ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
Neos
Posts: 170
Joined: Wed Jun 06, 2012 10:52 am

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by Neos »

Εχω ακριβως την ιδια απορια αφου αν παν μια κυριακη στο κουρη η γερμασογεια εν να φκαλουν πολλα παραπανω που κεινα που φκαλουν που τους δρομους .
Αλλα ενταξει στους δρομους τουλαχιστον σωζουν και ζωες

B.RIZZINI
Posts: 37
Joined: Mon Aug 20, 2012 1:19 pm

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by B.RIZZINI »

admin wrote:Ψές μετά απο μια πολύ κοπιαστική μέρα στην δουλεια΄έιπα να πάω να spinnaro για καμιά ώρα να ηρεμήσει λίγο το μυαλό μου, πήγα στις πέτρες στην αρχή του Lady's mile στγν Λεμεσό. Μέσα στο ψοφόκρυο όσο και κατάφερα να στερεώσω την καλαμαριέρα με το παράμαλο (εν επιαναν ) τα δάκτυλα . Τελικα΄αφού φώτισα και την καλαμαριέρα μου με το ειδικό φαναράκι που αγοράσα!!!! :) ξεκίνησα τις βολές. Σε κάποια φάση μετά παο 10 λεπτά νασου 2 αυτοκίνητα να παρκάρουν εκεί έξω και μετά παο 5-6 λεπτά βλέπω :shock: :shock: δυο ψαροντουφεκάδες με τα φανάρια να έρχονται πρός το μέρος μου. Μαζεύω τα πράγματα μου και φεύγω.

βήμα πρώτο) τηγλεφωνό στον υπέυθυνο της πάταξης της λαθραλιείας στο κινητό του Δέν απάντά[/b
]Βήμα Δεύτερο ) Τηλεφωνό στο τμήμα αλιείας στην Λεμεσό να δώ μπάς και έχουν το τηλέφωνο γυρισμένο κάπου Καμία ανταπόκριση
Βήμα Τρίτο παίρνω τηλέγωνο ένα φίλο που δουλεύει στο Λιμενικό εκεί στο Νέο Λιμάνι. Μου λέει φίλε μόλις σχόλασα, του λεώ πιάσε κανένα συνάδελφο σου να ΄πιάσωι , μου λέει αν πιάσω θα με βρίζουν πιάσε εσύ τον υπέυθυνο αξιωματικό
Βήμα τέταρτο Πιάνω τον υπεύθυνο αξιωματικό λέω του την υπόθεση, λέει μου φίλε μου εν περιοχή των εγγλέζων πιάσε τηλέφωνο το SBA, (τωρά η λιμενική που τσιαμέ ήταν περίπου 500 μέτρα)
Βήμα Πέμπτο, Πιάνω το SBA , λέω του την θπόθεση λέει μου γιατί φίλε μου απαγορεύεται το ψάρεμα την νύχτα, Ναι ρε κουμπάρε απαγορεύεται , ε πιάσε την λιμενική λέει μου

Έκλεισα το τηλέφωνο επεία σπίτι άναψα το τζάκι, τσε λέω πραγματικά εν έχουμε υπόθεση δαμέσα!~!!!

το ιδικο φαναρακι που αγορασες ινε ιδανικο για να φορτιζις καλαμαριερες??? :idea:

stelios kleanthous
Posts: 98
Joined: Tue Jun 12, 2012 5:56 pm

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by stelios kleanthous »

προχτες κυριακη πηγαμε ενα περιπατο για ψαρεμα εδω κοντα (Αριστε ξερεις που.....) μετα φηγαμε για λιγη ωρα περιπου 40 λεπτα και ξαναπηγαμε στο σημειο. οταν κοντεψαμε βλεπαμε κατι σαν φισαλιδες και αλλα περιεργα στο νερο, και σκεφτηκαμε με τον συντροφο οτι ηταν ψαρια και πως θα τα ψαρευαμε με jigging η' trolling........
και ξαφνικα εμφανιζονται 3 δυτες ΜΕ ΜΠΟΤΙΛΙΕΣ.................... ΧΩΡΙΣ ΣΗΜΑΔΟΥΡΕΣ ΧΩΡΙΣ ΤΙΠΟΤΕ ΚΑΙ ΗΤΑΝ ΣΕ ΣΗΜΕΙΟ ΠΟΥ ΠΕΡΝΟΥΝ ΠΛΟΙΑ.
Πεστε μου τι θα γινοταν αν εσκοτονα κανενα που τους τρεις.

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by admin »

είχαν και ψαροντούφεκα?

User avatar
ΚΥΡΙΑΚΟΣ
Posts: 69
Joined: Sat Apr 25, 2009 12:44 pm

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by ΚΥΡΙΑΚΟΣ »

Ψαροτουφεκκα ειχαν κατι αλλα κοπελια που ειδα εγω μεσα στον ακαμα κανενα δυο χιλιομετρα μεσα που τα λουτρα και τρα βουσαν και τη σημαδουρα τους κανονικα σαν να μην ηταν ΜΑΗΣ :evil: .

stelios kleanthous
Posts: 98
Joined: Tue Jun 12, 2012 5:56 pm

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by stelios kleanthous »

οταν τους ρωτησα μου ηπαν οτι τους επεσε μια ζωνη και εβουτησαν να την εβρουν.

User avatar
MARIOSE
Posts: 105
Joined: Fri Mar 15, 2013 10:01 am

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by MARIOSE »

Κοίτα ατυχία ρε, να τους ππέσει η ζώνη...τσ τσ τσ :liar:

Τζιαι σαν την εγυρεύκαν ήρταν τζιαι 2-3 ψάρκα τζιαι εκαρφωθήκαν μόνα τους πας στο ψαροτούφεκκο ρε γμτ!! :shock: :o ...

Άμα είσαι άτυχος είσαι ρε φίλε μου...

(μάλλον άτυχοι είμαστε εμείς που εγεννηθήκαμε μαζί με τόσους γάρους)...
Fishing is a relaxing & exhilarating sport

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by AggelosLRK »

Τουτον πραγμα ολοι να ψαρευκουμε τον μαη και οι ψαροτουφεκαδες οχι, με αφηνει καθετα διαφωνο!
Η να τον καμουν για ολους η για κανεναν,
μιλοσφουγγισματα..

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by belluga »

AggelosLRK wrote:Τουτον πραγμα ολοι να ψαρευκουμε τον μαη και οι ψαροτουφεκαδες οχι, με αφηνει καθετα διαφωνο!
Η να τον καμουν για ολους η για κανεναν,
μιλοσφουγγισματα..
+10000000


Sent from my iPhone using Tapatalk

Sorkomanis
Posts: 436
Joined: Mon Nov 01, 2010 12:38 pm
Location: Λευκωσία

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by Sorkomanis »

εψές για καστιν στον πρωταρα. φτάνουμε μόλις είχεν πεσει το φως, 2 με προβολεις μέσα, ολοισια καταγγελία. έχω καταχωρημένους όλους τους αριθμούς για όλες τις επαρχίες απο μια λιστα κινητά που έβαλε κάποιος στο φόρουμ πέρσι μετα που συνενόηση με το ταθε, και οτι οι ανθρώποι εννα απαντουν και μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα μπλα. με απάντησεν, με έπιασεν πισω. τελοσπαντον.

μετα λιμενική παραλιμνίου. φιλε ειμαι τάδε περιοχή και έχει 2 μεσα με προβολείς λαλώ του. έφαε 2-3 λεπτα να του εξηγήσω που ακριβός που (μπορει κάλλιστα να εγόραζεν χρόνο)... και μετά άρκεψεν μου... ειδετε ψαροτούφεκκα... είσαστε σίγουροι? (πρότο πέξιμο) μπορει να είναι σχολή επιδει έχουμε σχολες καταδύσεων σε τζινι την περιοχή (δευτερο πέξιμο), λαλώ του 2 πλασματα ενι και ο ένας εν 100 μετρα μακρια που τον αλλον, ο ενας καταμήκος των βράχων και ο αλλος εν μεσα. μα κοίταξε λαλει μου μπορει να εχάσαν τιποτε και να το ψάχνουν... :evil: :evil: ε δαμε εσπασαν τα νευρα μου, δεν επιστευκα τι μου λαλούσεν ο αθρωπος... αν μπορείτε να ρθείτε και απο το τμήμα για μια κατάθεση... :evil: :evil: μπορει να εξερευνούν το βυθό :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted: :twisted:

εκατάφερε να με κάμει να θέλω απλα να κλείσω το τηλέφωνο, εν εμπορουσα να συζητήσω αλλον με τούτον τον αθρωπο. ντάξει λαλεί, να το αναφέρουμε στο ταθε και μπλα μπλα. αν ειδετε εσεις το ταθε ειδα το τζιε εγω.

μετα που 2 ώρες οι δυο μέσα εγιναν τρείς
Πείτε ΌΧΙ στις μαλάγρες, μπασμούς και ψαροτροφες:)

inglese.fishing
Posts: 279
Joined: Wed Sep 15, 2010 11:00 pm

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by inglese.fishing »

ρε φίλε αφού δεν υπάρχει κάποιο σωστά οργανωμένο σώμα να τρέξει όποιο θέμα προκύπτει. Δεν υπάρχει καμία πίεση προς λιμενική και τμήμα αλιείας. Βασικά ήρθε το τέλος εδω και 4-5 χρόνια απλά δεν το παραδεχόμαστε.

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by admin »

ποιά λιμενική? ποιό τμήμα αλιείας? εγώ προσωπικά σταμάτησα να ασχολούμε μαζί τους όταν διαπίστωσα ότι δεν έχουν καμία υπόθεση στο θέμα αστυνόμευση , όταν βλέπεις νυχτερινιούς ψαροτνουφεκάδες με μπουκάλες να ψαρεύουν και ειδοποιάς και την λιμενική και το τμήμα αλιείας και κανενός να μην ιδρώνει το αυτί του τότε καλυνήχτα

User avatar
renos_g9
Posts: 70
Joined: Wed Mar 05, 2008 9:40 pm

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by renos_g9 »

εν γι αυτο που εν εμεινε ψαρι ουτε για δειγμα :x τουτοι ουλλοι οι νυχτερινοι ψαροτουφεκαες τζαι τουτοι με τα διχτυα 20 μετρα που την ακτη εφασιν 1000 καταγγελειες τζαι η λιμενικη, η αστυνομια, βασικα γενικα η κυβερνηση, τιποτε εν καμνουν :x :x :x
ΤΖΙΕΙΝΟΣ ΠΟΥ ΜΠΑΙΝΕΙ ΤΖΙΑΙ ΕΛΑΛΕΙ ΜΕ ΓΕΙΑ ΣΟΥ, ΜΕ ΚΑΛΩΣ ΤΟΝ. ΣΤΟ ΠΑΝΑΫΡΙΝ ΕΠΑΡΤΟΝ ΤΖΙΑΙ ΟΣΑ ΣΟΥ ΔΩΣΟΥΝ ΔΩΣΤΟΝ.... ΤΖΙΑΙ ΤΖΕΙΝΟΝ ΠΟΥ ΤΟΝ ΣΙΕΡΕΤΑΣ ΤΖΙΑΙ ΕΝ ΣΟΥ ΠΟΛΟΕΤΑΙ ΣΤΟ ΠΑΝΑΫΡΙΝ ΧΑΡΙΣ' ΤΟΝ ΑΝ ΔΕΙΣ ΠΩΣ ΕΝ ΠΟΥΛΙΕΤΑΙ

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by Giorkos »

κοπέλλια....

μεν είσαστε πιεστικοί....

εν Άουστος τζαι ο κόσμος είτε εν άδεις, είτε σε αδράνεια λόγο του καύσωνα....

τώρα να λασκάρουν νάκκον οι πυράες τζαι θα αντακώσει καταγγελίες το ΤΑΘΕ....

και για τους άπιστους Θωμάδες...



http://www.cyprusfishingmagazine.com/fo ... E%B8%CE%B5..
:wink:

Enjoy !!!!
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

Κώστας
Posts: 178
Joined: Tue Nov 17, 2009 9:25 am

Re: ΔΈΝ ΈΧΟΥΜΕ ΥΠΌΘΕΣΗ

Post by Κώστας »

αλοπος εισαι βαλτος ρε Γιωρκο :lol:

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”