Είσοδος στο Crowne Plaza

Frangiskos
Posts: 21
Joined: Sun Oct 14, 2012 4:31 pm
Location: Μουταγιάκα, Λεμεσός

Είσοδος στο Crowne Plaza

Post by Frangiskos »

Συνάδελφοι ψαράδες καλή σας μέρα!! Θα ήθελα σας παρακαλώ πολύ να μου πείτε ποιού ήταν η ιδέα να χρεώνονται οι ψαράδες της Λεμεσού(όσοι ρίχνουν τα σκάφη τους από το Crowne Plaza) 5 ευρώ κάθε φορά που μπαίνουν...Ο άνθρωπος που κόβει τα εισητήρια για το παρκάρισμα μου είπε ότι το κανόνισε ο σύνδεσμος ερασιτεχνών ψαράδων μαζί με τον δήμο Λεμεσού... Μπορεί κάποιος να μου πεί αν αληθεύει αυτό??Δίνουμε τόσα σε άδειες και τώρα ήρθαν να μας χρεώσουν και γι' αυτό...Αν είναι δυνατόν..Δημόσια παραλία και να πληρώνουμε 5 ευρώ όποτε ρίχνουμε σκάφος ή 50 ευρώ για όλο τον χρόνο...Σας παρακαλώ μπορείτε να μου δώσετε περισσότερες πληροφορίες για το θέμα αυτό??

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Είσοδος στο Crowne Plaza

Post by admin »

Φραγκίσμο μου δέν γίνετε να θέλουμε και την πίττα ολόκληρη και τον σκύλο χορτάτο. Ο Δήμος Λεμεσού έβαλε φρουρό εκεί για να επιτρέπει μόνο σε αυτοκίνητα με τρολεϊ να μπαίνουν μέσα και να μην μας κλείνουν οι κολυμβητές μέσα όπως γίνετε τις άλλες μέρες της βδομάδας. Αν πήγαινες εκεί πέρσι που δέν έιχε φρουρό θα αντιλαμβανόσουν το πρόβλημα. Να ρίχνεις βάρκα η ώρα 5 το πρωί να βγαίνεις η ώρα 10 και να μην μπορεις να φύγεις μέχρι τις 1 το μεσημέρι γιατί τα αυτοκίνητα των κολυμβητών των παγοτάρηδων και του κάθε ενός πουτ θέλει να σταθμεύση αν είανι δυνατό μέσα στο νερό μας έκλεισε τον δρόμο. Έτσι λοιπόν απο Ιούνιο μέχρι τέλος Σεπτεβρίου κάθε Σαββατοκυρίακο υπάρχει φρουρός και για να καλύπρονται τα έξοδα όσοι χρησιμοποιούν την ράμπα δίνουν είτε 50 ευρώ για όλη την περίοδο είτε 5 ευρώ κάθε φορά που πάνε. Είναι απο τις λίγες γλίστρες στην Κύπρο που λίγα μέτρα δίπλα απο την ράμπα υπάρχει χώρος στάθμευσης για το τρόλεϊ και το αυτοκίνητο και για να υπάρχει και να μην γεμίζει απο κολυμβητές αυτός είανι ο μόνος τρόπος. Της άδειες και τα λοιπά που ανάφερες δέν τα πληρωνουμε στον Δήμο Λεμεσού ο οποίος πληρώνει υπαλλήλους και υπηρεσίες για να έχουμε τόπο να ρίχνουμε το σκάφος μας αλλά στο Τμήλα Αλιείας και στο Τμήμα Εμπορικης Ναυτιλίας. Τώρα αν το πρόβλημα είναι τα 5 ευρώ μπορείς κάλλιστα να πηγαίνει να ρίχνεις απο το Σοδαπ αν υπάρχει νερό και αν..... . Επίσης η παραλάι έχει αποχαρακτηρίστεί απο περιοχή λουομένων ακριβώς για αυτό το λόγω.
Attachments
με φρουρό
με φρουρό
2.JPG (70.02 KiB) Viewed 8926 times
χωρίς φρουρό
χωρίς φρουρό
1.JPG (54.05 KiB) Viewed 8922 times

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Είσοδος στο Crowne Plaza

Post by AggelosLRK »

μακαρι να ηταν ετσι παντου

stelios kleanthous
Posts: 98
Joined: Tue Jun 12, 2012 5:56 pm

Re: Είσοδος στο Crowne Plaza

Post by stelios kleanthous »

Αριστε θα συμφωνισω μαζι σου μεχρι το θεμα του χορου σταθμευσης. με τις βαρκες που ειναι αγγιροβολημενες τι θα γινει? ναι να δωσω 5 ευρο καθε φορα που θα μπαινω αλλα να μπορω να μπαινω και να μπορω να βγενω και οχι να κανω μανουβρες να μην χτηπησω καποια βαρκα........ :x

Frangiskos
Posts: 21
Joined: Sun Oct 14, 2012 4:31 pm
Location: Μουταγιάκα, Λεμεσός

Re: Είσοδος στο Crowne Plaza

Post by Frangiskos »

Ένα λεπτό....Πρώτα απ'όλα τζίνο το πράμα ένεν ράμπα...εν ένας θάνατος...Μια φορά επίαμε να ρίξουμε το σκάφος που τζιαμέ τζαι επία τζιλιτός μέσα εδιάλισα τα πόθκια μου...Τωρά όσο για την χρέωση..Με το να χρεώνουν τους ψαράδες νομίζω απλά θέλουν να τους θκιόξουν που τζιαμέ...Παρά να χρεώνουν εμάς τους ψαράδες καλύτερα να χρεώνουν τους λουόμενους που παρκάρουν τζιαμέ....Αφού όπως είπες φίλε μου υπάρχει ράμπα για να ρίχνουμε σκάφη...Αν είναι για τους ψαράδες καλό, τότε να πληρώνουμε είσοδο και όχι έξοδο όπως γίνεται..

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Είσοδος στο Crowne Plaza

Post by AggelosLRK »

Παιδια πληρωνετε ο ανθρωπος που λεει στους λουωμενους να μην παρκαρουν εκει,τι αλλο πρεπει να γινει? Τα 5ευρ πανε στον υπαλληλο ουσιαστικα για μια περιοδο 3-4 μηνων μετα ειναι κανονικα ελευθερο για ολους.
Μα παντα να βρισκουμε κατι να μουρμουρουμε

Frangiskos
Posts: 21
Joined: Sun Oct 14, 2012 4:31 pm
Location: Μουταγιάκα, Λεμεσός

Re: Είσοδος στο Crowne Plaza

Post by Frangiskos »

Εν να δείξει η πορεία πάντως πως εν να πάει το πράμα γιατί αν δεν κάμνω λάθος κάτι παρόμοιο είχε γίνει με μια μπάρα πριν 2 χρόνια νομίζω την οποία εδιαλύσαν.. Τέλος πάντων καλό μήνα να έχουμε και καλές ψαριές μάγκες!!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Είσοδος στο Crowne Plaza

Post by admin »

Ακριβώς φίλε φρανγίσκο επειδή είμαστε γαούρκα και αν δέν μας δώσουν με το κουρπάτζι πουπάνω εν μαθαίνουμε πρέπει να έχει άνθρωπο εκεί να αστυνομεύει γιατί όσες ταμπέλες και να βάλουμε , όσες μπάρες και να μπούνε ο Κυπράιος εν Κυπραίος. Παρκάρουν τα αυτοκίνητα με τα τρολεϊ πάνω στην ράμπα και φεύγουν, κατεβαίνουν 3 άτομα με 3 αυτοκίνητα να πάνε μαζί ψάρεμα και πιάνουν 3 χώρους στάθμευσης, και πολλά άλλα. Τώρα ώς αναφορά για την ράμπα κάθε χρόνο την καθαρίζουμε έχουμε κάνει ράμπα έχουμε βάλει λάστιχα και πολλά άλλα.
Attachments
P4240449.JPG
P4240449.JPG (68.77 KiB) Viewed 8832 times

Frangiskos
Posts: 21
Joined: Sun Oct 14, 2012 4:31 pm
Location: Μουταγιάκα, Λεμεσός

Re: Είσοδος στο Crowne Plaza

Post by Frangiskos »

Βλέπω τα φίλε μου..Και τα λάστιχα θυμούμαι τα και κάποιοι εξυπνόβλακες εδιαλύσαν τα.δυστυχώς εν να συμφωνήσω μαζί σου.Εν η φύση του Κυπραίου...

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

Είσοδος στο Crowne Plaza

Post by belluga »

admin wrote: Παρκάρουν τα αυτοκίνητα με τα τρολεϊ πάνω στην ράμπα και φεύγουν,
τουτον ειδαμεν το τζαι μαζι Αριστε την μερα με την σφυρνα του jigging


Sent from my iPhone using Tapatalk

Captain_HX
Posts: 49
Joined: Mon Jul 05, 2010 6:01 pm

Re: Είσοδος στο Crowne Plaza

Post by Captain_HX »

[2="admin"Τώρα ώς αναφορά για την ράμπα κάθε χρόνο την καθαρίζουμε έχουμε κάνει ράμπα έχουμε βάλει λάστιχα και πολλά άλλα.[/quote]

Όταν λες την καθαρίζουμε εννοείς το Δημαρχείο; Ή κάποιος άλλος φορέας;

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Είσοδος στο Crowne Plaza

Post by admin »

εθελοντες ερ. ψαραδες κυριως

Captain_HX
Posts: 49
Joined: Mon Jul 05, 2010 6:01 pm

Re: Είσοδος στο Crowne Plaza

Post by Captain_HX »

admin wrote:εθελοντες ερ. ψαραδες κυριως
Μπράβο στα παιδιά που έδωσαν από το ελεύθερο τους χρόνο για να κάνουν κάτι καλό απ' τό οποίο επωφελούνται όλοι όσοι χρησιμοποιούν την ράμπα. :clap: :clap: :clap: :clap: :clap:

Θα ήταν χαρά μου να βοηθήσω σε μελλοντικούς καθαρισμούς ή σε άλλες εθελοντικές κινητοποιήσεις που αφορούν την θάλασσα και το ψάρεμα.

User avatar
I_AM_BLUE
Posts: 80
Joined: Fri Apr 10, 2009 8:21 am

Re: Είσοδος στο Crowne Plaza

Post by I_AM_BLUE »

Εκαταργήθηκε το μέτρο??
Επήα εχτές για πρώτη φορά φέτος στην ράμπα...
Είχα ετοιμάσει τζαι το πεντάευρο μου, αλλά δεν υπήρχε κάποιος έλεγχος.. Εδυσκολέυτηκα να έβρω και τόπο να αφήσω το τρόλλει...
Όσο για μετά, μανουβρες με πισινές με το τρόλλει μέσα σε παρκαρισμένα αυτοκίνητα, για να καταφέρω να πάω να φκάλω την βάρκα....
:violin:

Εν στον δήμο που ανήκει ο χώρος έννενς? Εννεν ο δήμος που έβαλε την ταπέλλα?
Ας καθιερώσει εξώδικο 15 ευρώ σε όποιο αυτοκίνητο δεν έχει τρόλλει, τζαι ούτε άθρωπος χρειάζεται ούτε τίποτε...
Τζαι να πληρώνουν οι παρανομούντες όι οι νόμιμοι χρήστες!!
Εκάμαν το για εμάς, που εν τόσα λεφτά που τους διούμεν για να έχουμε μια Γαμ%@..νη βαρκούα..
"Τα περισσότερα ψέματα λέγονται, ΠΡΙΝ από τις Εκλογές, ΚΑΤΑ την διάρκεια του Πολέμου, και.... ΜΕΤΑ το Ψάρεμα!"

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Είσοδος στο Crowne Plaza

Post by admin »

Κοπέλια ένα τηλέφωνο στον Δήμο Λεμεσού θα βοηθήσει όσοι μπορείτε 25884329 όσο περισσότερη πίεση τόσο το καλύτερο

Post Reply

Return to “Ψάρεμα από σκάφος”