Μας πετούν σιγά σιγά έξω απο την θάλασσα

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
Post Reply
User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Μας πετούν σιγά σιγά έξω απο την θάλασσα

Post by admin »

όπως ήταν αναμενόμενο οι Κύριοι του Τμήματος Αλιείας με την καθοδήγηση κάποιων άλλων κυρίων προσπαθούν να πετάξουν τους ερασιτέχνες έξω απο την θάλασσα. Σε λίγο καιρό η επιτρεπόμενη περιοχή για ερασιτεχνική αλιεία θα είναι αμμώδης περιοχές να πιάνουμε χάντρες . http://www.moa.gov.cy/moa/dfmr/dfmr.nsf ... penelement
Δέν πρέπει να επιτρέψουμε καμια διάκριση για δήθεν λόγους προστασίας του περιβάλλοντος

Neos
Posts: 170
Joined: Wed Jun 06, 2012 10:52 am

Re: Μας πετούν σιγά σιγά έξω απο την θάλασσα

Post by Neos »

Εγω δεν εχω προβλημα να γινουν καποιες περιοχες προστατευομενες αλλα να γινουν σωστα και οπως δεν θα μπορουμε εμεις σαν εραστιτεχνες να παμε να μεν μπορει κανενας

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Μας πετούν σιγά σιγά έξω απο την θάλασσα

Post by angiec »

admin wrote:όπως ήταν αναμενόμενο οι Κύριοι του Τμήματος Αλιείας με την καθοδήγηση κάποιων άλλων κυρίων προσπαθούν να πετάξουν τους ερασιτέχνες έξω απο την θάλασσα. Σε λίγο καιρό η επιτρεπόμενη περιοχή για ερασιτεχνική αλιεία θα είναι αμμώδης περιοχές να πιάνουμε χάντρες . http://www.moa.gov.cy/moa/dfmr/dfmr.nsf ... penelement
Δέν πρέπει να επιτρέψουμε καμια διάκριση για δήθεν λόγους προστασίας του περιβάλλοντος

Και εμείς εν να κάτσουμε να τους θωρούμε ως συνήθως ????? :oops: :oops: ...........η.......να τους τα αφήσουμε πιλάφι ....για να αλωνίζουν ..... !!!!!!!!! Αριστε εν καιρός να κάνουμε μια ΓΕΝΙΚΗ ΣΥΓΚΕΝΤΡΩΣΗ ....ΚΑΙ ΠΙΟ ΔΡΑΣΤΙΚΑ ΜΕΤΡΑ . ΝΑ ΚΑΛΕΣΤΟΥΝ ΚΑΙ ΤΑ ΑΡΜΟΔΙΑ ΤΜΗΜΑΤΑ .

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Μας πετούν σιγά σιγά έξω απο την θάλασσα

Post by admin »

Κανένας δέν έχει πρόβλημα να γίνουν κάποιες περιοχές προστατευόμενες αλλά το θέμα δέν έιανι μόνο να γίνουν αλλάνα αστυνομεύονται και να προστατεύονται απο όλους όχι μόνο απο τον ερασιτέχνη

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Μας πετούν σιγά σιγά έξω απο την θάλασσα

Post by angiec »

admin wrote:Κανένας δέν έχει πρόβλημα να γίνουν κάποιες περιοχές προστατευόμενες αλλά το θέμα δέν έιανι μόνο να γίνουν αλλάνα αστυνομεύονται και να προστατεύονται απο όλους όχι μόνο απο τον ερασιτέχνη

Μα αυτό είναι Άριστε.........ΕΧΤΟΣ ΚΑΙ ΑΝ ΕΛΕΙΨΑΝ ΤΑ ΨΆΡΙΑ ΤΟΥ ΖΗΝΟΒΙΑ ....ΚΑΙ ΘΕΛΟΥΝ ΤΗΝ ΑΠΟΛΚΕΙΣΤΙΚΟΤΗΤΑ ΤΗΣ ΠΕΡΙΟΧΗΣ .........ΕΓΩ ΠΑΠΑΣ ..ΕΓΩ ΤΑΤΑΣ

gdeme
Posts: 539
Joined: Sun Jan 20, 2008 2:56 pm

Re: Μας πετούν σιγά σιγά έξω απο την θάλασσα

Post by gdeme »

Εγω πάλι αν και δεν διαβασα ολη την παρουσιαση τοποθετουμε ως εξης:

ΝΑΙ στα Παρκα (πρεπει να δημιουργηθουν τουλαχιστον 4)
ΝΑΙ στην αστυνομευση των παρκων με βαρια προστιμα στους παρανομουντες για να μην τολμησουν καν να μπουν στοκ κοπο.

Αυτο μπορει να μας το εγγυηθεί καποιος?

Οι υπολοιπες λεπτομεριες, οπως ζωνες, εκταση και ολα τα συναφη τα βρισκουν οι ειδικοι.

Δεν μας ειπαν ομως βαση ποιων κριτηριων θα βγαλουν τα ματια τους οι επαγγελματιες για το ποιο θα μπαινουν μεσα και ποιοι εξω? :lol: :lol: :lol: Εκει να δεις γελια. Μακαρι να προχωρησει η κουβεντα και θα γελασει και το παρδαλο κατσικι

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”