Κουνελόψαρα/Λαγόψαρα

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: Κουνελόψαρα/Λαγόψαρα

Post by mariosko »

φιλε πηγεννε fig tree και κανε spinning απο τιε πετρες και θα πιασεις σιγουρα. Και με αντενα θα πιασεις, μαλαγρα μαλλον σαρδελλα λυωμενη θα κανει δουλια. Με ψαροτουφεκο, οσα χρονια ασχολουμε, μια φορα ειδα κουελλους, ηταν πρωταρα, ηταν θολα και ηρθαν σε καρτερι, νομιζα ηταν κοπαδι συναγριδες...
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: Κουνελόψαρα/Λαγόψαρα

Post by michalispsarema »

Fig treee πολλους..... :)

Neos
Posts: 170
Joined: Wed Jun 06, 2012 10:52 am

Re: Κουνελόψαρα/Λαγόψαρα

Post by Neos »

Ευχαριστω για της απαντησης σασ οταν λετε πετρεσ εννοιτε που το νησουι ?

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: Κουνελόψαρα/Λαγόψαρα

Post by mariosko »

ναι. καλυτερα ομως μην ασχοληθεις με τα παλιοψαρα, πρωτιμα κανενα ποιο ¨ποιοτικο¨ ψαρεμα. Τα κουνελοψαρα ειναι ψαρια που σου χαλουν το ψαρεμα. Εμενα 9 απο τις 10 μου εξορμησεις ειναι ψαροτουφεκο, δεν εχω τριβη με αυτα τα ψαρια, οταν πεθυμισω και παω καθετη ομως μου σπαζουν τα νευρα
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: Κουνελόψαρα/Λαγόψαρα

Post by michalispsarema »

Συμφωνω καθετη εν πολλα ΠΡΗΧΤΗΚΑ... Ρε φιλε μεν αρκεψεις με τουτα... Με ποιο τροπο ψαρεφκις....???? Αντεννα εχει πολλη και αξιολογο ψαρι αν το γυρεψεις... :)

Neos
Posts: 170
Joined: Wed Jun 06, 2012 10:52 am

Re: Κουνελόψαρα/Λαγόψαρα

Post by Neos »

Βασικα ειπα να καμω και εγω κανενα καλο στη θαλασσα :D
Ψαρευω ψαροντουφεκο ( Φετος εξεκινησα ) και αντενα . Σε φρακτες ψαρευω με spinning σε θαλασσα ομως εν εδοκιμασα ακομα
Casting εδοκιμασα χωρις πολλες επιτυχιες και επειδη εν εχω και τον καταλληλο εξοπλισμο ειπα να παρετισω

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: Κουνελόψαρα/Λαγόψαρα

Post by michalispsarema »

Ρε φιλε συμφωνω να κανεις καλο... Αλλα εγω με την ανντενα εβγαλα και λαγοψαρα και ψαροτουφεκο....
Αν ερτις παραλιμνι πρωταρα φερε ανντεννα να σε παρω κανενα γυρο για κουρκουνες.. :wink:

Neos
Posts: 170
Joined: Wed Jun 06, 2012 10:52 am

Re: Κουνελόψαρα/Λαγόψαρα

Post by Neos »

Ευχαριστω φιλε μιχαλη για την βοηθεια νομιζω ειμαστε και συνομιλικοι ( ειμαι 15 ) :D
Τωρα το καλοκαιρι μαλλον θα ερτω για διακοπες
Μαριος,

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: Κουνελόψαρα/Λαγόψαρα

Post by michalispsarema »

Εγω ειμαι 13-14 καπου κοντα..... Θα σε παρω σε ενα τοπο εν θα τον ξεχασεις ΠΟΤΕ.... !!!! :D

Neos
Posts: 170
Joined: Wed Jun 06, 2012 10:52 am

Re: Κουνελόψαρα/Λαγόψαρα

Post by Neos »

στες περιοχες σου εψαρεψα μονο σε μια παραλια σκουταροσπηλιους και σε ασπροκρεμο ηταν γεματο ψαρια και επειδη λεμεσο καμια σχεση ενθουσιαστηκα . :D

Post Reply

Return to “Ψάρια και το ψάρεμα τους”