Σχολείο Ψαροτούφεκου

sotiris
Posts: 101
Joined: Sat Feb 23, 2008 12:26 pm

Re: Σχολείο Ψαροτούφεκου

Post by sotiris »

FILE OMONOIA
DIABASE PROSEKTIKA TI EIPA. EIPES TO SXOLEIO TI THA SOU PROSFERI? KAI APANTISA OTI, OTI MATHEIS STI ZWI EINAI XRISIMO? ETSI?

OPOTAN? SE AYTO DIAFONISA MAZI SOU. STO ALO POU LES TORA EIMAI 32 XRONON KAI PSAREYW APO TA 13 MOU.

ELPIZW NA SE KALUPSE H APANTISI MOU KAI ALI FORA DIABASE PIO PROSEXTIKA FILE MOU .

ANYWAY EN GOUSTARW ANTIPARATHESEIS EDW,

omonoia

Re: Σχολείο Ψαροτούφεκου

Post by omonoia »

oute ego file m sotiri.. eimai neos akoma konta sou alla en tsie 8elo oute ego antipa8iseis....eimai molis 21 xronon tsie psareuko apo ta 14 mou...apla lia logia tsie kala.. pantos kales psaries...

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Σχολείο Ψαροτούφεκου

Post by hdemetris »

Φίλε μου Ομόνοια να μου επιτρέψεις να σου πω δυο κουβέντες.
Είμαι και γω όπως και οι παραπάνω εδώ μέσα από 30 και πάνω.
Είμαστε εδώ για να ανταλλάξουμε εμπειρίες, απόψεις, συμβουλές και για να κάνουμε πλάκα. Δεν είμαστε εδώ ούτε για να κοντραριστούμε για το ποιος βουτά πιο πολλά χρόνια, ούτε για το ποιος βουτά πιο πολλά μέτρα ούτε για το ποιος βγάζει πιο πολλά ψάρια.
Δεν σου τα λέω αυτά ούτε για να σου κάνω παρατήρηση ούτε για να σου παίξω τον έξυπνο. Απλά σου εξηγώ το όλο κλίμα.
Και να σου πω και κάτι άλλο που εν το είπε ο Περιστέρης?
Ο καλός ψαροτουφεκάς δεν έχει ανάγκη να διαφημίσει τις ικανότητες του :wink:
Αυτά φίλε και ελπίζω να μεν παρεξηγήσεις γιατί δεν τα γράφω με καμιά διάθεση για κόντρα.
Καλές ψαριές τζαι σε σένα :D
Who the cap fit
Let them wear it

omonoia

Re: Σχολείο Ψαροτούφεκου

Post by omonoia »

sifono mazi sou file dimitri... en tsie 8elo oute ego na kamno ton e3upno...oute 3ero kanena oute me 3erei kanenas mesa sto forum...en tsie e3itimasa kanena oute 8elo na xoumisto...pantos kales psaries kai se sena!!!!! signomi an ipa kati kako!!

User avatar
hdemetris
Posts: 710
Joined: Tue Feb 27, 2007 4:23 pm
Location: Λάρνακα

Re: Σχολείο Ψαροτούφεκου

Post by hdemetris »

omonoia wrote:sifono mazi sou file dimitri... en tsie 8elo oute ego na kamno ton e3upno...oute 3ero kanena oute me 3erei kanenas mesa sto forum...en tsie e3itimasa kanena oute 8elo na xoumisto...pantos kales psaries kai se sena!!!!! signomi an ipa kati kako!!
Χαίρομαι που λύθηκε η μικροπαρεξήγηση φίλε μου :D
Who the cap fit
Let them wear it

fuego
Posts: 1
Joined: Tue Mar 18, 2008 8:04 am

Re: Σχολείο Ψαροτούφεκου

Post by fuego »

Loipon....file mou egw xekinisa monos kai sinexizw monos to psarontoufekko. (....kai xerw pws oloi tha poume pws psarontoufekko xwris zevgari ktl einai lathos)....epistrefw sto thema giati to zitima zevgari den eiani to thema tou topic...


Poli swsta milises hemile....akrivws etsi prepei na antimetwpizopume to psarontoufekko...prsarevw 1 xrono idi kai o exoplismos mou einai arketa elleipeis...twra tha ton veltiwsw arketa....kai den exw provlima kanena na pw pws ta psaria pou epiasa mexri twra einai elaxista!!!! panat omws evgaina apo to nero me paromoies skepseis kai me megali ikanopoisi...!!!


kales vouties....!

mariosko
Posts: 724
Joined: Mon Dec 03, 2007 2:08 pm
Location: Λ/ΣΙΑ

Re: Σχολείο Ψαροτούφεκου

Post by mariosko »

φίλε μου και ο Dapiran οταν ξεκινησε επιαννε λιγα ψαρια, τα ψαρια θα ερθουν μην ανησηχεις. αν βρεις καποιον ποιο έμπειρο ομως να πηγαινετε μαζι, θα βελτιωθεις ποιο γρηγορα, θα βλεπεις και τον αλλο πως ψαρευει, θα βλεπει και αυτος πραγματα που κανεις λαθος και εσυ δεν μπορεις να δεις και θα σ διορθωννει, και ενα πολυ σημαντικο, οταν θα εισαι εσυ σε βουτια και θα εχεις τον αλλο να σε προσεχει θα νιωθεις ποιο ασφαλης και ανετος και θα μπωρεις να κανεις και καλυτερες απνοιες. η εμπειρια στο ψαροτουφεκο ειανι πολυ σημαντικη και αν μπορεσεις να "κλεψεις" ή καλυτερα να δανιστεις λιγη απο καποιο ποιο εμπειρο θα βελτιωθεις γρηγοροτερα. Αυτη ειναι η αποψη μου.
Ο βλάκας ειναι ανίκητος...

hemilios
Posts: 232
Joined: Fri Aug 17, 2007 7:46 am

Re: Σχολείο Ψαροτούφεκου

Post by hemilios »

mariosko wrote:φίλε μου και ο Dapiran οταν ξεκινησε επιαννε λιγα ψαρια, τα ψαρια θα ερθουν μην ανησηχεις. αν βρεις καποιον ποιο έμπειρο ομως να πηγαινετε μαζι, θα βελτιωθεις ποιο γρηγορα, θα βλεπεις και τον αλλο πως ψαρευει, θα βλεπει και αυτος πραγματα που κανεις λαθος και εσυ δεν μπορεις να δεις και θα σ διορθωννει, και ενα πολυ σημαντικο, οταν θα εισαι εσυ σε βουτια και θα εχεις τον αλλο να σε προσεχει θα νιωθεις ποιο ασφαλης και ανετος και θα μπωρεις να κανεις και καλυτερες απνοιες. η εμπειρια στο ψαροτουφεκο ειανι πολυ σημαντικη και αν μπορεσεις να "κλεψεις" ή καλυτερα να δανιστεις λιγη απο καποιο ποιο εμπειρο θα βελτιωθεις γρηγοροτερα. Αυτη ειναι η αποψη μου.
Συμφωνώ μαζί σου. Το να έχεις ζευγάρι ή παρεές που πας μαζί τους ψαροτούφεκο και μπορείς να μιλάς, να αναλύεις και να μαθαίνεις είναι πολύ σημαντικό.
Το πιο ωραίο είναι όταν αρχίσεις να εξελίσσεσαι , να βλέπεις πράγματα που δεν έβλεπες πριν και να ΚΑΤΑΛΑΒΑΊΝΕΙΣ έστω και λίγο το τι σου λέει η θάλασσα.

Post Reply

Return to “Ελεύθερη κατάδυση”