλά ... για εμένα δεν εισαι ψαράς,γιατι ο ψαράς πρωτα απο όλα αγαπα την φύση για αυτά που του προσφέρει και μετα τα υπόλοιπα
... φευγω και αφηνω πισω μου σκουπιδια

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: 18 Σεπτεμβρίου: Παγκόσμια Ημέρα Εθελοντικού Καθαρισμού των..

Post by PeRoUkKaS »

Αρκετα πετυχημενη ηταν η προσπαθεια απο το fishfloat club οπου σε 2 σημεια που εγινε καθαρισμος μαζευτηκαν περιπου 13 σακκουλλες
σκουπιδια και 8 ανακυκλωσης!! :clap: :clap:
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: 18 Σεπτεμβρίου: Παγκόσμια Ημέρα Εθελοντικού Καθαρισμού των..

Post by caveman »

Bravo FishFloat Club! :clap: :clap:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
psarakas
Posts: 722
Joined: Mon Aug 09, 2010 8:30 pm

Re: 18 Σεπτεμβρίου: Παγκόσμια Ημέρα Εθελοντικού Καθαρισμού των..

Post by psarakas »

Μπράβο στους συμμετέχοντες :clap: :clap: :clap:
catch and release

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: 18 Σεπτεμβρίου: Παγκόσμια Ημέρα Εθελοντικού Καθαρισμού των..

Post by marios »

fISHANDCHIPS wrote: Καμε οσα catch & release θέλεις ... πιασε το πιο μεγάλο ψάρι ή τα πιο πολλά ... για εμένα δεν εισαι ψαράς,γιατι ο ψαράς πρωτα απο όλα αγαπα την φύση για αυτά που του προσφέρει και μετα τα υπόλοιπα
Καλά τα λες, αλλά ποιος σε ακούει ?
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: 18 Σεπτεμβρίου: Παγκόσμια Ημέρα Εθελοντικού Καθαρισμού των..

Post by caveman »

marios wrote:
fISHANDCHIPS wrote: Καμε οσα catch & release θέλεις ... πιασε το πιο μεγάλο ψάρι ή τα πιο πολλά ... για εμένα δεν εισαι ψαράς,γιατι ο ψαράς πρωτα απο όλα αγαπα την φύση για αυτά που του προσφέρει και μετα τα υπόλοιπα
Καλά τα λες, αλλά ποιος σε ακούει ?
Μπαίνω στον πειρασμό να σου απαντήσω εγω :mrgreen:

Νομίζω Μάριε, οτι κανένας δεν ακούει. Ο καθενας τελικά, είναι αυτό που είναι και δεν θα αλλάξει ποτέ. Κανένας δεν μπορεί να αλλάξει τον ήδη υπαρκτό κόσμο... τούτον είχεν υπόψην του και ο Στάλην όταν εκτελούσε κόσμο "αδιακριτα" :P :lol: :?
Η Κύπρος, και η ανθρωπότητα γενικά, χρειάζετε διαγραφή & επανεκκίνηση... αλλά με μικρότερο εγγέφαλο τουν την φορά για να μεν καταντίσουμε παράσιτα πάλε.
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”