ΖΥΜΑΡΙ

christosapoel
Posts: 50
Joined: Wed Apr 18, 2012 12:25 pm

ΖΥΜΑΡΙ

Post by christosapoel »

γεια σασ, απλα ηθελα να μου λυσετε καπιεσ αποριεσ σχετικα με το ζυμαρι,... εσεισ τι προτινετε τυλιχτο ή σφυχτο?? ,,, εγο που ασχολουμε με αντεενα προσοπικα ΔΕΝ ΕΧΩ ΠΙΑΣΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΜΕ ΖΥΜΑΡΙ!!!! γιατι???? πιαννο μονο με πεταλλινεσ!!! σασ παρακαλω αν μποριτε να μου πιτε καμια συνταγι για ζυμαρι σφιχτο!!!! ΠΕΡΚΙ ΓΙΝΕΙ ΤΙΠΟΤΕ ΤΖΕ ΔΟΥΜΕΝ ΧΑ'ΙΡΙ!!!! :think: :idea: :idea: :idea:

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: ΖΥΜΑΡΙ

Post by marios »

Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

inglese.fishing
Posts: 279
Joined: Wed Sep 15, 2010 11:00 pm

Re: ΖΥΜΑΡΙ

Post by inglese.fishing »

Αχ τούτες οι τροφές, ρε φίλε μάλλον αφαιρούν το δόλωμα/ζυμάρι που έχεις και δεν το καταλαβαίνεις ενώ με την πεταλινα τα πράγματα εν πιο καλά για σένα.

christosapoel
Posts: 50
Joined: Wed Apr 18, 2012 12:25 pm

Re: ΖΥΜΑΡΙ

Post by christosapoel »

ευχαριστο για τισ πληροφοριεσ αλλα επειδι ειμαι 13 , τζε οποτε παω να καμο τιποτε με το μιξερ φοναζει μου η μανα μου οτι ενα τισ τα καμο λεσηι :lol: εν εχετε καμια συνταγη απλη τζε αποτελεσματικη?? επισησ τι προτινετε τυλιχτο ή σφιχτο ζυμαρι????

christosapoel
Posts: 50
Joined: Wed Apr 18, 2012 12:25 pm

Re: ΖΥΜΑΡΙ

Post by christosapoel »

inglese.fishing wrote:
Αχ τούτες οι τροφές, ρε φίλε μάλλον αφαιρούν το δόλωμα/ζυμάρι που έχεις και δεν το καταλαβαίνεις ενώ με την πεταλινα τα πράγματα εν πιο καλά για σένα.
ρε φιλε, αμαν το αφαιρουσαν εν θα το ενιοθα πανο στιν αντεενα??? να ε πιεννο πανο κατο ο φελλο?

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: ΖΥΜΑΡΙ

Post by michalispsarema »

γεια σου χρηστο
ειμαι και εγω 12 χρονον και εχο τιν μανα μου πας τιν κελε μου οποτε καμνο ζυμαρι.
εχω μια αποτελεσματικο ζυμαρι και ειναι ευκολο να κανεις.
ΥΛΙΚΑ
Ουζο
Αλευρι
Νερο(τις θαλασσας)
Λαδι
ΣΥΝΤΑΓΗ
βαλεις το αλευρι μεσα σε ενα δοχειο και προσθετης λιο νερο και το ζυμωνεις.μετα βαλεις λιο νερο παλε οσπου να ζυμωσει καλα. μετα προσθετης πολλα λιο ουζο και λαδι.
και εχεις ενα πολλα καλο ζυμαρι

Κλώνος
Posts: 57
Joined: Sun Jun 29, 2008 6:32 am

Re: ΖΥΜΑΡΙ

Post by Κλώνος »

christosapoel wrote:ευχαριστο για τισ πληροφοριεσ αλλα επειδι ειμαι 13 , τζε οποτε παω να καμο τιποτε με το μιξερ φοναζει μου η μανα μου οτι ενα τισ τα καμο λεσηι :lol: εν εχετε καμια συνταγη απλη τζε αποτελεσματικη?? επισησ τι προτινετε τυλιχτο ή σφιχτο ζυμαρι????

καλα κανει και φωναζει!! ασε που βρωμει μετα!!!

να αγορασεις ενα μιξερ φτηνο απο υπεραγορες ή προσφορες που βγενουν κατα καιρους, και να το εχεις για να κενεις μονο ζυμες!! ετσι θα εχεις και την ευθηνη του καθαρισμου του, διοτι αν δεν το καθαρισεις, την επομηνη φορα δεν θα εχει ζυμη.

μπορεις να κανει ζυμες μονο με ενα πιρουνι και καλο ανακατεμα. τοτε που εκανα ζυμες με το πιρουνι μια χαρα ηταν

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

ΖΥΜΑΡΙ

Post by belluga »

Κλώνος wrote:
christosapoel wrote:ευχαριστο για τισ πληροφοριεσ αλλα επειδι ειμαι 13 , τζε οποτε παω να καμο τιποτε με το μιξερ φοναζει μου η μανα μου οτι ενα τισ τα καμο λεσηι :lol: εν εχετε καμια συνταγη απλη τζε αποτελεσματικη?? επισησ τι προτινετε τυλιχτο ή σφιχτο ζυμαρι????

καλα κανει και φωναζει!! ασε που βρωμει μετα!!!

να αγορασεις ενα μιξερ φτηνο απο υπεραγορες ή προσφορες που βγενουν κατα καιρους, και να το εχεις για να κενεις μονο ζυμες!! ετσι θα εχεις και την ευθηνη του καθαρισμου του, διοτι αν δεν το καθαρισεις, την επομηνη φορα δεν θα εχει ζυμη.

μπορεις να κανει ζυμες μονο με ενα πιρουνι και καλο ανακατεμα. τοτε που εκανα ζυμες με το πιρουνι μια χαρα ηταν
ο φιλος κλωνος θυμωνεται :lol: γιατι τον τζαιρο του εν ειχε μιξερ! :-D :-D :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk

User avatar
COTSIOS80
Posts: 519
Joined: Thu Mar 05, 2009 9:56 am

Re: ΖΥΜΑΡΙ

Post by COTSIOS80 »

michalispsarema wrote:γεια σου χρηστο
ειμαι και εγω 12 χρονον και εχο τιν μανα μου πας τιν κελε μου οποτε καμνο ζυμαρι.
εχω μια αποτελεσματικο ζυμαρι και ειναι ευκολο να κανεις.
ΥΛΙΚΑ
Ουζο
Αλευρι
Νερο(τις θαλασσας)
Λαδι
ΣΥΝΤΑΓΗ
βαλεις το αλευρι μεσα σε ενα δοχειο και προσθετης λιο νερο και το ζυμωνεις.μετα βαλεις λιο νερο παλε οσπου να ζυμωσει καλα. μετα προσθετης πολλα λιο ουζο και λαδι.
και εχεις ενα πολλα καλο ζυμαρι
Αμαν βαλλεις τζε νερο της θαλασσας εκρδισε το μιξερ της μανας σου :D :D :D
Ditch the bitch and let's go fishing!

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΖΥΜΑΡΙ

Post by angiec »

belluga wrote:
Κλώνος wrote:
christosapoel wrote:ευχαριστο για τισ πληροφοριεσ αλλα επειδι ειμαι 13 , τζε οποτε παω να καμο τιποτε με το μιξερ φοναζει μου η μανα μου οτι ενα τισ τα καμο λεσηι :lol: εν εχετε καμια συνταγη απλη τζε αποτελεσματικη?? επισησ τι προτινετε τυλιχτο ή σφιχτο ζυμαρι????

καλα κανει και φωναζει!! ασε που βρωμει μετα!!!

να αγορασεις ενα μιξερ φτηνο απο υπεραγορες ή προσφορες που βγενουν κατα καιρους, και να το εχεις για να κενεις μονο ζυμες!! ετσι θα εχεις και την ευθηνη του καθαρισμου του, διοτι αν δεν το καθαρισεις, την επομηνη φορα δεν θα εχει ζυμη.

μπορεις να κανει ζυμες μονο με ενα πιρουνι και καλο ανακατεμα. τοτε που εκανα ζυμες με το πιρουνι μια χαρα ηταν
ο φιλος κλωνος θυμωνεται :lol: γιατι τον τζαιρο του εν ειχε μιξερ! :-D :-D :-D


Sent from my iPhone using Tapatalk
Εγώ ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω από τους μικρού μας φίλους ..........γιατί σώνει και καλά να θέλει Μιξερ και γιατι με νερό της Θαλασσας ........ :o :o :o Εγώ σας αποδυκνύω το αντίστροφο βάζοντας που και που φωτο απο τα ψάρια που πιάννω ανακατεύω πάντα με πιρούνι και νερο της βρύσης ΠΑΝΤΑ Γιατι θέλετε να τα κάνετε δύσκολα

sotiris!129
Posts: 256
Joined: Fri Jul 30, 2010 10:48 am

Re: ΖΥΜΑΡΙ

Post by sotiris!129 »

K.Aνζι το νερο της βρυσης εχει μεγαλες πιθανοτητες να μιριζει χλορινη πραγμα που εμεις μπορει να μην καταλαβουμε πολες φορες ενο τα ψαρια που βασιζονται στην οσφριση για να φανε κατι ? :think:
επισης το νερο της θαλασσας κανη την ζυμη ακομα πιο ελαστικη δοκιμασμενο και αποδεδιγμενο και εγκιατε για μενα την επιτηχια!
οσο για το μιχερ συνφονω ειναι αχριαστο!
εχει πραμα ο γιαλος μαστρε?

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

Re: ΖΥΜΑΡΙ

Post by marios »

angiec wrote:
Εγώ ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω από τους μικρού μας φίλους ..........γιατί σώνει και καλά να θέλει Μιξερ και γιατι με νερό της Θαλασσας ........ :o :o :o Εγώ σας αποδυκνύω το αντίστροφο βάζοντας που και που φωτο απο τα ψάρια που πιάννω ανακατεύω πάντα με πιρούνι και νερο της βρύσης ΠΑΝΤΑ Γιατι θέλετε να τα κάνετε δύσκολα
νερό βρύσης = υψηλή περιεκτικότητα σε χλώριο(για οργανισμούς όπως τα ψαρια, ακόμη οι "ειδική" λένε ότι δεν πρέπει kαν να ποτίζουμε τα λουλούδια με το νερό που πίνουμε της βρύσης )..
αυτός είναι ο κύριος λόγος που το αποφεύγουν οι περισσότεροι.,,
ψέματα αλήθεια δεν το έψαξα περισσότερο :confusion-shrug:
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
angiec
Posts: 1088
Joined: Sun Nov 29, 2009 12:48 pm
Location: ΛΕΥΚΩΣΙΑ

Re: ΖΥΜΑΡΙ

Post by angiec »

marios wrote:
angiec wrote:
Εγώ ένα πράγμα δεν καταλαβαίνω από τους μικρού μας φίλους ..........γιατί σώνει και καλά να θέλει Μιξερ και γιατι με νερό της Θαλασσας ........ :o :o :o Εγώ σας αποδυκνύω το αντίστροφο βάζοντας που και που φωτο απο τα ψάρια που πιάννω ανακατεύω πάντα με πιρούνι και νερο της βρύσης ΠΑΝΤΑ Γιατι θέλετε να τα κάνετε δύσκολα
νερό βρύσης = υψηλή περιεκτικότητα σε χλώριο(για οργανισμούς όπως τα ψαρια, ακόμη οι "ειδική" λένε ότι δεν πρέπει kαν να ποτίζουμε τα λουλούδια με το νερό που πίνουμε της βρύσης )..
αυτός είναι ο κύριος λόγος που το αποφεύγουν οι περισσότεροι.,,
ψέματα αλήθεια δεν το έψαξα περισσότερο :confusion-shrug:[/quote

Μαριε μου συμφωνώ απόλυτα αλλά όταν μέσα στο ζυμάρι βάζεις και άλλα υγρά πχ,λίγο γάλα αυγό λάδι νωρός ούζο .........σχεδόν δεν χρειάζεται νερό ίσως δεν το διευκρίνησα καλά το νερό που λέω είναι 2-3 κουταλιές .....Ποτέ δεν βάζω μονο νερό σε ποσότητα

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: ΖΥΜΑΡΙ

Post by mikrosa »

ρε παιδια δεν χρειαζετε ουτε μιξερ ουτε πιρουνι...απλα σκεφτειτε και φερθειτε εξυπνα...
τι ενοω???
καμετε 2-3 συνεχομενες μερες ζυμαρι αλλα καμετε μαυρην και γεριμην τη κουζινα της μανας σας...και αντι να την καθαριζετε να τη λερωνετε ''καταλαθος'' ...ε που εν να παει στην τεταρτη-πεμπτη μερα που εν να της πειτε παω να καμω ζυμαρι εν να σας πει...αιστο,δως μου τα υλικα και καμνω το εγω!!!
αν δεν πετιχει τουτο πολλα απλα...εν θα σας αφικει να ξανακαμετε ζυμαρι μες το σπιτι :lol:

christosapoel
Posts: 50
Joined: Wed Apr 18, 2012 12:25 pm

Re: ΖΥΜΑΡΙ

Post by christosapoel »

mikrosa wrote:ρε παιδια δεν χρειαζετε ουτε μιξερ ουτε πιρουνι...απλα σκεφτειτε και φερθειτε εξυπνα...
τι ενοω???
καμετε 2-3 συνεχομενες μερες ζυμαρι αλλα καμετε μαυρην και γεριμην τη κουζινα της μανας σας...και αντι να την καθαριζετε να τη λερωνετε ''καταλαθος'' ...ε που εν να παει στην τεταρτη-πεμπτη μερα που εν να της πειτε παω να καμω ζυμαρι εν να σας πει...αιστο,δως μου τα υλικα και καμνω το εγω!!!
αν δεν πετιχει τουτο πολλα απλα...εν θα σας αφικει να ξανακαμετε ζυμαρι μες το σπιτι :lol:
ρε φιλε το , προχτεσ που επια να καμω τυλιχτο ιπεν μου εν θα με ξανααφικι :lol: αλλα βαλω που το ενα αυτι τζε φκαλλο που το αλλο!

Post Reply

Return to “Δολώματα”