C.A.B.A.C

senior
Posts: 6
Joined: Fri Apr 25, 2014 3:48 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by senior »

Το συμβουλιο ειναι για διοικητικες αποφασεις, αλλαγες καταστατικων κτλ. Ο προεδρος και οχι μονο, πχ θα μπορουσε να ειναι και καποιο μελος η καποιος που ειναι υπευθυνος για το site, πρεπει να δωσει το πρασινο φως για τετοιες αποφασεις. Λοιπον τα υπολοιπα εινα ανευ λογικης. Εκτως και πιστεψουμε οτι σ´αυτον τον τοπο ολα βαινουν καλως και γρηγορα. Καλα Πασχατα!

Costas
Posts: 121
Joined: Sat May 26, 2007 9:10 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by Costas »

Χριστός Ανέστη και Χρόνια πολλά.

Συμφωνώ με τον φίλο Senior. Αυτή είναι και η πρόταση που έκανα στον φίλο koxcygr, δηλαδή να γίνει μέλος του συνδέσμου και γιατί όχι και μέλος του νέου συμβουλίου, και η συμβολή του να είναι η διαχείρηση της ιστοσελίδας - με απόφαση του νέου συμβουλίου π.χ. θα έχει πράσινο φώς για πολλά και διάφορα θέματα που αφορούν την ιστοσελίδα.

Δέν μπορώ έγω όμως να πάρω απόφαση για το τί θα μπεί και τί όχι μέσα στην σελίδα. Ιδιαίτερα όταν αφορά αρθογραφία. Τωρά Links κτλ είναι άλλο θέμα. Τα άρθρα όλα έχουν πνευματικά δικαιώματα και είναι κάτι το οποίο πρέπει να είσαι προσεκτικός. Σίγουρα είναι θέμα απόφασης συμβουλίου.

Επίσης, το δικό μας κυπριακό περιοδικό και site, έχει πολλά και καλά άρθρα, και ο Άριστος, εκτός από ιδρυτικό μέλος του συνδέσμου, αλλά και σαν άτομο που πρόσφερε πάρα πολλά στον σύνδεσμο, προσφέρθηκε όπως όλα του τα άρθρα να μπούν στην ιστοσελίδα του συνδέσμου. Αξιόλογα άρθρα, ορισμένα που έχουν γραφτεί και από μέλη του συνδέσμου και που αφορούν πολλές τεχνικές για ψάρεμα από την ακτή. - ΧΩΡΙΣ ΝΑ ΑΠΟΚΛΕΙΕΙ και άρθα άλλης προέλευσής.

Ήδη ο Άριστος έχει στείλει στον φίλο Koxcygr διάφορο υλικό.

Κοπέλλια τα πράματα εν πάρα πολλά απλά! Χαίρομαι που υπάρχουν άτομα σαν τον Koxcygr που θυσιάζουν προσωπικό τους χρόνο για να προσφέρουν αφιλοκερδως. Και άτομα σαν τον Senior τον Κωστα και άλλους που δείχνουν ενδιαφέρον για τον σύνδεσμο.

Ήδη εκδηλώσαν ορισμένα άτομα ενδιαφέρον για το συμβούλιο, αλλά χρειάζονται ακόμα 2-3. Και παραπάνω να εκδηλώσουν ακόμα καλύτερα! Υπάρχει χώρος για όλους.

Καλώ ξανά όσους επιθυμούν να είναι μέλος του συμβουλίου να επικοινωνήσουν μαζί μου ή με την Άντζι στα τηλέφωνα μας το συντομότερο για να προχωρούμε.

Το δικό μου τήλέφωνο είναι 99463969 και της Άντζις 99061314.

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by admin »

Φιλε εισαι νεος στο ψαρεμα και καταλαμβαινω τον ενθουσιασμο σου αλλα δεν ειναι οτι βρουμε το συρνουμε στο side του συνδεσμου .τι γινετε εαν ενα απο αυτα τα αρθρα ειναι εναντια στα πιστευω του συνδεσμου? μην τα βλεπουμε ολα επιφανειακα. το συμβουλιο παιρνει αποφασεις ομοφωνα και αν χρειαστει με ψηφισμα βαση καταστατικου οχι οτι θελει ο καθενας κανει η ο προεδρος εισαστε νεα ατομα σχηματιστε μια καλη ομαδα και ελατε κοντα να δρασετε βαση καταστατικου και δημοκρατικα . εγω αυτη την στιγμη ειμαι προεδρος του συνδεσμου φιλων ελευθερης κσταδυσης και μελος της ομοσπονδιας κανεις δεν παιρνει αποφασης ατομικα παντοτε συλλογικα για αυτο υπαρχει ο συλλογος.

senior
Posts: 6
Joined: Fri Apr 25, 2014 3:48 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by senior »

Costa, χρονια πολλα και σ´εσενα.
Για να καταλαβεις τι θελω πω. Λες να γινω μελος. Σωστα! Το προβλημα ειναι οτι για να γινω μελος πρεπει να συμπληρωσω γραπτως μια αιτηση και μετα να στειλω fax η να βρω scan για τη στειλω με email! Αυτο λειτουργει αποτρεπτικα! Ενω αν μπορουσα να το κανω online θα εχει τελιωσει αμεσα. Τωρα μη μου πεις οτι γί αυτο πρεπει να μαζευτει το συμβουλιο:
1. Για να βαλει μια online φορμα αιτησης :doh:
2. Για να τη εγκρινει ( μιλαω για απλο μελος οχι μελος συμβουλιου)
3. Ελπιζω να μην ισχυει αυτο που γραφτηκε για τα αρθρα δηλαδη οτι πρεπει να ειναι συμφωνα με τα πιστευω του συνδεσμου :lol: ( ειπαμε ολοι ειμαστε ΦΙΛΟΙ του ερασιτεχνικου ψαρεματος). Γιατι δεν θα το αντεξω να περασω απο ιερα εξεταση! Δηλωνω ευθεως οτι ειμαι Γαυρος-καφρος. Ελπιζω λοιπον τα πιστευω του site ειναι κοκκικα για αλλιως δεν θα δημοσιευονταιι τα σχολια μου. Oh my god. :pray:
Και αλλα πολλα.....
Επισης ειναι δυνατον ενα site ψαρεματος χωρις ουτε μια φωτογραφια απο ενα ΨΑΡΙ, εστω ψευτικο!!! :whistle:
Χρονια πολλα σου ευχομαι και παλι αλλα το καλη ανασταση μαλλον μετατεθηκε για του χρονου. :think:

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by admin »

koxcygr wrote:Καλά να περνάτε ... !
ίσως κάποια μέρα τα ξαναπούμε. Οταν "παλιοσουμε"

Αν δέν μπορείς να διαχειριστής κάποιες αλήθειες και κάποιες πραγματικότητες φίλε και απλά θέλεις να κάνεις ότι περάσει απο το κεφάλι σου λυπάμε αλλά δέν είναι έτσι που δουλεύουν τα πράγματα . Μια χαρά θα παιρνούμε και ίσως μια μέρα αν ωριμάσει η σκέψη σου θα τα ξαναπούμε όταν ζυμωθε΄ςι και εσύ με καμιά 20αριά χρόνια τριβής με το αντικείμενο

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by admin »

senior wrote:Costa, χρονια πολλα και σ´εσενα.
Για να καταλαβεις τι θελω πω. Λες να γινω μελος. Σωστα! Το προβλημα ειναι οτι για να γινω μελος πρεπει να συμπληρωσω γραπτως μια αιτηση και μετα να στειλω fax η να βρω scan για τη στειλω με email! Αυτο λειτουργει αποτρεπτικα! Ενω αν μπορουσα να το κανω online θα εχει τελιωσει αμεσα. Τωρα μη μου πεις οτι γί αυτο πρεπει να μαζευτει το συμβουλιο:
1. Για να βαλει μια online φορμα αιτησης :doh:
2. Για να τη εγκρινει ( μιλαω για απλο μελος οχι μελος συμβουλιου)
3. Ελπιζω να μην ισχυει αυτο που γραφτηκε για τα αρθρα δηλαδη οτι πρεπει να ειναι συμφωνα με τα πιστευω του συνδεσμου :lol: ( ειπαμε ολοι ειμαστε ΦΙΛΟΙ του ερασιτεχνικου ψαρεματος). Γιατι δεν θα το αντεξω να περασω απο ιερα εξεταση! Δηλωνω ευθεως οτι ειμαι Γαυρος-καφρος. Ελπιζω λοιπον τα πιστευω του site ειναι κοκκικα για αλλιως δεν θα δημοσιευονταιι τα σχολια μου. Oh my god. :pray:
Και αλλα πολλα.....
Επισης ειναι δυνατον ενα site ψαρεματος χωρις ουτε μια φωτογραφια απο ενα ΨΑΡΙ, εστω ψευτικο!!! :whistle:
Χρονια πολλα σου ευχομαι και παλι αλλα το καλη ανασταση μαλλον μετατεθηκε για του χρονου. :think:

Το ότι είσαι γαύρος μπορει να σε γλιτώνει απο πολλα!!! :), Το να γράφουμε απρόσωπα μέσο του φόρουμ και να ρίχνουμε εξυπνάδες δέν είναι καμία τέχνη ούτε κανένα κατόρθωμα. Κατόρθωμα είναι να πηγαίνεις στον γενικό εισαγγελέα και να καταγγέλης τον διευθυντή του τμήματος αλιείας που προσπαθεί να μας βγάλει απο την θάλασσα. Κατόρθωμα είναι να αφήνεις την δουλειά σου ειδικά σήμερα που κάθε εργάσιμη ώρα μετρά ιδιαίτερα για τους αυτοτελός εργαζόμενους και να σπαταλάς 7-10 ώρες στην βουλή για να είσια 'αγρυπνος φρουρός των δικαιωμάτων των καλαμάδων, κατόρθωμα είναι να μαζεύεις 20-30 παιδιά και να τους καθοδηγείς στον σωστό τρόπο ψαρέματος και στο να σέβονται την θάλασσα, κατόρθωμα είναι να φέρνεις παγκόσμιους πρωταθλητές ψαρέματος και να παραδίδεις σεμινάρια να ανεβάζεις το επίπεδο.. Aν κάποιοι απο εσάς θέλετε να πείτε κάτι σηκωθείτε μπροστά απο την οθόνη του υπολογιστή σας και κάντε τον κόπο να βρεθείτε με άλλους συναδέλφους σας ψαράδες για να ενωθούμε όλοι μαζί για κάτι κοινό. Και 1000 μέλη να κάνανε ηλεκτρονικά εγγραφή θα ήσαν άχρηστα όταν δέν υπάρχει η φυσική παρουσία όταν την χρειάζεσαι για να δείξεις στους πολιτικούς και τους υπέυθυνους όγκο κόσμου. η ΕΥΚΟΛΊΑ ΜΑς ΚΑΙ ΤΑ LIKE στα fb και τα ψάρια μέσο υπολογιστή δέν εξυπηρετούν κανένα στον σύνδεσμο αυτό καταλάβετε το ! Η δύναμη του συνδέσμου δέν είναι ούτε τα άρθρα που θα δανειστούμε απο κάπου , ούτε τα ψάρια η δύναμη του συνδέσμου είναι τα άτομα. όλοι κρίνετε , αλλά όταν έρθει η ώρα της παρουσίας όλοι χασιμιοί . Ο Γιαννάκης με τα λόγια χτίζει ανώγια και κατώγια. Αν θέλετε να δείτε Ανάσταση στο ψάρεμα απο την ακτή πρέπει να ενεργήσετε και εσεις όπως ενέργησαν και άλλοι πρίν απο εσάς. Ενεργά άτομα να τρέξουν τον σύνδεσμο, εκδηλώσεις, μέλη , πολιτική πίεση κ.τ.λ κ.τ.λ Έτσι δουλεύει το σύστημα είτε μας αρέσει είτε όχι

senior
Posts: 6
Joined: Fri Apr 25, 2014 3:48 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by senior »

Φιλε admin η διαφορα μας ειναι οτι εγω ειμαι ερασιτεχνης ενω εσυ εισαι επαγγελματιας. Δεν μπορω να αφησω τη δουλεια μου. :think:

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by admin »

φιλε η δουλεια μου δεν ειναι να σωσω το ψαρεμα αλλα να το προωθησω αλλα οι ωρες που τρωω για εθελοντικη δουλεια εινσι περισσοτερες απο αυτες που ξοδευω για την πραγματικη μου δουλεια. ο κωστας ειναι δικηγορος στο επαγγελμα ο χαρης ιδιοκτητης καφε κσι η αντζυ οικοκυρα απλα αγαπαμε το ψαρεμα και για αυτο προσπαθουμε

goldsargus
Posts: 73
Joined: Sun Sep 18, 2011 4:15 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by goldsargus »

από οτι κατάλαβα έβαλε ταφόπετρα το C.A.B.A.C. κρίμα :(
Ελπίζω να μεν βρεθεί κάποιος να πει έστω μια δικαιολογία γιατί εν να αρκέψω να βρίζω.

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by admin »

Tελευταία ενημέρωση για τον C.A.B.AC.


Δυστηχώς ο C.A.B.A.C είναι σε κώμα. Τον σύνδεσμο τον ίδρυσα πρίν απο αρκετό καιρό και στάθηκε η αιτία να διαπραγματευτούμε αρκετές φορές με το τμήμα αλιείας. Στάθηκε η αιτία να μπορούμε να ψαρεύουμε μεσα στο αλιευτικό καταφύγιο Ζυγίου. Στάθηκε η αιτία να γίνουν αρκετά πράγματα. Δυστηχώς όμως το τελευταίο συμβούλιο έμεινε μόνο του και δέν έτυχε της στήριξης των μελών του. Έτσι ξεκίνησαν ο ένας μετά τον άλλο να αποχωρούν και να εγκαταλείπουν τον σύνδεσμο. Προσπάθησα αρκετές φορές να βρώ άτομα να φέρω κοντά για να μπούν συμβούλιο και να αναλάβουν τον σύνδεσμο αλλά δέν βρέθηκε κάποιος. Απο την άλλη βαρέθηκα και εγώ κάθε φορά να τα αναλαμβάνω όλα. Σήμερα είμαι πρόεδρος του Ο.Φ.Ε.Κ ο οποίος ήταν ανενεργός για 3 χρόνια και τον ξαναδραστηριοποιήσαμε με αρκετή πλέον δράση. Πρέπει να βρεθεί μια ομάδα απο 4-5 άτομα με όρεξη να μπούν συμβούλιο και να δώσουν μια καινούργια ώθηση στον σύνδεσμο . Ο κώστα Νικολαϊδης ως τελευταίος πρόεδρος του συνδέσμου έχει όλα τα χαρτιά και όλα τα σχετικά.
Η Αντζυ και ο Χάρης ήταν απο τα ενεργά μέλη του Συμβουλίου μαζίμε τον Κώστα . Πρέπει να καλεστεί μια γενική Συνέλευση εκλογική να καλεστούν τα μέλη να γίνουν εκλογές και να μπεί νέο συμβούλιο αν θέλουμε να τον επαναδραστηριοποιήσουμε.

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: C.A.B.A.C

Post by angiec »

Αριστε , μετα απο πολλη προσπαθεια που εχω κανει και τα πολλα τηλεφωνα , ΠΡΙΝ και ΜΕΤΑ που εχω ερθει απο την Αμερικη , για να μαζευτουμε και να δουμε τι θα γινη με τις εκλογες .............ΔΕΝ πηρα μια απαντηση για οριστικη ημερομηνια απο κανεναν ............και ακομα ΠΕΡΙΜΕΝΩ...............Το τι γινεται δεν εχω ιδεα ......Ειμαι στο περιμενε!!!!!!!!!!!!!!Να δουμε ..........!!!!!!!......Μονη μου δεν μπορω να κανω και κατι......νομιζω η δικαιολογια .....η κριση ..περασε . ..αυτα.. ..απλα και εγω καπου ...τα αφησα και που με τοση ορεξη αρχισα και ειναι κριμα!! και δεν ειναι η δικαιολογια μου , μπαινω στο φορουμ , παρακολουθω οχι ομως τοσο συχνα οπως πριν

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by admin »

Πιστεύω Αντζυ ότι εάν ο Κώστα, ο Χάρης και εσύ κανονίσετε μια συνάντηση και ετοιμάσετε για να παραδώσετε τον σύνδεσμο να κάνουμε όλοι μαι προσπάθεια να βρεθεί κόσμος για τις εκλογές και να το βάλουμε μπροστά.

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: C.A.B.A.C

Post by angiec »

admin wrote:Πιστεύω Αντζυ ότι εάν ο Κώστα, ο Χάρης και εσύ κανονίσετε μια συνάντηση και ετοιμάσετε για να παραδώσετε τον σύνδεσμο να κάνουμε όλοι μαι προσπάθεια να βρεθεί κόσμος για τις εκλογές και να το βάλουμε μπροστά.

πως να κανονιστει Αριστε να βαλω ημερομηνια μονη μου εφοσον οι απαντησεις οταν επιανα τηλ η απαντηση ηταν ......εν να κανονισουμε ......εν να δουμε .......την αλλη εβδομαδα .......τον αλλο μηνα ...παντα κατι ειχε......

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: C.A.B.A.C

Post by admin »

Μιλώντας σήμερα με τον Κώστα Νικολαϊδη ο Σύνδεσμος δέν είναι σε λειτουργία μπορούν να βρεθούν 7- 8 άτομα να μπούν συμβούλιο και να ενεργοποιηθεί άμμεσα θέλουμε 7-8 άτομα που να μπορούν να το τρέξουν . Ο Χρυσόστομος θα μπορούσε να έιανι ένα πιθανό άτομο , ο αντώνης ο ψηλός κανένα παιδί απο Λάρνακα-Πάφο άτε κοπέλια ελάτε κοντά

Κώστας
Posts: 178
Joined: Tue Nov 17, 2009 9:25 am

Re: C.A.B.A.C

Post by Κώστας »

καμετε το να υπαρχουν 2 εκπροσωποι που καθε επαρχεια, ανθρωποι που ψαρευκουν που την ακτη, εν εχουν βαρκες, γυροβολια ψαροτουφεκα δυναμιτες

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από ακτή”