Πόσο αφηρημένοι είσαστε;

Post Reply
Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Πόσο αφηρημένοι είσαστε;

Post by Someone »

Ναι ρε, καλά εθκιεβάσετε.

Έχουμε και λέμε:

1. Πριν ένα χρόνο, επάννησα μιαν απόχη γύρω στα τέσσερα μέτρα τηλεσκοπική. Ήμουν πολλά περήφανος μάλιστα την πρώτη μέρα που την εχρησιμοποίησα. Κανένα ψάρι δε θα ξέφευγε που τα σιέρκα μου. Αποτέλεσμα; Εξέχασα την τζιαμέ που εψάρευκα, τζιαι φυσικά το επόμενο πρωϊ που το επήρα είδηση τζιαι επήα να την έβρω, εν την ήβρα.

2. Εμουρμούραν η γυναίκα μου όποτε έρκετουν μαζί μου για ψάρεμα γιατί εν ήθελε να κάθεται πας τους άμμους. Επήα τζιαι εγώ τζιαι εγόρασα της (τάχα μου, έτο εμιτσοκαμμούσα της κάμποσο τζιαιρό τζιαι ήβρα αφορμή) μιαν καρέκλα πτυσσόμενη με θήκη για φραπέ κ.λ.π, πολλά λουξ. "Εν δική σου τούτη" λαλώ της. "Άτε ρε παρέτα μας, ποιόν περιπαίζεις" η απάντηση της. Την ίδια μέρα, επήα ψάρεμα. Ε, είπαμε, "εν δική της" να μεν τη δοκιμάσουμε; Αποτέλεσμα; ΕΞΙΧΑΣΑ ΤΗΝ ΤΖΙΑΙ ΤΖΙΗΝΗ! :lol:

3. Περασμένη εβδομάδα, επήα πάλε για νυκτερινό με τρία καλάμια, καρεκλούα (φυσικά επήα τζιαι εγόρασα άλλη μιας τζιαι εκαλόμαθε ο πισινός μου), τρίποδα, παγωνιέρα τζιαι τη θρυλική βαλιτσούα μου που είχα την πολλή καμάρι τζιαι η οποία ήσιε μέσα μασκαραλλίκκια που εμάζευκα χρόνια. Αποτέλεσμα; ΕΞΙΧΑΣΑ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΟΥΑ. Τζιαι επήρα το είδηση μετά που θκυό μέρες. Φυσικά,κάποιος έγινε πολλά ευτιχισμένος.

Που λαλείτε, έσιει κανένα που μου κοντράρει; :lol: :lol: :lol:


ΥΓ: Με αφορμή την απώλεια της βαλιτσούας, έσιει κανένας να προτείνει καμιά που να δέχεται ιμάντες για να κρεμάζεται στον ώμο; Αν ναι, που μπορώ να έβρω έτσι είδος;

Η μάνα μου πάντως κάτι ξέρει που λαλεί στες κόρες μου "άμπα τζιαι πάρετε που τον παπά σας. Που τη ΜΑΝΑ σας να πάρετε".

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Πόσο αφηρημένοι είσαστε;

Post by PeRoUkKaS »

:D :D

οι τόσο ρε φιλε :!:
εκείνο που παθαίνω paaaaaara πολλές φορες και είναι σπάσιμο νεύρων, είναι πως ΠΑΝΤΑ "ξιανω" το mobile μου μες το αυτοκίνητο. Και πίστεψε με όταν εν μακρινή απόσταση και "βαρκουμε" να πάω να το πιάσω δεν υπάρχει πιο σπαστικό πράμα να μεν ξέρεις τι ώρα είναι, αν σε epiaen κανένας ktlp.. αφού τις παραπάνω φορες θωρώ τον ήλιο που ενεοί για να υπολογίσω την ώρα :D "σκεφτου" αμάν αίσχη σύννεφα δηλαδή :D :D :D

ακόμα ένα πολλά σπαστικό πράμα είναι όταν πέφτει ο αναπτήρας μες το νερό :shock: :shock: για όσους καπνίζουν θα καταλάβουν αμέσως τι ενός :!: :lol: δεν υπάρχει χειρότερο πράμα..

από την άλλην και τα δυο έχουν τα θετικά τους.. "ψαρεφκεις" με την ησυχία σου και με την υγεία σου :!: :lol: :lol:
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Πόσο αφηρημένοι είσαστε;

Post by Greg »

ευτυχώς εν είμαι μονος μου... σε 2 μέρες "εξιασα" το κινητό μου 3 φορες, και την 3 φορα κάπου το "εξιασα" στο ψάρεμα αποτέλεσμα εχάθηκε.

"εξιασα" το πολύ-εργαλείο πένσα που είχα για το ψάρεμα πας το αυτοκίνητο και έχασα την όπως οδηγούν

που πάω spinning ξεχνώ συχνά "ψαρουτηκια" πας τους βράχους αμάν βιάζουμε να τα αλλάξω...

έρια ψάρεμα και "εξεχασα" τα καλαμια σπίτι, άλλη φορα τα δολώματα κτλ (εν είμαι μονος dame :twisted: )

η πιο μεγάλη "γεριμια" όμως ήταν που έρια σπίτι κάποιου παρέα.. και μετά που γύρο έξω έφερεν με γκίνος σπίτι, και την επομενη μέρα ενόμιζα ότι έκλεψαν μου το αυτοκίνητο :twisted: :twisted:

ουλές πρόσφατες κουβέντες
Esox Lucius

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Πόσο αφηρημένοι είσαστε;

Post by MariosK »

:lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:

Να στε καλά ρε "πεθκια" "εφιρτικα" που το γελοίο. Ειδικά με την φάση του Greg tze το autokinio :lol: :lol:.

Εγώ "εξιασα" μια δκιο φορες ψαρουθκια tze spinners, το έναν εν θυμούμαι αν το εξιασα τζιαμε η αν το έδωκα κάποιου tze ύστερα εξιασεν να μου το δοκέει πίσω.

Επίσης μια φορα όπως esinaa τα πράματα να φέις εξιλωσα το καλάμι tze έβαλα το μες την θήκη tze μετά που πάνω που το αυτοκίνητο tze "εξιασα" το. Όπως erkoumoun σπίτι θωρώ που το γκιάλην πίσω το καλάμι tze "κρεμετουν" :-P. Ευτυχώς "επιαστικεν" πας τον spare τον τροχό tze εν το έχασα.

Με παρομοιων τρόπο χαζιριν να χάσω το ποδήλατο μιαν ημερα αφού έβαλα τις ασφάλειες της βάσης που πάνω που το αυτοκίνητο pale tze "εξιασα" μετά να ασφαλίσω την βάση... Ευτυχώς έχασα μόνον τις ασφάλειες...

Τους "σηιλλους" μου εν τους "εξιασα" πούποτε ακόμα αλλα πολλές φορες μετά την βόλτα σταματώ tze ελέγχω αν εμπήκαν tze οι "τηκιο" μες το αυτοκίνητο γιατί εν θυμούμαι αν τους έβαλα :-P.

User avatar
sea-hunter
Posts: 708
Joined: Tue Jun 26, 2007 1:58 pm
Location: Lemesos

Re: Πόσο αφηρημένοι είσαστε;

Post by sea-hunter »

Someone wrote:Ναι ρε, καλά εθκιεβάσετε.

Έχουμε και λέμε:

1. Πριν ένα χρόνο, επάννησα μιαν απόχη γύρω στα τέσσερα μέτρα τηλεσκοπική. Ήμουν πολλά περήφανος μάλιστα την πρώτη μέρα που την εχρησιμοποίησα. Κανένα ψάρι δε θα ξέφευγε που τα σιέρκα μου. Αποτέλεσμα; Εξέχασα την τζιαμέ που εψάρευκα, τζιαι φυσικά το επόμενο πρωϊ που το επήρα είδηση τζιαι επήα να την έβρω, εν την ήβρα.

2. Εμουρμούραν η γυναίκα μου όποτε έρκετουν μαζί μου για ψάρεμα γιατί εν ήθελε να κάθεται πας τους άμμους. Επήα τζιαι εγώ τζιαι εγόρασα της (τάχα μου, έτο εμιτσοκαμμούσα της κάμποσο τζιαιρό τζιαι ήβρα αφορμή) μιαν καρέκλα πτυσσόμενη με θήκη για φραπέ κ.λ.π, πολλά λουξ. "Εν δική σου τούτη" λαλώ της. "Άτε ρε παρέτα μας, ποιόν περιπαίζεις" η απάντηση της. Την ίδια μέρα, επήα ψάρεμα. Ε, είπαμε, "εν δική της" να μεν τη δοκιμάσουμε; Αποτέλεσμα; ΕΞΙΧΑΣΑ ΤΗΝ ΤΖΙΑΙ ΤΖΙΗΝΗ! :lol:

3. Περασμένη εβδομάδα, επήα πάλε για νυκτερινό με τρία καλάμια, καρεκλούα (φυσικά επήα τζιαι εγόρασα άλλη μιας τζιαι εκαλόμαθε ο πισινός μου), τρίποδα, παγωνιέρα τζιαι τη θρυλική βαλιτσούα μου που είχα την πολλή καμάρι τζιαι η οποία ήσιε μέσα μασκαραλλίκκια που εμάζευκα χρόνια. Αποτέλεσμα; ΕΞΙΧΑΣΑ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΟΥΑ. Τζιαι επήρα το είδηση μετά που θκυό μέρες. Φυσικά,κάποιος έγινε πολλά ευτιχισμένος.

Που λαλείτε, έσιει κανένα που μου κοντράρει; :lol: :lol: :lol:


ΥΓ: Με αφορμή την απώλεια της βαλιτσούας, έσιει κανένας να προτείνει καμιά που να δέχεται ιμάντες για να κρεμάζεται στον ώμο; Αν ναι, που μπορώ να έβρω έτσι είδος;

Η μάνα μου πάντως κάτι ξέρει που λαλεί στες κόρες μου "άμπα τζιαι πάρετε που τον παπά σας. Που τη ΜΑΝΑ σας να πάρετε".
ποτε εν να "ξαναπαεις" ψάρεμα?? :D
Keep Walking...Keep Fishing!!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Πόσο αφηρημένοι είσαστε;

Post by caveman »

Ά μπράβο, πολλά σωστός ο Seahunter.... ενημέρονε μας φίλε μου καλέ Someone πού θα πάεις ψάρεμα τζαι τι ώρα θα φέυγεις :twisted: :lol: :lol:

Ο πραγματικός άρχοντας της γεριμείας ένας ένει..... αλλά επαρέτισεν το ψάρεμα έχει κερό, τζιο Γκρεγκ που σίγουρα εκατάλαβεν για ποιον μιλώ, θα θημάτε ότι όσην ώρα είσαι μαζίν του ψάρεμα είσαι σινέχειαν φιρμένος που το γέλιο :twisted:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: Πόσο αφηρημένοι είσαστε;

Post by Someone »

Αύριο ξημερώματα προγραμματίζω είτε Άη Γιώρκη του Αλαμάνου είτε Lady's mile.

Όσοι λείφκουνται απόχες, βαλιτσούες, θέρμους, καρέκλες μπορείτε να περάσετε τη βόλτα σας.

Όλο και κάτι θα βρεθεί.

:lol:

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Πόσο αφηρημένοι είσαστε;

Post by MariosK »

Someone εν να σου στείλω το τηλέφωνο μου σε PM να με πιαΐς την ώρα που να fefkeis να πάω πριν να λείψουν :-P.

User avatar
Konix
Posts: 138
Joined: Thu May 15, 2008 1:53 pm
Location: Paphos

Re: Πόσο αφηρημένοι είσαστε;

Post by Konix »

Someone wrote:Ναι ρε, καλά εθκιεβάσετε.

Έχουμε και λέμε:

1. Πριν ένα χρόνο, επάννησα μιαν απόχη γύρω στα τέσσερα μέτρα τηλεσκοπική. Ήμουν πολλά περήφανος μάλιστα την πρώτη μέρα που την εχρησιμοποίησα. Κανένα ψάρι δε θα ξέφευγε που τα σιέρκα μου. Αποτέλεσμα; Εξέχασα την τζιαμέ που εψάρευκα, τζιαι φυσικά το επόμενο πρωϊ που το επήρα είδηση τζιαι επήα να την έβρω, εν την ήβρα.

2. Εμουρμούραν η γυναίκα μου όποτε έρκετουν μαζί μου για ψάρεμα γιατί εν ήθελε να κάθεται πας τους άμμους. Επήα τζιαι εγώ τζιαι εγόρασα της (τάχα μου, έτο εμιτσοκαμμούσα της κάμποσο τζιαιρό τζιαι ήβρα αφορμή) μιαν καρέκλα πτυσσόμενη με θήκη για φραπέ κ.λ.π, πολλά λουξ. "Εν δική σου τούτη" λαλώ της. "Άτε ρε παρέτα μας, ποιόν περιπαίζεις" η απάντηση της. Την ίδια μέρα, επήα ψάρεμα. Ε, είπαμε, "εν δική της" να μεν τη δοκιμάσουμε; Αποτέλεσμα; ΕΞΙΧΑΣΑ ΤΗΝ ΤΖΙΑΙ ΤΖΙΗΝΗ! :lol:

3. Περασμένη εβδομάδα, επήα πάλε για νυκτερινό με τρία καλάμια, καρεκλούα (φυσικά επήα τζιαι εγόρασα άλλη μιας τζιαι εκαλόμαθε ο πισινός μου), τρίποδα, παγωνιέρα τζιαι τη θρυλική βαλιτσούα μου που είχα την πολλή καμάρι τζιαι η οποία ήσιε μέσα μασκαραλλίκκια που εμάζευκα χρόνια. Αποτέλεσμα; ΕΞΙΧΑΣΑ ΤΗ ΒΑΛΙΤΣΟΥΑ. Τζιαι επήρα το είδηση μετά που θκυό μέρες. Φυσικά,κάποιος έγινε πολλά ευτιχισμένος.

Που λαλείτε, έσιει κανένα που μου κοντράρει; :lol: :lol: :lol:


ΥΓ: Με αφορμή την απώλεια της βαλιτσούας, έσιει κανένας να προτείνει καμιά που να δέχεται ιμάντες για να κρεμάζεται στον ώμο; Αν ναι, που μπορώ να έβρω έτσι είδος;

Η μάνα μου πάντως κάτι ξέρει που λαλεί στες κόρες μου "άμπα τζιαι πάρετε που τον παπά σας. Που τη ΜΑΝΑ σας να πάρετε".
Re file...to aytokinito vriskis to gia na fis? :lol: :lol: :lol:
Keep Fishing!!!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Πόσο αφηρημένοι είσαστε;

Post by admin »

μΜια φορά που εκόντευκε να φκεί μια έκδοση επεία με το αυτοκίνητο στο περίπτερο τσε έπιασα κουβέντα με τον περιπτερά. Μετά εγύρισα στο γραφείο περπατητός και ενόμισα ότι εκλέψαν μου το αυτοκίνητο :oops: Εψαξα το κανένα 5λεπτο καιμετά θυμήθηκα ότι το πήρα στο περίπτερο

Someone
Posts: 495
Joined: Thu Feb 01, 2007 8:41 am

Re: Πόσο αφηρημένοι είσαστε;

Post by Someone »

admin wrote:μΜια φορά που εκόντευκε να φκεί μια έκδοση επεία με το αυτοκίνητο στο περίπτερο τσε έπιασα κουβέντα με τον περιπτερά. Μετά εγύρισα στο γραφείο περπατητός και ενόμισα ότι εκλέψαν μου το αυτοκίνητο :oops: Εψαξα το κανένα 5λεπτο καιμετά θυμήθηκα ότι το πήρα στο περίπτερο

:lol: :lol: :lol: :lol:

Μάντεψε (απαντώντας τζιαι στον Konix):

Επήα στο Διοικητήριο για να φκάλω ταυτότητα (την παλιά..έχασα την) πριν 2-3 χρόνια. Μετά που 2 ώρες εκατάληξα στην αστυνομία καταγγέλλοντας κλοπή αυτοκινήτου. Τζιαι όπως εδίουν κατάθεση, πιάνει με η γυναίκα μου τηλέφωνο τζιαι λαλεί μου "που την απέναντι πλευρά του Διοικητηρίου εκοίταξες;". Λαλώ της "Όι, ΚΥΡΙΕ ΕΛΕΗΣΟΝ, εν θυμούμαι που το έβαλα λαλείς". "Έρκουμαι ποτζιή να σε πιάσω" λαλεί μου, "εν ΑΠΕΝΑΝΤΙ που το πάρκαρες. Θωρώ το μπροστά μου, έσιεις τζιαι κλήση".

Άτε κανεί, εν λαλώ άλλα περιστατικά, εννα φκάλω νάμι.

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Πόσο αφηρημένοι είσαστε;

Post by caveman »

:lol: :lol: :lol:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Konix
Posts: 138
Joined: Thu May 15, 2008 1:53 pm
Location: Paphos

Re: Πόσο αφηρημένοι είσαστε;

Post by Konix »

Eisai tziai si polla dinatos..... :)
Keep Fishing!!!

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: Πόσο αφηρημένοι είσαστε;

Post by marios »

Συνήθως με ότι έχει να κάνει με το ψάρεμα σπανιότατα να πάθω η να Ξεχάσω κάτι γιαti testaro διπλα, τριπλά πριν να φύγω που την Λευκωσία..στην επιστροφή όμως 2,3 φορες κάτι ξέχασα μια φορα ξέχασα ένα καινούργιο καλάμι.... στα 500 μετρα από το σημείο που το αφίσα θυμήθηκα και επέστρεψα να το πιάσω..... όμως όταν κόντεψα ήταν πίτα :oops: πέρασα εγώ από πάνω με το αυτοκίνητο την ώρα που έφευγα :lol: Και μια δεύτερη φορα πάλι ξέχασα στο λιμάνι του μουσκίτα την κασσία με όλα τα πράματα Μεγάλη ζημια!!! όμως εκεί συνέβη κάτι που γίνετε σπανια !!τι βρήκε καπιος ΛΕΒΈΝΤΗΣ αν δεν κάνω λάθος Νικόλα τον λέvε από την Λευκωσία περιοχή πλάτυ Αγλατζιάς Έψαξε ανακάλυψε το τηλέφωνο μου και μετά από 2,3 μέρες με βρήκε και μου την έδωσε πίσω!! :D
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
MariosK
Posts: 3582
Joined: Sun May 04, 2008 6:00 pm
Location: Πάφος
Contact:

Re: Πόσο αφηρημένοι είσαστε;

Post by MariosK »

Ήβρα κάποιον που μπορεί να συναγωνιστεί το Someone στην αφηρημάδα με πολλά πιο καταστροφικές συνέπειες
http://video.google.com/videoplay?docid ... 4&q=&hl=en

Egw pantos en thelw na paw psarema mazi tou!!!

Kamete search Bill Dance :lol:.

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”