ΤΡΟΙΚΑ

Αν επιθυμείτε να καταθέσετε την άποψή σας για ζητήματα που δεν περιλαμβάνονται στις παρακάτω ενότητες, μπορείτε να το κάνετε από εδώ.
Post Reply
EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

ΤΡΟΙΚΑ

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Πριν λιγο μιλουσα με τον γιο του αδελφου μου.
Ο Νικολας ειναι ανωτατο στελεχος στην ΠεπσιΚο με εδρα την Νεα Υορκη.
Του ελεγα διαφορα για την Οικονομια του τοπου και για την καθοδο της Τροικα. Ηταν πληρως ενημερος και μου ειπε οτι πρεπει να ΧΑΙΡΟΜΑΙ :doh: :doh: διοτι λεει επιτελους θα αντιμετωπιστουν τα προβληματα με σοβαροτητα απο αλλους και οχι απο τους ΚΟΥΤΟΥΡΑΤΖΙΗΔΕΣ τους Πολιτικαντηδες και τους Καρεκλοκενταυρους των Υπουργειων μας.
Επειδη ξερει καλα :wink: το ψωνιο μου με το ψαρεμα και την αγαπη μου για το ΥΓΡΟ ΣΤΟΙΧΕΙΟ, μου εδωσε και μια συμβουλη :idea: :idea: :idea:
Μου ειπε να βρω links με τους ελεκτες της ΤΡΟΙΚΑ που θα πηγαινοερχονται και να καταγγειλω τον Διευθυντη του ΤΑΘΕ για αμελεια, ανεπαρκεια κλπ. Ταυτοχρονα να καταγγειλω την Κυπριακη Κυβερνηση οτι διατηρει ενα πολυεξοδο τμημα το οποιο δεν παραγει κανενα εργο. Ο σκοπος και ο ρολος για τον οποιο ιδρυθηκε ΔΕΝ υφισταται πλεον.
ΓΙΑ ΝΑ ΜΗΝ ΣΑΣ ΚΟΥΡΑΖΩ :oops: ΑΝ ΚΑΠΟΙΟΣ ΕΧΕΙ ΠΡΟΣΒΑΣΗ ΣΕ ΚΑΠΟΙΟ LINK ΠΑΡΑΚΑΛΩ ΝΑ ΜΟΥ ΤΟ ΣΤΕΙΛΕΙ ΜΕ Π.Μ.
Τα υπολοιπα ειναι δουλεια δικη μου.

Costass
Posts: 112
Joined: Wed Jan 20, 2010 10:43 am
Location: cy

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by Costass »

πολλά καλή ιδέα. ate κάμετε κίνηση. που "εκαταντισαμε" όμως a?? να "καταγγελουμεν" τους δικούς μας στους ξένους.... (it makes you wonder..)

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by apsavvas »

φίλε Ευάνθη ανάμενε και θα σε ενημερώσω σύντομα, είτε με πμ είτε στο topic αυτό
The only source of knowledge is experience

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by EVANTHIS LOIZOU »

ΚΑΤΑΝΤΗΜΑ για να κλαιμε :cry: :cry: :cry:

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Κατσετε για δυο λεπτα και αναλυστε τα πιο κατω ατομα
1. Γαβριηλιδης
2. Γεωργιου
3. Λοιζιδης
Διεθυντες του ΤΑΘΕ με οραμα την ΠΑΧΟΥΛΛΗ ΣΥΝΤΑΞΗ και το τεραστιο εφ'απαξ.
Και ποιος με πειθει οτι κοντα σ'αυτα δεν κρυβονται και καποιες συναλλαγες τυπου "Τζοχατζοπουλλου" :?: :?:
Οσο και να εχουμε κτυπησει την πορτα της Γενικης Ελεκτριας και του Επιτροπου Διοικησεως.... ΤΙΠΟΤΑ :evil: :evil:
"Δεν βγαζει ο Κορακος του Κορακου ματι"
Αποτελεσμα ......................... να αποτεινομαστε στους ξενους να βρουμε το δικαιο μας.

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by apsavvas »

The only source of knowledge is experience

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by apsavvas »

The only source of knowledge is experience

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Thanks mate :D :D :D

User avatar
apsavvas
Posts: 1045
Joined: Mon Jan 26, 2009 7:22 pm

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by apsavvas »

hahahahahahahahaha
Attachments
1.jpg
1.jpg (25.74 KiB) Viewed 6935 times
The only source of knowledge is experience

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by Captain theodoros »

Καλησπέρα αγαπητέ Ευάνθη δεν ξέρεις πόσο λυπήθηκα όταν έμαθα ότι θα μπλέξετε και εσείς με την ΤΡΟΙΚΑ .
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by admin »

υπάρχει μια παροιμία εδώ στην Κύπρο αγαπητέ καπετάνιε που λέει 'τέτοια κκελλέ τέτοιο ξιουράφι θέλει' δηλαδή ότι παθαίνουμε είναι απο το κεφάλι μας. Τόσο χρόνια σιασπάθηση δημοσίου χρήματος για να τρώνε όλοι με χρυσά κουτάλια ήταν επόμενο ότι θα ερχόταν αυτή η ώρα. Ελπίζουμε να μπούν τα πράγματα στην θέση τους.

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Καπετανιε μου ΧΑΙΡΕΤΩ :D
Σου ταλεγα οτι τα παντα ειναι θεμα ΔΙΟΙΚΗΣΗΣ.
Και εδω στο Νησι, αφησαμε να μας κανουν κουμαντο οι ΑΝΙΚΑΝΟΙ.
Ευρισκονται απο το 60 στην εξουσια πουλωντας ΚΕΝΑ συνθηματα.
Κανενας τους δεν αγαπα πραγματικα τον τοπο του.
Και στο προκειμενο που ειναι το ψαρεμα.
Πεταμε μερικες δεκαδες εκατομυρια ευρω για να συντηρουμε την υπαρξη του Τμηματος Αλιειας και Θαλασσιων Ερευνων την στιγμη που.............................. Δεν υπαρχουν πλεον επαγγελματιες ψαραδες.
Να το κλεισουνε οι ξενοι αφου οι δικοι μας φοβουνται την Συντεχνια και το πολιτικο κοστος.
Και νασαι βεβαιως οτι δεν θα βαλω λιθαρακι σ'αυτο αλλα ογκολιθο :wink: :wink:

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by Captain theodoros »

Αγαπητοί μου καλησπέρα σας
Δεν ξέρω ποια ποιο είναι το σωστό τα έχω χάσει , οικονομίες χρόνων έχουν χαθεί δεν αξίζουν ποια τίποτα , πόσες φορές έχω πει στον εαυτό μου γιατί δεν πήγαινες ταξίδια σε όλον τον κόσμο να τον γνωρίσεις παρά καθόσουν να φτιάσεις ακίνητα , να τα αποτελέσματα τα ακίνητα στην Ελλάδα δεν αξίζουν τίποτα πλέον , αλλά είναι και φύρα με τους φόρους που έβαλε η κυβέρνηση Παπανδρέου . Το χειρότερο έχουμε την ΤΡΟΙΚΑ να κάνει κουμάντο στην τσέπη μου , που τόσα χρόνια δούλευα ασταμάτητα να την προστατεύω αφού είχαμε ελεύθερη οικονομία , τώρα πλέον έχουμε ελεγχόμενη οικονομία λίγα θα βγάζεις πολλά θα πληρώνεις , για να βγάλεις το χρέος του κάθε τζοχαντζοπουλου , είναι δραματική η υπόθεση πλέον εδώ .
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

User avatar
Captain theodoros
Posts: 1516
Joined: Wed Jun 22, 2011 5:17 am

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by Captain theodoros »

Αυτά αγαπητοί μου συμβαίνουν στην Ελλάδα , τώρα στην Κύπρο μας δεν ξέρω το τι γίνετε αλλά θα συμφωνήσω με τον αγαπητό Ευάνθη , ξέρει πολύ καλά την κατάσταση της Κύπρου και έχει βγάλει τα συμπεράσματα του .
<< ΚΑΙ ΑΥΤΟ ΘΑ ΠΕΡΑΣΕΙ >>

EVANTHIS LOIZOU
Posts: 2217
Joined: Fri Oct 19, 2007 11:21 am

Re: ΤΡΟΙΚΑ

Post by EVANTHIS LOIZOU »

Καλην Εσπεραν Καπετανιε :)
ΕΛΛΑΔΑ σ'αγαπαμε :!: :!:
ΕΛΛΑΔΑ των πανανθρωπινων αξιων και του πνευματος :clap: :clap:
Η σημερινη ψωροκωστενα ειναι μια περαστικη αρρωστεια. Που θα παει. Θα περασει :pray: :pray: :pray: :pray:

Post Reply

Return to “Διάφορα Θέματα”