ΔΙΧΤΥΑ 10 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
Post Reply
konkon11
Posts: 10
Joined: Tue Sep 11, 2012 4:52 pm

ΔΙΧΤΥΑ 10 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ

Post by konkon11 »

γεια σας κοπελια,σημερα ετυχε να παω να σειρω τα καλαμια μου πισω που την κεο μιασ και ειχεν πολλην καιρο να παω.που λετε ειχεν εναν κυριον ο ποιοσ εσειρνε τα δυχτια του καμιαν 20 μετρα μεσα .μπορι κε πιο λιγο για οσουσ 3ερουν τον τοπο ηταν στο υψος της ηυλομενησ της αποβα8ρασ.τελοσπαντον αρκεπσα εφωναζα του να παει πιο μεσα αλλα χαβαν του ο αθροπος.παντεσ τζε εμιλουν του τοιχου.στο τελος που επια να τα μαζεπσο να φυο ανακαλυπσα οτι ο παρεας εψαρεψε με.
μετακαι που τουτο εμεινε μου η απορια το κατα ποσο δικαιουται να σειρνει δυχτια σε τοση αποσταση απο τη ακτη.
οσο για ελεχο αποτι εκαταλαβα εν νομιζο ναπαρχει ,γιατι ειδαν και αλλα ταμαθκια μου (και ακομα ειμαι νεοσ στο αθλημα).

ουφφφ ε3αλαφροσα....

M.S.BUFFALO
Posts: 314
Joined: Sun Aug 12, 2012 7:04 pm

Re: ΔΙΧΤΥΑ 10 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ

Post by M.S.BUFFALO »

2 σηνεχομενες εξορμησεις στο ladys mile και τις 2 ο ιδιος να σηρνει στα 20-30 μετρα. Πολλα πιο μεσα που τες σημαδουρες.

Οσο και αν φοναξεις ο παρεας το φκιολιν του. Εχω του την ταμενη ομος. Την τριτη φορα εννα ειναι η τελεφτεα του.

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: ΔΙΧΤΥΑ 10 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ

Post by michalispsarema »

Εν παρανομο ρε φιλε αλλα εφκαλα 2 διχτια εγω με οχταποδιερες 120 γρ... Σιρνεις την πουπανω και φκαλεις τα :P
Αλλα δαμεσα πε μου εση νομο που ακολουθητε ??? :evil: :evil:

chrisostomos
Posts: 259
Joined: Sun Oct 24, 2010 6:44 pm
Location: ΙΔΑΛΙΟΝ
Contact:

Re: ΔΙΧΤΥΑ 10 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ

Post by chrisostomos »

Και καλα θα του κανεις....όπου δεν πίπτει λόγος πίπτει ραβδος λεγαν οι αρχαίοι...και δεν είχαν άδικο... Αν έχεις και τον αριθμό του σκάφους αν είναι να βρεθούμε 2-3 άτομα να τον καρτερουμε στο λιμάνι για μασάζ και σερβίς.. :-)
Δεν φοβάμαι δεν ελπίζω είμαι παντρεμένος

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: ΔΙΧΤΥΑ 10 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ

Post by michalispsarema »

chrisostomos wrote:Και καλα θα του κανεις....όπου δεν πίπτει λόγος πίπτει ραβδος λεγαν οι αρχαίοι...και δεν είχαν άδικο... Αν έχεις και τον αριθμό του σκάφους αν είναι να βρεθούμε 2-3 άτομα να τον καρτερουμε στο λιμάνι για μασάζ και σερβίς.. :-)
Και τουτο γινετε αλλα και με την οχταποδιερα εν πομπα... :D ¨εν να τα γιρφκουν μετα και να μεν ηξερουν που παν... :lol: :lol: :lol: ετσι να σπαζουν... :dance: :dance: :dance:

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΔΙΧΤΥΑ 10 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ

Post by admin »

Δυστηχώς φιλοι μου ενώ κατανοώ την αγανάκτηση σας δυστηχώς δέν μπορούμε να κάνουμε τίποτε γιατί ψαρεύουν νόμιμα , ο νόμος τους επιτρέπει απο την 1η Οκτωβρίου μέχρι 30 Απριλίου να τα ρίχνουν σε ότι βάθος θέλουν.Αν θέλετεε να κάνετε κάτι που θα πιάσει τόπο ενταχθείτε στον σύνδεσμο αλιείας απο την ακτή καιο βοηθήστε στο να δείξουμε τη δύναμη μας και να περάσουμε τον νόμο για ολόχρονη απαγόρευση κάτω απο 5 μέτρα, μόνο οργανωμένα και στοχευμένα θα πετύχουμε κάτι με τσαμπουκάδες καιαπειλές όταν ο νόμος τους καλύπτει δέν κάνουμε τίποτα

konkon11
Posts: 10
Joined: Tue Sep 11, 2012 4:52 pm

Re: ΔΙΧΤΥΑ 10 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ

Post by konkon11 »

οκ, αλλα και λλιος σεβασμος εν και βλαφτει, εν νομιζο να τους ενοχλει κανενασ που ψαρεφκει που τη ακτη,εν γιαυτο που παμεν πισω πισω δαμεσα τελοσ παντον....

Neos
Posts: 170
Joined: Wed Jun 06, 2012 10:52 am

Re: ΔΙΧΤΥΑ 10 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ

Post by Neos »

Τωρα που αλλαξαμε κυβερνηση εν να αλλαξει και ο Λοιζιδης ?

M.S.BUFFALO
Posts: 314
Joined: Sun Aug 12, 2012 7:04 pm

Re: ΔΙΧΤΥΑ 10 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ

Post by M.S.BUFFALO »

admin wrote:Δυστηχώς φιλοι μου ενώ κατανοώ την αγανάκτηση σας δυστηχώς δέν μπορούμε να κάνουμε τίποτε γιατί ψαρεύουν νόμιμα , ο νόμος τους επιτρέπει απο την 1η Οκτωβρίου μέχρι 30 Απριλίου να τα ρίχνουν σε ότι βάθος θέλουν.Αν θέλετεε να κάνετε κάτι που θα πιάσει τόπο ενταχθείτε στον σύνδεσμο αλιείας απο την ακτή καιο βοηθήστε στο να δείξουμε τη δύναμη μας και να περάσουμε τον νόμο για ολόχρονη απαγόρευση κάτω απο 5 μέτρα, μόνο οργανωμένα και στοχευμένα θα πετύχουμε κάτι με τσαμπουκάδες καιαπειλές όταν ο νόμος τους καλύπτει δέν κάνουμε τίποτα
μπωρει να επιτρεπει ο νομος σε οτι βαθος θελουν αλλα οταν η περιοχη ειναι οριοθετιμενη με σημαδουρες για κολυμβηση τοτε νομιζω απαγορευετε μεσα απο τες σημαδουρες (δεν ξερω αν η οριοθετιση δεν ισχιει για τον χειμωνα)... ειδηκα σε περιοχες οπος το ladys mile που παν χειμερινοι κολυμβητες απο τις 6 το πρωι...

και εγω ασχολουμε αποκλιστικα με το καστιγκ και οταν σε μια παραλια που ειμε για ψαρεμα και ειναι οριοθετιμενη για κολυμβητες αρχιζει και ερχετε ο κοσμος το πρωι τα μαζευω, ασχετα αν ειμουν εκει απο το προιγουμενο μεσημερι.

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΔΙΧΤΥΑ 10 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ

Post by admin »

όλα αυτά αποτελούν γκρίζες ζώνες και παραθυράκια η λύση είναι η μόνιμη απαγόρευση κάτω απο τα 5 μέτρα ολόχρονα

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: ΔΙΧΤΥΑ 10 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ

Post by COTSIOS80 »

admin wrote:όλα αυτά αποτελούν γκρίζες ζώνες και παραθυράκια η λύση είναι η μόνιμη απαγόρευση κάτω απο τα 5 μέτρα ολόχρονα
...και η αστυνομευση :!:
Ditch the bitch and let's go fishing!

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΔΙΧΤΥΑ 10 ΜΕΤΡΑ ΑΠΟ ΤΗΝ ΠΑΡΑΛΙΑ

Post by admin »

όταν η παρανομία είναι δεδομένη τότε απαιτούμε αστυνόμευση!!!! και αν δέν έρχονται τότε μπορούμε να 'πάρουμε τον νόμο στα χέρια μας' αφού η αρμόδιοι δέν μπορούν να ανταποκριθούν

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”