ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by Giorkos »

βαλτός εν λαλεί τίποτε....

εδώ που τα λέμε, εν να περιμένω πέρκει τζαι πέψει μου καμιά μίζα το ΤΑΘΕ !!!!

ΤΑΘΕ αν διαβάζεις... εν να κανονίσουμε να τίποτε ?

:D
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

goldsargus
Posts: 73
Joined: Sun Sep 18, 2011 4:15 pm

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by goldsargus »

Κάθε πέρσι και καλύτερα
Έχω να πιάσω ψάρι πάνω από 500 γρ εδώ και 4-5 χρόνια.
Τα γνωστά νυχτερινοί, πολλά δίχτυα κτλ.
Εν γίνεται να μαζευτούν 20 -50 άτομα και να διεκδικήσουμε έστω κάτι καλύτερο?


Υ.Γ
Μην μου πείτε ότι υπάρχει κατι οργανωμένο γιατί θα με πάρουν οι δαιμονοι.

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by admin »

φίλε ηοργανωμένοι υπήρχαν τώρα δέν υπάρχουν και ο λόγος είναι γιατί δέν βρέθηκαν 20-30 άτομα να σταθούν δίπλα τους. Εδώ δέν βρέθηκαν 5-10 όχι 20-30 . Τον πρώτο χρόνο όταν ίδρυσα τον C.A.B.A.C είπα στόχος να γράψω μέλοι, έγραψα καμιά 200 μέλη, μετά στήσαμε το συμβούλιο , μετά ξεκινήσαμε τις εκδηλώσεις, μετά ξεκινήσαμε τις διαπραγματεύσεις με το τμήμα αλιείας και την βουλή μετά γυρεύαμε να δούμε πού πήγαν τα 200 μέλη αφού οι περισσότεροι μόνο όταν είχε κανένα πάρτυ ή κανένα διαγωνισμό έδειχναν λίγο ενδιαφέρον. Πηγαίναμε για διαμαρτυρία στην βουλή 5 άτομα οι πέντε οι ίδιοι η άντζυ , χάρης, ο Κώστας, ο Χρυσόστομος, ο Ευάνθης και εγώ. Βλέπετε τόσο οι οικογενειακές υποχρεώσεις όσο και η εργασιακες υποχρεώσεις μας δυσκολεύουν να τρέχουμε έχει τώρα 4 χρόνια συνέχεια. Υπάρχουν τόσα νεαρά άτομα που ασχολούνται ή θέλουν να ασχοληθούν με το ψάρεμα κάποιοι πρέπει να εμπλακούν και στους συνδέσμους για να έχουμε φωνή παντού και προστασία των δικαιωμάτων μας. Σύντομα θα υπάρξει Γενική Συνέλευση και καλώ όλους όσους νιώθουν συνειδητοποιημένοι ψαράδες να έρθουν κοντά είτε για να βοηθήσουν με την παρουσία τους είτε να εμπλακούν ενεργά. Κάποτε βάλαμε αίτημα τα την απομάκρυνση των δικτύων πέραν των 300 μέτρων απο την ακτή . Είναι ένας επιτεύξιμος στόχος ο οποίος στηρίζεται σε αρκετούς παράγοντες πρέπει να τον κυνηγήσουμε σωστά , οργανωμένα και ουσιαστικά.

goldsargus
Posts: 73
Joined: Sun Sep 18, 2011 4:15 pm

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by goldsargus »

ποτε θα γινει η γενική συνέλευση;

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by admin »

Μάλλον τέλςο Οκτωμβρίου με αρχές Νοεμβρίου

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”