Catch & Release

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Catch & Release

Post by Greg »

sifu-nas wrote:inda conditions eishe j edulepse ? parapanw le[ptomeries an ginete yia t dolwma?
:twisted:
conditions: o illios ekrouze petres, apnua, water clarity 40-50cm, 9-10 pontioi se jino to simeio ke kamposa skoupidia/mougies ktl...Sebile Acast minnow evidence series, aike je ime sigouros thalassa enna kamei thrafseis :twisted:
Esox Lucius

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: Catch & Release

Post by C&R »

www.anglermania.com wrote:
Greg wrote:Ipa na afikw llio tin apogoitefsi tou savatokuriakou ke na paw kana psarema simera... Eixen mou stilei o filos pou to http://www.anglermania.com kati psarouthkia pseftika gia dokimi markas SEBILE.. Ekatevika sto posto mu ke arxisa na ta dokimazw, meta pou ena tetarto ektupisa touto to teras :!: To 2o pio megalo pou efkala fetos 2890gr sxedon trikilo :twisted: e ntino stile jialla :twisted: :twisted:
NA EISAI KALA FILE MOU,SINEXISE TIS DOKIMES TOU TEXNITOU( ACAST MINNOW) KAI STIN THALASSA KAI SE PARAKALO EMAIL ME TO FEEDBACK SOU.EIDIKA GIA TO PSAREMA TOU FRESHWATER BASS TIS SEIRAS TOU SEBILE EINAI TO FLAT SHAD,KAI EINAI IN STOCK GIA OPION ENDIAFERETE.

ANAMENO TIS POLITIMES SOU EMPIRIES,

TIGHT LINES AND GOOD FISHING,PLEASE HAVE IN MIND CATCH AND RELEASE DONT DESTROY WHAT YOU COME TO ENJOY.

SINCERELY:DINOS PANAYI
http://www.anglermania.com
File Dino , exw parei ta dolomata sou xtes. Efxaristw poli.

Greg , sinxaritiria gia to psari kai to C&R. Elpizw oti mexri to telos tis seson auto to post na ginei to pio dimofiles sto forum gia glika nera!

User avatar
CASTING
Posts: 191
Joined: Tue Mar 04, 2008 6:53 pm

Re: Catch & Release

Post by CASTING »

Τι αξια εσιη το ενα ψαρι που θα αφηκουμε πισω στο νερο οταν την ιδια στιγμη υπαρχουν καποιοι που στηνουν 2 τζαι 3 καλαμια τζαι γεμονουν τες σικλες για να τα πουλησουν μετα.Δηλαδη βασικα τσινα που ξαπολουν καποιοι πασιν αλλοι τζαι πιανουντα.Τουτους εν μπορεις να τους καταγγειλεις; τζαι αν το καμεις εννα παει κανενας να καμει ελεγχο;
ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗ.......

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Catch & Release

Post by caveman »

CASTING wrote:Τι αξια εσιη το ενα ψαρι που θα αφηκουμε πισω στο νερο ;
Ε φίλε, κάπου έχασα το νόημα του πόουστ σου διότι έρχαιτε σε αντιπαράθεση με την υπογραφή σου.....ή εν διαβάζεις άλλες διμοσιεύσεις που κάμουμεν δαμέσα :?: :?:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
Greg
Posts: 3067
Joined: Tue Aug 07, 2007 3:54 pm
Location: by the sea

Re: Catch & Release

Post by Greg »

re file oso gia tous paranomous pou les, elekse tin enotita 'alieftikes eksormisis kai apotelesmata' sta gluka nera ;).. Oso an tha kratisis to psari i oxi, kammis oti su lei i sunidisi sou. fkallis to 3kilo kai eleftheronnis to mprosta pou ta mmathkia tou rossopontiou etsi gia na tou gurizei :!: An itan thema kreatosullogis, ta pedia damesa (predator,cybasser, C&R,bassman,caveman,largemouth,pantis) tha eixame oulli pou 30-40 kila lavrakia mes to thalamo ws twra fetos :twisted:
Esox Lucius

User avatar
C&R
Posts: 949
Joined: Thu Jan 24, 2008 8:23 am

Re: Catch & Release

Post by C&R »

caveman wrote: Ε φίλε, κάπου έχασα το νόημα του πόουστ σου διότι έρχαιτε σε αντιπαράθεση με την υπογραφή σου.....ή εν διαβάζεις άλλες διμοσιεύσεις που κάμουμεν δαμέσα :?: :?:
Tze egw exasa to noima?? File casting, enoeis oti epidei ta svazoun oi alloi prepei na ta sfazoume kai emeis? Estw kai ena psari (pou ine sigoura poli perisotera)na glitosi apo auta pou apeleftheronoume ine megali ipothesi.

User avatar
CASTING
Posts: 191
Joined: Tue Mar 04, 2008 6:53 pm

Re: Catch & Release

Post by CASTING »

caveman wrote:
CASTING wrote:Τι αξια εσιη το ενα ψαρι που θα αφηκουμε πισω στο νερο ;
Ε φίλε, κάπου έχασα το νόημα του πόουστ σου διότι έρχαιτε σε αντιπαράθεση με την υπογραφή σου.....ή εν διαβάζεις άλλες διμοσιεύσεις που κάμουμεν δαμέσα :?: :?:

Τζινο που θελω να πω ειναι οτι εγω τζαι εσυ τζαι ο αλλος τζαι αρκετοι μπορει να το καμνουμε τουτο(Catch & Release) αλλα ειναι σαν να μην το καμνουμε οταν υπαρχουν καποιοι που πραγματικα γεμονουν σικλες με ενα τζαι μοναδικο σκοπο να τα πουλησουν.Τουτους ποιος εννα τους σταματησει τζαι μην μου πεις το Τ.Α. γιατι ειδα τους αρκετες φορες να καμνουν τα στραβα μαθκια.
Ελπιζω τωρα να εξηγηθηκαμε. :D
ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗ.......

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Catch & Release

Post by caveman »

E φίλε που τη στιγμή που μπαίννεις σε τούντον τρόπο σκέψης, ΕΤΕΛΕΙΟΣΕΝ, ήτε τα ξαπολάς ήτε όχι παραμένεις κρεατοσιλέκτης....... ξαπολούμεν ούλλα τα ψάρκα ΚΑΤΟ ΑΠΟ ΟΠΟΙΕΣΔΙΠΟΤΕ ΣΙΝΘΉΚΕΣ ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ τούτον είναι το c&r :!: ...εν απευθείνομαι σε σένα αλλά γενεικά....

Τωρά αν ρωτάς τι μπορούμε να κάμουμε για να αλλάξουμε κάποια πράματα....διάβασε προηγούμενα ποστ....εκάμαμεν τζαι καμπόσες σιναντήσεις-συζήτησης για τούντα θέματα κτλ εν κάτι που μας τρώει μέραν νύχτα....εδώ και πολλααααά χρόνια
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Catch & Release

Post by (CyBasser) »

CASTING wrote:Τι αξια εσιη το ενα ψαρι που θα αφηκουμε πισω στο νερο οταν την ιδια στιγμη υπαρχουν καποιοι που στηνουν 2 τζαι 3 καλαμια τζαι γεμονουν τες σικλες για να τα πουλησουν μετα.Δηλαδη βασικα τσινα που ξαπολουν καποιοι πασιν αλλοι τζαι πιανουντα.Τουτους εν μπορεις να τους καταγγειλεις; τζαι αν το καμεις εννα παει κανενας να καμει ελεγχο;
Φίλε CASTING, καλωσόρισες στο φόρουμ. Σε μεγάλο βαθμό οι απαντήσεις των άλλων παιδιών κάλυψαν το θέμα. Το catch and release είναι καθαρά θέμα φιλοσοφίας. Όπως ακριβώς και ο "κρεατοσυλλεκτισμός". Πριν αρκετά χρόνια και εγώ κρατούσα ότι έπιανα. ΟΛΑ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ. Σταδιακά άρχισα να απελευθερώνω τα πιο μικρά ψάρια, αλλά έπαιρνα και πολλά (κυρίως επειδή άρεσε στην φίλη μου η ψαρόσουπα με λαβράκι του φράκτη). Μερικές συγκυρίες όμως και κυρίως κάποιες "σφαγές" που είδα και έζησα με έκαναν να αναθεωρήσω τις απόψεις μου. Και δεν το έχω μετανιώσει. Δεν μπορείς να φανταστείς το αίσθημα χαράς και ικανοποίησης που νιώθω όταν βλέπω τον λάβρακο που μου έδωσε τόση ευχαρίστηση με το πιάσιμο και το πάλεμα του να φεύγει βολίδα από τα χέρια μου έτοιμος να ξαναπαλέψει.Σίγουρα, υπάρχει κάποια πιθανότητα να ξαναπιαστεί. Όμως ένα λαβράκι που πιάστηκε και επιστράφηκε συνήθως "βάζει νου"και γίνεται πιο δυσκολόπιαστο. Και είναι πιο πιθανόν να ξαναπιαστεί από κάποιον με γνώσεις και εμπειρία - και ευτυχώς οι περισσότεροι που έχουν φτάσει στο στάδιο αυτό έχουν ασπαστεί (είτε πλήρως, είτε σε μεγάλο βαθμό) την φιλοσοφία του catch and release.

Οι περισσότεροι από τους παράνομους που λυμαίνονται τα φράγματα δεν διαθέτουν ούτε τον εξοπλισμό ούτε τις γνώσεις για να πιάσουν μεγάλα λαβράκια (τουλάχιστον όχι συχνά). Δυστυχώς πιάνουν λουτσιόπερκες, κοκκινόφτερες και κυπρίνους. Γίνονται συνεχείς ενέργειες για καταπολέμηση των παρανόμων και το νερό σιγά σιγά κυλάει στο αυλάκι. Μην αναμένεις δημοσιοποίηση, αλλά για πρώτη φορά εδώ και χρόνια είμαι (συγκρατημένα) αισιόδοξος. Δεν θα δεις την αλλαγή από την μια μέρα στην άλλη φυσικά. Θα πάρει χρόνο.

Ανεξαρτήτως όμως των πιό πάνω, ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΟΠΟ την άποψη ότι επειδή υπάρχουν παράνομοι που πιάνουν (ή "σφάζουν") τα ψάρια των υδατοφρακτών πρέπει να τα πιάνουμε (κρατούμε) και εμείς "μην μας τα φάνε". Εκτός του ότι ψάρια που επιστρέφονται γίνονται πιο δύσκολα (εκτός από τα λαβράκια ισχύει και για κυπρίνους) δεν θα αλλάξω εγώ την νοοτροπία μου ώστε να είναι η ίδια με αυτούς τους οποίους προσπαθώ να απαλλαγώ. Θα κάνω το παν ώστε να αλλάχει η νοοτροπία των παρανόμων (τουλάχιστον να γίνουν νόμιμοι και να ακολουθούν/σέβονται τους νόμους ή να του δίνουν από τα φράγματα). Και συμφωνώ με τον φίλο μου τον Greg ότι "fkallis to 3kilo kai eleftheronnis to mprosta pou ta mmathkia tou [παράνομου] etsi gia na tou gurizei". Ρώτα και τον Predator που έπιασε στην Γερμασόγεια ένα αναμισάρι ούτε μισό μέτρο μπροστά από τον παράνομο και το απελευθέρωσε δίπλα του. Ο παράνομος μόνο που δεν λιποθύμισε, και εγώ πέθανα στα γέλια :twisted: :twisted: :twisted:

Απολογούμαι φίλε αν ήμουν κάπως απότομος, αλλά γι' αυτό το θέμα είμαι δυστυχώς ευαίσθητος......
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: Catch & Release

Post by (CyBasser) »

Greg wrote:Ipa na afikw llio tin apogoitefsi tou savatokuriakou ke na paw kana psarema simera... Eixen mou stilei o filos pou to http://www.anglermania.com kati psarouthkia pseftika gia dokimi markas SEBILE.. Ekatevika sto posto mu ke arxisa na ta dokimazw, meta pou ena tetarto ektupisa touto to teras :!: To 2o pio megalo pou efkala fetos 2890gr sxedon trikilo :twisted: e ntino stile jialla :twisted: :twisted:
EVIVA GREG!!!!!!!!!! 8) 8) 8) 8) 8)

EVIVA NTINO!!!!!!!!! 8) 8) 8) 8) 8)

p.s. Ntino, received, thanks. I will update you....
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
CASTING
Posts: 191
Joined: Tue Mar 04, 2008 6:53 pm

Re: Catch & Release

Post by CASTING »

caveman wrote:E φίλε που τη στιγμή που μπαίννεις σε τούντον τρόπο σκέψης, ΕΤΕΛΕΙΟΣΕΝ, ήτε τα ξαπολάς ήτε όχι παραμένεις κρεατοσιλέκτης....... ξαπολούμεν ούλλα τα ψάρκα ΚΑΤΟ ΑΠΟ ΟΠΟΙΕΣΔΙΠΟΤΕ ΣΙΝΘΉΚΕΣ ΧΩΡΙΣ ΔΕΥΤΕΡΗ ΣΚΕΨΗ τούτον είναι το c&r :!: ...εν απευθείνομαι σε σένα αλλά γενεικά....

Τωρά αν ρωτάς τι μπορούμε να κάμουμε για να αλλάξουμε κάποια πράματα....διάβασε προηγούμενα ποστ....εκάμαμεν τζαι καμπόσες σιναντήσεις-συζήτησης για τούντα θέματα κτλ εν κάτι που μας τρώει μέραν νύχτα....εδώ και πολλααααά χρόνια
Φιλε μου εν νομιζω να καταλαβες τι γραφω(ισως να τα διατυπωσα τζαι γω λαθος) τζαι ουτε κρεατοσυλλεκτης ειμαι γιατι αν ημουν εν θα εμπενα στο κοπο να γραψω αυτα που εγραψα.
Τελοσπαντον εγω απλα ηθελα να θιξω τουτο το θεμα μακαρι να καλυτερεψουν τα πραματα γενικα για τους φρακτες μας γιατι εγω προσωπικα εν πολλο παω τωρα για να μεν βλεπω τη τραγικη κατασταση που επικρατη λογο "ανομβριας".
ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗ.......

User avatar
CASTING
Posts: 191
Joined: Tue Mar 04, 2008 6:53 pm

Re: Catch & Release

Post by CASTING »

CyBasser wrote:
CASTING wrote:Τι αξια εσιη το ενα ψαρι που θα αφηκουμε πισω στο νερο οταν την ιδια στιγμη υπαρχουν καποιοι που στηνουν 2 τζαι 3 καλαμια τζαι γεμονουν τες σικλες για να τα πουλησουν μετα.Δηλαδη βασικα τσινα που ξαπολουν καποιοι πασιν αλλοι τζαι πιανουντα.Τουτους εν μπορεις να τους καταγγειλεις; τζαι αν το καμεις εννα παει κανενας να καμει ελεγχο;
Φίλε CASTING, καλωσόρισες στο φόρουμ. Σε μεγάλο βαθμό οι απαντήσεις των άλλων παιδιών κάλυψαν το θέμα. Το catch and release είναι καθαρά θέμα φιλοσοφίας. Όπως ακριβώς και ο "κρεατοσυλλεκτισμός". Πριν αρκετά χρόνια και εγώ κρατούσα ότι έπιανα. ΟΛΑ ΑΝΕΞΑΙΡΕΤΩΣ. Σταδιακά άρχισα να απελευθερώνω τα πιο μικρά ψάρια, αλλά έπαιρνα και πολλά (κυρίως επειδή άρεσε στην φίλη μου η ψαρόσουπα με λαβράκι του φράκτη). Μερικές συγκυρίες όμως και κυρίως κάποιες "σφαγές" που είδα και έζησα με έκαναν να αναθεωρήσω τις απόψεις μου. Και δεν το έχω μετανιώσει. Δεν μπορείς να φανταστείς το αίσθημα χαράς και ικανοποίησης που νιώθω όταν βλέπω τον λάβρακο που μου έδωσε τόση ευχαρίστηση με το πιάσιμο και το πάλεμα του να φεύγει βολίδα από τα χέρια μου έτοιμος να ξαναπαλέψει.Σίγουρα, υπάρχει κάποια πιθανότητα να ξαναπιαστεί. Όμως ένα λαβράκι που πιάστηκε και επιστράφηκε συνήθως "βάζει νου"και γίνεται πιο δυσκολόπιαστο. Και είναι πιο πιθανόν να ξαναπιαστεί από κάποιον με γνώσεις και εμπειρία - και ευτυχώς οι περισσότεροι που έχουν φτάσει στο στάδιο αυτό έχουν ασπαστεί (είτε πλήρως, είτε σε μεγάλο βαθμό) την φιλοσοφία του catch and release.

Οι περισσότεροι από τους παράνομους που λυμαίνονται τα φράγματα δεν διαθέτουν ούτε τον εξοπλισμό ούτε τις γνώσεις για να πιάσουν μεγάλα λαβράκια (τουλάχιστον όχι συχνά). Δυστυχώς πιάνουν λουτσιόπερκες, κοκκινόφτερες και κυπρίνους. Γίνονται συνεχείς ενέργειες για καταπολέμηση των παρανόμων και το νερό σιγά σιγά κυλάει στο αυλάκι. Μην αναμένεις δημοσιοποίηση, αλλά για πρώτη φορά εδώ και χρόνια είμαι (συγκρατημένα) αισιόδοξος. Δεν θα δεις την αλλαγή από την μια μέρα στην άλλη φυσικά. Θα πάρει χρόνο.

Ανεξαρτήτως όμως των πιό πάνω, ΔΕΝ ΔΕΧΟΜΑΙ ΜΕ ΚΑΝΕΝΑ ΤΡΟΠΟ την άποψη ότι επειδή υπάρχουν παράνομοι που πιάνουν (ή "σφάζουν") τα ψάρια των υδατοφρακτών πρέπει να τα πιάνουμε (κρατούμε) και εμείς "μην μας τα φάνε". Εκτός του ότι ψάρια που επιστρέφονται γίνονται πιο δύσκολα (εκτός από τα λαβράκια ισχύει και για κυπρίνους) δεν θα αλλάξω εγώ την νοοτροπία μου ώστε να είναι η ίδια με αυτούς τους οποίους προσπαθώ να απαλλαγώ. Θα κάνω το παν ώστε να αλλάχει η νοοτροπία των παρανόμων (τουλάχιστον να γίνουν νόμιμοι και να ακολουθούν/σέβονται τους νόμους ή να του δίνουν από τα φράγματα). Και συμφωνώ με τον φίλο μου τον Greg ότι "fkallis to 3kilo kai eleftheronnis to mprosta pou ta mmathkia tou [παράνομου] etsi gia na tou gurizei". Ρώτα και τον Predator που έπιασε στην Γερμασόγεια ένα αναμισάρι ούτε μισό μέτρο μπροστά από τον παράνομο και το απελευθέρωσε δίπλα του. Ο παράνομος μόνο που δεν λιποθύμισε, και εγώ πέθανα στα γέλια :twisted: :twisted: :twisted:

Απολογούμαι φίλε αν ήμουν κάπως απότομος, αλλά γι' αυτό το θέμα είμαι δυστυχώς ευαίσθητος......
Φιλε καταρχας σ'ευχαριστω για το καλοσωρισμα.Καταλαβενω απολυτα αυτα που λεεις γιατι ακριβως ειμαι τζαι εγω της ιδιας αποψης (C & R) τζαι γι'αυτο εγραψα οτι εγραψα.
ΤΟ ΨΑΡΕΜΑ ΕΙΝΑΙ ΑΘΛΗΜΑ ΚΑΙ ΟΧΙ ΚΡΕΑΤΟΣΥΛΛΟΓΗ.......

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Catch & Release

Post by caveman »

Εψές έκαμα το πρώτον μου c&r σε θαλασσινό λαβράκι :mrgreen: επεία που τες 8:30... εδοκίμασα καμπόσα ψαράκια... 3 χρώματα husky jerk, x-rap, ambu garsia terminator, yozuri (αθερινούες), ronthompson τζαι ούτε τσιμπιά....ήταν να πελλάνω διότι κάθε λίγο είσχεν χτυπίματα μέστα πόδια μου, στο τέλος εδοκείμασα ένα που τα ψαράκια του Ντίνου_http://www.aglermania.com/ έναν που τα sebile Koolie Minnow 118 FT το γαλαζούιν...πρώτη ρηξιά τζαι το ψάρι ήταν πάνο, γίρο στα 600-800γρ... δυστιχός εν έβρησκα την φοτωγραφική την ώρα που έφεφκα τζαι εν επείρα, ήθελα να το φκάλω να δείτε πόθθεν επιάστικεν, μηλούμεν έδοκεν πάνο με μούτρα, επιάστηκεν όσον πιο καλά εμπορούσεν :lol:

Η φάση ούλλη ήταν μετά.... πούταν να ρήξω το ψάρι πίσο :lol: :lol: ήμουν με 2 φίλους, τον Μάριο "φυσικό" τζαι Αντρίκκο... μόλις εφκείκεν άρκεψα να μουρμουρώ ότι εξίασα την φότ/κη, τζαι λαλεί μου ο Μ...ε φκάλλεις το πούννα πάεις έσσο :P ε φίλε, λαλό του, μα εγώ πιον εντζαι σκοτώνω ψάρκα....
τζαι το τί σηζήτηση ακολούθησεν νομίζω μπορείτε να φανταστείτε... ήταν κάτι σαν τες φάσεις με τους ροσσοπόντιους που σε θωρούν να αφίνεις πίσω ελεύθερο πέντε κιλά κυπρίνο τζαι θέλουν να πεχτούν :lol: :lol: :lol: θα πάω τζαι πόψε πάλε να δοκιμάσω τζαι τα άλλα σεμπίλ.... αν θέλει κανένας να έρτει, πιάστε κανέναν τηλ τζαι εν πολλά τα λαβράκια, τζαι πιο μεγάλα που τζίνον πόφκαλα....
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

User avatar
PeRoUkKaS
Posts: 1088
Joined: Fri Nov 02, 2007 6:27 pm
Location: Nicosia

Re: Catch & Release

Post by PeRoUkKaS »

[quote="caveman"]μα εγώ πιον εντζαι σκοτώνω ψάρκαquote]

file egw pistefkw epareksigisate nakko to thema psarema me tous oikologous :D :D file egw efarmozw c&r otan to psari einai mikro i otan den paw gia na piaw psari kai apla paw gia psarema. Hdika fraxtes exoume logo kai prepei na kanoume c&r. Twra stin thalassa omws je 10 na epianes je na kratouses apla ena gia na to pareis spiti en pistefkw na einai zimia.. :D :D enow sou, en mporeis na sigkrineis tous rossopontious pou kamnoun etsi ( je kamnoun to oi mono me 5kilous kiprinous alla je me lavrakouthkia twn 10gr) me to ti ginete stin thalassa. Lalw sou ta touta dioti valete me se skepseis oti an kratisw kamia fora kanena psari enna fenoume rossopontios :?: :?: :!: :wink:
catch & release!
προσεχουμε για να εχουμε!!

User avatar
caveman
Posts: 3501
Joined: Sat Aug 11, 2007 1:59 pm
Location: Φράγμα Κούρη

Re: Catch & Release

Post by caveman »

Όχι ρε φίλε, δεν θα φαίνεσε σαν ροσσοπόντιος :lol: δαμέ γελούμεν με τζίνους που κάμμουν σαν τους πελλούς άμαν ξαπολούμεν ψάρκα όχι με τζίνους που τα κρατούν....

για το άλλο θέμα περί οικολόγων :mrgreen: .... εγώ είμαι φυσιολάτρης τζαι εν τούτος ο λόγος που θέλω να εφαρμόζω πλήρες το κ&ρ ...εν μου αρέσκει να σκοτώνω τα ψάρκα την στιγμή που το ψηγίο σπίτι εν γεμάτο με άλλα "κρέατα" μαζικής παραγωγής..... αλλά δεν λέω ότι ποττέ μου εν θα ξανακρατήσω ψάρι... αύριο μπορεί να πιάσω το μινέρι της ζωής μου....ε ΜΑΛΛΟΝ θα το κρατήσω :twisted: :twisted:
Στις εκλογές 2013, ψηφίζουμε:
==ΤΟΥΡΝΑ==

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”