παρεΐστικο ΨΑΡΕΜΑ στο εξωτερικό!

User avatar
marios
Site Admin
Posts: 1785
Joined: Tue Feb 13, 2007 5:53 pm
Location: Λ/σια.κ/κλι.
Contact:

παρεΐστικο ΨΑΡΕΜΑ στο εξωτερικό!

Post by marios »

Tι λέτε βγάζουμε κανένα σχέδιο για ψάρεμα εκτος κύπρου? Ελλάδα η Ιταλία για 6,7 μέρες .
Nα ξεκινήσουμε να γράφουμε ποιοι ενδιαφέρονται και ποτε τους βολεύει? :)
Εγώ δεν έχω πρόβλημα με τις ημερομηνίες γιαυτο καλύτερα γράψτε εσείς to ποτε
Kαι αν έχει και άλλους που ενδιαφέρονται αποφασίζουμε και το που :)
Τίποτε δεν είναι τόσο χάλια που να μην μπορεί να γίνει χειρότερο!!

User avatar
AggelosLRK
Posts: 1655
Joined: Thu Apr 24, 2008 6:38 pm

Re: παρεΐστικο ΨΑΡΕΜΑ στο εξωτερικό!

Post by AggelosLRK »

ενδιαφερομαι για ελλαδα,το ποτε ομως ακομα δεν ειμαι σιγουρος,μαλλον αυγουστο.
Καστελλοριζο ακουγετε ιδανικο :drool:

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: παρεΐστικο ΨΑΡΕΜΑ στο εξωτερικό!

Post by mikrosa »

Εγω οπως καθε χρονο εν να ειμαι Θεσσαλονικκη-Καβαλα-Θασο για ψαρεμα θαλασσα...γλυκα νερα Δραμα...καπου μες τον Ιουλη...εν αθιμουμε ακριβως...οσοι πιστοι προσελθετε...

chrisostomos
Posts: 259
Joined: Sun Oct 24, 2010 6:44 pm
Location: ΙΔΑΛΙΟΝ
Contact:

Re: παρεΐστικο ΨΑΡΕΜΑ στο εξωτερικό!

Post by chrisostomos »

Αύγουστο θα ανέβω στο εξοχικό μου στην καληκρατεια χαλκιδικής :-)
Δεν φοβάμαι δεν ελπίζω είμαι παντρεμένος

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

παρεΐστικο ΨΑΡΕΜΑ στο εξωτερικό!

Post by belluga »

Μαλλον για καστελοριζο περιμενουμε τον κυσιφφος να μας βγαλει το προγραμμα!


Sent from my iPhone using Tapatalk

User avatar
MARIOSE
Posts: 105
Joined: Fri Mar 15, 2013 10:01 am

Re: παρεΐστικο ΨΑΡΕΜΑ στο εξωτερικό!

Post by MARIOSE »

Φίλε admin,

Έχω δει αυτό το post και θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά πραγματοποιήσατε κάποιο ψάρεμα στο εξωτερικό.
Προσωπικά, άν ήμουν μέλος στο forum από πέρσι θα ενδιαφερόμουν. Έχω ήδη πάει 2 φορές χ 7 μέρες στη Κεραμωτή (20 λεπτά από Καβάλα απέναντι από Θάσο) και έμεινα ενθουσιασμένος! Από ότι έχω δει και ο mikrosa ψαρεύει στις ίδιες περιοχές και θα μπορεί να επιβεβαιώσει την ύπαρξη ψαριών αλλά και υπέροχων περιοχών για τέτοιου είδους εξορμήσεις! Μπορεί κάποιος να πραγματοποιήσει όλων των ειδών ψαρέματα που θέλει π.χ. απίκο, εγγλέζικο, casting κτλ.

Ελπίζω κάποια φορά να ξαναυπάρξει παρόμοια σκέψη (αν και οι καιροί είναι δύσκολοι τώρα...). :wink:
Fishing is a relaxing & exhilarating sport

User avatar
admin
Site Admin
Posts: 3153
Joined: Tue Dec 19, 2006 1:38 pm

Re: παρεΐστικο ΨΑΡΕΜΑ στο εξωτερικό!

Post by admin »

διακοπές το πολύ μέχρι πιον κάτω.... φίλε έσχει περισσότερες πιθανότητες να μεταναστεύσουμε παρά να πάμε ταξίδι για ψάρεμα εξωτερικό πλέον

User avatar
MARIOSE
Posts: 105
Joined: Fri Mar 15, 2013 10:01 am

Re: παρεΐστικο ΨΑΡΕΜΑ στο εξωτερικό!

Post by MARIOSE »

Σωστός... :?

Σκέφτομαι τη Νέα Ζηλανδία...Τζικάτω εννά πελλάνω που τα ψάρκα!! :twisted: :twisted:
Fishing is a relaxing & exhilarating sport

User avatar
belluga
Posts: 680
Joined: Sun Mar 22, 2009 6:00 pm

παρεΐστικο ΨΑΡΕΜΑ στο εξωτερικό!

Post by belluga »

admin wrote:φίλε έσχει περισσότερες πιθανότητες να μεταναστεύσουμε παρά να πάμε ταξίδι για ψάρεμα εξωτερικό πλέον
Ετσι πας τα αστειο αν δεν ειχα μωρο μικρο ειχε να μεταναστευσω σιουρα.... :-(
Ετσι μας εκαταντησαν........ :-(


Sent from my iPhone using Tapatalk

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: παρεΐστικο ΨΑΡΕΜΑ στο εξωτερικό!

Post by michalispsarema »

εγω παω καθε χρονο παω Εσθονια διακοπες και ψαρευω ΠΟΛΥ....

αλλα φετος εκλεισε ο παπας μου να παμε κρητη αβριο για 6 μερες.... εγω θα παρω εξοπλισμο αλλα τωρα να δουμε τι θα γινει.....

User avatar
MARIOSE
Posts: 105
Joined: Fri Mar 15, 2013 10:01 am

Re: παρεΐστικο ΨΑΡΕΜΑ στο εξωτερικό!

Post by MARIOSE »

michalispsarema wrote:εγω παω καθε χρονο παω Εσθονια διακοπες και ψαρευω ΠΟΛΥ....

αλλα φετος εκλεισε ο παπας μου να παμε κρητη αβριο για 6 μερες.... εγω θα παρω εξοπλισμο αλλα τωρα να δουμε τι θα γινει.....

Εσθονία φίλε?? Πολλά ωραία!! Έχω μια φίλη εκεί που μου είπε πως έχει πολύ ψάρι!! Πολλούς μικρούς ποταμούς και θάλασσα!!

Εν τζιαί η Κρήτη καλή φίλε! Καλή διασκέδαση!! :animals-fishgreen:
Fishing is a relaxing & exhilarating sport

mikrosa
Posts: 549
Joined: Fri Apr 22, 2011 8:11 pm
Location: θα με βρεις σε καποια παραλια-βυθο-φρακτη-βραχια ή στον κοσμο μου

Re: παρεΐστικο ΨΑΡΕΜΑ στο εξωτερικό!

Post by mikrosa »

MARIOSE wrote:Φίλε admin,

Έχω δει αυτό το post και θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά πραγματοποιήσατε κάποιο ψάρεμα στο εξωτερικό.
Προσωπικά, άν ήμουν μέλος στο forum από πέρσι θα ενδιαφερόμουν. Έχω ήδη πάει 2 φορές χ 7 μέρες στη Κεραμωτή (20 λεπτά από Καβάλα απέναντι από Θάσο) και έμεινα ενθουσιασμένος! Από ότι έχω δει και ο mikrosa ψαρεύει στις ίδιες περιοχές και θα μπορεί να επιβεβαιώσει την ύπαρξη ψαριών αλλά και υπέροχων περιοχών για τέτοιου είδους εξορμήσεις! Μπορεί κάποιος να πραγματοποιήσει όλων των ειδών ψαρέματα που θέλει π.χ. απίκο, εγγλέζικο, casting κτλ.

Ελπίζω κάποια φορά να ξαναυπάρξει παρόμοια σκέψη (αν και οι καιροί είναι δύσκολοι τώρα...). :wink:
Οντως φιλε μου,εχει τοπο με πολλη ψαρι,εν να βουττισεις και εν να το δεις...αλλα εν και σημενει πως εν να το ψαρεψεις θεμας..εχει τοπους με ποιο ιδιοτροπα ψαρκα,αλλα οι σε σημιο οπως τα δικα μας...Τα ψαρκα εκει πρεπει να εχεις μια Α΄ γνωση για να τα πειαεις,αλλα τα δικα μας θελουν Α΄+10 με απουτελεσμα να εχεις καλλυτερα αποτελεσματα απο τους γυρω σου ελλαδιτες μιας και γνωριζεις καλυτερα την καχυποψια των ψαριων.
Αν εν να παεις φιλε μου πε μου.Ισως να παμε φετος..

michalispsarema
Posts: 761
Joined: Wed Apr 11, 2012 10:59 am

Re: παρεΐστικο ΨΑΡΕΜΑ στο εξωτερικό!

Post by michalispsarema »

MARIOSE wrote:
michalispsarema wrote:εγω παω καθε χρονο παω Εσθονια διακοπες και ψαρευω ΠΟΛΥ....

αλλα φετος εκλεισε ο παπας μου να παμε κρητη αβριο για 6 μερες.... εγω θα παρω εξοπλισμο αλλα τωρα να δουμε τι θα γινει.....

Εσθονία φίλε?? Πολλά ωραία!! Έχω μια φίλη εκεί που μου είπε πως έχει πολύ ψάρι!! Πολλούς μικρούς ποταμούς και θάλασσα!!

Εν τζιαί η Κρήτη καλή φίλε! Καλή διασκέδαση!! :animals-fishgreen:
Esthonia re file.... Polli to psari kati potamuthkia thalassa limnes... kratun polla kai diafora psaria.... en polla wraia eshi tin xari tou o topos..... Molis Fthasame Kriti to mesimeri Kai Avrio Psarema
Apo kinito ...

User avatar
MARIOSE
Posts: 105
Joined: Fri Mar 15, 2013 10:01 am

Re: παρεΐστικο ΨΑΡΕΜΑ στο εξωτερικό!

Post by MARIOSE »

mikrosa wrote:
MARIOSE wrote:Φίλε admin,

Έχω δει αυτό το post και θα ήθελα να ρωτήσω αν τελικά πραγματοποιήσατε κάποιο ψάρεμα στο εξωτερικό.
Προσωπικά, άν ήμουν μέλος στο forum από πέρσι θα ενδιαφερόμουν. Έχω ήδη πάει 2 φορές χ 7 μέρες στη Κεραμωτή (20 λεπτά από Καβάλα απέναντι από Θάσο) και έμεινα ενθουσιασμένος! Από ότι έχω δει και ο mikrosa ψαρεύει στις ίδιες περιοχές και θα μπορεί να επιβεβαιώσει την ύπαρξη ψαριών αλλά και υπέροχων περιοχών για τέτοιου είδους εξορμήσεις! Μπορεί κάποιος να πραγματοποιήσει όλων των ειδών ψαρέματα που θέλει π.χ. απίκο, εγγλέζικο, casting κτλ.

Ελπίζω κάποια φορά να ξαναυπάρξει παρόμοια σκέψη (αν και οι καιροί είναι δύσκολοι τώρα...). :wink:
Οντως φιλε μου,εχει τοπο με πολλη ψαρι,εν να βουττισεις και εν να το δεις...αλλα εν και σημενει πως εν να το ψαρεψεις θεμας..εχει τοπους με ποιο ιδιοτροπα ψαρκα,αλλα οι σε σημιο οπως τα δικα μας...Τα ψαρκα εκει πρεπει να εχεις μια Α΄ γνωση για να τα πειαεις,αλλα τα δικα μας θελουν Α΄+10 με απουτελεσμα να εχεις καλλυτερα αποτελεσματα απο τους γυρω σου ελλαδιτες μιας και γνωριζεις καλυτερα την καχυποψια των ψαριων.
Αν εν να παεις φιλε μου πε μου.Ισως να παμε φετος..

Έγινε φίλε! Για να σου πω την αλήθεια σκεφτόμουν για Σεπτέμβρη - Οκτώβρη. Αν τα καταφέρω θα σε ειδοποιήσω εγκαίρως και αν μπορείς και εσύ γιατί να μην πάμε παρέα! :dance: :dance:
Fishing is a relaxing & exhilarating sport

User avatar
MARIOSE
Posts: 105
Joined: Fri Mar 15, 2013 10:01 am

Re: παρεΐστικο ΨΑΡΕΜΑ στο εξωτερικό!

Post by MARIOSE »

michalispsarema wrote:
MARIOSE wrote:
michalispsarema wrote:εγω παω καθε χρονο παω Εσθονια διακοπες και ψαρευω ΠΟΛΥ....

αλλα φετος εκλεισε ο παπας μου να παμε κρητη αβριο για 6 μερες.... εγω θα παρω εξοπλισμο αλλα τωρα να δουμε τι θα γινει.....

Εσθονία φίλε?? Πολλά ωραία!! Έχω μια φίλη εκεί που μου είπε πως έχει πολύ ψάρι!! Πολλούς μικρούς ποταμούς και θάλασσα!!

Εν τζιαί η Κρήτη καλή φίλε! Καλή διασκέδαση!! :animals-fishgreen:
Esthonia re file.... Polli to psari kati potamuthkia thalassa limnes... kratun polla kai diafora psaria.... en polla wraia eshi tin xari tou o topos..... Molis Fthasame Kriti to mesimeri Kai Avrio Psarema
Apo kinito ...

Ωραίος φίλε Μιχάλη! Καλή διασκέδαση! :dance:
Fishing is a relaxing & exhilarating sport

Post Reply

Return to “CASTING FISHING”