Σερβις μηχανισμων οριζοντιου και καθετου τυμπανου.Reel Art

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Σερβις μηχανισμων οριζοντιου και καθετου τυμπανου.Reel Art

Post by AggelosLRK »

Επιδιορθωσεις,αναβαθμισεις και καθαρισμος μηχανισμων ψαρεματος με ειδικευση στους μηχανισμους shimano καθως και των υπολοιπων επωνυμον εταιριων.
Με υλικα επωνυμα,ρουλεμαν boca αμερικης, γρασσα με τεφλον,λαδι σιλικονης και καθαρισμος με ultra sonic για γρηγορη εξυπηρετηση.
Παρεχω και υπηρεσιες αερογραφιας και υδρογραφιας για τους αγαπημενους σας μηχανισμους με τεραστια γκαμα χρωματων και συνδυασμων.
Παγκυπρια εξυπηρετηση σε συνεργασια με το ακης εξπρες με τιμες λογικες και μερακι για την μακροζωια των μηχανισμων μας.

----------------------------------------------------------->>>https://www.facebook.com/CyprusReelsService?ref=hl<<<------------------------------------------------------------

Image

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Σερβις μηχανισμων οριζοντιου και καθετου τυμπανου.Reel Art

Post by AggelosLRK »

Εδω μερικες δουλειες μου
Image
Image
Image
Image
Image

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: Σερβις μηχανισμων οριζοντιου και καθετου τυμπανου.Reel Art

Post by mariosko »

Καλες δουλιες !
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...


User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Σερβις μηχανισμων οριζοντιου και καθετου τυμπανου.Reel Art

Post by AggelosLRK »

Επισης εφαρμοζω τεχνικη super tuning σε μηχανισμους spinning και baitcasting αν το θελει ο πελατης,δωρεαν μαζι με το service.

Nikolas Nklou
Posts: 249
Joined: Thu Aug 16, 2012 6:59 am

Re: Σερβις μηχανισμων οριζοντιου και καθετου τυμπανου.Reel Art

Post by Nikolas Nklou »

AggelosLRK wrote:Επισης εφαρμοζω τεχνικη super tuning σε μηχανισμους spinning και baitcasting αν το θελει ο πελατης,δωρεαν μαζι με το service.
αναβαθμιση φρενων?
Never back down

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Σερβις μηχανισμων οριζοντιου και καθετου τυμπανου.Reel Art

Post by AggelosLRK »

Nikolas Nklou wrote:
AggelosLRK wrote:Επισης εφαρμοζω τεχνικη super tuning σε μηχανισμους spinning και baitcasting αν το θελει ο πελατης,δωρεαν μαζι με το service.
αναβαθμιση φρενων?
Και αναβαθμισεις φρενων με carbon fiber με απο 10% μεχρι 50% περισσοτερη δυναμη και γραμμικοτητα

Nikolas Nklou
Posts: 249
Joined: Thu Aug 16, 2012 6:59 am

Re: Σερβις μηχανισμων οριζοντιου και καθετου τυμπανου.Reel Art

Post by Nikolas Nklou »

AggelosLRK wrote:
Nikolas Nklou wrote:
AggelosLRK wrote:Επισης εφαρμοζω τεχνικη super tuning σε μηχανισμους spinning και baitcasting αν το θελει ο πελατης,δωρεαν μαζι με το service.
αναβαθμιση φρενων?
Και αναβαθμισεις φρενων με carbon fiber με απο 10% μεχρι 50% περισσοτερη δυναμη και γραμμικοτητα
τι αλλες αναβαθμισεις καμνεις δηλαδη? :) γιατι εχω μια Applause... και σκευτουμε το να σου την στειλω....
Never back down

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Σερβις μηχανισμων οριζοντιου και καθετου τυμπανου.Reel Art

Post by AggelosLRK »

Αντικαταστονται τα πλαστικα bush με ρουλεμαν και τα υφισταμενα ρουλεμαν με υβριδικα κεραμικα,ενα γυαλισμα σε μερικα σημεια κλειδια,αλλα αυτο που εχω παρατηρησει στις applause ειναι το πανενο φρενο που ξεφτιζει πολυ ευκολα.
Προσωπικη μου αποψη ειναι πως μονο τα drags χρειαζονται αναβαθμιση εφοσον ολα τα υπολοιπα λειτουργουν κανονικα

Nikolas Nklou
Posts: 249
Joined: Thu Aug 16, 2012 6:59 am

Re: Σερβις μηχανισμων οριζοντιου και καθετου τυμπανου.Reel Art

Post by Nikolas Nklou »

AggelosLRK wrote:Αντικαταστονται τα πλαστικα bush με ρουλεμαν και τα υφισταμενα ρουλεμαν με υβριδικα κεραμικα,ενα γυαλισμα σε μερικα σημεια κλειδια,αλλα αυτο που εχω παρατηρησει στις applause ειναι το πανενο φρενο που ξεφτιζει πολυ ευκολα.
Προσωπικη μου αποψη ειναι πως μονο τα drags χρειαζονται αναβαθμιση εφοσον ολα τα υπολοιπα λειτουργουν κανονικα
να σου πω...εκαμε μου λιο προβλημα πας το line roller αλλα νομιζω εκαταφερα τζε ελυσα το.....
τα φρενα της εν καλα μπορω να πω.... βασικα για ενα βαψιματακι θα ηταν οτι πρεπει :) την μπομπινα ηβρες τροπο τελικα να την βαφεις? :)
Never back down

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Σερβις μηχανισμων οριζοντιου και καθετου τυμπανου.Reel Art

Post by AggelosLRK »

για το αλουμινιο δεν εκανα ακομα προνοιες για δεξαμενη αλλα τον μηχανισμο οποτε θες στον βαφω :D

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Σερβις μηχανισμων οριζοντιου και καθετου τυμπανου.Reel Art

Post by AggelosLRK »

Εδω σας δειχνω εναν συνηθισμένο καθαρισμο σε μια Shimano Tyrnos 12 single speed με την μονη διαφορα οτι ο μηχανισμος βρισκοταν για 5 ημερες στον βυθο της θαλασσας υστερα απο καποιο ατυχημα σε αρκετα μετρα βαθος.
Ευτυχως μου την εφεραν εγκαιρα και δεν υπηρξε το παραμικρο προβλημα.Μου εχει τυχει και περιπτωση οπου ενας μηχανισμος ειχε μηνει στον βυθο για 30 ολοκληρες ημερες και υστερα απο συγκεκριμενες διαδικασιες επανηλθε σε σωστη λειτουργεια με μικρο κοστος.
Η συμβουλη μου σε αυτες τις περιπτωσεις ειναι μολις βγει ο μηχανισμος απο το νερο να μην δουλευτει καθολου και να τον τοποθετησουμε σε χλιαρο νερο με ξυδι ωστε να διασπαστουν οσο το δυνατον περισσοτερο τα αλατα μεχρι να τον αναλαβει καποιος ειδικος.

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Σερβις μηχανισμων οριζοντιου και καθετου τυμπανου.Reel Art

Post by AggelosLRK »

:!:
Attachments
DSCF1229.JPG
DSCF1229.JPG (268.88 KiB) Viewed 5325 times
DSCF1227.JPG
DSCF1227.JPG (272.69 KiB) Viewed 5307 times

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: Σερβις μηχανισμων οριζοντιου και καθετου τυμπανου.Reel Art

Post by admin »

Αγγελε ασχολείσαι και με ηλεκτρονικές η όχι?

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: Σερβις μηχανισμων οριζοντιου και καθετου τυμπανου.Reel Art

Post by AggelosLRK »

Ακομα δεν μου εχει δωθει η ευκαιρια να τις ξεψαχνισω αριστο οπωτε η απαντηση μου ειναι αρνητικη,υπαρχει γρασσο παντως ειδικα για ηλεκτρικους μηχανισμους αν αυτο σε βοηθα καπως

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”