ΦΡΑΓΜΑ ΣΟΛΕΑΣ

User avatar
SiliS
Posts: 288
Joined: Tue Jan 29, 2008 10:54 am
Location: Λαρνακα
Contact:

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΣΟΛΕΑΣ

Post by SiliS »

(CyBasser) wrote:
Greg wrote:να τρωεις καθε μερα φασολακι ρολανδο μπορει να σε πειραξει..πρεπει να τσιμπας και καμια ''μπριζολουα'' μεσα μεσα ;).. εγω σε 3 μηνες λοαρκαζω να δολωνω ζωντανα λαβρακια :twisted:
Παιδιά, δικαίωμα σας. Αυτό που είπα στον Βύρωνα είναι ότι άλλα έλεγε κάποτε. Εσύ ουδέποτε δήλωσες λαβρακάς Γρηγόρη (άσχετα αν τα έχεις στο avatar σου). Εμένα με ικανοποιεί η φασολάδα καθημερινά. Αν τα λαβράκια που θα δολώσεις είναι άνω του επιτρεπτού μεγέθους και εντός των πλαισίων του κότα κάνε τα ότι θέλεις... 8-)
Γιατι δηλαδη πρεπει το δολωμα να ειναι άνω του επιτρεπτού μεγέθους? :doh:
Εχει νομο που το διευκρινιζει δηλαδη?
I d rather be fishing!!!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΣΟΛΕΑΣ

Post by (CyBasser) »

SiliS wrote:
(CyBasser) wrote:
Greg wrote:να τρωεις καθε μερα φασολακι ρολανδο μπορει να σε πειραξει..πρεπει να τσιμπας και καμια ''μπριζολουα'' μεσα μεσα ;).. εγω σε 3 μηνες λοαρκαζω να δολωνω ζωντανα λαβρακια :twisted:
Παιδιά, δικαίωμα σας. Αυτό που είπα στον Βύρωνα είναι ότι άλλα έλεγε κάποτε. Εσύ ουδέποτε δήλωσες λαβρακάς Γρηγόρη (άσχετα αν τα έχεις στο avatar σου). Εμένα με ικανοποιεί η φασολάδα καθημερινά. Αν τα λαβράκια που θα δολώσεις είναι άνω του επιτρεπτού μεγέθους και εντός των πλαισίων του κότα κάνε τα ότι θέλεις... 8-)
Γιατι δηλαδη πρεπει το δολωμα να ειναι άνω του επιτρεπτού μεγέθους? :doh:
Εχει νομο που το διευκρινιζει δηλαδη?
Eχει νόμο που απαγορεύει την αγκίστρωση / θανάτωση ψαριών του συγκεκριμενου είδους κάτω των 25εκ. Σε περίπτωση που κάποιος βρεθεί με μεγαλόστομα κάτω των 25εκ στην κατοχή του υπάρχει πρόστιμο 15 ευρώ το ένα.
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΣΟΛΕΑΣ

Post by (CyBasser) »

Greg wrote:Τι εν ο "λαβρακας" ρολανδο?
Πάντως όχι αυτοί που τα βαρέθηκαν ή τα ειρωνεύονται...

Ατε ρε, κανεί. Φταίω και εγώ που απάντησα στον Βύρωνα και εκάμαμε hijack το θέμα... See ya... :twisted:
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΣΟΛΕΑΣ

Post by mikrosa »

(CyBasser) wrote:
SiliS wrote:
(CyBasser) wrote: Αν τα λαβράκια που θα δολώσεις είναι άνω του επιτρεπτού μεγέθους και εντός των πλαισίων του κότα κάνε τα ότι θέλεις... 8-)
Γιατι δηλαδη πρεπει το δολωμα να ειναι άνω του επιτρεπτού μεγέθους? :doh:
Εχει νομο που το διευκρινιζει δηλαδη?
Eχει νόμο που απαγορεύει την αγκίστρωση / θανάτωση ψαριών του συγκεκριμενου είδους κάτω των 25εκ. Σε περίπτωση που κάποιος βρεθεί με μεγαλόστομα κάτω των 25εκ στην κατοχή του υπάρχει πρόστιμο 15 ευρώ το ένα.
Τωρα σοβαρα,αν εχω δολωμενο ζωντανο,το οποιο ειναι κατω που το οριο,μπορουν να μου κοψουν προστιμο???? :|
Αν ναι,σε ποιο νομο ακριβως θα με βρουν να παρανομω,που την ωρα που δεν υπαρχει θανατωση,ουτε κατοχη ψαριου??

User avatar
(CyBasser)
Posts: 2367
Joined: Mon Oct 22, 2007 10:17 pm

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΣΟΛΕΑΣ

Post by (CyBasser) »

mikrosa wrote:Τωρα σοβαρα,αν εχω δολωμενο ζωντανο,το οποιο ειναι κατω που το οριο,μπορουν να μου κοψουν προστιμο???? :|
Αν ναι,σε ποιο νομο ακριβως θα με βρουν να παρανομω,που την ωρα που δεν υπαρχει θανατωση,ουτε κατοχη ψαριου??
Υπάρχει κατοχή εαν είναι δολωμενο στο αγκιστρι σου...
There is fishing, and there is BASS FISHING!
ALWAYS PRACTICE CATCH AND RELEASE!!!

letsgofishing
Posts: 55
Joined: Mon Apr 14, 2014 4:20 pm

Re: ΦΡΑΓΜΑ ΣΟΛΕΑΣ

Post by letsgofishing »

Τελικά τι γίνεται; Μπορούμε να ψαρέψουμε στην Σολέα;

Post Reply

Return to “Ψάρεμα γλυκού νερού”