ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΤΟΥΣ, ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ!!!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΤΟΥΣ, ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ!!!

Post by (CyBasser) »

Χθεσινή εξόρμηση σε κάποιο από τα φράγματα μας για λίγο σοβαρό ψάρεμα λαβρακιού με τον φίλο C&R. Στις 3 ώρες ψαρέματος, και ενώ σχολιάζαμε πως ήταν απίστευτο να μην έχουμε δει παρανομίες, ο C&R ξαφνικά αγκίστρωσε κάτι που σίγουρα δεν ήταν ψάρι.... Μετά από λίγο βγήκε αυτό........
Attachments
CR1.jpg
CR1.jpg (172.56 KiB) Viewed 4826 times
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΤΟΥΣ, ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ!!!

Post by Greg »

:shock: :shock: :shock: :shock: :o :x ...Pelle miloume gia polla meletimeni ke kalosxediasmeni pagida!! epirete tin mazi sas toulaxiston?
Esox Lucius

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΤΟΥΣ, ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ!!!

Post by (CyBasser) »

CyBasser wrote:Χθεσινή εξόρμηση σε κάποιο από τα φράγματα μας για λίγο σοβαρό ψάρεμα λαβρακιού με τον φίλο C&R. Στις 3 ώρες ψαρέματος, και ενώ σχολιάζαμε πως ήταν απίστευτο να μην έχουμε δει παρανομίες, ο C&R ξαφνικά αγκίστρωσε κάτι που σίγουρα δεν ήταν ψάρι.... Μετά από λίγο βγήκε αυτό........
Η σκαρκά αυτή ήταν πολύ εξελιγμένη. Εκτός από ττέλι, είχε και δίκτυ μέσα ώστε ότιδήποτε΄έμπαινε μέσα να πιάνεται στα σίγουρα. Μέσα στην σκαρκά υπήρχε ένα γατόψαρο ψόφιο πιασμένο στο δίκτυ (από την μυρωδιά δεν ήταν της ημέρας), ένας κοκκινόφτερος μισός (ίσως για δόλωμα), και ένα ζωντανό γατόψαρο, το οποίο ο C&R μαεστρικά απελευθέρωσε. Μετά την απελευθέρωση του γατοψάρου η σκαρκά καταστράφηκε ολοσχερώς τόσο εσωτερικά όσο και εξωτερικά και πετάκτηκε. Ίχνη όμως από την σκαρκά αφέθηκαν εκεί ώστε οι παράνομοι να ξέρουν ότι κάποιος την κατάστρεψε. Αξίζει να σημειωθεί ότι η σκαρκά ήταν στερεωμένη με χοντρό σύρμα στην όχθη, το οποίο ήταν καλά καμουφλαρισμένο! παραξκαλώ όλους τους φίλους ψαράδες όπου βρίσκουν τέτοια "αντικείμενα" να τα καταστρέφουν ώστε να φαίρνουν έστω και ελαφρά πλήγματα στα υποκείμενα που τα χρησιμοποιούν...
Attachments
CR2.jpg
CR2.jpg (135.49 KiB) Viewed 4816 times
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΤΟΥΣ, ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ!!!

Post by caveman »

εμάς οι ταμπέλλες μας στα φράγματα λεν... απαγορεύετε το ψάρεμα χωρίς άδεια.... θωρεί την ο ξένος τζαι γελά αφού στες βόρειες Σλαβικές χώρες οι ταμπέλλες λεν τα πιο ξεκάθαρα τζαι δηναμικά τα πράγματα :arrow:

Image

στα ελληνικά :arrow: ΕΜΠΕΙΚΕΣ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΚΟΛΥΜΠΗ Ή ΨΑΡΕΜΑ-ΘΑ ΣΕ ΠΕΞΩ :!:

από την λίμνη Καλάμιτσα στο Σβίλενγκραντ-Βουλγαρία :arrow: η λίμνη διατίθετε ΜΟΝΟ για οργανομένα σίνολα ΜΟΝΟ για διαγονισμούς ψαρέματος κυπρίνου τζαι έχει ασφάλια που ΖΕΙ στην λίμνη τζαι ΕΙΝΑΙ ΟΠΛΙΣΜΕΝΟΙ :!:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
PrEdAtΩR
Posts: 839
Joined: Fri Nov 23, 2007 11:59 pm

Re: ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΤΟΥΣ, ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ!!!

Post by PrEdAtΩR »

file simera perasa apo ta limpia gia na paro ton skilo peripato

kano attach tin diki mas pinakida tou psarematos

to piso meros tis pinakidas den mporo na to kano post . katalavente ti grafei.
Attachments
limpia.JPG
limpia.JPG (65.2 KiB) Viewed 4874 times

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΤΟΥΣ, ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ!!!

Post by (CyBasser) »

caveman wrote:στα ελληνικά :arrow: ΕΜΠΕΙΚΕΣ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΚΟΛΥΜΠΗ Ή ΨΑΡΕΜΑ-ΘΑ ΣΕ ΠΕΞΩ :!:

από την λίμνη Καλάμιτσα στο Σβίλενγκραντ-Βουλγαρία :arrow: η λίμνη διατίθετε ΜΟΝΟ για οργανομένα σίνολα ΜΟΝΟ για διαγονισμούς ψαρέματος κυπρίνου τζαι έχει ασφάλια που ΖΕΙ στην λίμνη τζαι ΕΙΝΑΙ ΟΠΛΙΣΜΕΝΟΙ :!:
ΑΚΡΙΒΩΣ ΦΙΛΕ. ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΠΙΑ. Μονιμοι φρουροί που να ελέγχουν τι γίνεται. Ξέρω ότι είμαι ρομαντικός και ονειροπολώ, αλλά έφτασα στο σημείο να σκέφτομαι να κάνω δάνειο να αγοράσω χωράφι να το σκάψω να κάμω την δική μου λιμνούλα για εμένα και τους φίλους μου και ας τολμήσει οποιοσδήποτε άλλος να πλησιάσει....
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
bassman
Posts: 391
Joined: Mon Nov 19, 2007 6:19 pm
Location: Nicosia

Re: ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΤΟΥΣ, ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ!!!

Post by bassman »

CyBasser wrote:
caveman wrote:στα ελληνικά :arrow: ΕΜΠΕΙΚΕΣ ΜΕΣΑ ΓΙΑ ΚΟΛΥΜΠΗ Ή ΨΑΡΕΜΑ-ΘΑ ΣΕ ΠΕΞΩ :!:

από την λίμνη Καλάμιτσα στο Σβίλενγκραντ-Βουλγαρία :arrow: η λίμνη διατίθετε ΜΟΝΟ για οργανομένα σίνολα ΜΟΝΟ για διαγονισμούς ψαρέματος κυπρίνου τζαι έχει ασφάλια που ΖΕΙ στην λίμνη τζαι ΕΙΝΑΙ ΟΠΛΙΣΜΕΝΟΙ :!:
ΑΚΡΙΒΩΣ ΦΙΛΕ. ΑΥΤΟ ΠΡΕΠΕΙ ΝΑ ΓΙΝΕΙ ΚΑΙ ΕΔΩ ΠΙΑ. Μονιμοι φρουροί που να ελέγχουν τι γίνεται. Ξέρω ότι είμαι ρομαντικός και ονειροπολώ, αλλά έφτασα στο σημείο να σκέφτομαι να κάνω δάνειο να αγοράσω χωράφι να το σκάψω να κάμω την δική μου λιμνούλα για εμένα και τους φίλους μου και ας τολμήσει οποιοσδήποτε άλλος να πλησιάσει....
Είμαι μέσα. Θα τοποθετήσω εγώ την ηλεκτρική περίφραξη!!!!!!!! :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
I'd rather be fishing!

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΤΟΥΣ, ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ!!!

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Το "χωραφουδιν" εχω το :roll: :roll:
Ειναι 6 σκαλες (8000 τ.μ. περιπου) ακριβως πανω στο νερο στο φραγμα της ΑΧΝΑΣ.
Επειδη ειμαι και εγω "ονειροπολος" το αγορασα τοτε που κατασκευαστηκε το φραγμα για να το κανω "flight pond" για υδροβια πουλια και λιμνη εκτροφης specimen carp :idea: :idea:
Απο το 1986 μεχρι σημερα δεν καταφερα τιποτε :oops: :oops: :oops: αφου η γνωστη απαντηση ειναι οτι ΔΕΝ εχουμε νερο για αλλες χρησεις :twisted: :twisted: :twisted:
Μερικες φορες μαλιστα ενοιωσα να με θεωρουν ....λλο που ασχολουμαι :cry: :cry:
Αν θελετε ελατε να δοκιμασουμε μαζι :arrow: :arrow:

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΤΟΥΣ, ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ!!!

Post by caveman »

PrEdAtΩR wrote:file simera perasa apo ta limpia gia na paro ton skilo peripato

kano attach tin diki mas pinakida tou psarematos

to piso meros tis pinakidas den mporo na to kano post . katalavente ti grafei.


.....................πάμεν κατά διαόλου οξά εν πάμεν :?: :?: :?: :lol: :lol: :lol:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΤΟΥΣ, ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ!!!

Post by Greg »

mia mikri kiniti monada afalatwsis kostizei guro sta 30 000 euro..piannis xorigia pu tin kuvernisi to 55% omws ara dias kapou stis 12 000 ke exis oso nero thelis :twisted:
Esox Lucius

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΤΟΥΣ, ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ!!!

Post by Greg »

ehahahaahhaha polli gellio oi pinakides.... H diki mas me twn voulgarwn lol
Esox Lucius

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΤΟΥΣ, ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ!!!

Post by caveman »

Greg wrote:mia mikri kiniti monada afalatwsis kostizei guro sta 30 000 euro..piannis xorigia pu tin kuvernisi to 55% omws ara dias kapou stis 12 000 ke exis oso nero thelis :twisted:

Ωραίος :!: :twisted: :lol:

ε.....τόσες δεξαμενές που έχει... με λίγην έρεβνα πιστεύκω εννάβρουμεν καμιάν που να μεν καταναλόνεται πλήρως το νερό τζαι σε σινενόηση με την τοπική κοινότητα να την νοικιάσουμε :D :D :D να κάμουμεν τζαι μιαν "ανεπίσημη" εισαγογή από την αγαπημένη Φλοριδα :twisted: :twisted: τζαι μια χαρά θα είμαστεν :P :P
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΤΟΥΣ, ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ!!!

Post by (CyBasser) »

caveman wrote:
Greg wrote:mia mikri kiniti monada afalatwsis kostizei guro sta 30 000 euro..piannis xorigia pu tin kuvernisi to 55% omws ara dias kapou stis 12 000 ke exis oso nero thelis :twisted:

Ωραίος :!: :twisted: :lol:

ε.....τόσες δεξαμενές που έχει... με λίγην έρεβνα πιστεύκω εννάβρουμεν καμιάν που να μεν καταναλόνεται πλήρως το νερό τζαι σε σινενόηση με την τοπική κοινότητα να την νοικιάσουμε :D :D :D να κάμουμεν τζαι μιαν "ανεπίσημη" εισαγογή από την αγαπημένη Φλοριδα :twisted: :twisted: τζαι μια χαρά θα είμαστεν :P :P
M E Σ Α
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΤΟΥΣ, ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ!!!

Post by (CyBasser) »

PrEdAtΩR wrote:file simera perasa apo ta limpia gia na paro ton skilo peripato

kano attach tin diki mas pinakida tou psarematos

to piso meros tis pinakidas den mporo na to kano post . katalavente ti grafei.
Σε ποιά από τις δύο μεριές του φράγματος είναι η ταμπέλλα? ίσως να πρέπει να τα κάμουμε ποστ να φαίνονται τα ρεζιλίκια....
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: ΑΥΤΟΙ ΤΟ ΒΙΟΛΙ ΤΟΥΣ, ΕΜΕΙΣ ΤΟ ΔΙΚΟ ΜΑΣ!!!

Post by caveman »

...επρότινα το τζαι στην σηνάντηση που είχαμεν........ εγώ πάντος υποστιρίζω πολλά τούντην ιδέα της δεξαμενής :!: :D :D :D :D

==========================================================================================================
Greg wrote:ehahahaahhaha polli gellio oi pinakides.... H diki mas me twn voulgarwn lol
...ρε επεία μια φορά με τον άλλον τον πελλό, ψάρεμα σε ένα κομμάτι ενός ποταμού που είναι περιφραγμένο τζαι πλερώννεις για να μπείς τζαι εν πολλύν το ψάρι τζιμέσα... οι πινακίδες που είχαν πόξω σε ούλλην την περίφραξη, εγράφαν :arrow:
ΑΠΑΓΟΡΕΥΕΤΑΙ Η ΕΙΣΟΔΟΣ :!:
ΟΠΛΙΣΜΕΝΗ ΦΡΟΥΡΑ :!:
ΣΤΑ 50 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΟΝ ΦΡΑΧΤΗ ΠΗΡΟΒΟΛΟΥΜΕ :!: ............ :lol: :lol: :lol:

στο τέλος εν επιάσαμεν τπτ εκτός που διάφορα μικρά κυπρινοειδοί αλλά εκάμαν μου εντύποση οι νεροπόντιτζοι, μιάζουν πολλά με κάστορες αλλά έχουν ουρά ποντικού τζαι ήταν γεμάτοι τόποι... αν ήταν δαμέσα ήταν να πεθάνουν πεντακόσιες φορές ως τωρά πού τες ψατζιές :P :oops: :x
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”