Περί Λαβράκια

User avatar
largemouth
Posts: 506
Joined: Tue Sep 18, 2007 1:25 pm

Re: PERI LABRAKIA

Post by largemouth »

Δυστηχώς φιλε Γιώργο και να τον εκαταγκελαμε δεν θα εγίνετου τπτ.Αφου εν κανει που που εν ξέρουν τους νόμους το πιο πιθανών να μεν ερκουνταν καν.Ασε που επέραμε ανενόχλητος που μεν τα καλάμια μας λες και εν εσυνέβενε τπτ.
Waiting for the perfect storm

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: PERI LABRAKIA

Post by Giorkos »

largemouth wrote:Δυστηχώς φιλε Γιώργο και να τον εκαταγκελαμε δεν θα εγίνετου τπτ.Αφου εν κανει που που εν ξέρουν τους νόμους το πιο πιθανών να μεν ερκουνταν καν.Ασε που επέραμε ανενόχλητος που μεν τα καλάμια μας λες και εν εσυνέβενε τπτ.

Την επόμενη φορά :wink:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: PERI LABRAKIA

Post by Antreas »

ego re pethkia exo aporia.
tora to kalokeri pou opoios tou katevei enna pianei ena psarotoufeko tzai na ishionei mesa ston kosmo pou kolimpa ti tha kamou ???

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: PERI LABRAKIA

Post by hdemetris »

largemouth wrote:Δυστηχώς φιλε Γιώργο και να τον εκαταγκελαμε δεν θα εγίνετου τπτ.Αφου εν κανει που που εν ξέρουν τους νόμους το πιο πιθανών να μεν ερκουνταν καν.Ασε που επέραμε ανενόχλητος που μεν τα καλάμια μας λες και εν εσυνέβενε τπτ.
Έπρεπε να τον καταγγείλετε φίλε και να ζητήσετε και το όνομα αυτού που μιλάτε.
Πρέπει να μπει μια τάξη επιτέλους. Ας κάνουμε εμείς την αρχή!
Who the cap fit
Let them wear it

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: PERI LABRAKIA

Post by mariosko »

omersub wrote:ego re pethkia exo aporia.
tora to kalokeri pou opoios tou katevei enna pianei ena psarotoufeko tzai na ishionei mesa ston kosmo pou kolimpa ti tha kamou ???
τίποτε, τι θα καμουν νομιζεις....
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

hemilios
Posts: 232
Joined: Fri Aug 17, 2007 7:46 am

Re: PERI LABRAKIA

Post by hemilios »

Παιθκιά καταγγέλετε για να υπάρχουν οι καταγγελίες μέσα.

Όπως είπε και ο hdemetris ζήτα και το όνομα αυτού στον οποίο μιλάς για μεγαλύτερη πίεση.

Τόσο καιρό εφωνάζαμε ότι δεν έχουμε τηλέφωνα για καταγγελίες. Τωρά εδώσαν μας τα και δεν τα χρησιμοποιούμε γιατί λέμε ότι δεν θα κάνουν τίποτε.

Τις πρώτες φορές δεν θα γίνει τίποτε. Όταν όμως όλοι κάνουμε καταγγελίες θα το πάρουν πιο σοβαρά το θέμα.Αν δεν κάνουμε καταγγελίες θα έρθουν ύστερα από ένα χρόνο και θα πουν "μα αφού για ένα χρόνο δεν έγιναν καταγγελίες άρα δεν υπάρχουν παράνομοι".

Πρέπει να καταλάβουμε ότι οι μάχες ( εναντίον τους παράνομους ) κερδίζονται μόνο με στοιχεία καταγραμμένα κάτω. Ο φίλος που έκανε την κίνηση και επιάσαν τον παράνομο "ψαροτουφεκά"μέσα στον φράκτη ευτυχώς που δεν σκέφτηκε ότι δεν θα γίνει τίποτε και έκανε τις ενέργειες του.

Εδώσαν μας λίγη δύναμη ας την χρησιμοποιήσουμε.

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: PERI LABRAKIA

Post by Giorkos »

hemilios wrote: Παιθκιά καταγγέλετε για να υπάρχουν οι καταγγελίες μέσα.

Όπως είπε και ο hdemetris ζήτα και το όνομα αυτού στον οποίο μιλάς για μεγαλύτερη πίεση.

Τόσο καιρό εφωνάζαμε ότι δεν έχουμε τηλέφωνα για καταγγελίες. Τωρά εδώσαν μας τα και δεν τα χρησιμοποιούμε γιατί λέμε ότι δεν θα κάνουν τίποτε.




Εδώσαν μας λίγη δύναμη ας την χρησιμοποιήσουμε.

Σωστός ο Αιμίλιος....

αν δεν τα είδατε τα τηλέφωνα πατάτε στο λινκ... γράψτε τα στα κινητά σας και κάντε την κλίση....αν χρειαστεί :wink:

http://www.cyprusfishingmagazine.com/fo ... f=30&t=826
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: PERI LABRAKIA

Post by Antreas »

poio einai to til re paidia ???
prepei na to grafei pano stin adeia mou diladi alla en mesa sto car tzai varkoume na pao na tin ferw :D

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: PERI LABRAKIA

Post by Giorkos »

omersub wrote:poio einai to til re paidia ???
prepei na to grafei pano stin adeia mou diladi alla en mesa sto car tzai varkoume na pao na tin ferw :D
check the link above ya post antrikko....εφαλλαρες που το θκιάβασμα αλώπως και εν θωρείς τα ποστ καλά :lol:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

sotiris
Posts: 101
Joined: Sat Feb 23, 2008 12:26 pm

Re: PERI LABRAKIA

Post by sotiris »

ma pote eprolaban k epeksan ta re gamoto? perasmenI EUDOMADA ta EIDA K EPIGE KAI FONIAS KAI EKATHARISEN TA?

PRAGMATI EN EXOUME UPOTHESI TELIKA

sotiris
Posts: 101
Joined: Sat Feb 23, 2008 12:26 pm

Re: PERI LABRAKIA

Post by sotiris »

TORA POU TO SKEUTOMAI EXW MIA UPOPSIA , FILE GREG PES MOU WRA POU EIDES TON PARANOMO NA PSAREUEI? APLA ETSI NA EPIBEBAIOSW AN EINAI ENAS POU GNORIZW 20 MAIOU EIPES ALA PES MOU K WRA AN THIMASE PERIPOU

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: PERI LABRAKIA

Post by Greg »

evastan ena diplokampino asimi/aspro (ta noumera eksexasa ta), eperase mprosta mas kata tis 5 pm ke efuge kata tis 7misi pou eppefte to fws
Esox Lucius

User avatar
Antreas
Posts: 746
Joined: Tue Dec 25, 2007 11:15 am
Location: Nicosia

Re: PERI LABRAKIA

Post by Antreas »

Giorkos wrote:
omersub wrote:poio einai to til re paidia ???
prepei na to grafei pano stin adeia mou diladi alla en mesa sto car tzai varkoume na pao na tin ferw :D
check the link above ya post antrikko....εφαλλαρες που το θκιάβασμα αλώπως και εν θωρείς τα ποστ καλά :lol:


ftouuuuu :oops:

en pirazei eytixos pou e teliose twra to polli to thkiavasma
pou vdomadas poion. :wink:
telika tha pame to savvatokyriako?

User avatar
sea-hunter
Posts: 708
Joined: Tue Jun 26, 2007 1:58 pm
Location: Lemesos

Re: PERI LABRAKIA

Post by sea-hunter »

εν έχει λα8ος. Επια σήμερα σε ένα ωραίο τοπουι που κανένας εν το υπολογίζει(1 m νερό) (όπου ξανασυνάντησα λαβράκια πριν κανένα μήνα τυχαία αλλά εν τα κατάφερα να πιάσω κανένα) πράγματι τα κοπελιά ήταν τσιαμε κ επιριμεναν με. Επιφανειακό καρτέρι κ σε 5 λεπτά αρχησαν κ αρκούνταν πάνω μου κ έτσι κτυπήθηκε το πρώτο κ τελευταίο θύμα. Ήταν το πρώτο μου ψάρι με καρτέρι κ έπεται συνεχεία!!!! 8) Εποροθηκααααααααααα παραπάνω τωρα :twisted: :twisted:
Keep Walking...Keep Fishing!!

hemilios
Posts: 232
Joined: Fri Aug 17, 2007 7:46 am

Re: PERI LABRAKIA

Post by hemilios »

sea-hunter wrote:εν έχει λα8ος. Επια σήμερα σε ένα ωραίο τοπουι που κανένας εν το υπολογίζει(1 m νερό) (όπου ξανασυνάντησα λαβράκια πριν κανένα μήνα τυχαία αλλά εν τα κατάφερα να πιάσω κανένα) πράγματι τα κοπελιά ήταν τσιαμε κ επιριμεναν με. Επιφανειακό καρτέρι κ σε 5 λεπτά αρχησαν κ αρκούνταν πάνω μου κ έτσι κτυπήθηκε το πρώτο κ τελευταίο θύμα. Ήταν το πρώτο μου ψάρι με καρτέρι κ έπεται συνεχεία!!!! 8) Εποροθηκααααααααααα παραπάνω τωρα :twisted: :twisted:
Έχει λίγο καιρό που είμαι έξω από το νερό λόγο υγέίας ( 25 μέρες και πόψε έτσι μου είπε ο γιατρός ) και ακόμη λίγο και εν να παίζω πουλιά πάς τα δέντρα με ψαροτούφεκο. Ευτυχώς που ακούω στο forum τις ψαριές σας και παίρνω δύναμη.
Εν τζιαι εμένα το αγαπημένο μου ψάρεμα......συρτό επιφανειακό μέσα στην θολούρα και τα μυαλά στα κάγκελα.


Νομίζω να κανονίσουμε καμοιά συγκέντρωση ρε παιθκιά για φαγητό. Καμιά Λάρνακα ας πουμε που είναι εύκολο και για Λεμεσιανούς και και Λευκωσίάτες.Αν θέλετε και με τις γυναίκες μας νομίζω είναι δίκαιο......να πουν τον πόνο τους σε κάποιες που τις καταλαβαίνουν με εμάς τους πελλόυς που εμπλέξαν :D .Είναι και καλοκαιράκι τωρά και παέι πολλά το παραθαλάσσιο.

Post Reply

Return to “Τεχνικές”