ψαροτουφεκο και πειραματισμός

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ψαροτουφεκο και πειραματισμός

Post by Giorkos »

omonoia wrote:men foaste tpt en dokimazmeno to carbon mou.....3ero oti i voli m en na xanei lio alla 1-2 psaremata en na to ma8o....tora gia to sxeri m en exo provlima dioti kamno gimnastirio tsie edinamosato kamposo ton karpo m gia tounto logo opos tsie 3evraxoma ktl....kalapsaremata se 6 meres se solous!! :D :D :D :D

Ομόνοια...είσαι ένας Αρχηγός ρε !!!! :wink:

Γυμναστήριο για καλή Υγεία άκουσα...
Γυμναστήριο να χάσουμε κιλά (χρειάζομαι κιεγώ) άκουσα....
Γυμναστήριο για να φκούμε στην παραλία φέττες άκουσα...
Γυμναστήριο για να βοηθήσει στις βολές με διπλά 20αρια και Ξεβράχωμα πρώτη φορά ακούω !!!! :wink: αλλά, γιατί όχι :twisted: :twisted: :twisted: :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: ψαροτουφεκο και πειραματισμός

Post by gptochos »

Ρε Αντρέα εγώ στο 90αρι μου με 19αρι speed εβαλα το στην πρωτη τρύπα τζαι ειναι μια χαρά. Τωρά αν θα βαλεις και ενα 16αρι δεν νομίζω να σε εξυπηρετήσει τίποτα διότι η δύναμη του 16αρκου θα χάνετε από του δύναμη του 19αριου άσε που νομίζω θα χάνεις από τη διασπορά της βολής σου! Πάντως ρε φίλε κάποιοι το εδοκιμάσαν αλλά δεν άκουσα γνώμες

Ρε Omonoia βάλε τζαι κανένα κανγκο πάνω στον πλωτήρα σου να ξεβραχώνεις πιο εύκολα :D Ρε φίλε μου δεν ξέρω για τα Lanara δεν ασχολήθηκα ποτέ μαζί τους αλλά νομίζω ότι δεν θα τραβήσει 2 Χ20αρια! Είναι καθαρό Carbon το όπλο ή είναι επικάλυψη του αλουμινίου γιατι έχω την εντύπωση ότι κάποια μοντέλα έτσι είναι κατασκευασμένα. Αν είναι επικάλυψη θα τσακρίσει το Carbon γιατί είναι λεπτή η επίστρωση και το αλουμίνιο θα ζαβώσει όπως το αγγούρι :roll: Ψάξε το καλύτερα. Πάντως με 2X17.5 μάυρα και 7άρα βέργα θα κάμνείς τη δουλεία σου άνετα. Ψάξε το όμως με το σωλήνα, σκανδάλη, και κεφαλή του όπλου. Πρέπει να τα τραβά και ο μηχανισμός του όπλου διότι θα παίζει μόνο του. :shock:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: ψαροτουφεκο και πειραματισμός

Post by Antreas »

Γιωργο τζαι εμενα ετσι μου λαλει η λογικη.
αλλα ακουσα οτι καμνει δουλεια.
εσυ εχεισ 6,3 βεργα τζαι 19ρι
με την 6,5 φενετε μου λιγο αργο.
παραπανω θελω να το δοκιμασω που περιεργεια

ατε Καλομοιρα μου πανω τους :lol:

omonoia

Re: ψαροτουφεκο και πειραματισμός

Post by omonoia »

oti nomizei o ka8enas file m giorko...pantos voi8a polla stin apnoia stis pedilies ktl...tsie aman eisai fettes polla pio kalitera.....gia to oplo m en na ddei3ei an asxei provlima tsie en koutsie i kati allo etsi opos 8a to kamo en na to kamo opos to exo tora me 2 maura 16ari tsie 6.5 verka...einai ka8aro carbon me anoixti kefali...tora en tin skandali pou foume lio alla en na dei3ei....

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: ψαροτουφεκο και πειραματισμός

Post by mariosko »

omonoia wrote:tora gia to sxeri m en exo provlima dioti kamno gimnastirio tsie edinamosato kamposo ton karpo m gia tounto logo opos tsie 3evraxoma ktl... :D :D :D :D

αλλάζει το πράμα καλο φίλε μου, πιστέυκο να του βάλεις 3 20άρκα και μια 9άρα βέρκα και θα εισαι πόμπα, εν το έξερα ότι επίεενες γυμναστήριο...
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: ψαροτουφεκο και πειραματισμός

Post by hdemetris »

mariosko wrote: αλλάζει το πράμα καλο φίλε μου, πιστέυκο να του βάλεις 3 20άρκα και μια 9άρα βέρκα και θα εισαι πόμπα, εν το έξερα ότι επίεενες γυμναστήριο...
ImageImageImage
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ψαροτουφεκο και πειραματισμός

Post by Giorkos »

hdemetris wrote:
mariosko wrote: αλλάζει το πράμα καλο φίλε μου, πιστέυκο να του βάλεις 3 20άρκα και μια 9άρα βέρκα και θα εισαι πόμπα, εν το έξερα ότι επίεενες γυμναστήριο...
ImageImageImage
εσού παρέτα να σιησιηνίζεις και κάμε upload τα files....πρέπει να ετοιμαστώ για το Σάββατο.... :evil:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

omonoia

Re: ψαροτουφεκο και πειραματισμός

Post by omonoia »

peripezete peripezete re kopelou8kia!!!!!file m marie na vre8oumen na m ta peis apo kanta ta sxplia pou grafeis sto forum na ta sizitisoumen!!!!esi peripezeis me tora tsie o allos o dimitris....nomizete oti xoumizoume tora?? an 8elete na vre8oumen na pame tsie kanena psarema mazi alla na men peripezete....kalapsaremata se olous se 1 vdamada!!!!!!

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: ψαροτουφεκο και πειραματισμός

Post by Antreas »

tolipon re paithkia gia na men kamo neo topic
ekame kanenas sas toutin tin kompina pou kamnoun tin klisti kefali anoixti ???

pos stereonete tin verka meta me tin misina ??
an exei kanenas kamia fotografia tha voithisei polla
463.jpg

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ψαροτουφεκο και πειραματισμός

Post by Giorkos »

Ρε Αντρέα...

για να στερεώσεις τη βέρκα με το σιηνούι βάλε δύο σποντιλούθκια εκεί που είναι οι κόκκινες κουκκίδες.. πέρνα το σχοινί όπως φαίνεται (ίσως στην σπόντα όπως φαίνεται στα αριστερά , να πρέπει να βάλεις το σχοινεί γυρώ της σπόντας (loop) ..ίσως...εξαρτάται εν κρατά τη βέρκα καλά σωρίς τον γυρό...αν πρέπει να κάμεις loop γύρω από τη αριστερή σπόντα τότε βάλε την όσο πιο κοντή γίνεται....

Αλλά...όπως το θωρώ, εν να έχεις πιθανά προβλήματα πιασήματος σου σχοινιού πάνω στα εξογκώματα των πάσων...λίμαρε τα να τα κάμεις να στρώσουν ομαλά κοντά εκεί που βιδώνεται το λάστιχο έτσι ώστε να μεν έχουν 'σκαλούι' να υπάρχει η πιθανότητα πιασίματος του σχοινιού

έβρε σποντούες stainles-steel και τρύπα με τρυπανάκι τις τρύπες ένα αέρα πιο μικρό από τη διάμετρο των σποντούων....λίην super glue μεσ την τρύπα βάρτεσ σποντούες και ο θεός Βοηθός....


Υ.Γ..μια ερώτηση..υποθέτω τούτω έκαμες το για να έχεις στρωτά τα λάστιχα (παράλληλα) με τη βέρκα και να έχει καλό οπτικό πεδίο...τες κεφαλές που έχει πάνω το μπουκανέρο (ίδιες με του ΡΑ ή του Ραμπι..εν ξέρω γιατί τα όπλα αυτά δεν τα γνωρίζω...) εσκέφτηκες να τες δοκιμάσεις...δοκίμαστεσ και πες μας αν εν καλές να πιάμε κιεμείς :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ψαροτουφεκο και πειραματισμός

Post by Giorkos »

omonoia wrote:peripezete peripezete re kopelou8kia!!!!!file m marie na vre8oumen na m ta peis apo kanta ta sxplia pou grafeis sto forum na ta sizitisoumen!!!!esi peripezeis me tora tsie o allos o dimitris....nomizete oti xoumizoume tora?? an 8elete na vre8oumen na pame tsie kanena psarema mazi alla na men peripezete....kalapsaremata se olous se 1 vdamada!!!!!!

Ρε Oμόνοια...μεν μασάς ρε.... :wink: εν 'περιπαίζουν' οι φίλοι πιο πάνω....εν απλώς 'πειράγματα' που γίνονται στο φόρουμ να μεν καταντά βαρετό ..... :D

Αν τα θέλεις τα 20αρκα (2 χ 20) φίλε μου βάρτα να κάμεις το κκέφι σου και θωρείς και κάμνεις...εσύ τατάς...εσύ παπάς....
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: ψαροτουφεκο και πειραματισμός

Post by mariosko »

omonoia wrote:peripezete peripezete re kopelou8kia!!!!!file m marie na vre8oumen na m ta peis apo kanta ta sxplia pou grafeis sto forum na ta sizitisoumen!!!!esi peripezeis me tora tsie o allos o dimitris....nomizete oti xoumizoume tora?? an 8elete na vre8oumen na pame tsie kanena psarema mazi alla na men peripezete....kalapsaremata se olous se 1 vdamada!!!!!!
εντάξει φιλούι μου, όι να δερτούμε τορα... έγραψες κάτι που το θεώρησα το λιγότερο υπερβολη, να μεν σου πω τιποτε αλλο (γελίο, παναιρίσιμο, να πεχτις μονος σου, να πέξεις κανενα αχαπαρο, οπος εννα οπλισεις να ερτει η σοληνα να σε εβρει μες τα μουτρα κτλ κτλ...), είπα σου την γνωμη μου αλλα επέμενες και ελεγες για γυμναστηρια και φέττες και κάγκο, οπόταν είπα και εγω να σε πειράξω. αν σε προσβαλα απολογουμε. τορα να παμε ψαρεμα, αφεισε το καλυτερα ρε φιλε
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: ψαροτουφεκο και πειραματισμός

Post by hdemetris »

omonoia wrote:peripezete peripezete re kopelou8kia!!!!!file m marie na vre8oumen na m ta peis apo kanta ta sxplia pou grafeis sto forum na ta sizitisoumen!!!!esi peripezeis me tora tsie o allos o dimitris....nomizete oti xoumizoume tora?? an 8elete na vre8oumen na pame tsie kanena psarema mazi alla na men peripezete....kalapsaremata se olous se 1 vdamada!!!!!!
Πειράζουμεν σε ρε τσακκάλι μου. Μεν τσιμπάς.
Όι να μας γέρεις τωρά που πας τζαι γυμναστήριο :shock:
Who the cap fit
Let them wear it

User avatar
gptochos
Posts: 705
Joined: Tue Apr 17, 2007 7:42 am
Location: Λάρνακα

Re: ψαροτουφεκο και πειραματισμός

Post by gptochos »

Ρε Αντρίκκο αν θα βάλεις βιδωτά λάστιχα νομίζω είναι λίγο επίφοβο διότι έχει αδυνατίσει η κεφαλή αφου έκοψες το κομμάτι. Υπάρχει μεγάλη πιθανότητα να τσακρίσούν οι βάσεις που βιδώνουν τα λάστιχα :!: . Κοίταξε το καλύτερα ρε φίλε :?: . Γνώμη μου πιάσε άλλη κεφαλή ανοικτή να έχεις την κκελέ σου ήσυχη.

Ρε Αντρέα μεν κρόνεσε του Giorkou και εν έχει υπόθεση. :mrgreen:
Ποιος θα ειναι ο τριτος καπετάνιος?

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: ψαροτουφεκο και πειραματισμός

Post by Antreas »

η αληθεια ειναι οτι εν πειράματα που καμνω σε ενα παλιό ψαροτουφεκο που εχω περκει το γλιτώσω να μεν το πετάξω.

ειναι ενα απατσι τζαι αμαν βαλω την βερκα μεσα στην κεφαλη τζαι εν μεσα η πετονια παει τζαι μπαινει που κατω που την βερκα η πετονια τζαι σηκώνει την πανω τζαι λοξώς αριστερά γιαυτο ε σκέφτηκα να το κανω τουτο περκει καλυτερέψει η κατάσταση.

τωρα που μου ειπες ομως ρε Γιωργο οτι μπορει να αδυνατίσει εν θα το καμω.
εν κανει που παω να το ξυοπλισω τζαι αντι να φιουν τα λάστιχα που την βερκα φεφκει ολοκλιρη η βερκα που τον μηχανισμο :shock: αν ειναι ετσι στο τελος θα πεχτω μονος μου

Post Reply

Return to “Ιδιοκατασκευές-DIY”