Γέμισε τσιπούρες η θαλάσσια περιοχή της Ακτής του Κυβερνήτη

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
Costas
Posts: 121
Joined: Sat May 26, 2007 9:10 pm

Re: Γέμισε τσιπούρες η θαλάσσια περιοχή της Ακτής του Κυβερνήτη

Post by Costas »

Πάντως,

Όταν ρωτήσαμε το Τμήμα Αλιείας τις προάλλες στην συνάντηση που είχαμε μαζί τους, σε ερώτηση κατά πόσο επιβιώνουν τα ψάρια του ιχθυοτροφείου στην θάλλασα ειδικά για τις τσιπούρες η απάντηση τους ήταν ξεκάθαρα οχι... οπόταν εάν όντος έτσι είναι, τότε οκ..

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Γέμισε τσιπούρες η θαλάσσια περιοχή της Ακτής του Κυβερνήτη

Post by Giorkos »

Costas wrote:σε ερώτηση κατά πόσο επιβιώνουν τα ψάρια του ιχθυοτροφείου στην θάλλασα ειδικά για τις τσιπούρες η απάντηση τους ήταν ξεκάθαρα οχι...


:think: :think: :think:

:animals-fishgreen: :animals-fishgreen: :animals-fishgreen: ==> :angelic-yellow: :angelic-yellow: :angelic-yellow:

:think: :think: :think:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

Sorkomanis
Posts: 436
Joined: Mon Nov 01, 2010 12:38 pm
Location: Λευκωσία

Re: Γέμισε τσιπούρες η θαλάσσια περιοχή της Ακτής του Κυβερνήτη

Post by Sorkomanis »

Νομίζω μια εξέταση των ψαριών οφείλει να γίνει... :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Πείτε ΌΧΙ στις μαλάγρες, μπασμούς και ψαροτροφες:)

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: Γέμισε τσιπούρες η θαλάσσια περιοχή της Ακτής του Κυβερνήτη

Post by angiec »

Sorkomanis wrote:Νομίζω μια εξέταση των ψαριών οφείλει να γίνει... :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Να μην έχετε καμια ένοια !!!!!!!!!!! Ο κ,Λοιζίδης μίλησε πριν λίγο στο Σίγμα και είναι όλα υπό έλεγχο!!!!!!!!!!!!!!1

nikitas
Posts: 47
Joined: Tue Jun 26, 2012 6:13 am

Re: Γέμισε τσιπούρες η θαλάσσια περιοχή της Ακτής του Κυβερνήτη

Post by nikitas »

ε αμα το ειπε ο κυριος λοιζιδις εδεσα τωρα

User avatar
Giorkos
Posts: 2215
Joined: Wed Dec 05, 2007 10:29 am

Re: Γέμισε τσιπούρες η θαλάσσια περιοχή της Ακτής του Κυβερνήτη

Post by Giorkos »

angiec wrote:
Sorkomanis wrote:Νομίζω μια εξέταση των ψαριών οφείλει να γίνει... :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!: :!:
Να μην έχετε καμια ένοια !!!!!!!!!!! Ο κ,Λοιζίδης μίλησε πριν λίγο στο Σίγμα και είναι όλα υπό έλεγχο!!!!!!!!!!!!!!1
εφκείκε τζαι ψες στα νέα του σίγμα τζαι ενημέρωσε...ήταν πρώτος...τα έξερεν ούλλα...(ναι...εβάλα το και στες ειδήσεις το θέμα :doh: )

μετά τον λοιζίδη εμίλησε και ο Υπουργός για το θέμα....
:whistle:
που κουρκούνα....μέχρι τούνα....

Philippos
Posts: 118
Joined: Wed Sep 05, 2007 1:24 pm

Re: Γέμισε τσιπούρες η θαλάσσια περιοχή της Ακτής του Κυβερνήτη

Post by Philippos »

Επελάναν ουλοι, επιασαν με 20 ατομα τηλεφωνο να μου πουν την "πληροφορια" :lol:
Οι παραπανω ενομισαν πως θα παν τζιαμε και θα τις πιανουν με τα χερια τους. Ημουν διστακτικος στην αρχη αλλα λεω να παω να δω τι γινεται. Οπως ακριβως το περιγραψετε σε αλλο τοπικ. Δεν ειναι ετσι το ψαρεμα αλλα τι να καμουμε, απο την στιγμη που δεν γινεται κατι παρανομο, και δυσκολα θα επιβιωσουν τα ψαρια εξω απο το κλουβι...Εν αλλο πραμα τουτο ομως, ενεν ψαρεμα
Τουλαχιστον ας καμουν και χαρα τουτοι που δεν πιανουν τιποτε και ασχολουντε με το "ψαρεμα" μια φορα τον χρονο.

Το θεμα ειναι να σεβεσαι αυτον που ειναι διπλα σου, να τηρας τις νομοθεσιες και να μην πετας σκουπιδια. Τουτα τα 3 μονο, τα αλλα ερχονται σε δευτερη μοιρα.

Και μιλω για δικτυα παραπανο. Η νομοθεσια για τα δικτυα ειναι πως απαγορευετε κατω απο 5 μετρα. Η παραλια εκει δεν ειναι λουομενων απ οσο ξερω, αρα δεν εχει οριο απο την ακτη. Ειναι επαρχια Λεμεσου ετσι λογικα το τηλεφωνο για καταγγελιες ειναι
25817312
99486130
(τα πιανω απο το αλλο τοπικ)

Αν εχει αλλα τηλεφωνα, που ξερετε πως απαντουν, ή καμια διορθωση στην νομοθεσια πειτε το.

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: Γέμισε τσιπούρες η θαλάσσια περιοχή της Ακτής του Κυβερνήτη

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Χθες ειμασταν για δοκιμαστικες στο Φραγμα του ΚΟΥΡΗ :!:
ΧΑΡΑ ΘΕΟΥ :lol: :lol: :lol: Ειμασταν ΜΟΝΟΙ ΜΑΣ. Επηαν ουλλοι στες Τσιππουρες :shock: :shock: :shock:
Σημερα το πρωι στην περιοχη Ορμηδειας- ΑΗΚ ειχε ΜΟΝΟ εναν καλαμα...........................
Εγω κολυμπησα μεσα σε ενα κοπαδι τσιπουρες και τες απολαμβανα ζωντανες. Ας τες φασιν αλλοι :lol: :lol:

maxhtec
Posts: 253
Joined: Fri Nov 04, 2011 5:18 pm
Location: Pafos

Re: Γέμισε τσιπούρες η θαλάσσια περιοχή της Ακτής του Κυβερνήτη

Post by maxhtec »

Ρε κοπελλια προχτες επιασα στην αντεννα τσιπουρες μιλουμε για γονο ομος 5-6εκ (επιαν πισο φυσικα) εχαρηκα πολλα παντως γιατι πρωτη φορα επιασα τσιπουρες και ειδα στους τοπους που ψαρεφκο η ερωτησ μου ειναι αν οι συγκεκριμενες τσιπουρες ειναι αγριες υπαρχει περιπτοση να εν που ιχθυοτροφιο?

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”