μηχανες για καστην

chrisostomos
Posts: 259
Joined: Sun Oct 24, 2010 6:44 pm
Location: ΙΔΑΛΙΟΝ
Contact:

Re: μηχανες για καστην

Post by chrisostomos »

inglese.fishing wrote:
chrisostomos wrote:Ψαξε στο Αγγλικο ebay για μηχανες.... Θα βρεις shimano μεταχειρησμενες σε καταπλικτικη τιμη...
Σπάνια τις στέλλουν Κυπρο, ακομα και οι καινουργιες με shipping (αν τις στέλλουν) εν πιο κατω που τα 2/3 που θα τις αγορασεις στην Κυπρο.
Φιλε μου προπερσι αγορασα δυο shimano ultegra 14000xt (το πρωτο μοντελο ultegra made in japan και οχι china ή malesya που ειναι τα σημερηνα) απο εναν Αγγλο συνταξιουχο μεσω ebay €160 και τις δυο μαζι... Εδωσα και €8 για να αλλαξω απο ενα ρουλεμαν και ειναι σφαιρα... Οποτε κοιταω στο ebay παντα βρισκω προσφορες. :-)
Δεν φοβάμαι δεν ελπίζω είμαι παντρεμένος

chrisostomos
Posts: 259
Joined: Sun Oct 24, 2010 6:44 pm
Location: ΙΔΑΛΙΟΝ
Contact:

Re: μηχανες για καστην

Post by chrisostomos »

Τωρα εκανα χαζι στο ebay.uk και εχει αρκετες ευκαιριες σε Daiwa....
Δεν φοβάμαι δεν ελπίζω είμαι παντρεμένος

legendguards2

Re: μηχανες για καστην

Post by legendguards2 »

chrisostomos wrote:Ψαξε στο Αγγλικο ebay για μηχανες.... Θα βρεις shimano μεταχειρησμενες σε καταπλικτικη τιμη... Και οι Αγγλοι τις μηχανουες τους τις προσεχουν και τις εχουν σε καλη κατασταση. Μην υποτιμας τα μεταχειρισμενα.

Σε χαμιλη τιμη που ψαχνεις δες και την okuma distance surf... Την εχω δυο χρονια και δεν με προδωδοσε παρολο που δεν την πολυπροσεχω....
OKUMA DISTANCE SURF εχει 4 μοντελλα για πιο μιλας ?

legendguards2

Re: μηχανες για καστην

Post by legendguards2 »

antis wrote:
Nikolas Nklou wrote:
antis wrote:Καλησπερα σας
Επειδή επροδώσαμε η μηχανες μου στο καστην θελω να αγοράσω 2 καινούριες
Τα λεφτα λιγα
Τι έχετε να προτείνεται
Αν εύρισκα στην Κύπρο τις Ryobi proskyer nose σε λογική τιμή θα τις αγόραζα.
http://anglermania.com/reels/surfcasting-reels
φιλε μου υπαρχει η RYOBI στην Κυπρο....
ΣΕ ΛΟΓΙΚΗ ΤΙΜΗ φιλε
http://www.lucky-fishing.gr/reels/surf- ... 630-detail
γιατι ο Ελλαδιτης να τις αγοραζει 64 και ο βουλγαρος 43 ευρω κυριοι. Γιατι;
φιλε να σου πο κατι που ξερω σιγουρα ¨, την ryobi proskyer την κατασκευαζουν 2 διαφορετικες εταιριες ,η μια ειναι η ryobi και η αλλη ειναι η tibertini και εχουν διαφορα σημαντικη στα υλικα κατασκευης γιαυτο προσεχε τι αγοραζεις

legendguards2

Re: μηχανες για καστην

Post by legendguards2 »

antis wrote:
legendguards2 wrote:
antis wrote:Καλησπερα σας
Επειδή επροδώσαμε η μηχανες μου στο καστην θελω να αγοράσω 2 καινούριες
Τα λεφτα λιγα
Τι έχετε να προτείνεται
Αν εύρισκα στην Κύπρο τις Ryobi proskyer nose σε λογική τιμή θα τις αγόραζα.
φιλε πηγαινε στον Ιακωβο cosmosun και εχει τες proskyer σε πολυ καλη τιμη
ποσα τις εχει;
πηγαινε στο καταστημα και μιλα με τον ιδιο ,τουλαχιστον ειναι αυθεντικες γιατι εχει που πουλουν απομιμησεις της ιδιας μηχανης

rockfishing
Posts: 139
Joined: Wed Sep 14, 2011 2:31 pm

Re: μηχανες για καστην

Post by rockfishing »

chrisostomos wrote:
inglese.fishing wrote:
chrisostomos wrote:Ψαξε στο Αγγλικο ebay για μηχανες.... Θα βρεις shimano μεταχειρησμενες σε καταπλικτικη τιμη...
Σπάνια τις στέλλουν Κυπρο, ακομα και οι καινουργιες με shipping (αν τις στέλλουν) εν πιο κατω που τα 2/3 που θα τις αγορασεις στην Κυπρο.
Φιλε μου προπερσι αγορασα δυο shimano ultegra 14000xt (το πρωτο μοντελο ultegra made in japan και οχι china ή malesya που ειναι τα σημερηνα) απο εναν Αγγλο συνταξιουχο μεσω ebay €160 και τις δυο μαζι... Εδωσα και €8 για να αλλαξω απο ενα ρουλεμαν και ειναι σφαιρα... Οποτε κοιταω στο ebay παντα βρισκω προσφορες. :-)
φιλε οι περισσοτεροι οντος δεν στελλουν, μπορει και να ψαχνεις απο αγγλια για μηνες καθημερινα μεχρι να πετυχεις κατι που αξιζει.
Το αλλο που μπορει να καμει καποιος ειναι να το αγωρασει καποιος απο αγγλια.

rockfishing
Posts: 139
Joined: Wed Sep 14, 2011 2:31 pm

Re: μηχανες για καστην

Post by rockfishing »

Σε χώρες όπως Πολωνία, Βουλγαρία, Ρουμανια βρίσκεις φτηνοτερα καποια πραματα γιατι οι εταιρεις θελουν να εχουν «παρουσια»
Πέρσι εφεραν μου δυο Shimano Nexave fc 6000 για 32 ευρω. Αυθεντικότατες.
Ρωτα ποσα εν να τις ευρεις στην Κυπρο

legendguards2

Re: μηχανες για καστην

Post by legendguards2 »

rockfishing wrote:Σε χώρες όπως Πολωνία, Βουλγαρία, Ρουμανια βρίσκεις φτηνοτερα καποια πραματα γιατι οι εταιρεις θελουν να εχουν «παρουσια»
Πέρσι εφεραν μου δυο Shimano Nexave fc 6000 για 32 ευρω. Αυθεντικότατες.
Ρωτα ποσα εν να τις ευρεις στην Κυπρο
nexave ειναι παλιο μοντελλο στην Κυπρο βρισκεις την 45 σιουρα αυθεντικη,που τες χωρες που αναφερνεις αμφιβαλλω αν ειναι

antis
Posts: 62
Joined: Sun Jun 10, 2012 8:46 pm

Re: μηχανες για καστην

Post by antis »

legendguards2 wrote:
rockfishing wrote:Σε χώρες όπως Πολωνία, Βουλγαρία, Ρουμανια βρίσκεις φτηνοτερα καποια πραματα γιατι οι εταιρεις θελουν να εχουν «παρουσια»
Πέρσι εφεραν μου δυο Shimano Nexave fc 6000 για 32 ευρω. Αυθεντικότατες.
Ρωτα ποσα εν να τις ευρεις στην Κυπρο
nexave ειναι παλιο μοντελλο στην Κυπρο βρισκεις την 45 σιουρα αυθεντικη,που τες χωρες που αναφερνεις αμφιβαλλω αν ειναι
τα μοντελα αλλαζουν, δεν βρισκεις παλια, αλλα κατω που 90 δεν παιρνεις nexave 6000.

Nikolas Nklou
Posts: 249
Joined: Thu Aug 16, 2012 6:59 am

Re: μηχανες για καστην

Post by Nikolas Nklou »

legendguards2 wrote:

φιλε να σου πο κατι που ξερω σιγουρα ¨, την ryobi proskyer την κατασκευαζουν 2 διαφορετικες εταιριες ,η μια ειναι η ryobi και η αλλη ειναι η tibertini και εχουν διαφορα σημαντικη στα υλικα κατασκευης γιαυτο προσεχε τι αγοραζεις
για ονομα ...τωρα σοβαρομιλατε? γινετε να εν Ryobi αμαν την κατασκευαζει η Tubertini??????
μαθετε τζε τιποτε για πνευματικα τζε κατασκευαστικα δικαιωματα....εν καμνει κακο!
τι αλλο θα ακουσουμε....
Never back down

inglese.fishing
Posts: 279
Joined: Wed Sep 15, 2010 11:00 pm

Re: μηχανες για καστην

Post by inglese.fishing »

Nikolas Nklou wrote:
legendguards2 wrote:

φιλε να σου πο κατι που ξερω σιγουρα ¨, την ryobi proskyer την κατασκευαζουν 2 διαφορετικες εταιριες ,η μια ειναι η ryobi και η αλλη ειναι η tibertini και εχουν διαφορα σημαντικη στα υλικα κατασκευης γιαυτο προσεχε τι αγοραζεις
για ονομα ...τωρα σοβαρομιλατε? γινετε να εν Ryobi αμαν την κατασκευαζει η Tubertini??????
μαθετε τζε τιποτε για πνευματικα τζε κατασκευαστικα δικαιωματα....εν καμνει κακο!
τι αλλο θα ακουσουμε....
Ναι φιλε γίνεται και καλογήνεται - Υπάρχει Ryobi proskyer nose Tubertini αλλα λυπηθου τα λεφτά σου.
http://www.tubertini.it/scheda_prodotto ... &sezione=2

chrisostomos
Posts: 259
Joined: Sun Oct 24, 2010 6:44 pm
Location: ΙΔΑΛΙΟΝ
Contact:

Re: μηχανες για καστην

Post by chrisostomos »

Θα δώσω 4 επιλογές μηχανές για surfcasting με μέση τιμή που μπορείς να βρεις διεθνώς ή ισως και εδώ. Όλες τις εχω δουλέψει με μάνα 0.35 και 0.70 shock leader.

Okuma distance surf 60 ~€80
Daiwa emcast surf 5000 ~€75
Shimano titanos 6000 ~€85
Tica dolphin se 9000 ~€70

Εχω ακούσει πολλά καλά λόγια και για το ryobi αν και δεν το εχω δουλέψει.. Αλλά βλέπω η τιμή του είναι γύρω στα €70
Δεν φοβάμαι δεν ελπίζω είμαι παντρεμένος

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

μηχανες για καστην

Post by belluga »

inglese.fishing wrote:
Nikolas Nklou wrote:
legendguards2 wrote:

φιλε να σου πο κατι που ξερω σιγουρα ¨, την ryobi proskyer την κατασκευαζουν 2 διαφορετικες εταιριες ,η μια ειναι η ryobi και η αλλη ειναι η tibertini και εχουν διαφορα σημαντικη στα υλικα κατασκευης γιαυτο προσεχε τι αγοραζεις
για ονομα ...τωρα σοβαρομιλατε? γινετε να εν Ryobi αμαν την κατασκευαζει η Tubertini??????
μαθετε τζε τιποτε για πνευματικα τζε κατασκευαστικα δικαιωματα....εν καμνει κακο!
τι αλλο θα ακουσουμε....
Ναι φιλε γίνεται και καλογήνεται - Υπάρχει Ryobi proskyer nose Tubertini αλλα λυπηθου τα λεφτά σου.
http://www.tubertini.it/scheda_prodotto ... &sezione=2
ενα ωραιο αρθρο για την ryobi
http://jignpopforum.com/index.php?/topi ... -ap-power/


Sent from my iPhone using Tapatalk

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: μηχανες για καστην

Post by michalispsarema »

belluga wrote: ενα ωραιο αρθρο για την ryobi
http://jignpopforum.com/index.php?/topi ... -ap-power/


Sent from my iPhone using Tapatalk
Πολλα Ενδιαφερον...... :wink:

Nikolas Nklou
Posts: 249
Joined: Thu Aug 16, 2012 6:59 am

Re: μηχανες για καστην

Post by Nikolas Nklou »

inglese.fishing wrote:
Nikolas Nklou wrote:
legendguards2 wrote:

φιλε να σου πο κατι που ξερω σιγουρα ¨, την ryobi proskyer την κατασκευαζουν 2 διαφορετικες εταιριες ,η μια ειναι η ryobi και η αλλη ειναι η tibertini και εχουν διαφορα σημαντικη στα υλικα κατασκευης γιαυτο προσεχε τι αγοραζεις
για ονομα ...τωρα σοβαρομιλατε? γινετε να εν Ryobi αμαν την κατασκευαζει η Tubertini??????
μαθετε τζε τιποτε για πνευματικα τζε κατασκευαστικα δικαιωματα....εν καμνει κακο!
τι αλλο θα ακουσουμε....
Ναι φιλε γίνεται και καλογήνεται - Υπάρχει Ryobi proskyer nose Tubertini αλλα λυπηθου τα λεφτά σου.
http://www.tubertini.it/scheda_prodotto ... &sezione=2
εν βλεπω να γραφει καπου Tubertini πανω στον μηχανισμο ουτε πανω στην ονομασια του ;)
Never back down

Post Reply

Return to “CASTING FISHING”