Κέφαλοι

User avatar
renos_g9
Posts: 70
Joined: Wed Mar 05, 2008 9:40 pm

Re: Κέφαλοι

Post by renos_g9 »

φιλε μου ωραιες και χρησιμες οι συμβουλες σου αλλα αν ησιεν κεφαλους μεστο λιμανι εχτες, τι ζυμαρι τι ψωμι χωρις αρωματα ο κεφαλος αμαν πεινα το χαραμα εν θα φαει επηδει εν ειχα αρωματισει το ψωμι ασπουμε :?: :?: ωραιοι κεφαλοι παρεπιπτοντως ρε φιλε :D :clap: :clap: φετος τουτοι ; κυπρο ; αν ναι ποτε ; :D :D
ΤΖΙΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΖΙΑΙ ΕΛΑΛΕΙ ΜΕ ΓΕΙΑ ΣΟΥ, ΜΕ ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ. ΣΤΟ ΠΑΝΑΫΡΙΝ ΕΠΑΡΤΟΝ ΤΖΙΑΙ ΟΣΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΔΩΣΤΟΝ.... ΤΖΙΑΙ ΤΖΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΣΙΕΡΕΤΑΣ ΤΖΙΑΙ ΕΝ ΣΟΥ ΠΟΛΟΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΝΑΫΡΙΝ ΧΑΡΙΣ' ΤΟΝ ΑΝ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΕΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ

steliosgewrgiou
Posts: 292
Joined: Sun May 26, 2013 9:41 am

Re: Κέφαλοι

Post by steliosgewrgiou »

φιλε η μαλαγρα-ή το αρωματικο ειναι ενα εξτρα για να βοηθησει στην επιτυχια..

User avatar
renos_g9
Posts: 70
Joined: Wed Mar 05, 2008 9:40 pm

Re: Κέφαλοι

Post by renos_g9 »

εκαμα ζυμαρι με ουζο αυγο τζε τυρι που αρεσκι στους τζεφαλους τζε εμαλαγρωνα καθε λλιο εννοειτε τουτο ρε φιλε
ΤΖΙΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΖΙΑΙ ΕΛΑΛΕΙ ΜΕ ΓΕΙΑ ΣΟΥ, ΜΕ ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ. ΣΤΟ ΠΑΝΑΫΡΙΝ ΕΠΑΡΤΟΝ ΤΖΙΑΙ ΟΣΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΔΩΣΤΟΝ.... ΤΖΙΑΙ ΤΖΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΣΙΕΡΕΤΑΣ ΤΖΙΑΙ ΕΝ ΣΟΥ ΠΟΛΟΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΝΑΫΡΙΝ ΧΑΡΙΣ' ΤΟΝ ΑΝ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΕΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Κέφαλοι

Post by admin »

Ρένο μου μέσα στα λιμάνια λόγω του ότι τα νερά δέν είανι καθαρά χρειάζεσαι οποσδήποτε αρωματικά για να προσελκύσεις τα ψάρια . Μην ξεχνάς ότι στα λιμάνια συνήθως επεικρατεί η μυρωδια΄της βενζίνης ακι του λαδιού!! απο τα σκάφη

User avatar
renos_g9
Posts: 70
Joined: Wed Mar 05, 2008 9:40 pm

Re: Κέφαλοι

Post by renos_g9 »

σωστος :clap: :think: :think:
ΤΖΙΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΖΙΑΙ ΕΛΑΛΕΙ ΜΕ ΓΕΙΑ ΣΟΥ, ΜΕ ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ. ΣΤΟ ΠΑΝΑΫΡΙΝ ΕΠΑΡΤΟΝ ΤΖΙΑΙ ΟΣΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΔΩΣΤΟΝ.... ΤΖΙΑΙ ΤΖΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΣΙΕΡΕΤΑΣ ΤΖΙΑΙ ΕΝ ΣΟΥ ΠΟΛΟΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΝΑΫΡΙΝ ΧΑΡΙΣ' ΤΟΝ ΑΝ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΕΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: Κέφαλοι

Post by Antreas »

Λοιπόν το δοκίμασα με την συρόμενη ελιά. Πολλα βραχωματα ομως ρε παιδια :( τι να κάνω για να τα αποφύγω?

User avatar
renos_g9
Posts: 70
Joined: Wed Mar 05, 2008 9:40 pm

Re: Κέφαλοι

Post by renos_g9 »

φιλε μου εγω το μονο που καμνω ενι την ωρα που εν να αρκεφκο να μαζευκω μισινα τραβω το λλιο προσ τα πανω αποτομα τζαι αρκεφκω να μαζεφκω γρηγορα τζαι στην πορεια ξανα τραβω το αν ειναι πολυ το βαθος για να μεινει το πολυαγκιστρο που πανω και να μην παει κοντα στους βραχους, βασικα με δυο λογια φιλε μου προσπαθεις να μην το σερνεις στον βυθο, τωρα αν εισαι ατυχος παστι βολη τζαι πιαστει που την πρωτη εν αλλη κουβεντα που νομιζω κανενας μας εν μπορει να καμει κατι :lol: :lol: :) :)
ΤΖΙΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΖΙΑΙ ΕΛΑΛΕΙ ΜΕ ΓΕΙΑ ΣΟΥ, ΜΕ ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ. ΣΤΟ ΠΑΝΑΫΡΙΝ ΕΠΑΡΤΟΝ ΤΖΙΑΙ ΟΣΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΔΩΣΤΟΝ.... ΤΖΙΑΙ ΤΖΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΣΙΕΡΕΤΑΣ ΤΖΙΑΙ ΕΝ ΣΟΥ ΠΟΛΟΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΝΑΫΡΙΝ ΧΑΡΙΣ' ΤΟΝ ΑΝ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΕΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: Κέφαλοι

Post by Antreas »

Ναι αλλα δεν πρέπει να τεντωθει η μισινα για να μπορω μετα να βαλω καμπανακι να ακουω τα τσιμπήματα? Αρα πρεπει να τραβηχτεί και το βαριδι. Εκει και τα σκαλωματα :)

steliosgewrgiou
Posts: 292
Joined: Sun May 26, 2013 9:41 am

Re: Κέφαλοι

Post by steliosgewrgiou »

φιλε κανεις την βολη σου, και το δολωμα σου πεφτει στο νερο..ειναι φυσικο να ειναι λιγο χαλαρη η πετονια σου...τυλιξε μεχρι που να τεντωθει η μισινα, ΑΛΛΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΥΡΕΙΣ(ΤΡΑΒΗΣΕΙΣ) ΤΟ ΔΟΛΩΜΑ ΣΤΟΝ ΠΑΤΟ.δηλαδη τεντωμενη μισινα χωρις να συρεις το δολωμα για να μην μπλεχτει..επισης, ποσα γρ.ελιας βαζεις?

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: Κέφαλοι

Post by Antreas »

Δοκίμασα με 30gr και με 40gr. Ηταν και λιγο δύσκολο λογο αέρα να μην τραβηχτεί η ελια στον πατο. Θα ξαναδοκιμάσω ομως να δω πως θα παει

steliosgewrgiou
Posts: 292
Joined: Sun May 26, 2013 9:41 am

Re: Κέφαλοι

Post by steliosgewrgiou »

οκ φιλε...οτι θελεις ρωτας! :!:

User avatar
renos_g9
Posts: 70
Joined: Wed Mar 05, 2008 9:40 pm

Re: Κέφαλοι

Post by renos_g9 »

φιλε μου εσυ ουσιαστικα θα μαζεψεις τη μισινα που την πηρε ο αερας , δηλαδη δεν χρειαζεται να σερνεις το βαριδι
ΤΖΙΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΖΙΑΙ ΕΛΑΛΕΙ ΜΕ ΓΕΙΑ ΣΟΥ, ΜΕ ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ. ΣΤΟ ΠΑΝΑΫΡΙΝ ΕΠΑΡΤΟΝ ΤΖΙΑΙ ΟΣΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΔΩΣΤΟΝ.... ΤΖΙΑΙ ΤΖΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΣΙΕΡΕΤΑΣ ΤΖΙΑΙ ΕΝ ΣΟΥ ΠΟΛΟΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΝΑΫΡΙΝ ΧΑΡΙΣ' ΤΟΝ ΑΝ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΕΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: Κέφαλοι

Post by Antreas »

και τα πρώτα καλά αποτελέσματα μετα απο αρκετή ταλεπωρεια στο να μάθω τι χρειάζεται και πως πρέπει να γίνει
10636285_10152714058358458_2763776798574602536_n.jpg
10636285_10152714058358458_2763776798574602536_n.jpg (101.69 KiB) Viewed 9234 times

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Κέφαλοι

Post by admin »

ωραίος :clap:

shark25
Posts: 131
Joined: Sun Jul 27, 2008 3:20 pm

Re: Κέφαλοι

Post by shark25 »

Καλησπερα. Προχθες πηγα σενα λιμανι για ψαρεμα ξεφαλων με αντεννα και δολωμσ τυλικτο ζυμαρι και φραντζολα. Πηγα μεσημερι. Στο τοπο μου ειχε μεσσαια κεφαλακια και ειδα και 4-5 πολυ μεγαλους. Δεν μου τσιμπησε κανενας. Βαθος 20εκατ πανω απο τον βυθο. Στην αρχη τα νερα ηταν διαφανες μετα λιγο θολα. Τι θα μπορουσα να κανω για να τα ξεγελασω?

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”