Νεκρός 46χρονος ψαροτουφεκάς στον Κάτω Πύργο

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Νεκρός 46χρονος ψαροτουφεκάς στον Κάτω Πύργο

Post by c.nadiotis »

Αυτο το εκλαμβάνω ως απειλή;
I live my life a breath at a time

ANTONISE
Posts: 81
Joined: Sat Jun 29, 2013 2:19 pm

Re: Νεκρός 46χρονος ψαροτουφεκάς στον Κάτω Πύργο

Post by ANTONISE »

c.nadiotis wrote:Αυτο το εκλαμβάνω ως απειλή;
οπως θελεις παρτο

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Νεκρός 46χρονος ψαροτουφεκάς στον Κάτω Πύργο

Post by c.nadiotis »

Εγώ γράφω εδώ επώνυμα, με όνομα και επίθετο και είμαι πάντα έτοιμος να αναλάβω την ευθύνη για τα λεγόμενα μου. Σου ζητω να δημοσιεύσεις το όνομα και το επίθετο σου για να μπορέσουμε να συζητήσουμε στο επίπεδο που ζητάς.
I live my life a breath at a time

ANTONISE
Posts: 81
Joined: Sat Jun 29, 2013 2:19 pm

Re: Νεκρός 46χρονος ψαροτουφεκάς στον Κάτω Πύργο

Post by ANTONISE »

c.nadiotis wrote:Εγώ γράφω εδώ επώνυμα, με όνομα και επίθετο και είμαι πάντα έτοιμος να αναλάβω την ευθύνη για τα λεγόμενα μου. Σου ζητω να δημοσιεύσεις το όνομα και το επίθετο σου για να μπορέσουμε να συζητήσουμε στο επίπεδο που ζητάς.
δεν εχω να συζητησω τιποτε μαζι σου

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Νεκρός 46χρονος ψαροτουφεκάς στον Κάτω Πύργο

Post by c.nadiotis »

μονο να με απειλάς δημοσια... εύγε είσαι και μέλος της δύναμης....
I live my life a breath at a time

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: Νεκρός 46χρονος ψαροτουφεκάς στον Κάτω Πύργο

Post by gdeme »

Ηρεμηστε κοπελια. Ενας ανθρωπος χαθηκε απο.... ποιος ξερει τι.

Ομως δεν υπαρχει λογος για διχονια.

Αν θελετε να συμβαλουμε ολοι στο να σταματησει αυτη η ιστορια (παρανομο ψαρεμα) ΔΕΝ φτανει να τους πολεμαει ο Γιαννης και ο Κωστης.

Εγω ρωτω δημοσια και περιμενω την απαντηση ΟΛΩΝ τον φορεων που ασχολουνται με την αλιεια (γενικα),

ΠΟΙΑ ΕΙΝΑΙ Η ΕΠΙΣΗΜΗ ΘΕΣΗ ΤΟΥΣ ΩΣ ΠΡΟΣ ΤΗΝ ΠΡΟΤΑΣΗ ΓΙΑ ΔΙΕΡΕΥΝΗΣΗ ΤΟΥ ΣΥΜΒΑΝΤΟΣ ΚΑΙ ΕΦΟΣΟΝ ΥΠΑΡΧΟΥΝ ΕΥΘΥΝΕΣ ΓΙΑ ΠΑΡΑΝΟΜΗ ΑΛΙΕΙΑ ΜΕ ΧΡΗΣΗ ΑΝΑΠΝΕΥΣΤΙΚΗ ΣΥΚΣΕΥΗ , ΧΡΗΣΗ ΠΗΓΗΣ ΦΩΤΙΣΜΟΥ ΚΑΘΩΣ ΚΑΙ ΑΛΙΕΙΑ ΠΕΡΑΝ ΤΗΣ ΔΥΣΗΣ ΤΟΥ ΗΛΙΟΥ ή ΚΑΙ ΧΩΡΙΣ ΑΔΕΙΑ ,ΝΑ ΑΠΟΔΟΘΕΙ ΔΙΚΑΙΟΣΥΝΗ;

Ελα να δουμε τωρα ποσα απιδια βαλει ο σακος

ANTONISE
Posts: 81
Joined: Sat Jun 29, 2013 2:19 pm

Re: Νεκρός 46χρονος ψαροτουφεκάς στον Κάτω Πύργο

Post by ANTONISE »

c.nadiotis wrote:μονο να με απειλάς δημοσια... εύγε είσαι και μέλος της δύναμης....
ακριβως γιαυτο προσεχε τα γραφομενα σου

User avatar
giannis33
Posts: 368
Joined: Tue Jan 25, 2011 12:53 pm
Location: Λευκωσία

Re: Νεκρός 46χρονος ψαροτουφεκάς στον Κάτω Πύργο

Post by giannis33 »

c.nadiotis wrote:Οι μισοί μπουκαλλαες που κάμνουν ψαροτουφεκκο εν μπάτσοι τζαι οι άλλοι μισοί ΟΥΚαες, πε τους τίποτε αν σου βαστά τζαι αν είσαι αρτσιακκης καρφως τους….
Εξίασες τους λιμενικούς Ναδιώτη... :whistle:

User avatar
c.nadiotis
Posts: 814
Joined: Tue May 19, 2009 9:13 am
Location: «Όταν εγκαταλείπεις την επιφάνεια να θυμάσαι ότι ζεις υπό προϋποθέσεις».
Contact:

Re: Νεκρός 46χρονος ψαροτουφεκάς στον Κάτω Πύργο

Post by c.nadiotis »

θίγω ένα θέμα που είναι ταμπού, το ψάρεμα με μπουκάλα, είναι ταμπού γιατί όλοι ξέρουμε τι συμβαίνει αλλα κανένας δεν καταγγέλλει κανένα και οι λόγοι είναι γνωστοί και απλοί γιατί οι παράνομοι είτε είναι αστυνομικοί είτε μόνιμοι του στρατού είτε εταισαν τόσους πολλούς που έχουν πλέον ασυλία, είναι και άλλοι που αν τους καταγγείλεις θα ρθούν νύχτα να σε κάψουν, αν θέλετε διαψεύστε με.
Tο θέμα μου είναι η απροθυμία των αρμοδιων αρχων αυτού του βράχου που ονομάζουμε πατρίδα να εφαρμόσουν την νομοθεσία χρησιμοποιώ την λέξη απροθυμία γιατί δεν θέλω να πιστέψω ότι είναι ανικανότητα.
Δεν πιστεύω ότι ασέβησα προς τον νεκρό και αν φάνηκε κάτι τέτοιο δηλώνω ότι δεν ήταν αυτή η πρόθεση μου, η αφορμή για την δημοσίευση μου ήταν η αναφορά στο άρθρο του ΚΥΠΕ σε αξιωματικό τις αστυνομίας που παρανομούσε (χωρίς να αναφέρεται ότι το ψάρεμα με μπουκάλα είναι παράνομο) και η αναφορά ότι βγήκε από το νερό για να αλλάξει μπουκάλα.
Επιθυμία μου δεν είναι να δημιουργηθούν τριγμοί και αντιπαραθέσεις στον κόσμο των ψαροντουφεκαδων αλλα ίσος μετά και αυτό το τραγικό γεγονός η αστυνομία Κύπρου να αρχίσει να κάνει την δουλειά της.
I live my life a breath at a time

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: Νεκρός 46χρονος ψαροτουφεκάς στον Κάτω Πύργο

Post by gdeme »

c.nadiotis wrote:... αλλα ίσος μετά και αυτό το τραγικό γεγονός η αστυνομία Κύπρου να αρχίσει να κάνει την δουλειά της.
Πλανασαι πλανην οικτρα...

User avatar
giannis33
Posts: 368
Joined: Tue Jan 25, 2011 12:53 pm
Location: Λευκωσία

Re: Νεκρός 46χρονος ψαροτουφεκάς στον Κάτω Πύργο

Post by giannis33 »

Πλανασαι πλανην οικτρα...[/quote]

Ακριβώς έτσι, δεν υπάρχει σωτηρία... :violin:

chrisostomos
Posts: 259
Joined: Sun Oct 24, 2010 6:44 pm
Location: ΙΔΑΛΙΟΝ
Contact:

Re: Νεκρός 46χρονος ψαροτουφεκάς στον Κάτω Πύργο

Post by chrisostomos »

Αν αρχίσουμε να "λυπόμαστε" για τους παράνομους τότε ποιος θα λυπηθεί για τους "νόμιμους" και ευυποληπτους ; λυπάμαι μόνο για την οικογένεια του και τα παιδιά του. Δεν με ενδιαφέρει αν κάποιος είναι ψαροντουφεκας ψαράς κυνηγός ή "εργαζόμενος" από την στιγμή που θα χάσει την ζωή του παρανομοντας απέναντι στο σύνολο των νόμιμων συνανθρώπων για εμένα είναι ένας "εγκληματίας" που από την στιγμή που πήρε το ρίσκο και έθεσε την ζωή του και την οικογένεια του σε δεύτερη μοίρα θα πρέπει να θεωρηθεί "άξιος της μοίρας" του. Όταν δε θύματα "βλακείας" προέρχονται και από τα σώματα ασφαλείας αυτό με εξοργίζει ακόμα περισότερο γιατί από αυτούς περιμένω την απόδοση δικαιοσύνης και εγγύηση της νομιμότητας. Δεν τους βάζω όλους στον ίδιο "κούβα" αλλά και στον αντίποδα 10 χρόνια στην Κύπρο δεν εχω ακούσει κάποια επίσημη έκθεση σχετικά με το τι ποσοστό επιτυχίας είχαν και πόσους συνέλαβαν και τιμώρησαν.
Καλημέρα
Δεν φοβάμαι δεν ελπίζω είμαι παντρεμένος

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Νεκρός 46χρονος ψαροτουφεκάς στον Κάτω Πύργο

Post by Greg »

chrisostomos wrote:Αν αρχίσουμε να "λυπόμαστε" για τους παράνομους τότε ποιος θα λυπηθεί για τους "νόμιμους" και ευυποληπτους ; λυπάμαι μόνο για την οικογένεια του και τα παιδιά του. Δεν με ενδιαφέρει αν κάποιος είναι ψαροντουφεκας ψαράς κυνηγός ή "εργαζόμενος" από την στιγμή που θα χάσει την ζωή του παρανομοντας απέναντι στο σύνολο των νόμιμων συνανθρώπων για εμένα είναι ένας "εγκληματίας" που από την στιγμή που πήρε το ρίσκο και έθεσε την ζωή του και την οικογένεια του σε δεύτερη μοίρα θα πρέπει να θεωρηθεί "άξιος της μοίρας" του. Όταν δε θύματα "βλακείας" προέρχονται και από τα σώματα ασφαλείας αυτό με εξοργίζει ακόμα περισότερο γιατί από αυτούς περιμένω την απόδοση δικαιοσύνης και εγγύηση της νομιμότητας. Δεν τους βάζω όλους στον ίδιο "κούβα" αλλά και στον αντίποδα 10 χρόνια στην Κύπρο δεν εχω ακούσει κάποια επίσημη έκθεση σχετικά με το τι ποσοστό επιτυχίας είχαν και πόσους συνέλαβαν και τιμώρησαν.
Καλημέρα
+10 000
Esox Lucius

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”