ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΚΑΙ ΨΑΡΑΔΩΝ !

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
steliosgewrgiou
Posts: 292
Joined: Sun May 26, 2013 9:41 am

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΚΑΙ ΨΑΡΑΔΩΝ !

Post by steliosgewrgiou »

μακαρι να βρεθουν και να πληρωσουν...λεω εγω τωρα...μηπως, ειναι και ο φυλακας στο κολπο?

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΚΑΙ ΨΑΡΑΔΩΝ !

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Καλησπερα Καπετανιε :!:
Διαβαζω τα συμβαντα και στεναχωρεθηκα ΠΟΛΥ :evil: :evil:
Θα τα πουμε συντομα.

Κώστας
Posts: 178
Joined: Tue Nov 17, 2009 9:25 am

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΚΑΙ ΨΑΡΑΔΩΝ !

Post by Κώστας »

Captain theodoros wrote:Η αλητεία χτύπησε το σκάφος μου στο Δήλεσι , μου έκλεψαν όλα τα ψαρεύτηκα μου εργαλεία τρία καλάμια συρτής με τους μηχανισμούς και τον ηλεκτρονικό καταβυθιστή άξιας τα πράγματα πάνω από 6000 χιλιάδες , στεναχωρήθηκα πολύ , ευτυχώς προσπάθησαν να μου κλέψουν την δεύτερη μηχανή αλλά δεν πρόλαβαν , στην σύγχυση μου δεν πρόσεξα εάν μου πήραν το cps και το βυθόμετρο , για όλα τα φταίει ο φύλακας το έριξε στον ύπνο και έκαναν άνετα την δουλειά τους τα κλεφτρόνια . :think:
μακαρι να τα βρεις

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΚΑΙ ΨΑΡΑΔΩΝ !

Post by admin »

Καπετάνιε καμιά ασφάλεια υπάρχει, εκεί λογικα΄πληρώνεις κάποια χρήματα για να έχεις το σκάφος στο νερό και για υπηρεσίες όπως φύλακας κ.τ.λ τι γίνετε τώρα ποιός θα την πληρώσει την νύφη

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΚΑΙ ΨΑΡΑΔΩΝ !

Post by Captain theodoros »

Κανένα νέο από τους κλέφτες πάει το πήρα απόφαση , η μόνη ασφάλεια άριστο μου είναι που έχω την Ιντεραμέρικαν , έχω ασφαλίσει το σκάφος με τον ηλεκτρονικό εξοπλισμό του , τίποτα άλλο κινητό δεν ασφαλίζει η Ιντεραμέρικαν , άλλο τι να κάνω άριστο μου να κάνω μήνυση στον φύλακα φτωχός άνθρωπος είναι ένας άμυαλος ο όποιος με άφησε χωρίς εργαλεία , τα όποια τώρα δεν αγοράζονται πλέον , θέλω γρήγορα να το ξεχάσω αυτό το θέμα με έχει αρρωστήσει . :think:
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΚΑΙ ΨΑΡΑΔΩΝ !

Post by admin »

καπετάνιες έχω ένα καινούργιο μηχανισμό για συρτή τύπου penn senator και ένα καλάμι καινούργιο για συρτή, επίσης έχω ένα καλάμι για καθετί με τον μηχανισμόι θα σου τα στείλω δέν τα έχω χρησιμοποιήσει και παρά να κάθονται θα χαρώ να τα δουλεύεις εσύ , θα σου στείλω και ένα καταβυθιστή, μερικα΄τεχνητά και μην στεναχωριέσαι

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΚΑΙ ΨΑΡΑΔΩΝ !

Post by Captain theodoros »

Άριστο μου διάβασα το μήνυμα σου και δεν στο κρύβω ότι στα 62 μου χρόνια με έκανες και συγκινήθηκα , ειλικρινά έβρεξα τα μαγούλα μου διαβάζοντας το μεγαλείο της ψυχής σου να χαρίσεις σε έναν άγνωστο άνθρωπο τα εργαλεία σου , Άριστο μου σε ευχαριστώ πολύ μέσα από την καρδιά μου , πήρα και χρησιμοποιώ κάτι παλιά εργαλεία του συγχωρεμένου αδελφού μου , τα είχα στην αποθήκη μου , σε ευχαριστώ αδελφέ μου πάντα ο θεός να σου δίνει δύναμη υγεία και αγάπη στην οικογένεια σου . :clap: :clap: :clap:
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΚΑΙ ΨΑΡΑΔΩΝ !

Post by admin »

Τον κάθε άνθρωπο όταν τον γνωρίζεις δέν χρειάζεσαι περισσότερο απο μερικα΄λεπτά για να καταλάβεις τι κρύβει η ψυχή του . όταν σε γνώρισα απο την πρώτη φορά κατάλαβα πόσο ξεχωριστός άνθρωπος είσαι και έκανες και τον κόπο να έρθεις και στην έκθεση και στο ξενοδοχείο που έμενα να γνωριστούμε. Ένας πραγματικός φίλςο όπως αρκετούς άλλους φίλους που έκανα μέσα απο το φόρουμ και το περιοδικό , όλοι με το ίδιο πάθος για το ψάρεμα . Τους περισσότερους τους νιώθω πιό κοντά απο συγγενικά μου πρόσωπα πρώτου βαθμού. Αλοίμονο εάν δέν στηρίζουμε τους φίλους μας στις δύσκολες στιγμές.

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΚΑΙ ΨΑΡΑΔΩΝ !

Post by Captain theodoros »

Φίλε η αδελφέ δεν ξέρω πώς να σε ονομάσω άριστε μου ,σήμερα έγραψα στο καφενείο των ψαράδων στο f/b για την μεγάλη δωρεά σου που θέλεις να μου κάνεις , όλοι έμειναν άφωνοι ήθελα να το πω κάπου να το φωνάξω για τι άνθρωπος είσαι τι ψυχή . Αδελφό δεν έχω έφυγε βιαστικά με τον όποιο τα μοιραζόμαστε όλα , ο πρώτος που θα μάθαινε το τι μου είχες γράψει θα ήταν ο αδελφός μου , το θεώρησα μεγάλο βάρος αυτό που μου συνέβη και ήθελα να το μοιραστώ με δυο φίλους , όχι σε μια ταβέρνα χαμηλόφωνα , αλλά να γράψω να διαβάσουν οι φίλοι μας ότι υπάρχουν άνθρωποι ακόμη !

https://www.facebook.com/groups/222911544460502/
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΚΑΙ ΨΑΡΑΔΩΝ !

Post by admin »

καπετανιε μου δεν χρειαζεται ουτε επικροτηση ουτε θελω να ακουω μπραβο οτι κανω το κανω απο καρδιας. δυσκολο πραγμα να εχεις πραγματικους φιλους σημερα. οι περισσοτεροι ειναι φιλοι σου μονο οταν τους δινεις η οταν σε χρειαζονται και οταν το ανακαλυπτης αυτο σε ποναει πολυ. εδωσα πολυ περισσοτερα σε ανθρωπους που δεν το αξιζαν και πληρωσα και πληρωνω το τιμημα τις καλοσυνης μου αλλα ο θεος βλεπει και κρινει. μπορει να μας χωριζει η αποσταση αλλα σε νιωθω και πιστευω και πολλα αλλα παιδια πολυ κοντα μας.θα χαρω πολυ οταν δω την πρωτη φωτογραφια στο φορουμ με ψαρια απο τον εξοπλισμο που θα σου στειλω.

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΚΑΙ ΨΑΡΑΔΩΝ !

Post by Captain theodoros »

ΚΑΛΗΜΕΡΑ ΚΑΛΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΕ ΟΛΟΥΣ ΤΟΥΣ ΦΙΛΟΥΣ ΨΑΡΑΔΕΣ !

Image
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΚΑΙ ΨΑΡΑΔΩΝ !

Post by Captain theodoros »

Το άθλημα που λάτρευα το ψάρεμα της συρτής έγινε πλέον σκιά για έμενα , δεν μου κάνει κέφι πια ούτε να αντικρίζω την βάρκα μου , από την ώρα που πηγαίνοντας για ψάρεμα ανοίγοντας το σπιραγιο της βάρκας για να ζεστάνω την μηχανή είδα ότι μου λείπουν τα εργαλεία της συρτής , δεν ξέρω τι να σκεφτώ ποιος μπορεί να έκανα αυτήν την πράξη και ποιος είναι υπεύθυνος για αυτό , μπορεί και ο φύλακας που πολλές φορές κοιμόταν κατά τα λεγόμενα φίλων .
Πολλές φορές εκεί που σκέπτομαι ποιος μπορεί να το έκανε μου περνά από το μυαλό ότι μπορεί να το έκανε και ένας φτωχός που ήθελε και αυτός να ψαρέψει με καλά εργαλεία , μήπως το είχε λαχτάρα και αυτό τον οδήγησε σε αυτήν την αποτρόπαια πράξη , φίλοι μου όταν σκέπτομαι αυτήν την περίπτωση η ψυχή μου μαλακώνει , δεν θέλω να σκέπτομαι ότι πουλήθηκαν τα δικά μου εργαλεία για ένα η δυο χιλιάδες ευρώ στενοχωριέμαι αφάνταστα . Από εργαλεία έχω του συγχωρεμένου του αδελφού μου σχεδόν ίδια με τα δικά μου τα έπαιρνα πάντα διπλά , ότι έπαιρνα για μένα τα έπαιρνα και για τον Θάνο , ο θεός να τον έχει πάντα καλά εκεί πάνω , αλλά δεν μου φεύγει από το μυαλό αυτή η αποτρόπαια πράξη που μου έκαναν ποιον πείραξα , δεν μπορώ να καταλάβω αγαπητοί μου φίλοι .

<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΚΑΙ ΨΑΡΑΔΩΝ !

Post by admin »

καπετάνιε η ζωή είναι σύντομη για να σκεφτόμαστε τις ανεγκέφαλες ενέργειες του κάθε ευκαιριακού παλιανθρώπου. Άνθρωποι που δέν έχουν ούτε αρχές ούτε ιδανικά ούτε σκέφτονται τον κόπο των άλλων. Τώρα σου δίνετε η ευκαιρία να ψαρεύεις με τα πράγματα του αδελφού σου και ο ίδιος θα το χαίρετε εκεί που είναι . Σύντομα θα έρθεικαι το πακέτο που σου έχω στείλει με ότι μπόρεσα να μαζέψω και θέλω το συντομότερο δυνατό αφιέρωση με ψάρια!! :D

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΚΑΙ ΨΑΡΑΔΩΝ !

Post by Captain theodoros »

Δεν έχω λόγια αλλά να σου πω αδελφέ άριστο , να είσαι καλά για τα θερμά σου λόγια , μου δίνεις δύναμη . :clap:
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΤΟ ΚΑΦΕΝΕΙΟ ΤΩΝ ΚΥΝΗΓΩΝ ΚΑΙ ΨΑΡΑΔΩΝ !

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Καλησπερα Καπετανιε μου :!: :!: :!:
Ο Κλεφτης για μενα ειναι ΑΣΥΓΧΩΡΗΤΟΣ.
Αν ειναι φτωχος και θελει να ψαρεψει με "καλα εργαλεια" να'ρθει με αξιοπρεπεια να μου ζητησει και θα του δωσω.
Ενα ευτελες μηχανακι μπορει ναχει ΤΕΡΑΣΤΙΑ ΣΥΝΑΙΣΘΗΜΑΤΙΚΗ ΑΞΙΑ για μενα και για σενα. ΚΑΝΕΝΑΣ Μπασταρδος δεν δικαιολογειται να μας το στερησει.
Μην στεναχωριεσαι και θαλθουν αλλα καλυτερα :wink:

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”