σουπιες στον πρωταραν

Post Reply
fishkiler
Posts: 17
Joined: Sun May 22, 2016 5:31 pm

σουπιες στον πρωταραν

Post by fishkiler »

ρε κοπελια ξερετε αν εσχει ζουπιες ποτζιη στον πρωταραν-αγιανναπαν? ττοωρα που αρκεπσαν οι διακοπες να εν να παω ιουλην 2 3 φτομαες να θκιανευτο. ξερετε αν εσιει κανεναν τοπον με σουπιες? οζεσ φορες εβουτησα εν ηδα κατι σε ποσειδωνιες

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: σουπιες στον πρωταραν

Post by admin »

τις σουπιές σπάνια να τις δείς μέρα, εγώ εδώ και 25 χρόνια που βάζω μάσκα και βλέπω βυθό αν είδα μέρα 5-6 φορές και οι 2 ήταν Ελλάδα. Πάντως ότι υπάρχουν πρέπει αν υπάρχουν αυτό μπορείς να το διαπιστώσεις με κανένα επαγγελματία που βάζει δίκτυα . Δοκίμασε σε κοψίματα μέσα σε ρηχούς κόλπους με λίγα φύκια

fishkiler
Posts: 17
Joined: Sun May 22, 2016 5:31 pm

Re: σουπιες στον πρωταραν

Post by fishkiler »

εν τζιε λαλω για μεραν μονον αν εσιει εν να αν μου πει κανενας που επκιαεν η πκιανει καπου τζιαμε. εν να εβρω την ωρα μου να παω νυχτα πιο πιθανον με καυτερον με καρουλαν η καλαμαριεραν με το καλαμιν μεραν εξαναειδα τζιαμε που εν ο ναυτικος ομιλος λεμεσου τζιαμε που εν το εζτιατοριον που θορει τους κυματοθραυστες μεσ τα 20με 30 μ μεσα αλλα κολιμπουν τζιαμεσα

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: σουπιες στον πρωταραν

Post by mariosko »

στο Καβο Γκρεκο, στην δεξια μερια οπως βλεπεις τις αντενες ειχα δει πριν μερικα χρονια
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: σουπιες στον πρωταραν

Post by sotiris!129 »

Αλλες χρονιες σπανια εβρησκα 2-3 σε ολη την σεζον ...
τους τελευταιους 3 μηνες ομως (Πρην τον Μαι εννοειτε ) επαιξα οσες δεν επαιξα ολοκληρη μου την ζωη , καθε εξωρμηση 1-2-3 εκτος απο μια φορα στην Λαρνακα που δεν ειδα καν !!
Απ οτι ειδα απο φωτος φιλον μου δεν ημουν εγω απλα τυχερος , μαλλον κατι αλλο εγινε φετος !
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

fishkiler
Posts: 17
Joined: Sun May 22, 2016 5:31 pm

Re: σουπιες στον πρωταραν

Post by fishkiler »

ευχαριστω αλλα εγω εν για ιουλην που λαλω στον πρωταρα παραπανω nausika τζιε τετυκ.

fishkiler
Posts: 17
Joined: Sun May 22, 2016 5:31 pm

Re: σουπιες στον πρωταραν

Post by fishkiler »

κανενας αλλος??? α τζιε για να μεν ανοιω τζιενουρκον θεμα. παλε στον πρωταραν εσι κανεναν τοπον με λαυρακια εκτοσ που καβο γκρεκο???

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: σουπιες στον πρωταραν

Post by sotiris!129 »

fishkiler wrote:κανενας αλλος??? α τζιε για να μεν ανοιω τζιενουρκον θεμα. παλε στον πρωταραν εσι κανεναν τοπον με λαυρακια εκτοσ που καβο γκρεκο???
γιατι εχει λαυρακια στο καβο γκρεκο??? :?
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

fishkiler
Posts: 17
Joined: Sun May 22, 2016 5:31 pm

Re: σουπιες στον πρωταραν

Post by fishkiler »

γιατι εχει λαυρακια στο καβο γκρεκο??? :?[/quote]
νομιζο σαν να τζιε ξανακουσα αν δεν καμνω λαθος. απλα εν θα παω καβο γκρεκο τουλαχιστον οι πανω που μιαν φοραν

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: σουπιες στον πρωταραν

Post by sotiris!129 »

φιλε δεν θελω να σου κανω τον pro ... εξαλου σπανια βουτω ζινους τους τοπους , αλλα σαννα και πολλα χλωμο το βλεπω για λαβρακια στο καβογκρεκο !
ειχα παιξει ενα πριν 3 χρονια προς πρωταρα μερια και ειδα 2 περσυ παραλιμνι που μετα την συναντηση μας εμεινε 1 !
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”